PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل در انجام بازی با کارت گرافیک 7970

natan drake
07-09-12, 09:21
با سلام دوستان!
من در اجرای بازی بتمن آرکام سیتی مشکل دارم اونم روی دایرکت ایکس 11 رو دارکت ایکس 9 بازی رو با رزولیشن 1080p و میزان جزئیات very High و Anti Aliasing 8X بدون مشکل و خیلی نرم و راحت بازی میکنم ولی وقتی با همین تنظیمات گزینه ی دایرکس 11 رو فعال میکنم در هنگام بازی با گیر های خیلی خیلی کوچیک روبه رو میشم و در هنگام لود و یا سیو بازی و وارد شدن به بازی هم خیلی خیلی گیر میکنه ولی 3 4 ثانیه بیشتر نیست به نظزتون مشکل از کجاست ؟
من بازیهایی مثل crysis 2 . Batman Arkham Asylum . metro 2033 . Rage . Maxpyne 3 و سایر بازیهای گرافیکی رو روی کیفیت 1080p و آخرین درجه ی جزئیات و تنظیمات بسیار روان و راحت و بدون کوچکترین گیر و لگ اجرا و بازی میکنم و تنها در ببازی بتمن آرکاام سیتی به مشکل بر خوردم اینم مشخصات سیستم من:
cpu : Intel core 2 Quad Q8300 2.50Ghz
mainboard : Asus rampage formula
VGA : Asus HD7970
ram : 4GB ddr2
power : Tonb TPX 650 watt

nima_hl
07-09-12, 11:38
با سلام دوستان!
من در اجرای بازی بتمن آرکام سیتی مشکل دارم اونم روی دایرکت ایکس 11 رو دارکت ایکس 9 بازی رو با رزولیشن 1080p و میزان جزئیات very High و Anti Aliasing 8X بدون مشکل و خیلی نرم و راحت بازی میکنم ولی وقتی با همین تنظیمات گزینه ی دایرکس 11 رو فعال میکنم در هنگام بازی با گیر های خیلی خیلی کوچیک روبه رو میشم و در هنگام لود و یا سیو بازی و وارد شدن به بازی هم خیلی خیلی گیر میکنه ولی 3 4 ثانیه بیشتر نیست به نظزتون مشکل از کجاست ؟
من بازیهایی مثل crysis 2 . Batman Arkham Asylum . metro 2033 . Rage . Maxpyne 3 و سایر بازیهای گرافیکی رو روی کیفیت 1080p و آخرین درجه ی جزئیات و تنظیمات بسیار روان و راحت و بدون کوچکترین گیر و لگ اجرا و بازی میکنم و تنها در ببازی بتمن آرکاام سیتی به مشکل بر خوردم اینم مشخصات سیستم من:

سلام

به یکی از دوستانم زنگ زدم و قرار شد بتمن آرخام را برام بفرسته

تا 1-2 ساعت دیگه تست میکنم خبرشو به شما میدهم :give_rose:

djamir1
07-09-12, 11:46
با سلام دوستان!
این مسئله خیلی سادست
وقتی گزینه دایرکت ایس 11 رو فعال میکنی باعث میشه جزئیات و عمق رنگ و دیگر تنظیمات بالا بره و سیستمت قدرت پردارششو نداشته باشه و این باعث گیر و لک میشه دایرکت ایس 11 خیلی قوی تر از دایرکت ایکس 9 توی جزئیاته

Erfan.
07-09-12, 12:19
با سلام دوستان!

سلام.

دلیل اصلی، خود بازی هست. گزینه DX11 این بازی از ابتدا مشکلات فراوانی داشت و آپدیت هایی هم برای رفع مشکلات اون عرضه شد. آپدیت ها رو نصب کنید. آخرین درایور AMD رو هم نصب کنید.

دلیل بعدی، فعال کردن گزینه Tessellation باعث افزایش شدید پردازش های Geometry شده و یکی از دلایل کاهش فریم ریت و تیک ها همین گزینه هست. کاهش فریم های ناگهانی هم باعث Micro-Stutter و مشکلات مشابه میشن و در نتیجه، تجربه ای نه چندان ملایم و روان از بازی به دست میاد. لازم به ذکره، با وجود این که 7970 از نظر توان پردازش تسلیشن به شدت نسبت به نسل های قبلی AMD پیشرفت داشته، اما هنوز با افزایش فاکتور تسلیشن به مقادیر بالا با کاهش کارایی نه چندان جالبی رو به رو هستیم.

یه مورد دیگه هم که به چشم میاد، CPU ضعیف با فرکانس پایین (نسبت به کارت گرافیکتون!) هست... CPU شما کاملا GPU رو محدود میکنه و نمیزاره از نهایت پتانسیلش استفاده بشه. حتما به فکر تعویض اون باشید.

natan drake
07-09-12, 15:05
سلام.

دلیل اصلی، خود بازی هست. گزینه DX11 این بازی از ابتدا مشکلات فراوانی داشت و آپدیت هایی هم برای رفع مشکلات اون عرضه شد. آپدیت ها رو نصب کنید. آخرین درایور AMD رو هم نصب کنید.

دلیل بعدی، فعال کردن گزینه Tessellation باعث افزایش شدید پردازش های Geometry شده و یکی از دلایل کاهش فریم ریت و تیک ها همین گزینه هست. کاهش فریم های ناگهانی هم باعث Micro-Stutter و مشکلات مشابه میشن و در نتیجه، تجربه ای نه چندان ملایم و روان از بازی به دست میاد. لازم به ذکره، با وجود این که 7970 از نظر توان پردازش تسلیشن به شدت نسبت به نسل های قبلی AMD پیشرفت داشته، اما هنوز با افزایش فاکتور تسلیشن به مقادیر بالا با کاهش کارایی نه چندان جالبی رو به رو هستیم.

یه مورد دیگه هم که به چشم میاد، CPU ضعیف با فرکانس پایین (نسبت به کارت گرافیکتون!) هست... CPU شما کاملا GPU رو محدود میکنه و نمیزاره از نهایت پتانسیلش استفاده بشه. حتما به فکر تعویض اون باشید.
میشه بگین این آپدیتارو از کجا میشه گیر آورد ؟
یعنی با اورکلاک کردن cpu این مشکل حل نمیشه ؟

nima_hl
07-09-12, 15:27

این آپدیتها را من الان دارم و کلی دارم تو سر این بازی میزنم ولی نتونستم dx11 اجرا کنم

در مورد آورکلاک هم باید تست کنید ولی تا اینجا که من بازی را اجرا میکنم خود بازی باگ شدید داره و ظاهرا pc base نیست

الان دارم روش کار میکنم نتیجه را اینجا اعلام میکنند

دوستان اگر در مورد کرک و dx11 اطلاعات دارند لطفا مطرح کنند

Erfan.
07-09-12, 19:42

برای آپدیت و کرک، این لینک (Only the registered members can see the link) رو پیدا کردم، البته خودم تستش نکردم!

اورکلاک CPU هم به طور کلی باعث افزایش کارایی سیستم شما و حتی فریم ریت در این بازی میشه، اما مشکلاتی که با این بازی داشتید رو حل نمیکنه، چون غیر از CPU خود بازی و مواردی که ذکر کردم هم وجود دارند.

این آپدیتها را من الان دارم و کلی دارم تو سر این بازی میزنم ولی نتونستم dx11 اجرا کنم

در مورد آورکلاک هم باید تست کنید ولی تا اینجا که من بازی را اجرا میکنم خود بازی باگ شدید داره و ظاهرا pc base نیست

الان دارم روش کار میکنم نتیجه را اینجا اعلام میکنند

دوستان اگر در مورد کرک و dx11 اطلاعات دارند لطفا مطرح کنند

درسته نیما جان، بازی PC Base نیست اما قابلیت هایی که به نسخه PC اضافه کردن، اون رو از نظر دیداری و تکنیکی واقعا ارزشمند کرده. جدا از قابلیت های DirectX11، روی کارت های Nvidia میشه از تکنولوژی PhysX بهره برد که به طرز نسبتا گسترده ای در این بازی استفاده شده... بعضی از مرحله های بازی بدون Nvidia PhysX کلی از زیبایی هاشون رو از دست میدن :1. (38):

nima_hl
09-09-12, 04:17
خوب من این بازی را کامل روی dx9 تست کردم ( دقیق نمیدانم بازی از dx9 استفاده میکند یا 10 .منظورم این است که dx11 را نتوانستم اجرا کنم )

نکته اول این بازی با کارت amd و رزولیشن بالا کاملا cpu bound است یعنی برای اجرا بجای گرافیک قوی نیاز به پردازنده قوی دارد

ریزالتی که با 5670 گرفتم با ریزالت 6970 تقریبا برابر بود :1. (27):

البته مشکلات پچ و کرکهای این بازی هم کم نیست و چون این بازی برای کنسولها طراحی اولیه شده و بعد برای pc ریلیز شده یه جورائی سر هم بندیه :wink:

استارتر محترم، برای اجرای این بازی شما باید پردازنده و پلتفرم قوی داشته باشید و آورکلاک سیستم فعلی شما اندکی به کم شدن لگها کمک می کند ولی به صورت کامل آن را حل نمی کند

چون طراحی این بازی خاص است و عمومیت ندارد شاید ارزش نداشته باشد که بخاطر این بازی و یا یازیهای انگشت شمار cpu bound برای تغییر پلتفرم هزینه کنید

به هر حال اگر بودجه و تمایل دارید پلتفرم خود را آپدیت کنید در غیر این صورت این بازی را در تنظیمات پائین تر تمام کنید