PDA

مشاهده نسخه کامل : تستر پاور

life24
07-09-12, 01:56
سلام
Only the registered members can see the link تستر پاور است. در صورت امکان توضیحی دهید
نحوه کار چطور است و به کجا وصل میشه و مقدار ولتاژ اگر کمتر از 12 ولت بود پاور خراب هست؟

nima_hl
07-09-12, 02:27
سلام
Only the registered members can see the link تستر پاور است. در صورت امکان توضیحی دهید
نحوه کار چطور است و به کجا وصل میشه و مقدار ولتاژ اگر کمتر از 12 ولت بود پاور خراب هست؟

سلام

شما سوکتهای پاور را به این دستگاه متصل میکنید و این دستگاه خروجیهای مختلف را اندازه گرفته و به شما نمایش میدهد

عزیز این دستگاه در عمل به هیچ دردی نمی خورد چون پاور بایستی زیر بار تست گردد

شما با یک مولتی متر ارزان قیمت هم میتوانید به راحتی تمامی این ولتاژها را اندازه بگیرید

البته حسنی که مولتی متر نسبت به این دستگاه دارد این است که شما در هنگام کار با رایانه هم میتوانید پاور را تست نمائید که بسیار منطقی تر از تست توسط این دستگاه است

اگر بر روی پاور فشار بیش از توان وارد شود میزان ولتاژ شاخا 12 ولت سقوط خواهد کرد البته طبق استاندارد این شاخه می تواند تا 11.3 ولت هم کاهش ولتاژ داشته باشد

البته به شخصه اصلا استفاده از پاور در این شرایط را توصیه نمیکنم

اگر تمایل داشتید بفرمائید تا تست پاور توسط مولتی متر زیر بار را برای شما توضیح دهم

life24
07-09-12, 02:30
سلام

شما سوکتهای پاور را به این دستگاه متصل میکنید و این دستگاه خروجیهای مختلف را اندازه گرفته و به شما نمایش میدهد

عزیز این دستگاه در عمل به هیچ دردی نمی خورد چون پاور بایستی زیر بار تست گردد

شما با یک مولتی متر ارزان قیمت هم میتوانید به راحتی تمامی این ولتاژها را اندازه بگیرید

البته حسنی که مولتی متر نسبت به این دستگاه دارد این است که شما در هنگام کار با رایانه هم میتوانید پاور را تست نمائید که بسیار منطقی تر از تست توسط این دستگاه است

اگر بر روی پاور فشار بیش از توان وارد شود میزان ولتاژ شاخا 12 ولت سقوط خواهد کرد البته طبق استاندارد این شاخه می تواند تا 11.3 ولت هم کاهش ولتاژ داشته باشد

البته به شخصه اصلا استفاده از پاور در این شرایط را توصیه نمیکنم

اگر تمایل داشتید بفرمائید تا تست پاور توسط مولتی متر زیر بار را برای شما توضیح دهم
سلام
خیلی دوست دارم یاد بگیرم اما مولتی متر هم ندارم و بلد نیستم . قدم اول یک مولتی متر بخرم... فقط نوع و مشخصه مورد نیاز را میشه بفرمائید.....

nima_hl
07-09-12, 02:36
سلام
خیلی دوست دارم یاد بگیرم اما مولتی متر هم ندارم و بلد نیستم . قدم اول یک مولتی متر بخرم... فقط نوع و مشخصه مورد نیاز را میشه بفرمائید.....

سلام مجدد

DEC 330FC خوش قیمت و نسبتا کامل است ( قبل از گرانی دلار قیمتی حدود 12 تومن داشت )

life24
01-11-12, 14:05
سلام
این مدل رو دقیقا خریداری کردم.
Only the registered members can see the link
لطفا بفرمائید چگونه و چه تنظیماتی انجام دهم.
مولتی متر را در کدام حالت و چه کار کنم. :give_rose:
با تشکر

nima_hl
04-11-12, 17:43
سلام
این مدل رو دقیقا خریداری کردم.
لطفا بفرمائید چگونه و چه تنظیماتی انجام دهم.
مولتی متر را در کدام حالت و چه کار کنم. :give_rose:
با تشکر

سلام

life24
04-11-12, 17:59
سلام
اصل کاری یعنی کانکتور 4 یا 8 پین سی پی یو یا 24 پین مادربورد رو چطور اندازه بگیریم؟

nima_hl
04-11-12, 18:30
سلام
اصل کاری یعنی کانکتور 4 یا 8 پین سی پی یو یا 24 پین مادربورد رو چطور اندازه بگیریم؟

سلام

پاور را قطع کن و یه جمپر (یک تکه سیم) بین یکی از سیمهای مشکی رنگ و سبز وصل کن تا پاور روشن بشه

بعد پروب مشکی را به یکی از سیمهای مشکی وصل کن و با اتصال پروب قرمز ولتاژ همه شاخه ها را بگیر

یکم گوگل کنی توضیحات زیادی روی نت پیدا میکنی

life24
04-11-12, 18:36
سلام

پاور را قطع کن و یه جمپر (یک تکه سیم) بین یکی از سیمهای مشکی رنگ و سبز وصل کن تا پاور روشن بشه

بعد پروب مشکی را به یکی از سیمهای مشکی وصل کن و با اتصال پروب قرمز ولتاژ همه شاخه ها را بگیر

یکم گوگل کنی توضیحات زیادی روی نت پیدا میکنی
سلام
ببخشید این تیکه سیم رو کجا بزنم؟ منظورم کدام شاخه و سیم هست تا پاور روشن بشه؟ 24 پین یا 4 پین سی پی یو؟
راستی این تیکه سیم ها وقتی بزنی برق هم دارن؟(منظورم ولتاژ بالا هست)

ممنون از کمکت

nima_hl
04-11-12, 19:13
سلام
ببخشید این تیکه سیم رو کجا بزنم؟ منظورم کدام شاخه و سیم هست تا پاور روشن بشه؟ 24 پین یا 4 پین سی پی یو؟
راستی این تیکه سیم ها وقتی بزنی برق هم دارن؟(منظورم ولتاژ بالا هست)

ممنون از کمکت

سلام

عزیز اگر شما با دقت مطالب را بخونید و به سوکت هم دقت کنید متوجه میشوید چه کاری باید انجام بدهید

به سوکت 24 پین نگاه کنید فقط یک سیم سبز در آن وجود دارد

آن را به یکی از سیمهای مشکی اتصال بدید پاور روشن میشه

بالاترین ولتاژ خروجی پاور 12 ولت است که خطری برای شما ندارد . فقط دقت داشته باشید که هنگام اتصال جامپر یا پروب بین سیمها اتصالی بوجود نیاید

life24
04-11-12, 22:20
سلام
ببخشید هدف من تحت فشار قرار دادن سیتسم و بعد اندازه گیری مقدار ولتاژ است.میخوام ببینم بعد از فشار سیتسم ولتاژ 8 پین سی پی یو چقدر می شود.
آیا ولتاژ همه سبز ها یا زرد ها یکی هست؟ و فرقی ندارد که کدام را اندازه بگیریم یا مورد سی پی یو یا مادربورد فرق دارد؟ اگر بله چطور زیر فشار هنگامی که سیستم روشن است اندازه بگیریم؟
چون این طوری وقتی سیتسم رو روشن کنیم دیگه دستسرسی نرم افزاری به سیتسم نداریم.

nima_hl
05-11-12, 02:04
سلام
ببخشید هدف من تحت فشار قرار دادن سیتسم و بعد اندازه گیری مقدار ولتاژ است.میخوام ببینم بعد از فشار سیتسم ولتاژ 8 پین سی پی یو چقدر می شود.
آیا ولتاژ همه سبز ها یا زرد ها یکی هست؟ و فرقی ندارد که کدام را اندازه بگیریم یا مورد سی پی یو یا مادربورد فرق دارد؟ اگر بله چطور زیر فشار هنگامی که سیستم روشن است اندازه بگیریم؟
چون این طوری وقتی سیتسم رو روشن کنیم دیگه دستسرسی نرم افزاری به سیتسم نداریم.

سلام

اگر پاور شما تک ریل باشد همه ولتاژهای 12 ولت یکسان است و سایر سیمهای همرنگ هم ولتاژ یکسان دارند

به این ترتیب برای تست پاور زیر فشار ، معمولا تست یکی از سیمهای مولکس هم کافی است

life24
05-11-12, 09:07
سلام
خیر 2 ریل دارد 12 v1 و 12v2

life24
06-11-12, 23:24
سلام
فازمتر که استفاده میکنیم برق رو از حداقل چند ولت تا حداکثر چند ولت جواب میده?

nima_hl
07-11-12, 00:11
سلام
فازمتر که استفاده میکنیم برق رو از حداقل چند ولت تا حداکثر چند ولت جواب میده?

سلام

عزیز داخل فازمتر یک عدد چراغه هر چه بیشتر به آن برق برسد روشنتر خواهد شد

شما معمولا از 60 ولت به بالا چراغ را روشن میبینید

بسته به جنس چراغ داخل فازمتر معمولا تا 300 ولت را هم تحمل خواهد کرد

life24
07-11-12, 09:13
سلام
یعنی داخل کیس ما 60 ولت برق هست که روشن شده بود؟ چون با دست زدمن چیزی احساس نمیکنم