PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با چاپ رنگ سیاه در پرینتر P50

amir ghayour
06-09-12, 20:27
با سلام
یه مشکل عجیب من با این پرینتر P50 دارم که نمیدونم علتش چیه و چرا . پرینتر تازه و نو هستش و مشکل خاصی نداره و هر جور عکسی رو به جز عکسهایی که با انواع دوربین با پس زمینه سیاه گرفته باشین رو درست چاپ میکنه حتی اگه عکسهای دیگه پس زمینه سیاه داشته باشن این عکسها می خوان ولپپر باشن یا عکسهای گرافیک و مناظر و غیره مشکلی تو چاپ رنگ سیاه نداره و با کیفیت هر چه تمام تر رنگ سیاه رو چاپ میکنه فقط با چاپ پس زمینه سیاه تو عکسهایی که با دوربینهای دیجیتال گرفته باشین مشکل داره با اینکه تو کامپیوتر و غیره حتی خود دوربین سیاه دیده میشه ولی موقع چاپ پس زمینه به جای اینکه سیاه باشه سبزه تیره چاپ میشه نمیدونم با این مشکل چیکار کنم حتی دوستم هم از این پرینتر داره تو مال اون هم امتحان کردم همین مشکل بوجود اومد انواع مودهای رنگی تو فتوشاپ رو هم انتخاب کردم ولی جواب نداد موندم چیکار کنم کسی میدونه چیکار باید بکنم.

nima_hl
06-09-12, 20:40
با سلام
یه مشکل عجیب من با این پرینتر P50 دارم که نمیدونم علتش چیه و چرا . پرینتر تازه و نو هستش و مشکل خاصی نداره و هر جور عکسی رو به جز عکسهایی که با انواع دوربین با پس زمینه سیاه گرفته باشین رو درست چاپ میکنه حتی اگه عکسهای دیگه پس زمینه سیاه داشته باشن این عکسها می خوان ولپپر باشن یا عکسهای گرافیک و مناظر و غیره مشکلی تو چاپ رنگ سیاه نداره و با کیفیت هر چه تمام تر رنگ سیاه رو چاپ میکنه فقط با چاپ پس زمینه سیاه تو عکسهایی که با دوربینهای دیجیتال گرفته باشین مشکل داره با اینکه تو کامپیوتر و غیره حتی خود دوربین سیاه دیده میشه ولی موقع چاپ پس زمینه به جای اینکه سیاه باشه سبزه تیره چاپ میشه نمیدونم با این مشکل چیکار کنم حتی دوستم هم از این پرینتر داره تو مال اون هم امتحان کردم همین مشکل بوجود اومد انواع مودهای رنگی تو فتوشاپ رو هم انتخاب کردم ولی جواب نداد موندم چیکار کنم کسی میدونه چیکار باید بکنم.

سلام

هدها را تنظیم کردین ؟

صفحه تست خود پرینتر تمام رنگها را درست و کامل چاپ میکنه ؟

amir ghayour
06-09-12, 22:14
آره هدها تنظیم و تست ها هم کاملا درست هستند.
تعجب منم از همینه نمیدونم این دیگه چه جورشه در ضمن گفتم با پرینتر مال یکی از دوستان رو هم که از همین نوع هست امتحان کردم همینطوری شد در ضمن هر جور دوربینی میخواد باشه فرقی نمیکنه با زمینه سیاه مشکل داره. جریان یه چیز دیگه است.

nima_hl
06-09-12, 23:25
آره هدها تنظیم و تست ها هم کاملا درست هستند.
تعجب منم از همینه نمیدونم این دیگه چه جورشه در ضمن گفتم با پرینتر مال یکی از دوستان رو هم که از همین نوع هست امتحان کردم همینطوری شد در ضمن هر جور دوربینی میخواد باشه فرقی نمیکنه با زمینه سیاه مشکل داره. جریان یه چیز دیگه است.

والا من چند سالیه با پرینتر و صنعت چاپ فاصله گرفتم و خیلی در این ضمینه آپدیت نیستم

ولی اون موقه ها یک گزینه توی تنظیمات پرینتر داشتیم که با زدن آن بجای استفاده از سه رنگ اصلی برای ایجاد رنگ سیاه از خود رنگ سیاه استفاده میکرد

البته من با پرینترهای hp زیاد کار کردم و این تنظیم در درایورهای آن بود

به هر حال بنظر من مشکل شما یک همچین چیزیه

سر خط را بگیر ببین به جائی میرسه :wink:

mehrdad_ab
07-09-12, 01:30
سلام
همون عکس رو توی فتوشاپ سیاه سفید کنید و پرینت بگیرین ، ببینید چه رنگی چاپ میشه .
در ضمن کنترل کنید ، ببینید عکس های گرفته شده روی مد8bit/ RGB هستند ؟روی مد Grayscale هم امتحان بفرمائین .

amir ghayour
07-09-12, 12:07
والا من چند سالیه با پرینتر و صنعت چاپ فاصله گرفتم و خیلی در این ضمینه آپدیت نیستم

ولی اون موقه ها یک گزینه توی تنظیمات پرینتر داشتیم که با زدن آن بجای استفاده از سه رنگ اصلی برای ایجاد رنگ سیاه از خود رنگ سیاه استفاده میکرد

البته من با پرینترهای hp زیاد کار کردم و این تنظیم در درایورهای آن بود

به هر حال بنظر من مشکل شما یک همچین چیزیه

سر خط را بگیر ببین به جائی میرسه :wink:

با تشکر
دقیقا حرف شما درسته هر چند قبل شما به این موضوع پی بردم و بعد کلی چاپ و مصرف جوهر با تنظیمات متفاوت حل شد و هر چی بود مربوط به تنظیمات بود دیشب تونستم پیداش کنم وقت نشد دیگه اعلام کنم اینجا عکس تنظیمات خروجی پرینت فتوشاپ رو میزارم که اگه بقیه هم این مشکل رو داشتن از روی همین تنظیمات مشکلشون رو حل کنن فقط دقت کنین نوع کاغذ مصرفی تون رو نسبت به کاغذ مصرفی انتخاب کنین و چون من اینجا از کاغذ مات استفاده کردم مات رو انتخاب کردم.

nima_hl
07-09-12, 12:29
با تشکر
دقیقا حرف شما درسته هر چند قبل شما به این موضوع پی بردم و بعد کلی چاپ و مصرف جوهر با تنظیمات متفاوت حل شد و هر چی بود مربوط به تنظیمات بود دیشب تونستم پیداش کنم وقت نشد دیگه اعلام کنم اینجا عکس تنظیمات خروجی پرینت فتوشاپ رو میزارم که اگه بقیه هم این مشکل رو داشتن از روی همین تنظیمات مشکلشون رو حل کنن فقط دقت کنین نوع کاغذ مصرفی تون رو نسبت به کاغذ مصرفی انتخاب کنین و چون من اینجا از کاغذ مات استفاده کردم مات رو انتخاب کردم.

خواهش میکنم

خوشحالم که مشکل حل شد و ممنون از اینکه نتیجه زحماتتون را به اشتراک گذاشتید :give_rose:

یک نکته تجربی که شاید الان با اومدن کاغذ و تکنولوژیهای جدید اکسپایر شده باشه

به تنظیمات نوع کاغذ که روی بسته کاغذ نوشته شده زیاد دقت نکنید مثلا ممکنه کاغذ شما مات باشه ولی اگر تنظیمات پرینت را روی کاغذ براق بگذارید عکس بهتری چاپ شود

اگر کاغذ و جوهر ارزان دم دست داشتید عکسی که براتون مهمه با انواع تنظیمات نوع کاغذ، چاپ نموده در کنار هم قرار دهید احتمالا تجربه جالبی خواهد بود

پینوشت : از پستهای شما مشخص است حرفه ای هستید و احتمالا به این تنظیمات کاملا تسلط دارید. موضوع بالا را نوشتم شاید بعضی از دوستان این مورد را تست نکرده باشند :give_rose:

amir ghayour
16-09-12, 12:39
با سلام دوباره
من متوجه شدم مشکل من رنگ مشکی یا سیاه نیست بلکه رنگهای مابین سیاه و سفید یا همون دامنه های رنگ خاکستری هست که به رنگ سبز با دامنه های متفاوت چاپ میشد و قسمت کمی از این دامنه های رنگ خاکستری رو درست چاپ میکرد بعد کمی برسی متوجه شدم این تنظیمات که قبلا گفتم اصلا خوب نیست ولی تو چاپ سی دی وقعا عالیه بجز رنگ سبزش بگذریم. و در حقیقت به نوعی ماسمالی میکنه و نه تنها بهتر نمیشه بعضی جاها بدتر هم میشه و به این شکل مشکل حل نمیشه که پرینتر بجای اینکه رنگ رو اصلاح کنه تعدادی از دامنه ها رو که به رنگ سبز چاپ میکرد با رنگ سیاه خالص جایگزین میکرد که میدونید یعنی چه و در نتیجه باز هم مشکل به شکل دیگری نمود پیدا میکرد و خوب دوباره شروع کردم به تست تنظیمات متفاوت که به نتیجه خیلی بهتری رسیدم و میتونم بگم تا 99 درصد مشکل حل شد و و با این تنظیمات جدید درصد خیلی کمی که مشکل داریم به جای رنگ سبز، زمینه خیلی کم رنگی از رنگ بنفش رو داره که دیگه به چشم نمیزنه و بسیار قابل قبول تر میباشد خوب برای اینکه تنظیمات رو انجام بدید باید برگردیم و تنظیمات رو به جای فتوشاپ به دست پرینتر داده و داخل تنظیمات پرینتر قسمتهایی رو که تو عکس میزارم رو تنظیم کنید نتیجه واقعا متفاوت خواهد بود.

nima_hl
16-09-12, 23:07
این مشکلات معمولا به دلیل استفاده از رنگهای غیر استاندارد پیش میاد

احتمالا شما به پرینترتون یک تانک وصل کردید یا از تونر شارژ شده استفاده کردید

در این حالت بسته به دنسیته و کیفیت رنگ استفاده شده کلا رنگهای چاپ، بخصوص در رنگهای تیره که ترکیبی از چند رنگ هستند کاملا متفاوت خواهند بود

به عبارتی شما اگر از رنگ لیتری یا شارژی استفاده میکنید، برند رنگ را عوض کنید رنگ تصاویر چاپ شده کاملا متفاوت خواهند بود

rubic
20-10-12, 17:39
با سلام.
پرینتر من هم مدتی به این مشکل دچار شده، از وقتی مارک جوهر هامو عوض کردم رنگ خاکستری رو سبز میزنه. از یک تعمیر کار حرفه ای سوال کردم که اصلا قضیه چاپ رنگ خاکستری چیه و مشکلی چطوری به طوسی تبدیل میشه و اون هم گفت فقط از رنگ مشکلی استفاده میشه و نازلهای کمتری به کار گرفته میشن تا طوسی تولید بشه. اما جواب اون برای من قانع کننده نبود چون چطوری رنگ مشکلی تبدیل به سبز میشه؟؟؟!!!
این شد که رنگ بقیه تانک هارو خالی کردم و فقط مشکلی باقی موند و شروع کردم به چاپ یک عکس سیاه و سفید و چیز جالبی مشاهده کردم! جاهایی که طوسی بود رده های Cyan افتاده بود یعنی میخواسته از اون رنگ استفاده کنه. پس فهمیدم که به خاطر ترکیب Cyan با Black هست.
حالا مشکل اینجاست که تنظیماتی رو که دوستان گفتن رو هم انجام دادم اما همچنان مشکل باقی است.
میشه بیشتر راهنمایی کنید که دیگه چه راه هایی هست برای برطرف کردن این مشکل؟
و یا اینکه اگه خواستم جوهرم رو عوض کنم چه مارکی بگیرم.
با تشکر

amir ghayour
23-10-12, 08:00
سلام
دوست عزیز میشه بگید رنگی که قبلا ازش استفاده میکردید چی بوده و الان چه مارکی هستش این موضوع خیلی میتونه کمک کنه .

kami20
13-09-13, 11:56
سلام من هم پرینتر p50 داشتم این مشکل برام پیش اومده یعنی وقتی دیگه از رنگ اصلی اپسون استفاده نمیکنم کیفیت عکسام اومده پایین . تانکی کردن پرینتر کیفیت عکس را پایین میاره و
باید به تنظیمات پرینتر در فتوشاپ بری که من تا کنون نتونستم عکسام با کیفیت چاپ کنم . فقط عکسای با سایز بزرگ با کیفیت چاپ میشه . عکسای 4-3 کیفیت عکس پایین هست . با خود برنامه پرینتر عکس چاپ میکنم عکسام متمایل به رنگ قرمز . اگه کسی هست راهنماییم کنه

saberi115
04-12-13, 21:33
از طریق پیش فرض فتوشاب پرینتر نگیرید منتقل کنید به برنامه دیگر درست می شود. saberi115yahoo.com

mostafanet
12-10-14, 00:29
سلام . من هم این مشکل رو داشتم . ولی با کلی ور رفتن فهمیدم هیچ ربطی به تنظیمات پرینتر یا فوتوشاپ و غیره ... نداره . بلکه مربوط به رنگ و مخزنی هست که استفاده میکنم.
من مخزن رو کامل خالی کردم . شیلنگه کمی شل بود ، ابتدا و انتهای شیلنگها رو بریدم و دوباره به مخزن وصل کردم . جوهر داخل کارتریج رو با سرنگ کامل کشیدم . به محل قرار گیری کارتریج با سرنگ یه ذره هد کلینر تزریق کردم بعد از چند ساعت مخزن رو از رنگ جدید پر کردم و سر جاش گذاشتم و بعد از 2 یا 3 تا هد کلین به دون هیچ تنظیمی مشکل حل شد .

amir ghayour
12-10-14, 09:13
میشه بگید از چه جوهری استفاده کردید و جوهر قبلی چی بود

mostafanet
12-10-14, 23:21
قبلا از جوهر وکس استفاده میکرد . الان از جوهر تروکالر استفاده میکنم . سعی کنید تمام مخزن ها را از یک مارک جوهر پر کنید.

amir ghayour
13-10-14, 09:24
ممنون که گفتید من خودم هم از جوهر وکس اصلا خوشم نمیاد و از جوهر MIRAUS استفاده میکنم ولی بازم تو دقت رنگش مشکل دارم و معمولا خیلی رنگ قرمز رو پررنگ میزنه که میدونم مشکل از جوهره راستی این جوهر رو شما چند خریدین و از کجا و اینکه طیف طوسی رو خوب میزنه یا مایل به سبز یا جور دیگه ای میزنه

mostafanet
15-10-14, 01:15
من هر 200 میل این جوهر رو 14000 تومان از یه آشنا خریدم. نمیدون قیمت در شهر های دیگه چه جوره. من از اهواز خریدم. به نظر من که طیف رنگها رو خوب میزنه. وقتی از کاغذ گلاسه یا ماته استفاده میکنم بهترین کیفیت رو تو عکس بهم میده.

راستی یه نکته که من کشف کردم ( جوهر وکس غلیظ تر از جوهر های دیگه هست و باید زود مصرف بشه و گرنه در مناطق گرم مثل شهر اهواز باعث ایجاد اشکال در چاپ میشه)