PDA

مشاهده نسخه کامل : علت ارزان بودن مادربرد Asrock نسبت به مادربردهای گیگابایت و Asus چیست ؟

Cyberlife
04-09-12, 18:02
سلام

علت ارزان بودن مادربرد Asrock نسبت به مادربردهای گیگابایت و Asus با چیپ مشابه چیست ؟

به طور مثال تفاوت قیمت زیاد مادربرد Asrock Fatal1ty Z68 Professional Gen3 با مادربردهای

Asus و گیگابایت با همان چیپ و امکانات کمتر یا کاملاً مشابه !!!

طراحی و ساخت این مادربرد در کدام کشور انجام میشود ؟

life24
04-09-12, 19:21
سلام

به نظر بنده یکی از دلایل اسم و نام اون شرکت هاست. بلاخره برند با سابقه تری هستند.البته یکی از اینا.

nima_hl
04-09-12, 19:43
سلام

علت ارزان بودن مادربرد Asrock نسبت به مادربردهای گیگابایت و Asus با چیپ مشابه چیست ؟

به طور مثال تفاوت قیمت زیاد مادربرد Asrock Fatal1ty Z68 Professional Gen3 با مادربردهای

Asus و گیگابایت با همان چیپ و امکانات کمتر یا کاملاً مشابه !!!

طراحی و ساخت این مادربرد در کدام کشور انجام میشود ؟

سلام

عزیز هر کالا دارای یک قیمت جهانی است لطفا با دلار بفرمائید که دو مادربرد با امکانات مشابه چند دلار با هم تفاوت دارند

میتوانید از لینک زیر استفاده کنید ( مادربردی که نام بردید جزو گران قیمت ترین مادربردها با چیپ z68 است )

Only the registered members can see the link

اینجا ایران است و اتفاقات بسیار جالبی در آن روی میدهد مثلا فلان شرکت مادربرد را وارد نموده و به چند برابر قیمت میفروشد :lol:

به قول یکی از دوستان مردم ایران متاسفانه اولین چیزی که میبینند برند یک کالاست و اگر به جای مادربرد 2011 در جعبه asus برد 286 ( مادربرد بسیار قدیمی ) هم به آنها بفروشند میخرند و می گویند به به

طراحی در تایوان و چین. ساخت مانند 99.99% مادربردهای دنیا در چین

Azin44
13-03-13, 10:33
دوست عزیز من خودم طرفدار پر و پا قرص ایسوس هستم و همیشه هم میگم دلد گرون تر بودنش کیفیتشه! به هر حال یه بهایی پرداخت میشه واسه جنس بهتر!!

Moein
13-03-13, 10:47
دوست عزیز من خودم طرفدار پر و پا قرص ایسوس هستم و همیشه هم میگم دلد گرون تر بودنش کیفیتشه! به هر حال یه بهایی پرداخت میشه واسه جنس بهتر!!

دوست عزیز سیاست قیمت گذاری هر شرکت رو بر اساس قیمت پایه شرکت به صورت جهانی باید نگاه کنید این دلیل نمیشه که اسوس گرون تر هست پس بهتر هست از اتفاق اسوس خرابی نسبتا زیادی رو در چند ساله اخیر به دلیل حجم زیاد تولید خودش داشته

در مورد قیمت گذاری در ایران به دلیل نبودن ثبات مدیریتی در مسائل مختلف نمیشه گفت گیگابایت گرونه بهتر هست ازراک ارزونه بدتر هست این بر می گرده به سیاست شرکت در فروش سود و غیره ...

خوب حالا به سراغ این موضوع میام که قطعه الکترونیکی رو نمیشه روی اون حسابی در مورد خوب یا بد بودنش باز کرد یک قطعه ممکن هست خیلی ارزون و خوب در بیاد یک قطعه هم میشه خیلی گرون و خراب باشه این بستگی به QC اون شرکت داره که قطعات بعد از تولید چگونه چک بشند و نحوه بسته بندی و رسیدن به دست مشتری اون به چه صورتی باشه

پس در این جور مسائل بهتر هست طرفداری رو کنار گذاشته و در مورد یک محصول به صورت کلی بحث نشه !!!

STUXNET
13-03-13, 11:55
از برند Asus chip 990 کم کمش باید 700 پول مادربورد بدی با مشخصات نسبتاً عادی ولی من واسه دوستم برند ASROCK رو انتخاب کردم 990 FX EXTREME3 خیلی خیلی راضیم چون خودمم یدونه دارم عالیه قیمتش هم حدود 400

Over_Cracker
23-03-13, 17:53
درود.

قیمت جهانی ازراک در خیلی موارد که به صورت مشابه و امکانات مساوی در مادربرد بررسی کنیم، برابر و یا حتی گرون تر از برند هایی مثل MSI، گیگابایت،ایسوس...هستش. و البته برندهای ایسوس و گیگابایت،هزینه های اضافی متاثر از تبلیغات و جزئیات اضافی را روی قیمت نهاییشون میکشن! برای مثال،قیمت جهانی مادربرد Asrock Z77 OC Formula حدود 240 دلار هستش و در مقابل،قیمت MSI Z77 Big bang Mpower حدود 200 دلار هستش و ASUS Maximus V Formula حدود 300 دلار. این 3 مادربرد از لحاظ امکانات کلی در یک کلاس قرار می گیرند و از نگاه یوزر های حرفه ای جهانی، یک انتخاب سخت هستش بین مدل ازراک با قیمت 240 دلار و ایسوس با قیمت 300 دلار و نسبت به قیمت،مدل ازراک ارزش خرید بالاتری داره و فروش بیشتری! هیچ کاری نیست که با مدل ایسوس بشه انجام داد و با مدل ازراک نشه! و همچنین به نظرم بخشی از قیمت های گزاف ایسوس و گیگا،به خاطر رنگ آمیزی بیشتر برد هستش! و یا مثلا در برد ASUS Z77 MVF فاز های بیشتر در بخش VRM به کار برده شده نسبت به مدل ازراک که این موارد به نظرم یک خلاقیت و یا افزایش کیفیت محسوب نمیشه، بلکه بیشتر با نگاه تبلیغاتی بهش بها داده میشه.وقتی ایسوس میاد پول به به برگزاری نمایشگاه های مختلف میده و اورکلاکر استخدام میکنه،این هزینه ها را با بکارگیری حداکثری کامپوننت ها و موارد غیر ضروری روی مادربرد از کاربر نهایی دریافت میکنه و این موارد هیچ ربطی به کیفیت نداره.

نمایندگی های برند هایی مثل گیگا و ایسوس در ایران به همون نسبت جهانی ،هزینه ی بیشتری صرف تبلیغات و خدمات پس از فروش خودشون می کنند و این هزینه ها از جیب کاربر نهایی پرداخت میشه.

در نهایت ازراک با نمایندگی شاب هم خدمات خوبی را ارائه میکنه،دو هفته پیش،4 عدد مادربرد Asrock 770DE3L خریداری کردم به قیمت 168 هزارتومن.شرکت شاب،به همراه هر یک از این مادربردها یک آنتی ویروس اوریجینال بیت دفندر فارسی به صورت باندل ارائه کرده بود که به نظرم کار پسندیده ای بود.یک ایرادی که به شاب دارم اینه که تعداد لازم از نمایندگی هاشون در شهرستان ها وجود نداره و قطعات تحت پوشش گارانتیشون به راحتی در شهرستان های مختلف یافت نمیشه.با یوزر های زیادی که در شهرستان برخورد داشتم،99 درصدشون نمیدونستند که محصولات ازراک را از کجا باید تهیه کنند و در مقابل هر 500 متر در خیابان ها، محصولات گیگا و ایسوس پشت ویترین ها نمایش داده میشه.