PDA

مشاهده نسخه کامل : اضافه کردن رم جدید

Vahid_ath
04-09-12, 12:52
سلام دوستان

من سیستمم اینه

main:giga p55 aud6
cpu:ci7 860
ram:4GB 2000 G-skill Trident
power:1050 green
case:infinity
monitor:p23700

من میخوام رم اضافه کنم هرچی میگردم رم خودمو پیدا نمیکنم

مشابه رمم هست ولی با باسها و حجم و کلاکهای متفاوت

چه راه هایی به ذهنتون میرسه

nima_hl
04-09-12, 13:49
سلام دوستان

من سیستمم اینه

main:giga p55 aud6
cpu:ci7 860
ram:4GB 2000 G-skill Trident
power:1050 green
case:infinity
monitor:p23700

من میخوام رم اضافه کنم هرچی میگردم رم خودمو پیدا نمیکنم

مشابه رمم هست ولی با باسها و حجم و کلاکهای متفاوت

چه راه هایی به ذهنتون میرسه

سلام

ممکنه لطفا از تب مموری cpu-z یک شات بگذارید

در تئوری به دلیل جدا بودن باند رمهای دوال چنل شما نباید مشکلی با استفاده از رمهائی با سرعت متفاوت در باند دوم داشته باشید و میتوانید 2 رم دیگر تهیه و استفاده کنید

البته بنظر بنده هزینه کردن زیاد برای سرعت رم زیاد جالب نیست

چون افزایش پرفورمنس در کلاکهای بالای 1600 بسیار ناچیز و در خیلی مواقع تقریبا صفر است

بنظر من اگر نیاز به حجم بیشتر رم دارید رمهای خود را بفروشید و با همان پول 8 گیگ رم 1600 تهیه کنید :wink:

ولی اگر میخواهید رمهای شما 2000 و با هم منطبق باشد یا رمهای خود را بفروش برسانید و یا 2 کیت 4 گیگ و یا یک کیت 8 گیگ ( 2*4gb) تهیه کنید

از لیست قطعات شما مشخص است که در انتخاب قطعات دقت و وسواس زیادی دارید به همین دلیل گمان نمیکنم تنظیمات دستی رم در بایوس را دوست داشته باشید

Vahid_ath
04-09-12, 15:11
سلام

در تئوری به دلیل جدا بودن باند رمهای دوال چنل شما نباید مشکلی با استفاده از رمهائی با سرعت متفاوت در باند دوم داشته باشید و میتوانید 2 رم دیگر تهیه و استفاده کنید

چون افزایش پرفورمنس در کلاکهای بالای 1600 بسیار ناچیز و در خیلی مواقع تقریبا صفر است

بنظر من اگر نیاز به حجم بیشتر رم دارید رمهای خود را بفروشید و با همان پول 8 گیگ رم 1600 تهیه کنید :wink:

ولی اگر میخواهید رمهای شما 2000 و با هم منطبق باشد یا رمهای خود را بفروش برسانید و یا 2 کیت 4 گیگ و یا یک کیت 8 گیگ ( 2*4gb) تهیه کنید

از لیست قطعات شما مشخص است که در انتخاب قطعات دقت و وسواس زیادی دارید به همین دلیل گمان نمیکنم تنظیمات دستی رم در بایوس را دوست داشته باشید

والا نه اهل دستکاری نیستم بدم نمیاد
ولی سوادم نمیکشه مخصوصا تو این جدیدا
قدیمیارو بلد بودم و می---دم اون موقع یه چیزو دستکاری میکردی یا بهتر میشد یا بدتر سعی و خطا
الان هزار هزار آپشنو باید دستکاری کنی

شما درست میگید اون موقع رمهارو خریدم 1600 نبود دیگه یخرده بیشتر هزینه کردم غول اون موقع بازار و گرفتم
الانم همین مشکل و دارم رمهام 2000 هستش ولی تو بایوس 1333 میزنه با دستکاری پروفایل میزارمش رو 2000 کامپیوتر دچار اختلال میشه بعضی وقتها بوت نمیکنه کامپیوتر خاموش میشه و از این داستانا یعنی فقط اسما 2000 دارم

برای من زیاد توفیقی نداره از نظر حجم رم کم میارم

نیما جان الان خونه نیستم برم خونه چشم عکسم میگیرم

یه عکس از رم تو گوشیم بود برات میزارم نمدونم شاید یه کمکی باشه

این رمهای الانمو چند میخرن

Vahid_ath
04-09-12, 17:54
سلام

نیما جان این عکس

nima_hl
04-09-12, 19:28
نیما جان این عکس

ای خداوند من را بکشد از این اسکرین شاتها نبینم :lol:

عزیز شما کلی پول رم دادید این رمهای 2000 را خرید فرمودید

فکر میکنم آن زمان باید رقمی بالای 300 هزار تومان بابت این رمها هزینه فرموده باشد

ولی همانگونه که حدس زده بودم رمهای شما در تمام این مدت بر روی کلاک 1333 کار میکرده

به عبارتی شما بالای 200 هزار تومان هزینه بی مورد انجام دادید و اگر آن زمان با هزینه بسیار پائین تر ارزانترین رم 1333 را خریداری کرده بودید عملکرد سیستم شما با این رمها کوچکترین تفاوتی نداشت

کنترلر رم پردازنده شما 1066/1333 است و در حالت عادی شما نمیتوانید در این پلتفرم از رم 2000 استفاده کنید

در صورت استفاده رم در کلاک 2000 هم تقریبا هیچ تفاوتی در پرفورمنس سیستمتان روی نخواهد داد

قدیم متاسفانه از این تابوهای تبلیغاتی رم در اینترنت و بازار زیاد بود که خوشبختانه با بالا رفتن اطلاعات این تابوها شکسته شد

حالا به تابوی دوم میرسیم شما 8 گیگ رم برای چه کاری نیاز دارید ؟

یک اسکرین شات از تسک منیجر به من نشان دهید که تونستید از 4 گیگ رم استفاده کنید

احتمالا ویندوز شما هم 32 بیتی باید باشد و اگر این گونه باشد همین لحظه هم از 3 گیگ رم خود در حال استفاده هستید

اگر ویندوز شما 32 بود بفرمائید تا با توجه به پاور 1000 واتتون، این رمهاتون و اون گرافیک 10 هزارتومانی بنده خود را از پشت بام پائین بیاندازم :lol:

Vahid_ath
04-09-12, 21:01
ای خداوند من را بکشد از این اسکرین شاتها نبینم :lol:

عزیز شما کلی پول رم دادید این رمهای 2000 را خرید فرمودید

فکر میکنم آن زمان باید رقمی بالای 300 هزار تومان بابت این رمها هزینه فرموده باشد

ولی همانگونه که حدس زده بودم رمهای شما در تمام این مدت بر روی کلاک 1333 کار میکرده

به عبارتی شما بالای 200 هزار تومان هزینه بی مورد انجام دادید و اگر آن زمان با هزینه بسیار پائین تر ارزانترین رم 1333 را خریداری کرده بودید عملکرد سیستم شما با این رمها کوچکترین تفاوتی نداشت

کنترلر رم پردازنده شما 1066/1333 است و در حالت عادی شما نمیتوانید در این پلتفرم از رم 2000 استفاده کنید

در صورت استفاده رم در کلاک 2000 هم تقریبا هیچ تفاوتی در پرفورمنس سیستمتان روی نخواهد داد

قدیم متاسفانه از این تابوهای تبلیغاتی رم در اینترنت و بازار زیاد بود که خوشبختانه با بالا رفتن اطلاعات این تابوها شکسته شد

حالا به تابوی دوم میرسیم شما 8 گیگ رم برای چه کاری نیاز دارید ؟

یک اسکرین شات از تسک منیجر به من نشان دهید که تونستید از 4 گیگ رم استفاده کنید

احتمالا ویندوز شما هم 32 بیتی باید باشد و اگر این گونه باشد همین لحظه هم از 3 گیگ رم خود در حال استفاده هستید

اگر ویندوز شما 32 بود بفرمائید تا با توجه به پاور 1000 واتتون، این رمهاتون و اون گرافیک 10 هزارتومانی بنده خود را از پشت بام پائین بیاندازم :lol:

یعنی اسیرم کردی از بس شارژ روحی شدم:party:
یعنی رمم هیچی نمیارزه و بیخودی پول دادم

غیر از ایکس پی هرگز ویندوز 32 بیتی نصب کردم روی سیستم

میگما تو بایوس پروفایل و میزارم روی 2000 کامپیوتر بعضی وقتها بوت نمیشه

چیکارش کنم حالا یعنی هیچ رقمه نمیشه دستکاریش کرد بریم روی 2000

والا نمیدونم
چون برنامه هایی که کار میکنیم یه ذره سنگینه
و معمولا بالای 95 درصد فیزیکال مموری درگیره
الان عکسی که گذاشتم تقریبا هیچی باز نیست اینجوریه

من 8 گیگ رم ندارم که
4 گیگ دارم

حقیقتا فقط محض اینکه رم مشابه رمم بگیرم و تا تولیدش تموم نشده گیرم بیاد فکرش به ذهنم رسید

نیما جان نگفتی این رمهامو چند میتونم بفروشم

nima_hl
04-09-12, 21:41
یعنی اسیرم کردی از بس شارژ روحی شدم:party:
یعنی رمم هیچی نمیارزه و بیخودی پول دادم

غیر از ایکس پی هرگز ویندوز 32 بیتی نصب کردم روی سیستم

میگما تو بایوس پروفایل و میزارم روی 2000 کامپیوتر بعضی وقتها بوت نمیشه

چیکارش کنم حالا یعنی هیچ رقمه نمیشه دستکاریش کرد بریم روی 2000

والا نمیدونم
چون برنامه هایی که کار میکنیم یه ذره سنگینه
و معمولا بالای 95 درصد فیزیکال مموری درگیره
الان عکسی که گذاشتم تقریبا هیچی باز نیست اینجوریه

من 8 گیگ رم ندارم که
4 گیگ دارم

حقیقتا فقط محض اینکه رم مشابه رمم بگیرم و تا تولیدش تموم نشده گیرم بیاد فکرش به ذهنم رسید

نیما جان نگفتی این رمهامو چند میتونم بفروشم

رمت فکر کنم لااقل 150 بیارزه ( خیلی وقته رم سرعت بالا قیمت نکردم چون به دشمنم هم پیشناد نمیدم رم سریع بخره )

با این پول میتونی 12 گیگ رم معمولی بخری از زندگیت لذت ببری :wink:

ببین عزیز رمت از 1333 بشه 500000 توی کارهات تاثیری چندانی نداره

فقط وقتی با برنامه هاب بنچمارک تست میگیری میتونی با ریزالتش کیف کنی

مثل این میمونه که تو یک خط تولید سریع ترین نفر را برداری به جاش یه روبوت بگذاری در میزان تولید هیچ تاثیری نداره چون گیر کار جای دیگس

یک سری بنچمارک تو سایت دارم که میتونی اینجا (Only the registered members can see the linkاختصاصی-قدم-به-قدم-با-بررسی-G.SKILL-DDR3-RIPJAWS-X-1600Mhz-2*4GB?highlight=) بخونی و خودت قضاوت کنی

خلاصه بجای ریختن پولت تو جیب این شرکتها اگر یدونه گرافیک درست درمون خریده بودی الان توی کانورت سیستمت دو برابر سریعتر عمل میکرد تو این مدت هم یه بازی چیزی میزدی از زندگی لذت بیشتر میبردی :wink:

Vahid_ath
04-09-12, 21:46
رمت فکر کنم لااقل 150 بیارزه ( خیلی وقته رم سرعت بالا قیمت نکردم چون به دشمنم هم پیشناد نمیدم رم سریع بخره )

با این پول میتونی 12 گیگ رم معمولی بخری از زندگیت لذت ببری :wink:

ببین عزیز رمت از 1333 بشه 500000 توی کارهات تاثیری چندانی نداره

فقط وقتی با برنامه هاب بنچمارک تست میگیری میتونی با ریزالتش کیف کنی

مثل این میمونه که تو یک خط تولید سریع ترین نفر را برداری به جاش یه روبوت بگذاری در میزان تولید هیچ تاثیری نداره چون گیر کار جای دیگس

یک سری بنچمارک تو سایت دارم که میتونی اینجا (Only the registered members can see the linkاختصاصی-قدم-به-قدم-با-بررسی-G.SKILL-DDR3-RIPJAWS-X-1600Mhz-2*4GB?highlight=) بخونی و خودت قضاوت کنی

خلاصه بجای ریختن پولت تو جیب این شرکتها اگر یدونه گرافیک درست درمون خریده بودی الان توی کانورت سیستمت دو برابر سریعتر عمل میکرد تو این مدت هم یه بازی چیزی میزدی از زندگی لذت بیشتر میبردی :wink:

اره کاملا درست میگی

اشتباه کردم

میفروشم

فقط باید سر در بیارم چند بفروشم