PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل bad sectors در هارد اینترنال

ardavan7
01-09-12, 12:12
سلام عرض میکنم خدمت اساتید محترم
من یه مشکلی دارم با یک هارد 1ترابایت که بد سکتور داره، و ویندوز پیغام میده که از درایو بک آپ بگیرم،بنظرتون این مشکل به چه شکلی میتونم حل کنم؟

ehsan_67
01-09-12, 15:40
از برنامه HDD Regenerator استفاده کن.
بعد نتیجه رو اعلام کن.

nima_hl
01-09-12, 16:29
سلام عرض میکنم خدمت اساتید محترم
من یه مشکلی دارم با یک هارد 1ترابایت که بد سکتور داره، و ویندوز پیغام میده که از درایو بک آپ بگیرم،بنظرتون این مشکل به چه شکلی میتونم حل کنم؟

سلام

هاردی که بد سکتور گرفت باید کند انداخت دور :lol:

ببین عزیز وقتی پلاتر هارد به دلیلی به مشکل بر خورد کند در 99% مواقع بد سکتور روی هارد منتشر می شود

شما ساعتها وقت برای پیدا کردن ، بلاک کردن ، پارتیشن بندی و ..... انجام میدهید ولی این کارها موقتی است و در مدت زمان نامعلوم مجددا هارد با مشکل مواجه خواهد شد ( حتی ممکن سلامت هارد چند ساعت هم طول نکشد )

اگر هارد شما گارانتی دارد که برای گارانتی اقدام کنید اگر هم ندارد هارد بد سکتوری هارد نمیشه همانطور که ژیان ماشین نمیشه :wink:

به هر حال شما به شرایط خود نگاه کنید و اگر حتما از همین هارد باید استفاده کنید نقطه بد سکتور را روی هارد پیدا کنید و پارتیشنها را جوری تغییر دهید که در آن نقطه یک پارتیشن کوچک داشته باشید

این پارتیشن را نه پیکر بندی کنید و نه فرمت

این ایزوله ترین راه برای کنترل بد سکتور است که سراغ دارم

ardavan7
01-09-12, 19:48
این برنامه HDD Regenerator تست کردم اما درست نشد .
حالا من چطوری میتونم نقطه بد سکتور هارد پیدا کنم؟تا بقیه هارد که درست هست را درست پارتیشن بندی کنم؟

ehsan_67
01-09-12, 22:37
دوست عزیز برنامه HDD Regenerator برای رفع بد سکتور هست. با این برنامه تمام بد سکتور ها رفع میشه. همین چند وقت پیش خودم ازش استفاده کردم. چطور ازش استفاده کردین؟

ardavan7
01-09-12, 23:03
من از طریق فلش بوت کردم،بعد از انتخاب هارد مورد نظر، البته تو انتخاب گزینه هاش یه مقداری شک دارم که گزینه دومیش انتخاب کردم ، که normal نوشته بوده،حالا چه درست یا غلط رفتم شما درستشو بگید برم شاید مال منم درست بشه؟فقط اگه خاطرتون مونده مرحله به مرحلش بگید ممنون میشم

ardavan7
02-09-12, 13:02
کسی نبود منو راهنمایی کنه؟

ehsan_67
02-09-12, 13:22
آموزش برنامه HDD Regenerator:

Only the registered members can see the link