PDA

مشاهده نسخه کامل : درخواست تعریف چند مورد

life24
29-08-12, 18:06
سلام
سرچ زیاد زدم تو گوگل اما خیلی از اوقات یا نویسنده درست بیان نمیکمنه یا ترجمه کلمه به کلمه کرده و من نفهمیدم :1. (27):
Kernel
Bios
Chipset
Firmware
میشه اینها تعریف کنید؟ Kernel فقط در حوزه سیستم عامل هست یا به سخت افزار هم ربط داره؟
هارد SSD رو خوب فهمیدم جریانش چیه :1. (5): اما یک سوال: ما فقط سیستم عامل رو تو هارد SSD میریزیم درسته؟ و از هارد دوم برای آرشیو کارهای معمولی استفاده میکنم؟ اون وقتی که میریم سراغ فایل های هارد معمولی دوباره سرعت کم نمیشه؟ یا اون سیستم عامل مهمه که کجا باشه؟
فنی و تخصصی تر اگر میشه برام بگید
پیشاپیش ممنون :Love-PCN~!:

M.Ryder
29-08-12, 20:05
سلام دوست من
تا اونجا که بنده اطلاع دارم جواب میدم
دیگه هر چیش غلط بود ببخشید :دی
Kernel:به هسته ی سیستم عامل میگن کرنل که معمولا برای لینوکس استفاده میشه چون متن باز هست و میشه توش دست برد
Bios:یه IC روی مادربرد هست که خیلی چیزا را کنترل میکنه و ساده ترین مثالش ساعت سیستم هست
Chipset:چیپ.معمولا خیلی چیزا را چیپست صدا میکنن
Firmware:بیشتر در حوضه ی گوشی و کنسول های بازی کاربرد داره.یه جورایی یه نسخه از اون چیز مورد نظر هست.مثل اپدیت کردن به فریمور فلان برای PSP که یه سری قابلیت جدید به دستگاه میبخشه(یا باگ هایی که روی فریمور قبلی بوده را رفع کردن)
تا اونجا که بنده اطلاع دارم Kernel مربوط به سیستم عامله و به سخت افزار ربطی نداره

هارد SSD یه نوع هارده که سرعتش خیلی خیلی بالا هستش و معمولا برای قیمت بالای اون معمولا از 60GB شروع میشه
روی SSD بهتره که سیستم عامل باشه چون سیستم زودتر بالا میاد
از هارد دوم هم همونجوری که گفتین از هارد معمولی استفاده میشه
در مورد سوال اخرتون جوابی ندارم :دی
تجربه ندارم :دی

بازم سوالی بود در خدمتم:give_rose: