PDA

مشاهده نسخه کامل : مشكل عجيب با كارت گرافيك amd radeon 6790hd

kaka600
25-08-12, 19:04
سلام به تمامي دوستان من يه مشكل عجيب با كارت گرافيكم دارم ،كارت گرافيك من مدل amd radeon 6790hd هستش كه يه دفع تو محيط دكستاپ صفحه سياه ميشه و اين ارور رو ميده:
7181

جالب اينكه تو بازي خوب جواب ميده مشكلي نداره،براي حل اين مشكل من همه كار كردم : 1- آپديت كارت گرافيك دريافت آخرين ور‍‍ژن درايور 2- فكر كردم پاور برق ضعيف عوض كردم 3- مادربرد و سي پي يو و رم تست شده سالم بوده 4- كارت گرافيك رو بردم گارانتي تست شده هيچ مشكلي و خرابي نداره 5- چند بار ويندوز عوض كردم xp64 xp 32 seven بازم ارور ميده 6- درايور اورجينال كه تو جعبش بود هم نصب ميكنم ولي بازم اور ميده .... ديگه نميدونم بايد چيكار كنم فكر كنم يه باگي بايد تو برنامه درايورش باشه catalyst control center ؟؟؟ حالا كمك كنيد ممنون ميشم

The-Joker
25-08-12, 19:44
سلام دوست عزیز .
این مشکل زمانی بوجود میاد که سیستم می خواد فریز بشه و این پیغام vpu recover میاد و از فریز شدن سیستم جلوگیری می کنه ، یه جورایی مثل ریست شدن ccc می مونه .
این مشکل ممکنه به چند دلیل بوجود بیاد .
1 . پاورتون ضعیفه و این مشکل بوجود اومده که شما خودت نوشتی پاور رو هم عوض کردی ( اگر ممکنه بگو مدله پاورت چیه ) .
2 . داغ شدن بیش از حد کارت .
3 . کثیف بودن کارت که ممکنه اصلآ ربطی نداشته باشه ولی چند نفر همین مشکلو داشتن و فقط کارتو تمیز کردن و خمیر سیلیکونشو عوض کردن و درست شد .
4 . مورد دار بودن اسلاتی که کارته گرافیک توشه .
5 . ممکنه که این ورژن از درایور کارت گرافیک میشکل داره با گرافیکتون و سازگار نیست .

شما چند تا کار انجام بده ، انشاالله که مشکلت حل میشه .
اول نگاه کن و ببین که اگر مادربردت دو تا اسلات برایه گرافیک داره ، کارته گرافیکو بردار و بذار تویه اسلات دیگه و چک کن ببین که هنوز مشکل داره یا نه .
دمایه کارتو چک کن که خودت گفتی که داخل بازی مشکلی نداره و تویه محیط ویندوز اینجوری میشه که میشه گفت پس کارت در حالات idle قرار داره و دماش بالا نیست .
از یه ورژنه درایور قدیمی تر برایه کارته گرافیکت استفاده کن یا اگه قدیمیه از ورژنه جدید تر استفاده کن .
از داخل ccc گزینه ی vpu recover رو خاموش کن .
به جایه ccc از ati tray استفاده کن ببین مشکل هنوز پا برجایه .
اینم دیگه کاره نهایی ، ویندوزتو به صورته Safe Mode بوت کن و از اونجا تمام گزینه هایه مربوط به درایور کارت گرافیکو پاکی کن و بعدش ویندزتو به طور طبیعی بوت کن و دوباره درایور گرافیکتو نصب کن ، اما یه ورژنه دیگه .

:11():

kaka600
25-08-12, 20:32
ممنون از راهنمايي پاور قبلي گرين 500 وات بود رفتم 685 وات مخصوص گيم گرفتم از اين 80 پلاس ها هستش.
شما گفتيد خمیر سیلیکون مگه كارت گرافيك هم مثل سي پي يو داره؟؟؟ اگه داره چه جوري بايد تميز كرد؟؟؟؟
vpu recove قبلا خاموش كردم بازم حل نشد
يه چيزه ديگه من الان يادم افتاد من وقتي وي پي ان فعال ميكنم وميرم اينترنت اين مشكل از اون موقع شروع ميشه ؟؟؟؟ برنامه ي هست بش باهاش ارتباط كارت گرافيك رو با اينترنت قطع كن چون مودم من هميشه روشنه

The-Joker
25-08-12, 20:49
ممنون از راهنمايي پاور قبلي گرين 500 وات بود رفتم 685 وات مخصوص گيم گرفتم از اين 80 پلاس ها هستش.
شما گفتيد خمیر سیلیکون مگه كارت گرافيك هم مثل سي پي يو داره؟؟؟ اگه داره چه جوري بايد تميز كرد؟؟؟؟
vpu recove قبلا خاموش كردم بازم حل نشد
يه چيزه ديگه من الان يادم افتاد من وقتي وي پي ان فعال ميكنم وميرم اينترنت اين مشكل از اون موقع شروع ميشه ؟؟؟؟ برنامه ي هست بش باهاش ارتباط كارت گرافيك رو با اينترنت قطع كن چون مودم من هميشه روشنه

پاوره قبلیتون هم برایه این گرافیک کاملآ مناسب بودا ، لازم نبود عوضش کنید ، ولی بازم خوب کاری کردید .:wink:
خمیر سیلیکون هم رویه gpu کارت می ریزن و شما باید هیت سینکه کارتو با فن در بیاری تا gpu پدیدار بشه :1. (38): ، بعدش با یه دستمال کاغذی ، آروم خمیر قبلی رو پاک می کنی و خمیر جدید می زنی ، عینه cpu .
راستش در مورده اون برنامه هم من نمی دونم برنامه ایی هستش یا نه ولی تویه نت سرچ می کنم و اگه چیزی پیدا کردم براتون می ذارم .:great:

kaka600
25-08-12, 21:02
آقا دمت گرم شرمنده ميكني ...راستي فكر نكنم اسلات گرافيك خراب باشه آخه وقتي كارت گرافيك رو دادم گارانتي يه مدت يه كارت گرافيك ضعيف جي فورس 128 1 گيگ جاش گذاشتم ارور نداد كارت گرافيك خودمم ايرادي نداشت...

anubis
06-09-12, 21:30
سلام
من هم این مشکل رو دارم
حقیقتش روز اول که خریدم سیستمم این بود
main asus m4n78
ram ddr2 4g
cpu ham phenom II x6
power 380 coler master
از اونجایی که مادربردم تک چیپ بود اون هم nvidia گفتم شاید مشکل از اون باشه
بعد مادربرد رو عوض کردم که بعد از عوض شدن این شد
main asus m5a78l
ram ddr3 8g
cpu همون power هم همون
ولی باز مشکل داشت تصمیم گرفتم گرافیک رو ببرم گارانتی
گارانتی کارت رو عوض کرد یه آک بهم داد
بعد پاور رو هم عوض کردم
silver ston 500
2 3 روز اول ردیف بود اما باز روز از نو روزی از نو با این تفاوت که هم تو بازی تصویر سیاه میشد هم توی فیلم هم حالت عادی
البته فقط سیاه نه
نارنجی میشد با یه بار هم صفحه سفید شد با خطهای سیاه
این رو هم بگم که مادر برد من الان چیپش amd هست خیر سرم گفتم با گرافیک و cpu مچ بشه
تمام این کارایی رو هم که گفتین خیلی وقت پیش انجام دادم حتی از رجیستری فایلهای درایو رو تغییر دادم
یه بار هم لینوکس نصب کردم
اما بدتر شد
الان یه geforce 210 رو سیستم هست ولی اصلا واسه بازی حال نمیده
با این وضع بازار هم که نمیشه گرافیک خرید
یه کمک هم به ما بکنید
مرسی

nima_hl
07-09-12, 16:54
سلام
من هم این مشکل رو دارم
حقیقتش روز اول که خریدم سیستمم این بود
main asus m4n78
ram ddr2 4g
cpu ham phenom II x6
power 380 coler master
از اونجایی که مادربردم تک چیپ بود اون هم nvidia گفتم شاید مشکل از اون باشه
بعد مادربرد رو عوض کردم که بعد از عوض شدن این شد
main asus m5a78l
ram ddr3 8g
cpu همون power هم همون
ولی باز مشکل داشت تصمیم گرفتم گرافیک رو ببرم گارانتی
گارانتی کارت رو عوض کرد یه آک بهم داد
بعد پاور رو هم عوض کردم
silver ston 500
2 3 روز اول ردیف بود اما باز روز از نو روزی از نو با این تفاوت که هم تو بازی تصویر سیاه میشد هم توی فیلم هم حالت عادی
البته فقط سیاه نه
نارنجی میشد با یه بار هم صفحه سفید شد با خطهای سیاه
این رو هم بگم که مادر برد من الان چیپش amd هست خیر سرم گفتم با گرافیک و cpu مچ بشه
تمام این کارایی رو هم که گفتین خیلی وقت پیش انجام دادم حتی از رجیستری فایلهای درایو رو تغییر دادم
یه بار هم لینوکس نصب کردم
اما بدتر شد
الان یه geforce 210 رو سیستم هست ولی اصلا واسه بازی حال نمیده
با این وضع بازار هم که نمیشه گرافیک خرید
یه کمک هم به ما بکنید
مرسی

سلام

شما تمامی راههای ممکنه را رفتید

تنها گزینه پیش روی شما تست گرافیک بر روی سیستم دیگر است

اگر سیستم دیگری دم دست ندارید و تهران تشریف دارید میتوانید گرافیک را 2-3 روز بهم بدین تا دقیق براتون تستش کنم

برند گرافیک شما چیست و گارانتی کدام شرکت است ؟

anubis
07-09-12, 17:30
من خونه دوتا سیستم دارم
روی جفتشون مشکل داره
شرکت هم 3 تا سیستم دیگه هست که واسه کار انیمیشن استفاده میشه
روی یکی از سیستما 2تا 6790 هست البته اونا سری اول هستن کراس شدن و هیچ مشکلی نداره
سری اول با اینی که من دارم این فرق رو داره که اون 2تا کابل برق میخوره و این یکی
حالا نظرتون چیه>؟

برند بردش هم
xfx

nima_hl
07-09-12, 18:32
من خونه دوتا سیستم دارم
روی جفتشون مشکل داره
شرکت هم 3 تا سیستم دیگه هست که واسه کار انیمیشن استفاده میشه
روی یکی از سیستما 2تا 6790 هست البته اونا سری اول هستن کراس شدن و هیچ مشکلی نداره
سری اول با اینی که من دارم این فرق رو داره که اون 2تا کابل برق میخوره و این یکی
حالا نظرتون چیه>؟

برند بردش هم
xfx

نظرم اینه که بردتون خرابه باید مجددا بره گارانتی

بعضی مواقع اتفاق میافته که یک سری برد ایراد فنی دارند. اگر شرکت براتون با یک مدل دیگر تعویض کنه خوبه

anubis
07-09-12, 22:59
همش همین آشغال رو میده
تصمیم خودم رو گرفتم
با این که amd باز هستم
ولی دیگه گرافیک ati با برد xfx نمیگیرم
فقط nvidia با برد asus :lol:

Amir MZ
09-10-12, 12:07
سلام خدمت دوستان
مشکل با کارت Xfx 6790 1GB DDR5 مشکل تازه ای نیست.آن دسته از این کارتها که از یک شش پین کانکتوربرق به جای دوتا شش پین بهره میبرند اکثرا این مشکل رودارند.البته این مشکل به کانکتور شش پینی که در این سری کم شده هیچ ربطی نداره بلکه به تغییراتی که شرکت سازنده برای افزایش کاذب بازدهی دراین کارتها اعمال نموده مربوط میشود.
کسانی که این کارت جدید را خریداری نموده اند معمولا برای رفع مشکل دست به دامن گارانتی میشوند که هیچ فایده ای ندارد.اما حل این مشکل کاربسیار ساده ایه که دو سه دقیقه وقت بیشترنمیبره!
من دو تاکارت رو که همین مشکل رو داشتن درست کردم بطوریکه حتی یک مرتبه هم این مشکلات دیگه تکرار نشدن.به هرحال اگه کسی هنوز با کارتش این مشکل رو داره خوشحال میشم مشکلشو رفع کنم.این ایمیلمه:
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)