PDA

مشاهده نسخه کامل : بهترین کارت گرافیک برای AGP 4x چیه؟

ehsan_67
24-08-12, 23:12
سلام

مدل مادربوردم اینه: Asus P4SGX-MX
یه اسلات AGP 4x داره که توی دفترچه مادربورد تاکید کرده حتمآ از کارتهای 1.5 ولت استفاده کنید.
میخوام کارت گرافیک AGP بگیرم.
چه مارک و مدلی پیشنهاد میکنید؟

اینم عکس از مادربوردم:

Only the registered members can see the link

The-Joker
24-08-12, 23:15
اصلآ مگه کارت گرافیک AGP هست ؟ :1. (2):

ehsan_67
24-08-12, 23:19
بودنش که هست
ولی به احتمال زیاد دست دومه
فکر نمیکنم نوش گیر بیاد

mehrdad_ab
25-08-12, 00:05
سلام
دست دوم این قطعه به آسانی و به فراوانی یافت میشه
برای مثال :XFX 128 Fx5500 Or msi , ...

ehsan_67
25-08-12, 10:35
دوست عزیز
لطفآ میشه بیشتر راهنمایی کنید؟
بین ATI و Nvidia کدوم بهتر روی این مادربورد جواب میده؟
بیشتر از 128 مگ نمیشه روی این مادربورد بست؟
لطفآ چند مدل پیشنهاد کنید.

mehrdad_ab
25-08-12, 11:24
دوست عزیز
لطفآ میشه بیشتر راهنمایی کنید؟
بین ATI و Nvidia کدوم بهتر روی این مادربورد جواب میده؟
بیشتر از 128 مگ نمیشه روی این مادربورد بست؟
لطفآ چند مدل پیشنهاد کنید.

طبق استفاده شخصی کارت های Nvidia ـی اون زمان رو ترجیح میدم .
شما 256 مگ این کارت رو هم میتونید تهیه کنید اما فراوانی کمتر و قیمت بالاتری داره ، بطور مثال از همین برند XFX 512 Fx 5500 یا Palit یا ... با Fx بالاتر مثل 6200 هم میتونید پیدا کنید ولی قیمت بالاتری دارن (12-10 کجا ، 45-40 و ... کجا ، که به نظرم ارزش خرید رو ندارن)طوری که اگر شما بتونید یک مادربرد pci-EX تهیه کنید میتونید با 35-30 تومن یک گرافیک دست دوم مثل 9400 تهیه کنید.

ehsan_67
25-08-12, 12:11
با تشکر

این گرافیکها که دیگه گارانتی ندارن؟ نه؟
نهایت گرافیکی که میشه نصب کرد چیه از همین مارک Nvidia ؟

راستی من تو یه مقاله تو اینترنت خوندم که میشه کارت های AGP 8x رو روی AGP 4x نصب کرد فقط از تمام قدرتش نمیشه استفاده کرد؟ این درسته؟
این کار به مادربورد فشار وارد نمیکنه با توجه به ولتاژ کارت؟
توی همون مقاله نوشته بود این کار بهتره تا اینکه برید یه کارت AGP 4x بخرید چون کارتهای AGP 4x از تمام قدرت اسلات AGP نمیتونن استفاده کنن اما AGP 8x چون قدرتشون بیشتره میتونن. این درسته؟

ehsan_67
25-08-12, 13:06
در ضمن بالا بودن حافظه بهتره (مثلآ 128 یا 256) یا باس حافظه (مثلآ 64 یا 128) ؟

نظرتون رو راجع به این دو تا کارت هم بگین لطفآ ؟

NVIDIA GeForce 6200 256MB

NVIDIA GeForce 6600 256MB

mehrdad_ab
25-08-12, 13:14
با تشکر

این گرافیکها که دیگه گارانتی ندارن؟ نه؟
نهایت گرافیکی که میشه نصب کرد چیه از همین مارک Nvidia ؟

راستی من تو یه مقاله تو اینترنت خوندم که میشه کارت های AGP 8x رو روی AGP 4x نصب کرد فقط از تمام قدرتش نمیشه استفاده کرد؟ این درسته؟
این کار به مادربورد فشار وارد نمیکنه با توجه به ولتاژ کارت؟
توی همون مقاله نوشته بود این کار بهتره تا اینکه برید یه کارت AGP 4x بخرید چون کارتهای AGP 4x از تمام قدرت اسلات AGP نمیتونن استفاده کنن اما AGP 8x چون قدرتشون بیشتره میتونن. این درسته؟

در ضمن بالا بودن حافظه بهتره (مثلآ 128 یا 256) یا باس حافظه (مثلآ 64 یا 128) ؟

نظرتون رو راجع به این دو تا کارت هم بگین لطفآ ؟

NVIDIA GeForce 6200 256MB

NVIDIA GeForce 6600 256MB
الان دست دوم این کارت ها پیدا میشه ، پس فاقد گارانتی هستند .
پیشنهاد می کنم اگر فروشنده ای هم آکبند این قطعه رو داشت خرید نکنید که هزینه ای اضافه براتون میشه . شما دست دوم ای کارت رو از یک فروشگاه به شرط تست بخرید.
کارت هایی که معرفی کردم 8x هستند و روی درگاه AGP 4x مادربرد شما بخوبی جواب میدن . شما دنبال کارت 4X نگردید .
احتمال اینکه کارت 6600 روی ماردبرد شما تصویر نده ، هست و در عین حال قیمت بالایی داره که به هیچ وجه توصیه نمیشه .
چیزی که پرواضحه اینه که شما با این سیستم نمی تونید گیم بازی کنید ( حداقل گیم های روز رو ) و به همین جهت برای سایر مصارف یک کارت 6600 با یک کارت 6200 تفاوتی برای سیستم شما نداره .

ehsan_67
25-08-12, 14:08
بازم تشکر

اما نگفتید یه کارت با 128 مگ حافظه با باس 128 بهتره یا یه کارت با 256 مگ حافظه و باس 64 ؟
در ضمن برد کارت چه مدلی باشه؟ MSI یا ASUS یا XFX یا Sparkle یا GIGABYTE ؟

اگه امکانش هست نظرتون و همینطور قیمت این دو کارتها رو هم بگید:

GeForce FX 5200

GeForce FX 5500

mehrdad_ab
25-08-12, 15:13
بازم تشکر

اما نگفتید یه کارت با 128 مگ حافظه با باس 128 بهتره یا یه کارت با 256 مگ حافظه و باس 64 ؟
در ضمن برد کارت چه مدلی باشه؟ MSI یا ASUS یا XFX یا Sparkle یا GIGABYTE ؟

اگه امکانش هست نظرتون و همینطور قیمت این دو کارتها رو هم بگید:

GeForce FX 5200

GeForce FX 5500
عزیز ، ما در مورد گرافیک کارت چیزی به اسم باس نداریم ! بحث این سئوال شما رد میشه ، این که شما می فرمائین رو من اینطور برداشت می کنم ، مثلاً کارت گرافیک جدیدی مثل 6850 با رم GddR5
برندهایی که نام بردید همگی خوب هستند و هر کدوم رو که پیدا کردید خرید بفرمائین .(توی استفاده شخصی XFX رو بیشتر از همه داغ دیدم ! )
5500 حدود 12 تومن و 5200 حدود 10 تومن . حالا یکی / دو تومن کم و زیاد تو بازار قیمت دار هسند .

ehsan_67
25-08-12, 16:32
ممنون

ولی مموری باس وجود داره. این دو تا عکسو از سایت XFX گرفتم. به فلشها توجه کنید:

Nvidia GeForce 5200 128MB 64bit

Nvidia GeForce 5200 128MB 128bit

The-Joker
25-08-12, 17:16
ممنون

سلام دوست عزیز .
هر چی Bus Width کارت بیشتر باشه ، در نتیجه پهنایه باند کارت یا Bandwidth کارت بیشتره و کارت قوی تره .
حجم مموری کارت به هیچ عنوان به قدرت کارت ربطی نداره و این فاکتور هایه دیگه ایی در قدرت کارت گرافیک وجود داره مثل تعداد بیشتر ROP's ها و memory size و ...
البته این که هر چی bus width کارت بیشتر باشه کارت قویتره در همه ی کارت ها صدق نمی کنه و قدرت کارت به معماری ساخت کارت گرافیک خیلی خیلی بیشتر بستگی داره .

ehsan_67
25-08-12, 17:35
ممنون از اطلاعاتت جوکر عزیز

نظر شما راجع به دو کارت بالا چیه؟ و در کل برای AGP 4x چی بگیرم؟

The-Joker
25-08-12, 17:42
خواهش می کنم احسان جان ، من جواد هستم عزیز :1. (38): .
نظر من اینه که شما اون کارته 5200 که 128 bit هستش رو بگیری .
راستش من راجع به کارتایه agp اطلاعات زیادی ندارم ، فقط می تونم بگم که اگر شما مدله 5500 128bit رو پیدا کردی اون بخر و اینکه کارتایه 64 bit اصلآ به درد نمی خورن ، البته اگه شما فقط می خوای با این سیستم فیلم نگاه کنی و وبگردی و ... ، کارت 64 bit کافیه ولی اگر هر از گاهی یه بازی ایی هم خواستی بزنی ( بازی هایه قدیمی ) ، کارته 128 bit خیلی راحت تر بازی رو برات اجرا می کنه و فریم بیشتری بهت می ده .

mehrdad_ab
25-08-12, 17:47
ممنون

بله ، این باسی که در عکس هم نشون داده شده ، 64 ، 128 ،256 بیت بودن رم کارت گرافیک رو نشون میده ، در بالا هم براتون بیان کردم که مثلاً یک کارت 6850 با حافظه رم 256 بیتی ، با 2 گیگ حافظه GDDR5 :wink:

Over_Cracker
25-08-12, 17:50
ممنون از اطلاعاتت جوکر عزیز

نظر شما راجع به دو کارت بالا چیه؟ و در کل برای AGP 4x چی بگیرم؟

درود بر شما.

برای تشکر از دوستان،از دکمه تشکر استفاده کنید.

کارت Nvidia GeForce 5200 128MB 128bit بهتر از مدل 256 مگابایتی باس 64 بیتی هستش. به شرطی که رم کافی در سیستم داشته باشید.

در کل؛این کارت ها متعلق به 8 سال پیش هستند و قویترین کارت AGP دنیا هم که باشه،حداکثر 25 هزار تومن بیشتر ارزش نداره.

کارت های 5200 و 5500 هم حدود 10 تا 15 تومن در بازار به فروش میرن.

من Geforce FX6200 256MB DDR2 رو دارم که قویترین کارت AGP هستش. اگر بخوام بفروشم حداکثر 18 تا 20 تومن. این کارت ها بیش از این ارزش ندارند و فقط برای کار راه افتادن هستش.

ehsan_67
25-08-12, 17:52
ببخشید آقا جواد گل

فقط یه چیزی همونطوری که مهرداد عزیز هم گفت و خودمم هم شنیدم کارت های با بورد XFX زیاد داغ میکنن درسته؟
شما چه بوردی رو پیشنهاد میکنی؟

در ضمن با توجه به اینکه این کارتها قدیمی هستن جعبه و کابل و سی دی درایور و دفترچه راهنما و غیره همراهشون هست یا نه؟

The-Joker
25-08-12, 18:34
ببخشید آقا جواد گل

فقط یه چیزی همونطوری که مهرداد عزیز هم گفت و خودمم هم شنیدم کارت های با بورد XFX زیاد داغ میکنن درسته؟
شما چه بوردی رو پیشنهاد میکنی؟

در ضمن با توجه به اینکه این کارتها قدیمی هستن جعبه و کابل و سی دی درایور و دفترچه راهنما و غیره همراهشون هست یا نه؟

خواهش می کنم آقا احسان گل عزیز ، خدا ببخشه .
بله کارتایه گرافیک با برد xfx به نسبت کارت ها با بردایه دیگه بیشتر داغ می کنن ولی شما اگر تهویه ی کیست درست باشه به راحتی می تونی داغ کردن کارت رو مهار کنی و اینکه gpu کارت گرافیک در دمایه 100 درجه هم هیچ مشکلی براش بوجود نمیاد.

برد هم اون زمان کارتایه گرافیک با برد gigabyte و msi کارتایه خوبی بودن ( البته هنوزم هستنا ولی من به شخصه با gigabyte اصلآ حال نمی کنم ) شما اگر کارت با برد msi گیرت اومد حتمآ بگیر و یه کارتایی هم بودن با برد inno3d که من خودم از این برد داشتم و باید بگم خیلی عالی بود ، اگه گیرت اومد اولویتو بذار با این برد ، البته بازم می گم کارتا تویه برداشون اصلآ با هم فرقی ندارن و این دیگه بستگی به سلیقه ی شما داره .

در مورد جعبه و متعلقات هم باید بگم صد در صد داره ( اگه نو بخری ) ، و دسته دوم و اگه طرف تمیز نگه داشته باشه بله داره ، ولی بعضی از برندا ممکنه که فقط جعبه داشته باشن با سی دی درایور و دیگه هیچی ندارن مثل همون کارت inno3d من فقط پک داشت با سی دی درایور ، ولی انصافآ سی دی درایورش خوشگل بود :1. (38):

ehsan_67
25-08-12, 22:53
ممنون

بهترین محل برای خرید قطعات دسته دوم (مخصوصآ گرافیک) تو تهران کجاست؟

در ضمن من گزینه تشکر و نقل قول رو نمیبینم. کجاست؟

ehsan_67
26-08-12, 20:40
کسی کمک نمیکنه؟

The-Joker
26-08-12, 21:03
کسی کمک نمیکنه؟

سلام دوست عزیز .
من خیلی دوست دارم به شما کمک کنم ، ولی بنده در مشهد زندگی می کنم و نمی دونم که کجایه تهران قطعات دسته دوم می فروشن ، دوستانه دیگه لطفآ کمک کنن .
گزینه ی تشکر و نقل قول هم اون پایینه دیگه ، زیر هر پست تشکر و نقل قول داره ( البته به جز پستایه خودت ) :1. (38):

ehsan_67
26-08-12, 21:54
دم شما گرم

تا همین الانم خیلی کمک کردی.

باور کن هیچ گزینه تشکر و نقل قول و ویرایشی نیست!!!

nima_hl
27-08-12, 00:49
ممنون

بهترین محل برای خرید قطعات دسته دوم (مخصوصآ گرافیک) تو تهران کجاست؟

در ضمن من گزینه تشکر و نقل قول رو نمیبینم. کجاست؟

طبقه زیر زمین پاساژ ایران ( خیابان ولیعصر نرسیده به میدان ملیعصر )

من تو خرت و پرتام فکر کنم 2-3 تا دونه کارت agp دارم اگر گیر نیاوردین بفرمائید برم انبار رو بگردم پیداشون کنم ( البته فکر نکنم گرافیکهای مالی باشن )

ehsan_67
27-08-12, 19:33
سلام آقا نیما عزیز

لطفآ میشه بگردین و مشخصات کامل گرافیک هاتون رو بگید؟

ehsan_67
27-08-12, 23:35
لطفآ راجع به سریال هایی که روی بورد گرافیک هست هم توضیح بدین؟
مثل: VANV34UA2PS

nima_hl
28-08-12, 01:10
سلام آقا نیما عزیز

لطفآ میشه بگردین و مشخصات کامل گرافیک هاتون رو بگید؟

سلام

خیر نمیشه :lol:

عزیز شما به آدرسی که گفتم تشریف ببرید اگر گرافیک مورد نظرتون را پیدا نکردید و گیر بودید بفرمائید تا اینها را براتون بیارم

خودتون ببرید تست کنید هر کدوم بهتر بود بردارید ( این بردها مربوط به سالها پیشه و ممکنه طی این مدت که در انبار خاک خورده اکسیده و خراب شده باشه )

باز دارم عرض میکنم اینها احتمالا در حد بازی کردن و ..... اینها نیست میتونید باهاش یه تصویری از سیستمتون بگیرید

ehsan_67
28-08-12, 11:36
سلام

من قبل از اینکه شما بگین رفتم اونجا اما کارتی که مد نظرم بود پیدا نکردم. البته چند تا مدل پایین تر از اون بود. اما گفتم شاید یه جایی به غیر از اونجا باشه که قطعه دسته دوم بفروشن و بتونم مدلی که خودم میخوام رو پیدا کنم. حالا اگه میشه مشخصات کارتهایی که دارین رو بگین. اگه اونی بود که من میخوام میام ازتون میگیرم برای تست. اگر هم نبود که مجبورم برم همون پاساژ. من این کارت رو برای راه افتادن کار میخوام نه بازی و این چیزا.

با تشکر

nima_hl
28-08-12, 15:48
سلام

من قبل از اینکه شما بگین رفتم اونجا اما کارتی که مد نظرم بود پیدا نکردم. البته چند تا مدل پایین تر از اون بود. اما گفتم شاید یه جایی به غیر از اونجا باشه که قطعه دسته دوم بفروشن و بتونم مدلی که خودم میخوام رو پیدا کنم. حالا اگه میشه مشخصات کارتهایی که دارین رو بگین. اگه اونی بود که من میخوام میام ازتون میگیرم برای تست. اگر هم نبود که مجبورم برم همون پاساژ. من این کارت رو برای راه افتادن کار میخوام نه بازی و این چیزا.

با تشکر

سلام

رفتم انباری رو زیر و رو کردم یدونه tnt 64 نصف شده پیدا کردم ( دستگاه تایپ افتاده بود روش ) و یه کارت دیگه که هیچ لیبل و مشخصاتی روش نیست

فقط پشت برد نوشته 3d power بالای برد هم ریز نوشته LCT-M 94V-0 گوگل کردم چیزی پیدا نکردم

به هر حال این فعلا هست تا هفته آینده برم فروشگاه انبار آنجا را هم چک کنم ( تو ذهنم هست که یه جائی حداقل 3-4 از اینا دارم )

ویرایش : مدل کارت آخرش o است نه صفر . اشتباه خونده بودم . لطفا خودتون گوگل کنید ببینید چیه :lol:

ehsan_67
28-08-12, 20:18
دوست عزیز میشه یه عکس از اونی که سالمه بزاری؟
خودمم هم گشتم فقط اینو پیدا کردم. همینه؟

اتفاقآ منم اول هفته بعد میرم مسافرت آخر هفته برمیگردم تا اون موقع صبر میکنم.
فقط یه لطفی کن هر چی پیدا کردی یه عکس از پشت و روش بگیر. دمت گرم.

راستی شما مغازه چی دارین؟

The-Joker
28-08-12, 21:15
سلام آقا احسان .
این کارتم هست برایه فروش ، یه نگاه بنداز ببین خوبه .
اگر خواستی من مشهدم و شما می تونی با طرف هماهنگ بکنی و من کارتو برات بگیرم و بفرستم .
اگرم نه که می تونی مشخصاتتو بگی و برات بفرستن که اینطوری بهتره و راحت تره .

ehsan_67
29-08-12, 16:33
آقا نیما جواب ندادی؟

مخلص آقا جواد
آمارشو گرفتم 64 بیته اگه 128 بود میگرفتم.
منتظر میشم تا نیما جواب بده ببینم چی میشه.

ehsan_67
01-09-12, 22:55
AGP 4x چند تا شکاف داره؟ یکی یا دو تا؟
سوکتی که روی بورد کارت هست جای سوکت فنه؟

SinaSV
02-02-13, 10:59
درود بر شما.

برای تشکر از دوستان،از دکمه تشکر استفاده کنید.

کارت Nvidia GeForce 5200 128MB 128bit بهتر از مدل 256 مگابایتی باس 64 بیتی هستش. به شرطی که رم کافی در سیستم داشته باشید.

در کل؛این کارت ها متعلق به 8 سال پیش هستند و قویترین کارت AGP دنیا هم که باشه،حداکثر 25 هزار تومن بیشتر ارزش نداره.

کارت های 5200 و 5500 هم حدود 10 تا 15 تومن در بازار به فروش میرن.

من Geforce FX6200 256MB DDR2 رو دارم که قویترین کارت AGP هستش. اگر بخوام بفروشم حداکثر 18 تا 20 تومن. این کارت ها بیش از این ارزش ندارند و فقط برای کار راه افتادن هستش.

من اون کارت GeForce FX6200 رو می خوام Only the registered members can see the link
مشخصاتشو بنویس
من یه دونه عین اینو خریدم ....وقتی درایوش رو نصب نکنم 64 MB ه!!!!!!!!!ولی وقتی نصب کنم 256 میشه!در کل مال من و بهم انداختن!!!!Only the registered members can see the link
مال شما از اونا نیست؟؟؟؟
اگه میفروشی خریدارم....یا هرکس که کارت AGP 4X/8X داشته باشه 512 MB یا بیشتر با ساپورت DX9 یا به بالا و OpenGL 2.x خریدار اساسیم!!!:party:
من تبریزم
نحوه ی پرداختشم اگه میتونی بنویس
رم DDR 1GB هم اگه داری بگو
مادربوردم GiGabyte 8S661FX