PDA

مشاهده نسخه کامل : شطرنجی شددن تصویر در زمان استفاده از فایر فاکس

poyul
24-08-12, 16:14
سلام به دوستان گرامی

از کارت گرافیک Geforce 7100 GS استفاده میکنم.

وقتی با موزیلا پیج باز میکنم،اول که سرعت سیستم کند میشه و بعضی وقتا هم تصور به شکل شطرنجی درمیاد.

تا چند وقت پیش از گرافیک Geforce 6600 GT * XFX استفاده میکردم که فن گرافیک دچار مشکل شد و مجبور شدم از این گرافیک (7100 GS) استفاده کنم.

عکسش رو ضمیمه کردم.

راهنمایی کنید ممنون میشم.

Over_Cracker
24-08-12, 17:54
درود.

مشخصات سایر قطعات رو هم ذکر کنید.

درایور قبلی رو به درستی حذف کردید؟

به هر حال سعی کنید تو Safe Mode درایور کنونی رو حذف و جدیدترین درایور مخصوص کارتتون رو نصب کنید.

The-Joker
24-08-12, 20:24
سلام دوست عزیز .
درسته ، همونطور که جناب Over-Cracker فرمودند درایور کارت قبلی رو به طور کامل از رویه سیستمون پاک کنید و جدیدترین درایور کارت گرافیکتون رو نصب کنید .
ممکنه که این ورژن از فایر فاکس هم مشکل داره و اگه می تونی به آخرین ورژن آپدیتش کن .
شما فقط با فایر فاکس این مشکلو داری یا با همه ی Browser ها ؟ .

Obka
25-08-12, 00:57
سلام و عرض ادب
این مشکل زمانی پیش میادش که شما درایور کارت دیگه رو به جای این کارت نصب کرده باشی ( این مشکل چندین بار در جاهای مختلف برای دوستان پیش اومده )
حتی گاهی وقتا وقت نگاه کردن فیلم صفحه یه هو صورتی میشه برای رفع این مشکل اگر درایور گرافیک قبلیتون رو هنوز روی سیستم دارین و پاکش نکردید و این گرافیک رو نصب کردید لطفا درایور قبلی رو پاک کنید و با درایور جدید تست کنید از طرف دیگه شما سعی کن از مرورگر بتا استفاده نکنی و همیشه مرورگرت رو اپدیت نگه داری این کارو بکن ببین باز مشکل داری یا نه تا دوستان بیشتر راهنمایی کنند.
با تشکر

alksdj
25-08-12, 05:32
دوست عزیز میتونید آخرین ورژن درایور کارت گرافیکتون رو از اینجا دانلود کنید
که فعلا بالاترین ورژن 301.42 هست
Only the registered members can see the link

(Only the registered members can see the link)

poyul
25-08-12, 13:21
تشکر از دوستان بابت راهنمایی

مشخصات سیستم

Intel E5200
Asus P5Q
Geil 2GB
Geforce 7100 GS
Green 430w
WD 2 TB

اول گرافیک رو نصب کردم رو مادربورد، ویندوز 7 (32 بیت) نصب کردم. آخرین درایور کارت گرافیک هم نصب کردم (301.42).

از فایرفاکس 14 نسخه نهایی استفاده میکنم.جالب اینجاست که 2 تا تب باهم باز میکنم 250 مگ از رم رو اشغال میکنه ولی با IE هیچ مشکلی نداره و 13 تب همزمان رو اجرا کردم و فقط 45 مگ از فضای رو رو اشغال کرد و هیچ مشکلی هم رد تصویر نداشت

javadshahvand
25-08-12, 18:12
مشکل : فایرفاکس رم زیادی می گیره :
توضیح : اینکه فایرفاکس رم زیادی می گیره حرفی کاملا درست هست . اما بعضی از موارد دیگه هم می تونه باعث تشدید این عمل بشه . مثلا نصب بعضی از اکستنشن ها ، پلاگین ها و تم ها باعث می شه که فایرفاکس مصرف رم بیشتری داشته باشه .
راه اول :معمولا نصب تم سرعت رو میاره پایین و مصرف رم رو می بره بالا ، پس تم نصب نکنید یا سبکشو نصب کنید .
راه دوم : بعضی از پلاگین ها مانند Adobe Acrobat Reader ، Flash Player ، Shockwave در افزایش مصرف رم تاثیر دارند .
راه سوم : بسیاری از اکستنشن ها هم باعث این مشکل می شند . خوشبختانه مسئولین موزیلا قبلا لیستی از این اکستنشن ها و راه حل رو ارائه کردن که می تونید در اینجا (Only the registered members can see the link) ببینید . پس سعی کنید از اکستنشن هایی که نام برده شده کمتر استفاده کنید و به راه حل دقت کنید .
نکته : اگه می خواهید ببینید تم ها ، اکستنشن ها و پلاگین ها چقدر روی سرعت و مصرف رم شما تاثیر گذاشته می تونید از حالت Safe mode فایرفاکس استفاده کنید ( از منوی استارت به گزینه فایرفاکس رفته و Firefox Safe mode رو انتخاب کنید . )
راه چهارم : سعی کنید از آخرین نسخه فایرفاکس استفاده کنید . برای مثال نسخه ۲٫۰٫۱ فایرفاکس مشکلات مصرف رم زیادی رو برطرف کرده .
راه پنجم : فایرفاکس با برنامه WindowBlinds مشکل داره . این برنامه باعث می شه فایرفاکس رم بیشتری مصرف کنه .
راه ششم : وجود گزینه های زیاد در Download history باعث افزایش مصرف رم می شه . پس سعی کنید همواره این بخش رو پاک کنید .
راه هفتم : در آدرس بار فایرفاکس عبارت about:config را نوشته و وارد این بخش بشید . در قسمت جستجو عبارت browser.cache.memory.capacity را وارد کرده تا این گزینه پیدا شود . اگر یه همچین گزینه ای موجود نبود روی صفحه راست کلیک کرده و از قسمت new گزینه String رو انتخاب کنید . نام آنرا browser.cache.memory.capacity گذاشته و مقدار آنرا مطابق با رمتون بزارید . برای اطلاعات بیشتر این تصویر (Only the registered members can see the link) را ببینید .
راه هشتم : به قسمت about:config رفته و عبارت browser.sessionhistory.max_total_viewers را پیدا کنید و مقدار آنرا برابر ۰ قرار دهید ( ۲ بار روش کلیک کنید و ۰ را وارد کنید ) .
راه نهم : به قسمت about:config رفته و عبارت config.trim_on_minimize را جستجو کنید . اگر پیدا نشد مانند قبل راست کلیک کرده و از منوی new گزینه Boolean را انتخاب کنید . نام آنرا config.trim_on_minimize قرار دهید و مقدار آنرا True .
راه دهم : وارد قسمت about:config شوید و عبارت browser.cache.memory.enable را پیدا کنید . روی آن ۲ بار کلیک کنید تا مقدار آن false شود ( با تغییر این گزینه صفحات شما کش نمی شه . پس اگه بعدا مشکلی پیش اومد همین راه را برعکس تکرار کنید ) .
راه یازدهم : در این آدرس (Only the registered members can see the link)موارد خوبی در زمینه پلاگین ها اکستنشن ها گفته شده که می تونید با خوندنش مصرف رم رو تا حدود زیادی پایین بیارید .
راه دوازدهم : مثل من بی خیال فایرفاکس ۲ بشید . از نسخه ۳ استفاده کنید . شخصا خیلی وقته دارم از این نسخه استفاده می کنم ، مشکلی نداره و مصرف رمش کمتر از نصف فایرفاکس ۲ هست . البته تمام ترفند های بالا روی این نسخه نیز جواب می ده : دانلود (Only the registered members can see the link).
مشکل : سرعت اجرای فایرفاکس
توضیح : برنامه ای که رم زیادی مصرف کنه مسلما دیرتر لود می شه . پس برای حل این مشکل ابتدا باید مشکلات بالا رو برطرف کنید . سپس به راه حل های پایین بپردازید :
راه اول : استفاده از برنامه Firefox Preloader (Only the registered members can see the link) : این برنامه مقداری از فایرفاکس رو در رم کامپیوتر نگه می داره ( در حد ۱ الی ۲ مگ ) تا وقتی فایرفاکس رو اجرا کنید این کار سریعتر اجرا بشه . خیلی ها می گن این برنامه شاهکاره و زمان رو از ۵۵ ثانیه به ۲ ثانیه تغییر داده . البته توجه کنید که این برنامه به درد اونایی که از چند نسخه فایرفاکس به صورت همزمان استفاده می کنند نمی خوره ( مثل من ) : لینک دانلود .
راه دوم : به راه دوازدهم مورد بالا مراجعه کنید .راه حل های بالا تاثیر بسیار زیادی روی مصرف رم فایرفاکس شما می زاره . پس راحت از کنارش نگذرید …

عصرونه

Over_Cracker
25-08-12, 18:33
سعی کنید با نسخه های فاینال قدیمی تر هم تست کنید.

این احتمال هم وجود داره که با درایور با نسخه ویندوز شما ناسازگاری داشته باشه.

تو XP هم تست کردید؟

نسخه و سرویس پک ویندوز 7 شما چیه؟