PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره بین دو لپتاپ

mohsen_star
22-08-12, 00:48
سلام
یه لپتاپ دست دوم تا 600 تومن میخوام تهیه کنم چون باید برای کاری حدود چند ماه برم جزیره
دو تا پیدا کردم که این مدلهاشونه:
1-میهن مارکت - جدول مشخصات لپ تاپ ، نوت بوک ، Laptop - اسوس Asus Eee PC 1005HA 1.6Ghz-1Gb-160Gb (Only the registered members can see the linkمشخصات-فنی-لپ-تاپ-نوت-بوک-Laptop-اسوس-Asus-Eee-PC-1005HA-1-6Ghz-1Gb-160Gb)
2-asus X5DAF)
CPU :AMD Turion II Dual-Core M520 1MB cache
RAM: 3GB DDR 2
HDD :320GB sata2
DVD RW:super MTI
Display :HD LED 15.6”
VGA :ATI Mobility Radeon HD5145 512MB DDR3
webcam:Available
bluetooth:Available
wireless :Available
Guaranty:سازگاز ارقام
weight : 2.7 kg
battery :6cell 2.5 hours

4400mAh 46Wh)
Only the registered members can see the link
استفاده هم نرم افزار های ترسیمی خانواده اتودسک (اتوکد و اتوکد سیویل تریدی و آفیس)

بنظرتون کودوم خرید معقولانه تره
اولی 500 و دومی 600 تومن قیمت زده خرید هم حضوری هست
از کجا میشه مطمئن بشم که این مدلها اون برنامه ها رو اجرا میکنه
اگه اطلاعاتی دارید کمک کنید که هم پولم کمه هم عجله دارم
ممنون

nima_hl
22-08-12, 02:48
سلام
یه لپتاپ دست دوم تا 600 تومن میخوام تهیه کنم چون باید برای کاری حدود چند ماه برم جزیره
دو تا پیدا کردم که این مدلهاشونه:
1-میهن مارکت - جدول مشخصات لپ تاپ ، نوت بوک ، Laptop - اسوس Asus Eee PC 1005HA 1.6Ghz-1Gb-160Gb (Only the registered members can see the linkمشخصات-فنی-لپ-تاپ-نوت-بوک-Laptop-اسوس-Asus-Eee-PC-1005HA-1-6Ghz-1Gb-160Gb)
2-asus X5DAF)
CPU :AMD Turion II Dual-Core M520 1MB cache
RAM: 3GB DDR 2
HDD :320GB sata2
DVD RW:super MTI
Display :HD LED 15.6”
VGA :ATI Mobility Radeon HD5145 512MB DDR3
webcam:Available
bluetooth:Available
wireless :Available
Guaranty:سازگاز ارقام
weight : 2.7 kg
battery :6cell 2.5 hours

4400mAh 46Wh)
Only the registered members can see the link
استفاده هم نرم افزار های ترسیمی خانواده اتودسک (اتوکد و اتوکد سیویل تریدی و آفیس)

بنظرتون کودوم خرید معقولانه تره
اولی 500 و دومی 600 تومن قیمت زده خرید هم حضوری هست
از کجا میشه مطمئن بشم که این مدلها اون برنامه ها رو اجرا میکنه
اگه اطلاعاتی دارید کمک کنید که هم پولم کمه هم عجله دارم
ممنون

سلام محسن جان

این دو تا مدل هیچ ربطی به هم ندارند

قطعا دومی از نظر پردازنده ، گرافیک ، رزولیشن ، هارد و ....... خیلی از اولی سره

بین این دو مورد در انتخاب دومی اصلا شک نکن

برنامه هاتو هم اجرا میکنه نگران نباش ولی ممکنه یک مقدار کند تر از یک دسکتاپ قوی عمل کنه

پینوشت : دومی را نخواستی بخری خبرم کن خودم رو هوا میخرمش :wink:

mohsen_star
22-08-12, 09:07
مرسی اقا نیما
قربان این سی پیو AMD Turion II Dual-Core M520 1MB cacheچه رده ای حساب میشه؟
از کجا میشه مطمئن بشم که برنامهcivil 3D رو اجرا میکنه؟
قیمتش خوبه بنظرتون

nima_hl
22-08-12, 10:00
مرسی اقا نیما
قربان این سی پیو AMD Turion II Dual-Core M520 1MB cacheچه رده ای حساب میشه؟
از کجا میشه مطمئن بشم که برنامهcivil 3D رو اجرا میکنه؟
قیمتش خوبه بنظرتون

خواهش میکنم

این پردازنده یک آتلون دو هسته ایست . اگر قدرتش را هم میخواهی بدونی میتونی اینجا (Only the registered members can see the link)را ببینی .

اما در مورد این آقای سیبیل :lol:

یه مشکل رزولیشن تصویر است که تقریبا هیچ نوت بوکی در این رده قیمت رزولیشن 1280*1024 نداره

اکثر نوت بوکهای زیر 1.5 میلیون رزولیشن 1366*768 دارند

بنابر این احتمال اجرا نشدن نرم افزار در حالت عادی وجود دارد

در مورد سایر مشخصات مشکلی نیست نهایت اینه که ورژن 2013 کند بود از ورژنهای قدیمی استفاده می کنید ( در صورت اجرا شدن )

قیمت این نوت بوک قبل از گرانی دلار همین حدود 600-650 بود

در حال حاضر در این رده قیمت شما تقریبا انتخابی به جز net book های اتمی یا نسل قدیمی تر core due ندارید که معمولا پردازنده و گرافیکهای ضعیفی دارند و همینطور مونیتورهای 10 اینچی با رزولیشنهای 800 دارند

mohsen_star
22-08-12, 10:35
الان داشتم تو بازار چرخ میزدم قیمتها واقعا مسخره شده
بدبختی من هم باید شنبه برم و زمانی ندارم که صبر کنم
اما خیلی ها میگفتند اتوکد _2012)روی گرافیک کمتر از یک کار نمیده حال که خودم یه سیستم اینتل نفتی زغالی دارم با مشخصات سی پی یو سلرون با رم 512DDR گرافیک Radeon9200SE
اتوکد 2010 رو نصب کردم و اجرا میشه حالا یکم سنگینه که بنظرم هم اون بیشتر به ویندوزم برمیگرده حالا نمیدونم اقایون تست کردند و میگفتند یا همینجوری یه حرفی میزدند
حالا بنظرتون روی اون سیستم دومی اجرا میشه؟
For 32-Bit AutoCAD Civil 3D 2013

Microsoft® Windows® 7 (recommended) Enterprise, Ultimate, or Professional edition or Microsoft® Windows® XP Professional edition (SP3 or later)
For Windows 7: Intel® Pentium® 4 processor or AMD Athlon™ dual-core processor, 3.0 GHz or faster with SSE2 technology
For Windows XP: Intel Pentium 4 or AMD Athlon dual-core processor, 1.6 GHz or faster with SSE2 technology
2 GB RAM minimum (4 GB recommended)
12 GB disk space for installation (7 GB for electronic download with at least 2 GB free after installation)
1,280 x 1,024 true color video display adapter (1,600 x 1,200 with true color recommended, multiple monitors are supported)
Microsoft® Internet Explorer® 7.0 or later
DVD drive

Minimum System Requirements2010:

Microsoft® Windows Vista® Ultimate/Business/Enterprise or Microsoft® Windows® XP SP2 or SP3. Microsoft Windows XP 64 and Windows Vista 64 are supported in 32-bit compatibility mode only.
Intel® Pentium® 4 or AMD Athlon® dual-core processor, 3 GHz or higher with SSE2 technology
3 GB RAM
7 GB disk space, 2 GB free after installation
1,280 x 1,024 display with true colour, 1,600 x 1,200 or greater recommended (OpenGL® accelerator with full OGL ICD support not required), 32-bit colour video display adapter (true colour), 128 MB or greater, Direct3D®-capable workstation-class graphics card.
Multiple monitors are supported.
Microsoft® Internet Explorer® 7.0
DVD drive
For 32-Bit AutoCAD Civil 3D 2011
Windows® 7 Enterprise, Ultimate, Professional, or Home Premium (32-bit); Windows Vista® Enterprise (SP1 or SP2, 32-bit); or Windows® XP Professional (SP3, 32-bit).
Intel® Pentium® 4 processor or AMD Athlon, 3.0 GHz or faster; or Intel or AMD dual core processor, 2.0 GHz or faster.
4 GB RAM minimum recommended.
7 GB disk space with 2 GB free after installation.
1,280 x 1,024 true color video display adapter (true color) 128 MB or greater, Pixel Shader 3.0 or greater, Direct3D®-capable workstation-class graphics card. 1,600 x 1,200 or greater recommended. Multiple monitors are supported.
Microsoft® Internet Explorer® 7.0 or later.
DVD drive.

mohsen_star
22-08-12, 11:48
تا 800-900 تومن نمیتونم یه مدل ارزون خوب بخرم که نو هم باشه؟
دل چرا همه ازش بد میگن؟گرافیک اینتل خیلی ضعیفه که کانفیگهای ارزون گرافیکشون اینتل هست؟

nima_hl
22-08-12, 13:30
تا 800-900 تومن نمیتونم یه مدل ارزون خوب بخرم که نو هم باشه؟
دل چرا همه ازش بد میگن؟گرافیک اینتل خیلی ضعیفه که کانفیگهای ارزون گرافیکشون اینتل هست؟

محسن جان در این بازار شیر تو شیر باید خودت بری بازار بگردی

ممکنه یک مورد خوب با قیمت قدیم در فروشگاهی پیدا کنی ولی شرکتها قیمت فروش جدیدشون را طبق قیمت دلار جدید بالا بردن

والا دل نوت بوکهای خوبی میسازه ، شخصا تا به حال تعداد زیادی از نوت بوکهاشو فروختم و مشکل جدی ندیدم ( به جز 1-2 مورد خرابی dvd که به علت استفاده از dvd نامناسب بود )

گرافیکهای جدید اینتل ( 3000 , 4000 ) بدک نیستن ولی سریهای قدیمی تر یه چیزی تو مایه های خروس قندی هستند:wink:

mohsen_star
22-08-12, 13:59
بودجه من یک میلیون هستش
الان دل هست بدون گارانتی cor i5 راحت گیر میاد با این پول اما نمیدونم چرا همه میگن دل خوب نیست اصلا دل مدل تقلبی هم داره؟از کجا میشه فهمید
الان فکر کنم مارک لنوو مارک خوبیه و اینکه قیمتش هم فضایی نیست
الان با این بودجه مدلی رو سراغ ندارید توصیه کنید من باید تا فردا بخرم چون دیگه جمعه نیستم و شنبه هم که رفتنی هستم
بابا این قسمت مشاوره لپ تاپه هیشکی نمی یاد یه کمک کنه
بازم دم شما گرم نیما خان که از راهنمایی و کمک به ما کوتاهی نمیکنی

mohsen_star
22-08-12, 14:12
گرافیک سری NVIDIA GeForce چجوری اینها هم خوب نیستند؟

mohsen_star
22-08-12, 14:56
بیا بالا ....................................

nima_hl
23-08-12, 04:05
گرافیک سری NVIDIA GeForce چجوری اینها هم خوب نیستند؟

محسن جان مدل و قیمت بگو

در محصولات nvidia گرافیک کارتهای موبایلیتی بسیار خوبی داریم

ولی شما باید به جیب خود هم نگاه کنید