PDA

مشاهده نسخه کامل : داغ کردن کارت گرافیک و سروصدای زیاد فن اون

natan drake
14-08-12, 16:58
با سلام
کارت گرافیک من خیلی زود در هنگام بازی کردن داغ میکنه و سروصدای فنش بلند میشه تا جایی که بعضی موقع ها کامپیوتر خاموش میشه
کارت گرافیک من 7970 هست.
لطفا کمک کنید با تشکر.

nima_hl
14-08-12, 22:26
با سلام
کارت گرافیک من خیلی زود در هنگام بازی کردن داغ میکنه و سروصدای فنش بلند میشه تا جایی که بعضی موقع ها کامپیوتر خاموش میشه
کارت گرافیک من 7970 هست.
لطفا کمک کنید با تشکر.

سلام

msi aftr burner را نصب کرده و با کوبوستر کارت را زیر فشار قرار دهید و ببینید دما به چند درجه می رسد

مشخصات پردازنده و پاورتون را هم بفرمائید

natan drake
14-08-12, 22:59
cpu: intel core 2 Quad Q8300
power : Queen 580 watt

AMD>INTEL
14-08-12, 23:46
سایت لیون یکسری فن گرافیک زالمن داره یکی بگیر برای این کارت ارزش داره
Only the registered members can see the link

natan drake
14-08-12, 23:49
دو نسخه از این نرم افزار که گفتینو دانلود کردم ولی در هر دو نسخه پس از اینکه نصب و اجراشون کردم این ارور رو دادن :

AMD>INTEL
15-08-12, 01:34
دوست فن کارتت باید عوض بشه اینطوری فشار نیار . کارتت خراب میشه

natan drake
15-08-12, 11:24
سلام

msi aftr burner را نصب کرده و با کوبوستر کارت را زیر فشار قرار دهید و ببینید دما به چند درجه می رسد

مشخصات پردازنده و پاورتون را هم بفرمائید
این نرم افزار که گفتینو نصب کردم حالا باید چی کار کنم ؟؟
دمای تعادل (دمای کارت موقعی که ازش استفاده نمیکنیم) چقدره ؟

nima_hl
15-08-12, 12:06
این نرم افزار که گفتینو نصب کردم حالا باید چی کار کنم ؟؟
دمای تعادل (دمای کارت موقعی که ازش استفاده نمیکنیم) چقدره ؟

دمای بیکاری به دمای محیط شما ارتباط مستقیم دارد ( و همچنین دمای ماکزیمم )

شما after burner را اجرا کنید تا بتوانید دمای کارت را مونیتور کنید بعد کومبوستر را اجرا کنید و gpu burn-in را بزنید تا گرافیک فول یوزیج شود در این حالت بعد از گذشت چند دقیقه دما به حداکثر میرسد که باید حدود 90 درجه باشد

اگر دما از 95 درجه بیشتر شد تست را قطع کنید و اینجا اعلام کنید

متاسفانه پاوری با این نام که فرمودید نمی شناسم، فکر میکنم کوئین مدل پاور شماست لطفا برند پاور را مشخص فرمائید. ( اگر لینک از پاور دارید لطف کنید یا از برچسب کنار پاور عکس بگیرید و در تاپیک قرار دهید)

natan drake
15-08-12, 12:33
چند سوال داشتم :
آیا دایرکت ایکس 11 همراه درایور این کارت گرافیک بر روی سیستم نصب میشه یا باید جداگانه اونو نصب کرد ؟ (از کجا میشه فهمید دایرکت ایکس نصب شده ؟؟)
روی چه رزولیشنی باید اینکار رو انجام داد ؟
برند پاور : QU580GL

nima_hl
15-08-12, 13:30
چند سوال داشتم :
آیا دایرکت ایکس 11 همراه درایور این کارت گرافیک بر روی سیستم نصب میشه یا باید جداگانه اونو نصب کرد ؟ (از کجا میشه فهمید دایرکت ایکس نصب شده ؟؟)
روی چه رزولیشنی باید اینکار رو انجام داد ؟
برند پاور : QU580GL

dx 11 همراه ویندوز 7 روی سیستم نصب میشود و نیاز به نصب جداگانه ندارد ( اگر ویندوز شما 7 است dx11 نصب است )

رزولیشن تفاوتی ندارد

عزیز qu580gl برند نیست. ( برند مثلا antec - acbel - green و ..... )

natan drake
15-08-12, 14:54
برند پاور Queen هست و اونکه نوشتم مدلشه

تو قسمت settings و قسمت gpu burn-in چند قسمت وجود داره میخواستم بدونم رو کدوم حالت بگذارمشون :
Anti - ailasing
3D API
3D abject
در ضمن سرعت فن کارت گرافیک رو رو چند بگذارم ؟

nima_hl
15-08-12, 15:34
برند پاور Queen هست و اونکه نوشتم مدلشه

در گوگل سرچ کردم بنظر میاد این پاور نباید پاور با کیفیتی باشد و حتی این برند وب سایت رسمی درستی ندارد.

بنظرم نباید برای این گرافیک کارت گران قیمت به این پاور اعتماد کنید.

تو قسمت settings و قسمت gpu burn-in چند قسمت وجود داره میخواستم بدونم رو کدوم حالت بگذارمشون : Anti - ailasing 3D API 3D abject در ضمن سرعت فن کارت گرافیک رو رو چند بگذارم ؟

تفاوتی ندارد اصل این است که تمام هسته های گرافیک در ماکزیمم توان خود کار کنند که در همه تستها معمولا این اتفاق روی میدهد.

اول قضیه پاور را حل کنید که اگر پاور مناسب نباشد احتمال آسیب دیدن گرافیک و قطعات دیگر سیستم بسیار جدی است.

لطفا از برچسب کنار پاور عکس بگیرید و در تاپیک قرار دهید.

natan drake
15-08-12, 15:56
وب سایت : Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
عکس گرفتم خیلی با کیفیت نشد
بگین چه چیزش رو میخواین تا بهتون بدم

به این سایت مراجعه کنین مشخصاتش هست : Only the registered members can see the link

nima_hl
15-08-12, 16:28
وب سایت : Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
عکس گرفتم خیلی با کیفیت نشد
بگین چه چیزش رو میخواین تا بهتون بدم

به این سایت مراجعه کنین مشخصاتش هست : Only the registered members can see the link

عزیز این یه پاور بی نام و نشونه که همونطور که گفتم وب سایتش هم خیلی آماتوریه.

لینکی که دادید درست نیست و لینک صحیح محصولتون احتمالا باید این باشه :

من کمباین شاخه 12 ولتش را میخواهم، اگر ممکن است روی برچسب زیر ستون 12 ولت ببینید خروجی تا چند وات درج شده است. (البته اگر عدد صحیح درج شده باشد)

به هر حال از دید بنده به هیچ عنوان نباید از این پاور برای این گرافیک کارت استفاده کنید و به احتمال قوی مشکلات بوجود آمده از پاور است.

تا گرافیک یا هارد دیسک شما نسوخته پاورتون را تعویض بفرمائید.

natan drake
15-08-12, 16:45
اینم عکس:
7128

دوست عزیز نیما جان شد یا نشد ؟!:1. (35):

.D3VIL.
15-08-12, 19:05
اینم عکس:
7128
دوست عزیز پاور با این مشخصات کاملا مشخصه که معتبر نیست ! روی هر ریل 12V 25 آمپر؟! شدنی نیست. اگر این پاور حتی Real هم بود باز هم به نظر بنده برای HD7970 کم بود و بهتره یک پاور بالای 650W تهیه کنید.

nima_hl
15-08-12, 19:54
اینم عکس:
7128

دوست عزیز نیما جان شد یا نشد ؟!:1. (35):

همانطور که آرمان گرامی فرمودند از اعداد مشخصه که با یک پاور خروس نشان طرف هستیم :wink:

قبل از اینکه گرافیک کارتتون بسوزه این پاور را تعویض کنید. ( من باشم حتی 1 ثانیه هم با این پاور سیستم را روشن نمی کنم )

natan drake
15-08-12, 20:42
یعنی مشکل داغ کردن و بلند شدن صدای فن کارت تمام و کمال مربوط به پاور هست ؟؟؟؟:1. (2):
پاور tonb TPX 650 watt به نظرتون انتخاب خوبیه ؟؟( برای اورکلاک و اینکه کلا نیاز های سیستم رو مرتفع بکنه و یه چیزی هم زیاد بیاد ) « خودتون معرفی کردین!»
و همچنین برای کارای فرعی هم بشه

nima_hl
16-08-12, 00:12
یعنی مشکل داغ کردن و بلند شدن صدای فن کارت تمام و کمال مربوط به پاور هست ؟؟؟؟:1. (2):
پاور tonb TPX 650 watt به نظرتون انتخاب خوبیه ؟؟( برای اورکلاک و اینکه کلا نیاز های سیستم رو مرتفع بکنه و یه چیزی هم زیاد بیاد ) « خودتون معرفی کردین!»
و همچنین برای کارای فرعی هم بشه

داغ شدن و بالا رفتن صدای فن زمان بازی کاملا طبیعی است ولی خاموش شدن سیستم یک زنگ خطر برای اعلام مشکل است.

اگر گرافیک شما دارای سیستم خنک کننده ریفرنس باشد قطعا صدای زیادی خواهید داشت که به جز تعویض کولینگ که باعث ابطال گارانتی کارت شما می شود راهی برای کم کردن صدا ندارید.

متاسفانه پاوری که معرفی کردم دیگر موجود نیست و دیگر هم وارد نخواهد شد.

شما از پاورهای با پدر مادر مثل آنتک ، ترمالتیک و ...... پاور بالای 600 وات ریل انتخاب کنید پاسخگوی نیاز شما هست.( قبل از خرید پاور جدید حتما مدل را انتخاب و در فروم مشورت کنید)

الان سیستم شما به دلیل استفاده از این پاور در خطر است بعد از اینکه این مسئله حل شد تستهائی که گفتم را انجام بدهید و نتایج را اعلام کنید تا در مورد دما و صدای فنها صحبت کنیم.

natan drake
16-08-12, 00:43
چند تا سوال برام پیش اومده امیدوارم پاسخ بدین با تشکر ::
کلا این پاور به درد سیستم و کارت گرافیک من نمیخوره درسته و حتما باید تعویض بشه ؟
میشه بگین منظور از کولینگ و تعویض اون چیه ؟
سیستم خنک کننده ریفرنس چیه ؟
یعنی من با همین پاور کارهایی که گفتینو انجام بدم ؟ (شما که گفتین خظرناک و جدیه )
--
لطفا یک پاور خوب و مناسب با همون شرایط که در قسمت های قبلی ذکر کردم بهم معرفی کنید ممون.
بله درسته من وقتی مثلا بازی کرایسیس 2 رو رو آخرین درجه ی تنظیمات اجرا میکنم خیلی زود سروصدای فن بلند میشه و کارت به شدت داغ میکنه حتی دمایش تا 88 و بعضی مواقغ هم تا 94 95 هم میره که حتی شده باعث خاموش شدن و یا ری استارت شدن سیستم هم میشه ولی مشکلی در اجرای بازی ندارم بازی روی رزولیشن 1080×1920 (همه ی بازیها از جمله بتمن آرکام سیتی) و حالت very high خیلی راحت و بدون کوچکترین گیر و خیلی روون اجرا میشه تنها مشکل همین بلند شدن صدای فن کارت و داغ کردنه اونه که خودمم گیج شدم به چه دلیله لطفا راهی برای این مشکل پیدا کنید باتشکر فراوان

nima_hl
16-08-12, 02:08
چند تا سوال برام پیش اومده امیدوارم پاسخ بدین با تشکر ::
کلا این پاور به درد سیستم و کارت گرافیک من نمیخوره درسته و حتما باید تعویض بشه ؟
میشه بگین منظور از کولینگ و تعویض اون چیه ؟
سیستم خنک کننده ریفرنس چیه ؟
یعنی من با همین پاور کارهایی که گفتینو انجام بدم ؟ (شما که گفتین خظرناک و جدیه )
--
لطفا یک پاور خوب و مناسب با همون شرایط که در قسمت های قبلی ذکر کردم بهم معرفی کنید ممون.
بله درسته من وقتی مثلا بازی کرایسیس 2 رو رو آخرین درجه ی تنظیمات اجرا میکنم خیلی زود سروصدای فن بلند میشه و کارت به شدت داغ میکنه حتی دمایش تا 88 و بعضی مواقغ هم تا 94 95 هم میره که حتی شده باعث خاموش شدن و یا ری استارت شدن سیستم هم میشه ولی مشکلی در اجرای بازی ندارم بازی روی رزولیشن 1080×1920 (همه ی بازیها از جمله بتمن آرکام سیتی) و حالت very high خیلی راحت و بدون کوچکترین گیر و خیلی روون اجرا میشه تنها مشکل همین بلند شدن صدای فن کارت و داغ کردنه اونه که خودمم گیج شدم به چه دلیله لطفا راهی برای این مشکل پیدا کنید باتشکر فراوان

این پاور حتما باید با توجه به گرافیک کارت شما تعویض بشه

شما الان با این پاور هیچ فشاری به سیستمتون نیاورید ( نه تست انجام بدهید نه بازی )

مدل دقیق گرافیک کارتتون را بفرمائید (اگر لینک آن را پیدا کردید چه بهتر)

بعد در مورد کولینگ توضیح میدهم

natan drake
16-08-12, 11:53
مدل کارت Asus HD 7970
یعنی باتوجه به گفته های خودتون میشه گفت علت داغ کردن کارت و بلند شدن صدای فن مربوط به پاور هست ؟
لطفا یک پاور که کل نیاز های سیستم و کارت گرافیک رو رفع بکنه و برای اورکلاک و سایر کارهای فرعی هم مناسب باشه و مشکلی پیش نیاد معرفی کنید با تشکر.

nima_hl
16-08-12, 12:41
مدل کارت Asus HD 7970
یعنی باتوجه به گفته های خودتون میشه گفت علت داغ کردن کارت و بلند شدن صدای فن مربوط به پاور هست ؟
لطفا یک پاور که کل نیاز های سیستم و کارت گرافیک رو رفع بکنه و برای اورکلاک و سایر کارهای فرعی هم مناسب باشه و مشکلی پیش نیاد معرفی کنید با تشکر.

عزیز در این (Only the registered members can see the link) لینک کدوم یکیه ؟

اولی فن رفرنس هستش و بقیه غیر رفرنس

اگر گرافیک شما فن رفرنس باشد ایجاد صدای زیاد طبیعی است ولی در مدلهای دیگر شما تقریبا صدای فن را نباید بشنوید.

پاور نامناسب در بعضی از گرافیک کارتها می تواند باعث گرم شدن و ایجاد نویز شود. ( بسته به مدار تغذیه و نوع هیت سینک )

با اطمینان کامل نمی توانم بگویم با تعویض پاور مشکل دما و صدای شما حل می شود ولی با اطمینان زیاد میتوانم بگویم که در صورت تعویض نکردن پاور سیستمتون به زودی دچار آسیب خواهد شد.

الان با بازار تماس گرفتن کورسیر 700 سری گیمینگ ( gs ) حدود 240 بفروش می رسد.

پاور تونب هم فقط یک فروشگاه هنوز دارد که به قیمت 130 میفروشد.

پاور GP685B گرین هم قیمتی حدود 190 دارد.

faraji69
16-08-12, 15:06
سلام من با این نرم افزار msi after burnاز کارت گرافیکم تست گرفتم حدود 6 دقیقه که گذست دمای کارت گرافیکم شد 75وضعیت کارت گرافیکم چطوره؟

natan drake
16-08-12, 17:30
کارت گرافیک من اولی هست اونکه فن رفرنس داره
فن رفرنس خوب نیست ؟؟(در کل برای خنک نگه داشتن کارت گرافیک و بازی کردن به مدت طولانی فایده داره ؟؟)
سرعت و دور فن کارت باید چقدر باشه تا کارت گرافیک رو خنک نگه داره با برای بازی کردن برای طولانی مدت مشکلی نداشته باشه ؟ (فن رفرنس)

nima_hl
16-08-12, 20:19
سلام من با این نرم افزار msi after burnاز کارت گرافیکم تست گرفتم حدود 6 دقیقه که گذست دمای کارت گرافیکم شد 75وضعیت کارت گرافیکم چطوره؟

سلام

بطور کلی دمای 75 برای گرافیک کارت دمای متعادل و خوبیه.

بهتر بود مدل دقیق میفرمودید.

کارت گرافیک من اولی هست اونکه فن رفرنس داره
فن رفرنس خوب نیست ؟؟(در کل برای خنک نگه داشتن کارت گرافیک و بازی کردن به مدت طولانی فایده داره ؟؟)
سرعت و دور فن کارت باید چقدر باشه تا کارت گرافیک رو خنک نگه داره با برای بازی کردن برای طولانی مدت مشکلی نداشته باشه ؟ (فن رفرنس)

فن رفرنس بد نیست خوب هم نیست.:1. (35):

فن رفرنس توسط کمپانی مادر ( amd ) برای این گرافیک طراحی شده پس نمی تواند طراحی بد یا مشکل داری باشد.

فنهای رفرنس به گونه ای طراحی می شوند که هوا را از درون کیس مکیده و از شکافهای پشت گرافیک به بیرون هدایت کنند.

این طراحی باعث این می شود که گرافیک درون هر کیسی که قرار بگیرد بدون مشکل کار خود را انجام دهد.

ولی فنهای غیر رفرنس هوا را درون کیس به جریان می اندازند و اگر کیس دارای تهویه مناسب نباشد کارائی لازم را نخواهند داشت.

به عبارت ساده فنهای رفرنس با اینکه معمولا صدای بیشتری و دمای بالاتری دارند ولی شما از آنها درون هر کیس و روی هر مادربردی (به دلیل قطر کمتر) میتوانید استفاده کنید .

ولی وقتی کیس با کولینگ خوب و مادربرد بزرگ با فاصله اسلت زیاد دارید و محدودیت بودجه هم ندارید، بهتر است از مدلهای غیر رفرنس که معمولا گرانتر هم هستند استفاده کنید.

natan drake
16-08-12, 20:43
نگفتین فن دارای چه سرعت و دوری باشه تا دمای کارت رو پایین نگه داره و برای بازی کردن طولانی مدت مشکلی پیش نیاد ؟ (رفرنس)
من یه تست برا امتحان انجام دادم دما رو 96 درجه هم رفت بلافاصله تست رو فطع کردم .
یه سوال برام پیش اومد تا کی باید این تست انجام بگیره به عبارتی کی پایان تست هست ؟؟ (یعنی بالا رفتن دما متوقف میشه ؟)

nima_hl
16-08-12, 21:18
نگفتین فن دارای چه سرعت و دوری باشه تا دمای کارت رو پایین نگه داره و برای بازی کردن طولانی مدت مشکلی پیش نیاد ؟ (رفرنس)
من یه تست برا امتحان انجام دادم دما رو 96 درجه هم رفت بلافاصله تست رو فطع کردم .
یه سوال برام پیش اومد تا کی باید این تست انجام بگیره به عبارتی کی پایان تست هست ؟؟ (یعنی بالا رفتن دما متوقف میشه ؟)

تنظیم دور فن نسبت به دمای محیط و تحویه کیس متفاوت است. مثلا اگر زمستان باشد و دمای محیط 20 درجه باشد شما با دور فن 50% میتوانید کارت را خنک کنید ولی در تابستان و دمای بالای 30 درجه برای خنک کردن به دور فن بالاتر نیاز خواهید داشت.

ولی معمولا تنظیم کننده دور فن دفالت ( که در درون بایوس گرافیک برنامه ریزی شده ) اجازه آسیب زدن به کارت را نمی دهد. ( تنظیمات دور فن را در حالت auto قرار دهید)

کارت 7970 کارت خنکی نیست و شما در نهایت نمی توانید با صدای کم از این کارت استفاده نمائید.

همانطور که قبلا هم عرض کردم شما با این پاور یک لحظه هم کومبوستر را اجرا نفرمائید بازی هم نکنید.

هماهنگ بفرمائید شنبه سیستم را بیاورید تا بنده از نزدیک تست کنم تا بتوانم نظر قطعی بدهم.

javadshahvand
17-08-12, 12:36
شما با تعویض پاور صدای فن گرافیک هم باید قطع بشه در غیر اینصورت فن گرافیک هم باید تعویض بشه

javadshahvand
17-08-12, 18:26
لطف کنید اگر سوالی دارید همین جا مطرح کنید ممنون میشم

بله این مدلیGreen GP685B Power که گفتید عالیه مناسب سیستم شما هست

natan drake
17-08-12, 21:25
ولی نیما جان گفتن درصد خرابی این پاور ها زیاده :1.:
ما آخر نفهمیدیم حالا بخریم یا نخریم ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!:1. (34):

nima_hl
17-08-12, 22:17
ولی نیما جان گفتن درصد خرابی این پاور ها زیاده :1.:
ما آخر نفهمیدیم حالا بخریم یا نخریم ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!:1. (34):

عزیز جان اگر میخواهید صحبتهای پرایوت من را نقل قول کنید لطفا کامل نقل قول کنید:give_rose:

متاسفانه حرف و حدیث همیشه پشت سر برند گرین بوده و هست.

قدیمها ما یک مهندس عمرانی در شرکت گرین داشتیم که زمانی که به مشکل بر خورد می کردیم با ایشان صحبت میکردیم.

یا قطعه را به آزمایشگاهشون می بردیم و با هم تست می کردیم یا ایشون با تسلطی که داشتند مشکل را به ما گوشزد میکردند و مسئله حل می شد.

زمان گذشت و بنده به دلیل بیماری چند ماهی از وضعیت مارکت و سخت افزار دور بودم.

در این 2-3 هفته که برگشتم متاسفانه شکایتها از کیفیت پاور گرین چندین برابر قبل به گوشم رسید.

با مهندس عمرانی تماس گرفتم که از ایشان سئوال کنم که متاسفانه با برخورد بسیار بدی از طرف ایشان مواجه شدم.

بنده با وضعیت قیمت و مشکلاتی که از پاور گرین دیده و شنیده ام فعلا این پاور را به کسی سفارش نمی کنم و به دوستمون هم عرض کردم که در گذشته یکی از بهترین انتخابها بوده.

به هر حال شما دوست گرامی میتوانید با هر شخصی که مایل هستید مشورت کنید ولی به این نکته هم توجه بفرمائید که هر شخصی بنا به علایق و تجربیات خود به شما مشورت میدهد.

زمانی که شما با چندین نفر مشورت می کنید گزینه های زیادی روبروی شما قرار می گیرد که باعث گیجی شما می شود.

ali-110
31-10-12, 22:46
خواهش میکنم کمک کنید
من اطلاعات سیستمم اینه دمای کارت گرافیک تا 104.105 میرسه نمیدونم چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟:1. (28):
Display device : GeForce GT 240 on GT215 GPU
Display driver : 9.18.13.0280, 302.80
On-board memory : 1024MB
BIOS : 70.15.41.00.00
GUID : VEN_10DE&DEV_0CA3&SUBSYS_114319DA&REV_A2&BUS_1&DEV_0&FN_0

باید چی کار کنم تا دماش بیاد پایین وقتی میخوام بازی کنم وسط بازی خاموش میشه

[سیستم جلوگیری از دوگانگی ارسال ها]

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Aliover
01-11-12, 03:07
به نظر من اگر سیستم خاموش می شه یعنی پاورتون ضعیفه یا نوسانات برق دارین و یا اینکه اگر سیستم روشن و خاموش می شه یعنی سیستمتون داره داغ می کنه مخصوصا اکثرا این حالت برای سی پی یو پیش می یاد.
در هر صورت این دما برای این کارت خیلی زیاده.دمای نر مال این کارت فکر کنم 55 تا 80 باشه.دمای نرمال برای کارت های امروزی نرماش باید 45 تا 80 باشه چون تکنولوژی ساخت رفته بال رسده به 28 نانومتر.مثل کارت های سری 7800 تا 7900 AMD که بین 135 تا 220 وات فقط برق نیاز دارن.خلاصه دمای اتاق رو هم بفرمایید و عکسی از نحوه تهویه کیس رو در اینجا قرار بدین تا دوستان بررسی کنن.:wink:

Aliover
01-11-12, 03:10
راستی آقا نیما در مورد پاور های دیگه که چیزی نشنیدن هان؟

Rambo_91
26-10-13, 00:43
سلام کارت گرافیک من (ATI Radeon HD 5870 1 GB for Mac Pro(XFX
امروز هر نیم ساعت یه بار خاموش میشد.کیس رو که باز کردم دیدم فن کارت گرافیک نمیچرخه.بوی سوختگی احساس نکردم ولی احتمالاً فن گرافیکم سوخته،دمای کارت تا 93 میره و سیستم خود به خود خاموش میشه.
به نظر شما بیاد چکار کنم؟
آیا میشه فن کارت گرافیک رو تعویض کرد؟
اگه میشه قیمت فنش حدوداً چنده؟
قیمت نو این مدل کارت گرافیک چنده؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

STUXNET
26-10-13, 07:37
ميتونيد تو بازار فن يدكش رو تهيه كنيد بستگي به كيفيت اون كولر داره از 40 تا 200 300 هست