PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با رم (با اضافه کردن رم، سیستم تصویر نمیدهد)

no5233
12-08-12, 17:38
با سلام به دوستان عزیز
من تازه عضو این انجمن شدم
مشکل تازه من این است که در چند روز پیش من یک رم 2 گیگ DDR2به سیستمم اضافه کردم و مشکلی که برای من پیش امده این است که موقع روشن کردن سیستم
,سیستم روشن میشود ولی اصلا تصویر نمیدهد و زمانی تصویرمیدهد که سیستم رو چندید بار ری استارت کنم ولی قبلا از 4 گیگ رم هم ازش استفاده کنم ولی نمیدونم مشکل از کجاست هر کاری کردم نتونستم مشکل رو از بین ببرم
حتی به صورت تکی هم از رم ها استفاده میکنم مشکلی ندارند
در ضمن پاور کامیوترم با تست نرم افزار ولتاژ 12+ رو 8+ نشون میده امکان درد که از پاور باشد
و حتی اسلات رم ها رو تست گرفتم سالم بودند
نظر شما دوستان خبره در این مشکل من چیست؟
با تشکر:party:

mehrdad_ab
12-08-12, 18:05
با سلام به دوستان عزیز
مشکل تازه من این است که در چند روز پیش من یک رم 2 گیگ DDR2به سیستمم اضافه کردم و مشکلی که برای من پیش امده این است که موقع روشن کردن سیستم
,سیستم روشن میشود ولی اصلا تصویر نمیدهد و زمانی تصویرمیدهد که سیستم رو چندید بار ری استارت کنم ولی قبلا از 4 گیگ رم هم ازش استفاده کنم ولی نمیدونم مشکل از کجاست هر کاری کردم نتونستم مشکل رو از بین ببرم
در ضمن پاور کامیوترم با تست نرم افزار ولتاژ 12+ رو 8+ نشون میده امکان درد که از پاور باشد
سلام
به انجمن خوش اومدین
مدل دقیق پاورتون چی هست ؟ معمولاً نرم افزارهایی که این اندازه های ولتاژهای پاور رو نشان می دهند دقیق نیستند .
به هر حال ، تست سیستم با یک پاور سالم توصیه میشه.
در گام بعدی تنظیم تایمینگ ها و فرکانس ، طبق چیزی که برنامه cpu-z بهتون نشون میده ( البته امیدوارم که رم هاتون مشابه همدیگه باشن )
و در نهایت پیشنهادم آپدیت بایوس مادربرد هست

javadshahvand
12-08-12, 19:11
کانفیگ سیستم رو دقیق بگید و اینکه آیا فقط با اون رم 2 گیگ سیستم تصویر میده؟

no5233
13-08-12, 07:41
با سلام دوباره به دوست عزیز
مدل پاورم tsco 650w میباشد که 250w Real توان دارد این نکته رو نیز بگویم که من این دو تا رم رو پیش خدمات کامپیوتری ها نیز بردم گفتند مشکلی ندارد
که استفاده کنی
در ضمن نرم افزار تست پاور رو نیز روی سیستم های دیگر نیز امتحان کردم جواب داد 12+ رو 11.912+ یه چیزی تو همین عددا نشون میده از یه طرف پاور من مشکل داره ه باید عوضش کنم
مشکل رم ها رو نمیدونم چجوری حل کنم از هر کسی که وارد هست همین جوابی که شما به من دادید رو میگویند .
مدل مادر برد ASUS P5KPL -AM -EPU هست
این مشکل بعضی وقتها رخ میده یعنی سیستم خاموش هست وقتی دکمه پاور روی کیس رو میزنم سیستم روشن شده بوق بوت رو میزنه وکار میکنه
منتظر نظرات جدید شما دوستان هستم
با تشکر

mehrdad_ab
13-08-12, 13:27
با سلام دوباره به دوست عزیز
مدل پاورم tsco 650w میباشد که 250w Real توان دارد این نکته رو نیز بگویم که من این دو تا رم رو پیش خدمات کامپیوتری ها نیز بردم گفتند مشکلی ندارد
که استفاده کنی
در ضمن نرم افزار تست پاور رو نیز روی سیستم های دیگر نیز امتحان کردم جواب داد 12+ رو 11.912+ یه چیزی تو همین عددا نشون میده از یه طرف پاور من مشکل داره ه باید عوضش کنم
مشکل رم ها رو نمیدونم چجوری حل کنم از هر کسی که وارد هست همین جوابی که شما به من دادید رو میگویند .
مدل مادر برد ASUS P5KPL -AM -EPU هست
این مشکل بعضی وقتها رخ میده یعنی سیستم خاموش هست وقتی دکمه پاور روی کیس رو میزنم سیستم روشن شده بوق بوت رو میزنه وکار میکنه
منتظر نظرات جدید شما دوستان هستم
با تشکر
این پاورها ضعیف هستند ، اما باعث نمی شن با اضافه شدن یک تیغه رم ، سیستم ناپایدار بشه . به هر حال در پست قبل هم گفتم ، تست با یک پاور سالم توصیه میشه .
روی ولتاژ ها هم حساس نباشید ، مانیتورینگ درست انجام نمیشه ، اگر قرار بود سیستم با این ولتاژ کار کنه ، خیلی وقت پیش از کار افتاده بود .
تایمینگ و باس درست هست . شما بایوس سیستم رو آپدیت کنید و در گام بعدی فرکانس رو روی 533 و تامینگ های پایین تر تست کنید .
با یک تیغه رم سیستم مشکلی نداره ؟ ؟ ؟

no5233
14-08-12, 20:22
با سلام به دوست عزیز
نه عزیز جان مشکلی نداره چه فابریک خودش باشه چه اونی که تازه گرفتم تکی به راحتی کار میکنه.
بعضی مواقع که روشن میکنم روشن میشه بدون هیچ مشکلی تا زمانی که دوباره مشکل به وجود بیاد.
اگه میشه بی زحمت اموزش تنظیم فرکانس رو به من یاد بدبد من از اورکلاک زیاد چیزی بلد نیستم تازه تعریف بد هم ازش شنیدم با توجه به نوع مینم
با تشکر.:yes:

AMD>INTEL
14-08-12, 23:41
همیشه سعی کنید برند رمها - تایمینگ و حتی با کمی تحقیق رم مشابه رم خودتونبگیرید . چون اگر چیپشون فرق کنه تایمینگ و ولتاژ فرق دارن و تو کارهایی سن
گگین اذیت میکنند

no5233
29-08-12, 23:28
با سلام به دوست عزیز
من فرکانس م ها رو از طیق SETUP مادر برد روی 667 تنظیم کردم که با نرم افزار 333.5 رو نشون میدن (هر دوتا رم) و مشکلی که وجود داشت از بین رفت
مشکل از کجا میتونه باشه دوستان
با تشکر.:yes:

ehsan_67
30-08-12, 14:23
دوست عزیز به لینک زیر هم یه سر بزن شاید مشکلت حل شد:

Only the registered members can see the linkدانلود-نرم-افزار-رفع-مشکل-شناسایی-نشدن%20کامل-رم-4-گیگ-در-ویندوز-Ram-Patch-1.0.3.0.php

موفق باشی

mohsen.ghalandar
10-01-17, 03:48
با سلام به دوستان عزیز
سلام دوسته عزیز برا منم همین مشکل پیش اومده البته وقتی رم اضافه کردم مشکلی نداشتم تا هفت هشت ماه چند روزی هست که تازه اینجوری شده منم با کلی ور رفتن فهمیدم رم دوم رو در میارم درست میشه اگه شما فهمیدی باید چیکار کنید درست بشه به منم خبر بدید ممنون

فرستاده شده از SM-J700Fِ من با Tapatalk

AMD>INTEL
10-01-17, 03:51
تاپیک قدیمی را بالا نیارید .