PDA

مشاهده نسخه کامل : نصف شدن حجم هارد

ipstar
06-08-12, 22:58
باسلام و عرض خسته نباشید خدمت تمامی عزیزان
مشخصات فنی هارد دارای مشکل
HDD 2TB Western Digital Green
مشکل اصلی
هارد در تمامی محیط ها حتی در بوت ویندوز (آماده سازی جهت تعویض ویندوز ) به صورت ظرفیت 1 ترابایت نمایش داده میشود یعنی دقیا نصف
چگونگی ایجاد شدن مشکل
بنده مادربرد را عوض کردم و هارد هامو وصل کردم ویندوز بالا آمد و خوشحال از اینکه از تعویض ویندوز راحت شدم هارد 2 ترابایت اما شناخته نشده بود و پیغام میداد که باید فرمت بشه
سریعا دریو ها رو نصب کردم اما مشکل برطرف نشد ویندوز را عوض کردم و جواب نداد روی سیستم دیگه امتحان کردم و جواب نداد
راه های انجام داده شده و هل نشدن مشکل
آبدیت بایوس مادربرد
استفاده از نرم افزارهای سایت سازنده
استفاده از نرم افزار های مرتبط از قبیل Partion Manager - Magic - Hiren 10 .14
در حالت فرمت قرار دان جامپر
استفاده از نرم افزار مایکروسافت که فرمت 4 کیلوبایتی را اضافه میکرد

از دوستان خواهش میکنم کمک کنند

ipstar
06-08-12, 23:03
دوستان و استادان عزیز آیا با آبدیت فریمور هارد امکان هل شدن مشکل هست ؟
آیا آموزشی پیرامون این امر وجود دارد

iomega
06-08-12, 23:15
سلام دوست عزیز
من هم یک هارد 2 ترا وسترن دارم البته اکسترنال.
1) دقت داشته باشید که هارد های 2 ترابایت معمولا برای فرمت شدن نیاز به نرم افزار خاص خودشون دارند و با ابزار های ویندوز فرمت نمی شوند.
چون من خواستم هارد خودم رو فرمت کنم تحت ویندوز 7 نشد و از نرم افزار شرکت سازنده استفاده کردم.
2)امکان داره نیمی از هارد شما که شناخته نمیشه پارتیشن بندی نشده باشه یا در اصطلاح unallocatedباشه که با ابزار دیسک منیجمنت خود ویندوز هم میتونید بررسی کنید.
3)برای رفع مشکل می توانید از لینک زیر هم استفاده کنید.
Only the registered members can see the link
در انتها یک سوال هم از خدمت شما دارم : موقع استفاده از هاردتون متوجه نویز و لرزش های غیر عادی نشدین؟چون هارد 2 ترای من خیلی لرزش داره و فکر میکنم سرعتش هم از حالت معمولی کمتر هست.

iomega
06-08-12, 23:20
ابزار فرمت کردنی که سایت سازنده برای هارد شما پیشنهاد داده:

iomega
06-08-12, 23:25
دوست عزیز اگه از این لینک هم کمک بگیری بد نیست.

ipstar
07-08-12, 10:04
با سلام
نه هیچ لرزشی ندارد
این که شما فرمودید که امکان وجود ژارتیشن برای نیمی از هارد نداشته باشد که اولین امری بود که چک کردم و ساده ترین راه اما مشکل خیلی ژیچیده تر از این موارد است

iomega
08-08-12, 12:17
سلام دوست عزیز
یک نکته دیگه در رابطه با مشکل هارد شما به ذهنم رسید که شاید کمکتون کنه.
من موقعی که میخواستم هارد 2 ترا اکسترنالم رو بخرم از یکی از فروشنده ها سوال کردم که اگه من هارد فعلیم 1 ترا باشه و بخوام یک هارد 2 ترا دیگه هم به سیستم وصل کنم آیا مادربوردم ساپورت میکنه یا نه.
اون بنده خدا گفت چون هارد 2 ترای شما از طریق پورت یو اس بی به سیستم متصل میشود مشکلی پیش نخواهد آمد چون مادر بورد ها در پشتیبانی از هاردهای اکسترنال با حجم بالا محدودیتی ندارند.
اما اگر بخواهید همین هارد را از طریق کابل ساتا به سیستم متصل کنید ممکن است مادر بورد شما هارد 2 ترا را ساپورت نکند.
البته همین طور هم شد . چون من وقتی هارد 2 ترا به سیستم متصل است و سیستم را روشن میکنم سیستم بوت نمیشود
و باید حتما قبا از روشن کردن سیستم کابل هارد رو از سیستم جدا کنم.
حالا شما هم میتونید مدل مادربوردتون رو داخل سایت شرکت سازنده سرچ کنید و ببینید محدودیتی از بابت حجم هارد قابل استفاده داره یا نه
انشا الله که مشکلتون حل بشه.
من که هنوز با لرزش هاردم مشکل دارم و کسی هم از مدل هارد من نداره راهنماییم کنه.

ipstar
10-08-12, 00:31
باسلام
امروز بالاخره تونسمتممشکل را هل کنم و از تمامی شما ممنونم که در من اشتیاق بیشتر یایجاد کردید
با اتصال هرد به مادربرد قبلی و فرمت کردن آن تونستم به حجم اولیه برگردم و وقتی هم به مادربرد جدید وصل کردم بی هیچ مشکلی حج را شناسایی کرد اما
حالا مسکل سر باز گرداندن اطلاعات است
وقتی هارد مشکل داشت و 1 ترابایت شناخته شده بود با نرم افزار Hiren از طریق بوت وقتی ریکاوری انجام دادم نیمی از اطلاعات را برای بازگرداندن نمایش داد بی هیچ تغییر نامی اما به علت اینکه کامل نبود
نخواشتم ذخیره شود و حالا که 2 ترابایت را دارم وقتی ریکاوری میکنم هیچ یک از فایل های اصلیم برنمیگرده
اف دیسکو فرمت انجامشده
از نرمافزارهای
GetDataBack for NTFS
ٍEasy Recovery
Stellar Phoenix Windows Data Recovery - Professional
Stellar Phoenix (Only the registered members can see the link)
R-Studio (Only the registered members can see the link)
استفاده نموده ام و میتوان گفت همه مثل هم کار کردن و پوشه های اصلی و برنگردوندن
به نظر شما آیا چاره ای هست ؟ یا نا امید شوم ؟
ضمنا یک بار دیگه هم اطلاعاتم فرمت شده بود اما به راحتی با نرم افزار Easy Recovery برگردوندم به طوری که انگار اطلاعات اصلا دست نخوردن اما حالا جواب نداد

ضمنا به شما دوست عزیز هم پیشنهاد میکنم هارد خود را از باکس در بیاورید و داخل کیس بگذارید همین هارد 2 من در باکس بود اما زجر آور بود اما حالا هیچ مشکلی باهاش ندارم
(چون آرشیوموسیقی دارم از هاردهای زیادی استفاده کردم و این عرض و که خدمتتون گفتم لمس کردم)
خواهش میکنم از استادید هرکس راهی داره پیشنهاد کنه چون بسیار براممهم است
ممنون

iomega
10-08-12, 14:12
سلام دوست عزیز خوشحالم مشکلتون رفع شد
از چه نظر میگید که هارد داخل باکس زجرآور بود؟
این تصویر هارد منه چطور از باکس درش بیارم؟
گارانتی رو چکار کنم؟

ipstar
11-08-12, 23:10
سلام دوست عزیز خوشحالم مشکلتون رفع شد
از چه نظر میگید که هارد داخل باکس زجرآور بود؟
این تصویر هارد منه چطور از باکس درش بیارم؟
گارانتی رو چکار کنم؟

سلام
سرعت پائین بود
قرقر زیاد داشت
قطعی و وصلی های یو اس بی (البته فکر نکنید سیستم من ژائین بوده که اینطور میشده کانفیگ در حد بالا )
اما با در آوردن و گذاشتن داخل کیس از این رو به اون رو شد
تجربه : چون چند سالی است با انواع هارد ها دارم کار میکنم به خاطر کار آرشیوی هاردهای اکسترنال سیگیت خیلی باکس های بهتری نسبت به باقی برندها دارند

با در آوردن هارد از باکس باید قید گارانتی بزنی دوست عزیز
برای در آوردن کافی کاست خوارهای دور را از لبه از شیار ها به آرامی خارج کنی