PDA

مشاهده نسخه کامل : سرعت پایین هارد SSD Adata sx900

top1tip
31-07-12, 17:11
سلام دوستان
هارد رو تازه خریدم اما سرعتش نسبت به اونی که رو کارتنش زده خیلی پایین تره
عکس از تست میزارم ببینید نظر بدید

CPU : intel i5 2400
VGA : Ati 6670

Mobo : asrock h61m u3s3
Memory : 2X2gig king

PSU : green 480ue
Cooler : N/A

7068
7069
7070
7071

nima_hl
31-07-12, 21:20
سلام

معمولا روی کارتن ماکزیمم سرعت مبادله اطلاعات درج میشه که تقریبا دسترسی به آن در استفاده معمول امکان پذیر نیست ( یه جور کلاه برداری آشکار )

البته تا اونجا که میدونم تمامی برندها اقدام به درج اطلاعات نادرست بر روی بسته بندی ssd میکنند

mohamad70
31-07-12, 23:10
اتفاقا من خودم یه نمونه از این SSD رو حدود 3 ماه پیش برای review دریافت کردم و متاسفانه مشکلی مشابه داشتم.

نیما جان شکایت این دوستمون به نظر من کاملا صحیح هست. اصلا کاری به اعداد اعلام شده توسط A DATA نداریم اما من چند نمونه از بنچمارک هایی که به صورت عملی از همین SSD به عمل اومده رو پیدا کردم که اعداد خیلی بالاتری رو نسبت به نتایج دوستمون داره ، به طور مثال :

7074
پس طبیعتا انتظار میره که نتایجی نزدیک به نتایج تست بالا را داشته باشیم.

سایر نتایج رو در این لینک (Only the registered members can see the link) قرار داره.

اتفاقا شهریار عزیز پیگیری های زیادی رو انجام دادن و در نهایت بعد از انجام توصیه های مختلف و ارسال نتایج به A DATA تصمیم به تعویض SSD با یک نمونه دیگه شد.

البته احتمالاتی هم ممکنه وجود داشته باشه. به طور مثال شما یک نمونه 64GB رو دارید که به دلیل ساختار SSD ها معمولا حجم های پایین سرعت پاینن تری ( عموما هم در Write ) نسبت به مدل هایی با حجم های بالاتر دارن. ( نتایج تست بالا مربوط به مدل 256GB هست )

یا مثلا با توجه به SATA 3 این مدل باید دقت کنید که حتما به پورت SATA 3 مین بوردتون متصل باشه و ... .

در کل در این مورد هم من به شما دوست عزیز پیشنهاد می کنم که از طریق گارانتی و ارسال نتایجتون پیگیری کنید.

nima_hl
01-08-12, 00:02
این مدت که نبودم عجب پیشرفتی هاردهای ssd داشته :1. (27):

top1tip گرامی آیا هارد ssd با کابل مخصوص sata3 ( کابل مشکلی رنگ ) به یکی از دو سوکت سفید رنگ مادربرد متصل شده است ؟