PDA

مشاهده نسخه کامل : انلاک X2 555 با مادربرد GA-970A-D3

amirali1989
29-07-12, 03:35
سلام به همه
من مادربرد GA-970A-D3 رو با سی پی یو X2 555 وقتی انلاک میکنم و میخوام توی سون ازش Rate بگیرم سیستم قفل میکنه
هر 4 هسته CPU فعاله و کار میکنه
لطفا راهنمایی کنید

nima_hl
29-07-12, 03:57
سلام به همه
من مادربرد GA-970A-D3 رو با سی پی یو X2 555 وقتی انلاک میکنم و میخوام توی سون ازش Rate بگیرم سیستم قفل میکنه
هر 4 هسته CPU فعاله و کار میکنه
لطفا راهنمایی کنید

سلام

2 عامل میتونه باعث استیبل نبودن سیستم در موقع آنلاک شدن بشه

دمای بالا و معیوب بودن یک یا هر دو کور آنلاک شده

هیت سینک مورد استفاده شما همان هیت سینک دیفالت پردازنده 555 است ؟ دمای پردازند در هنگام تست چند درجه است ( البته معمولا اگر مشکل دما وجود داشته باشد سیستم شات داون میکند نه فریز )

شما لطفا هسته سوم و چهارم را یکی یکی در بایوس غیر فعال نموده و مجددا تست انجام دهید

نتیجه را بفرمائید تا ادامه توضیحات را خدمت شما عرض کنم

amirali1989
30-07-12, 21:27
سلام
هدسشینک اصلی خودشه .دمای پردازنده حدود 47-48 درجه است.
وقتی هسته چهارم رو غیر فعال میکنم حل میشه .اما من میخوام هر 4 هسته فعال باشه تا تست بگیرم .

nima_hl
31-07-12, 21:38
سلام
هدسشینک اصلی خودشه .دمای پردازنده حدود 47-48 درجه است.
وقتی هسته چهارم رو غیر فعال میکنم حل میشه .اما من میخوام هر 4 هسته فعال باشه تا تست بگیرم .

سلام

هیدسینک فابریک برای پردازنده آنلاک شده مناسب نیست.

گرامی لطفا هسته سوم را خاموش و هسته چهارم را فعال بفرمائید.

با این تست اطمینان پیدا میکنید هسته چهارم خراب نیست.

اگر این تست با موفقیت انجام پذیرفت یا مشکل کمبود پاور دارید یا پردازنده بیش از اندازه داغ میشود و باید به فکر خرید هیت سینک مناسب باشید.

Aliover
06-10-12, 05:03
سلام.
وقتی هسته چهارم رو غیر فعال میکنم حل میشه .اما من میخوام هر 4 هسته فعال باشه ویندوز نصب نمی شه.و هسته چهرم تو ویندوز شناخته می شه ولی تو تسک منیجر نیستش. هسته چهارم و سوم هر دو سالمن ولی مشکل اینه که به صورت چهار هسته ای کار نمی کنن..هسته سوم رو خاموش و هسته چهرم رو روشن می کنم سیستم سه هسته ای کار می کنه و وقتی هسته سوم رو هم رو شن و هسته چهارم رو خاموش می کنم براش فرقی نمی کنه.می تونید کمکم کنید؟
با این وجود وقتی پردازنه دوستم رو نصب می کنم رو سیستم خودم به راحتی هر چهار هسته آنلاک میشه!

The-Joker
08-10-12, 17:51
سلام.
وقتی هسته چهارم رو غیر فعال میکنم حل میشه .اما من میخوام هر 4 هسته فعال باشه ویندوز نصب نمی شه.و هسته چهرم تو ویندوز شناخته می شه ولی تو تسک منیجر نیستش. هسته چهارم و سوم هر دو سالمن ولی مشکل اینه که به صورت چهار هسته ای کار نمی کنن..هسته سوم رو خاموش و هسته چهرم رو روشن می کنم سیستم سه هسته ای کار می کنه و وقتی هسته سوم رو هم رو شن و هسته چهارم رو خاموش می کنم براش فرقی نمی کنه.می تونید کمکم کنید؟
با این وجود وقتی پردازنه دوستم رو نصب می کنم رو سیستم خودم به راحتی هر چهار هسته آنلاک میشه!

سلام علی آقا .
امکان داره که هسته ی چهارم سی پی یو شما مشکل داره و احتمالآ سوخته یا اینکه باید بیشتر بهش ولتاژ بدید .

Aliover
04-11-12, 22:33
ویندوزم آخه وقتی هسته چهارم رو آنلاک می کنم میگه که هسته چهارم پیدا شد.تو دوایس منیجرم هست ولی کار نمی کنه.مشکل من هسته چهرم نیست.چون وقتی هسته سوم رو خاموش می کنم بجاش هسته چهارم رو روشن می کنم همه چیز خوبه.مشکل من اینه که کلا سیستم با چهر هسته کار نمی کنه!
در ضمن آنلاک به دما و ولتاژ زیاد ربطی نداره.مال خود دوست من تو سیستم من به راحتی آنلاک شد و تست پایداری هم با هت سینگ فابریک دو هسته ای هم پاس کرد.:yes:

momo000000
04-11-12, 23:34
cpu رو آکبند خریدی؟؟؟

به نظر من هسته چهارم خراب هست و باید با همون 3 هسته قناعت کنه

Aliover
05-11-12, 02:16
بله سی پی یو آک هست.مضکل من مثل مال شما با چهر هسته ای شدن سیستمه.
یعنی چهر هسته هم زمان کار نمی کنن.فقط سه هسته از چهر هسته کار می کنن.حلا می خواد هسته ی یک خاموش و هسته های بعدی روشن باشن.
در ضمن یه عکس از CPU-z سی پی یو خودتون قرار بدین ممنون م شم.

nima_hl
05-11-12, 08:53
بله سی پی یو آک هست.مضکل من مثل مال شما با چهر هسته ای شدن سیستمه.
یعنی چهر هسته هم زمان کار نمی کنن.فقط سه هسته از چهر هسته کار می کنن.حلا می خواد هسته ی یک خاموش و هسته های بعدی روشن باشن.
در ضمن یه عکس از CPU-z سی پی یو خودتون قرار بدین ممنون م شم.

با مشکل مشابه پردازنده شما در آنلاک زیاد برخورد داشته ام و راهی برای بر طرف کردن و استفاده کامل از چهار هسته نیافتم

تقریبا همه تستها از جمله تعویض مادربرد ، پاور ، ولتاژ دادن به پردازنده و .... را آزمایش نمودم

نتیجه نداشت :1. (28):

گمان میکنم بخش محدود کننده میزان مصرف در این پردازنده ها مشکل دارد و اجازه استفاده از 4 هسته را نمیدهد

momo000000
05-11-12, 13:41
بفرمائید دوست گرامی این هم یه شات از CPUz هست

momo000000
05-11-12, 13:42
یه سوال هم دارم توی عکس دومی MAX TDP رو میشه کاهش داد ؟؟؟؟؟
با تشکر

Aliover
05-11-12, 14:18
آره فکر کنم.خلاصه اون سه تا هسته باید جور اون هسته ای که داره با خیال راحت لم داده می خوابه رو بکشن.
یعنی چی که انلاک نمی شه ؟
پدر برادراشو تو اون خونه در می یارم:1. (8)::1. (23):

Aliover
05-11-12, 14:23
اونجا چرت و پرت نوشته .من تو این فرکانس مصرف سی پی یو من با برنامه تست سندرا که تستش کردم شده 139 وات.160 وات کجا بود
درضمن مصرف رو فقط با کاهش فرکانس همراه کاهش ولتاژ می شه کم کرد.