PDA

مشاهده نسخه کامل : کلوپ Z77 های گیگابایت ( اورکلاک ، بررسی و Q/A )

Moein
23-07-12, 09:30
با سلام :1. (23):

چند وقتی هست که یک برد با قابلیت های فوق العاده در قیمت خوب به بازار عرضه شده که نسبت به کاراییش از قیمت مناسبی برخوردار هست . این برد دارای قابلیت های جذابی برای اورکلاک هست که معمولاً بیشتر در مادربورد های High End دیده میشه و خوب روز به روز تفاوت های High End ها و Mid Range ها در این زمینه در حال کاهشه ...

بعضی از قابلیت های این برد ،Z7XX-UD3H :

1- پشتیبانی Native از PCI Express 3.0

2- ساپورت چیپست Z77 و قابلیت استفاده از نسل سوم سی پی یو های اینتل Core

3-استفاده از دو لایه مس بیشتر یا همون 2X copper که باعث کاهش کلی دمای برد میشه .

4-بهره گیری از Humidity Protection که باعث میشه رطوبت کمتر به برد اثر کنه (این قابلیت برای اورکلاکر ها خیلی خوب هست )

5- Electrostatic protection : در ساخت تمامی مادربردهای Ultra Durable 4 Classic گیگابایت از میکروچیپ IC های با کیفیت بسیار بالا استفاده شده که از بالاترین درجه کیفی مقاومت تخلیه بار الکترواستاتیک (ESD) نسبت به IC های قدیمی برخوردارند. میزان ESD ایجاد شده در IC های این مادربردها تا سه برابر بیشتر از IC های قدیمی است. این امر کمک بزرگی به حفظ امنیت مادربرد، قطعات و در نهایت تمام سیستم در برابر صدمات ناشی از الکتریسیته ساکن می شود، مشکلی که این روزها بسیار شایع است. ( این قابلیت باعث کاهش الکتریسته

6- استفاده از دو بایوس و ریکاوری کردن به صورت اتوماتیک از روی بایوس دوم

لینک مادربورد در وبسایت رسمی گیگابایت (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Moein
23-07-12, 09:42
و خوب در راستای که من کار می کنم وظیفه دارم برد رو تا حد امکان زیر فشار بگذارم تا نتایجی رو از اون به دست بیارم

وقتی که برد زیر نیتروژن مایع میره شما تازه متوجه تفاوت های اون میشید که با یک مادربرد سوپر استیبل از گیگابایت که با استفاده از یک نرم افزار کم حجم جدید به اسم Gigabyte Tweak Luncher دنیای اورکلاک رو راحت می کنه و شما از فرکانس 5.5 به راحتی می تونید به بالاترین فرکانس ممکن بدون هنگ کردن دست پیدا کنید .

از این صحبت ها که بگذریم تست های زیر به وسیله این مادربورد زده شده که شما رو در شرح حال اون قرار می دم :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

متاسفانه تصاویری از تست های دیروز ندارم اما برای خالی نبودن محیط این عکس ها رو از تست های روز قبل تر از اون قرار میدم

امیدوارم که دوستانی که این برد رو تهیه میکنند از امکانات برد بتونند لذت ببرند ...

موفق و پیروز باشید

Extreme
23-07-12, 12:01
سلام خدمت دوستان عزیزم منم یک سری تست روی این برد انجام دادم و برد رو تحت فشار تست کردم .

نتایجی که کسب شد تونستم روی فرکانس 6.8 گیگاهرتز با سی پی یو Core i7 3770k تست Super Pi 1M رو به راحتی پاس کنم و واقعا Gigabyte Tweak Luncher کمک زیادی در تسریع تست ها داشت به دلیل کم بودن نیتروژن .

Super PI 1M 5sec 328ms with Core i7 3770K at 6802MHz

لینک ولید (Only the registered members can see the link)

یک سری تست دیگه با این مادربرد روی کارت HD5970 انجام دادم که منجر به WR این کارت در تست 06 شد .

3DMark06 45649 marks with Radeon HD 5970 at 1000/1270MHz

این هم یک چند تا عکس از محیط تست .

موفق و پیروز باشید .

Extreme
30-07-12, 13:43
دیروز یک سری تست دیگه روی این برد زدم که نتایج به نسبت خوبی کسب شد .

CPU Frequency - 6989.72 mhz with Core i7 3770K

Only the registered members can see the link

لینک Hwbot (Only the registered members can see the link)

Super Pi 1M - 5sec 265ms with Core i7 3770K at 6930MHz

لینک ولید

(Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Moein
03-08-12, 12:03
با سلام طی تست های که چند روز گذشته گرفته شده نتایج زیر برای تیم به دست اومد

سیستم تست

Gigabyte Z77X-UD3H
Intel Core I7 3770k @ 65xx (L221A971)1
Gigabyte 5870
Gskill PIS 2*2 Cl8.11.8.24

و تست سی پی یو زی که نتیجه اون رسیدن به فرکانس 675X هست : لینک (Only the registered members can see the link) :

و عکس هایی که مخصوص این تاپیک هست

با تشکر از شما دوستان به زودی با رسیدن خمیر حرارتی و برد ها گرافیک نتایج تاپیک اپدیت خواهند شد

یک نکته:
ٍ
نرم افزاری به اسم Gigabyte Tweak Luncher برای سری Z77 برد های گیگابایت عرضه شده که همانند نرم افزار Eleet هست در EVGA با این تفاوت که بسیار کم حجم سبک و کاملا سازگار شاید سازگاری که ایجاد شده رو در هیچ بردی و هیچ نرم افزاری نمیشه مشاهده کرد بدون هنگ کردن با قابلیت رساندن فرکانس از 3.9 به 6.5 گیگا هرتز!!!

برای این شاهکار نرم افزاری می بایستی که به تیم نرم افزاری و سخت افزاری گیگا بایت تبریک گفت

Jagvar
03-08-12, 22:01
معین و نیما جان خسته نیاشیدایول داره همچین بترکونین که ملت مو به بدنشون راست بشه :دیاین بورده که خوب کار کرده این همه بد و بیرا بهش میگن! من شنیدم بایسش یکم مشکل داره، اینطوریه؟

m.miladalikhani
03-09-12, 02:36
اساتید محترم و گرامی خیلی معذرت میخوام.واقعا عذرخواهی میکنم.میدونم که اینجا جاش نیست.اما من خیلی وقتی دنبال این بورد هستم تو شهرمون (اهواز) هر چقدر بازارو زیرو رو کردم کسی از این بورد نداشت.مدلهای دیگه بود اما این مدل موجود نیست.فروشنده ها گفتن تهران شاید گیرت بیاد.اینه که اینجا دیدم این بورد رو شما دارید.خواستم لطف کنید به من بگید که این بورد تهران موجود هست؟قیمت تقریبیش چقدر هست؟(به دلیل نوسانات ارز با 30 40 تومن اختلاف هم باشه موردی نیست)آخه من امکان اینو ندارم که حضورا بیام پایتخت.و اگه لطف کنید شماره تلفن مرکز فروش محصولات گیگابایت و آوژنگ.بازم بابت پست نا به جام عذرخواهی میکنم.

Moein
04-09-12, 09:20
اساتید محترم و گرامی خیلی معذرت میخوام.واقعا عذرخواهی میکنم.میدونم که اینجا جاش نیست.اما من خیلی وقتی دنبال این بورد هستم تو شهرمون (اهواز) هر چقدر بازارو زیرو رو کردم کسی از این بورد نداشت.مدلهای دیگه بود اما این مدل موجود نیست.فروشنده ها گفتن تهران شاید گیرت بیاد.اینه که اینجا دیدم این بورد رو شما دارید.خواستم لطف کنید به من بگید که این بورد تهران موجود هست؟قیمت تقریبیش چقدر هست؟(به دلیل نوسانات ارز با 30 40 تومن اختلاف هم باشه موردی نیست)آخه من امکان اینو ندارم که حضورا بیام پایتخت.و اگه لطف کنید شماره تلفن مرکز فروش محصولات گیگابایت و آوژنگ.بازم بابت پست نا به جام عذرخواهی میکنم.

با سلام

دوست عزیز تا جایی که بنده اطلاع دارم این برد وارد نشده هنوز به دلیل نوسانات قیمتی بازار فعلا محصولات گیگابایت کمتر وارد بازار میشند اما خوب شما می تونید با شرکت اواژنگ وارد کننده رسمی محصولات گیگابایت تماس بگیرید و ازشون سوال کنید اون ها بهتر از موجودی انبار خبر دارند ضمن اینکه نیازی نیست که از تهران تهیه کنید اگر اواژنگ این برد رو برای فروش داشته باشه کافیه شما به یک نمایندگی مراجعه کنید و درخواست کنید

لینک به وبسایت شرکت اواژنگ : Only the registered members can see the link

و (Only the registered members can see the link) شماره تماس شرکت : 021​87113

Moein
15-10-12, 21:50
بدون شرح :

Moein
15-10-12, 23:34
بدون شرح :

خوب بهترینشون این هست

5090 @ 1.308

و

5000 @ 1.25

به زودی عکس های سایر چیپ ها در تاپیک قرار خواهد گرفت

Jagvar
16-10-12, 10:51
خوب بهترینشون این هست

5090 @ 1.308

و

5000 @ 1.25

به زودی عکس های سایر چیپ ها در تاپیک قرار خواهد گرفت
دادا این وسط من احساس می کنم تعداد سی پی یو ها ی شما زیاده :دی
سی پی یو دومیه 8.2 رو شاخشه :love:
:give_rose::Love-ssa~! (1):

Extreme
19-10-12, 11:51
با سلام خدمت دوستان . یک سری تست با Z77X UP5 TH انجام دادم که البته به خاطر درگیری و نمایشگاه با تاخیر اینجا قرار میدم .

از تظر پایداری تو فرکانس های بالا برد واقعا عالی بود و اصلا باهاش به مشکل نخوردم . به همین دلیل سر انجام موفق شدم که به فرکانس 7 گیگاهرتز با این برد برسم .

CPU Frequency - 7009.83 mhz with Core i7 3770K

لینک ولید
(Only the registered members can see the link)
لینک HWBOT
(Only the registered members can see the link)
Super Pi 1M - 5sec 187ms with Core i7 3770K at 6950MHz

wPrime 32m - 3sec 515ms with Core i7 3770K at 6466MHz

3DMark06 - 49352 marks with GeForce GTX 680 at 1266/1728MHz

لینک ولید
(Only the registered members can see the link|Only the registered members can see the link)