PDA

مشاهده نسخه کامل : شما کدام یک از پردازنده های چند هسته ای را انتخاب می کنید ؟

M A H R A D
27-10-06, 00:50
سلام دوستان ...

میخواستم یه نظرسنجی راه بندازم تا ببنیم شما کدامیک از پردازنده های چند هسته ای رو انتخاب میکنید ؟؟؟؟؟؟

خب حالا نظر بدید با دلیل ...

سپاس

Emperatour
27-10-06, 01:01
Intel Core 2 Extreme براي pc هست؟‌مگه مخصوص سرور نيست؟

M A H R A D
27-10-06, 01:15
نه عزیز برای PC هستش ....

پردازنده های رده سرور برای اینتل Xeon و برای AMD هم Opteron نام داره ...

سپاس

anathema
28-10-06, 03:44
والا ما که یه دو هسته ای با سرعت 3.4 و کشه 4 میگ و باس 800 نصب کردیم تازگی-ازش راضیم آخ نمیگه بدترین شرایط--ولی فکر کنم اقلامیو که اونجا نوشتی بعضیاش حتی تو سال 2007 هم نمیاد!!

M A H R A D
28-10-06, 15:02
مگه من گفتم که همشون الان موجوده ؟!؟

شما اگه نمیتونید فعلا رای بدید میتونید ((به قول خودتون)) تا سال 2007 صبر کنید تا محصولاتش بیاد !!!!

سپاس

Shahryar
28-10-06, 17:18
معلومه دیگه پردازنده های 4 هسته ای ای ام دی با طراحی منحصر به فردش دیگه فکر نمی کنم نیاز به نظر سنجی باشه نه آقا مهراد؟!
باتشکر شهریار

X Ray
28-10-06, 19:50
همون طور که شهریار گفت 4 هسته ای AMD دیگه...نیازی به نظر سنجی نیست...!!

M A H R A D
28-10-06, 21:01
خب پس باید منتظر باشیم ...

ببینیم Core 2 Quad یا 4X4 ؟؟!! (خب معلومه !!! )

سپاس

X Ray
31-10-06, 21:55
خوب مهراد جان خودت کدوم رو انتخاب می کنی؟؟؟

mostafaeshghi
31-10-06, 22:34
دقیا معلومه که این سوال نشر سنجی نمیخواد. و جوابش هم مشخصه Intel Core 2 Duo Extreme

اصلا حال و حوصله ی بحث بر سر این دو پردازنده را ندارم.

" آن چیز که عیان است چه حاجت به بیان است."

M A H R A D
01-11-06, 20:46
دقیا معلومه که این سوال نشر سنجی نمیخواد. و جوابش هم مشخصه Intel Core 2 Duo Extreme

مصطفی جان ... منظورتون از Intel Core 2 Duo Extreme چیه ؟

آیا Core 2 Duo ؟

یا Core 2 Extreme ؟

سپاس :15:

Shahryar
01-11-06, 21:02

عزیزم شما حتما به FSB این پردازنده می نازید نه ؟!
این هم بحثش مثل آتلون 64 و پنتیوم ها هست نه ؟ ببینید میشه یکسری تکنولوژی برتر در این پردازنده ها بگین ؟:177:
باتشکر شهریار

mostafaeshghi
02-11-06, 00:00

این هم بحثش مثل آتلون 64 و پنتیوم ها هست نه ؟ ببینید میشه یکسری تکنولوژی برتر در این پردازنده ها بگین ؟:177:
باتشکر شهریار

ممنون از توجهتون به پست من. بله دقیقا درست میفرمایید من اشتباه نوشتم و منظورم همون Core 2 Extreme هست.

در مورد برتری من اصلا وارد تخصص و جزئیات نمیشم. ولی اگر خیلی اصرار دارید بدونید باشه بهتون میگم. شاید دلیل قانع کننده ای نباشه ولی برای من همین یه دلیل کافی بود.

من وقتی سیستمم را خریدم. برای تست رفتیم طبقه ی دوم بازار رضا و اونجا میخواستیم تست کنیم. وقتی رفیقم که تو کار خرید و فروش و به عنوان مشاور همراهم بود یارو را دید گفت این خیلی کار درسته چون من 6-7 سال که میام خرید میکنم همین یارو تست و میکنه و اطلاعات میده. (این نشان بر این که ایشون تجربه ی کافی را داره) وقتی سی پی یوی من را دید که Intel Dual Core هست (تازه اومده بود) گفت سی پی ویی خفنی انتخاب کردی ، آخرشه. من هم دیدم اینو گفت گفتم نظرت در مورده AMD چیه؟ گفت: مزخرف!!! گفتم: چطور؟!؟ گفت: همه جوره از اینتل عقبه. گفتم: خب یه مثالی دلیلی اثباتی بگو تا آدم باور کنه. گفت: (( اگر از هر دو شرکت سی پی یو همسان بگیری (اندازه ی قدرت) و با اجزای همسان کار کنند ، با این فرض به هردو یه پروژه ی خفن گرافیکی بدیم که رندر کنند و هر دو را بگذاریم که از صبح تا شب روشن باشند ، مطمئنا AMD کم میاره و به احتمال زیاد میسوزه))

این تو فکرم بود. 2-3 تا رفیق کار گرافیکی بلد هم داشتمک ازشون که میپرسیدم همینو تایید میکردند و میگفتند که بیخود نیست که فقط اینتل میگیرند.

این قضیه برای اثبات برای من کاملا مستدل و کافی و قانع کننده بود حالا برای شما را کاری ندارم. و اصلا دوست ندارم که رابطه ی دوستی خودم و کاربران دیگه را به خاطر این دلیل و بحث که اصلا ارزش یه سر سوزن ارزش دوستی را نداره) ، خراب کنم.

با تشکر: مصطفی مصلح تهرانی

X Ray
02-11-06, 13:24

باتشکر شهریار

ممنون از توجهتون به پست من. بله دقیقا درست میفرمایید من اشتباه نوشتم و منظورم همون Core 2 Extreme هست.

در مورد برتری من اصلا وارد تخصص و جزئیات نمیشم. ولی اگر خیلی اصرار دارید بدونید باشه بهتون میگم. شاید دلیل قانع کننده ای نباشه ولی برای من همین یه دلیل کافی بود.

من وقتی سیستمم را خریدم. برای تست رفتیم طبقه ی دوم بازار رضا و اونجا میخواستیم تست کنیم. وقتی رفیقم که تو کار خرید و فروش و به عنوان مشاور همراهم بود یارو را دید گفت این خیلی کار درسته چون من 6-7 سال که میام خرید میکنم همین یارو تست و میکنه و اطلاعات میده. (این نشان بر این که ایشون تجربه ی کافی را داره) وقتی سی پی یوی من را دید که Intel Dual Core هست (تازه اومده بود) گفت سی پی ویی خفنی انتخاب کردی ، آخرشه. من هم دیدم اینو گفت گفتم نظرت در مورده AMD چیه؟ گفت: مزخرف!!! گفتم: چطور؟!؟...
سلام
ممکنه Intel توی پردازنده های دو هسته ای از AMD جلوتر باشه...ولی در مورد پردازنده های 4 هسته ای قضیه فرق داره...و اصلآ ربطی به اون دو هسته ای ها نداره...
AMD نقاط ضعف پردازندهاشو فهمیده و توی سری جدید پردازندهاش اونا رو اصلاح کرده...بنابراین اینکه بگیم چون Intel توی دو هسته ای از AMD بهتره پس توی 4 هسته ای هم بهتره حرف خنده داریه...:21::83:
به نظر من یکی از ایرادات پردازنده های Intel داغ کردنشون هست...بنابراین پردازنده های AMD آسیب کمتری می بینند و عمر بیشتری دارن...
یه چیزه دیگه هم من بگم...من یه خبر خوندم در مورد پردازنده های جدید AMD که مدیر عامل شرکت اینتل گفته بود پردازنده های جدید شAMD فوق العاده هست...و روی اینتل رو کم کرده...
در ضمن این رو هم بگم که بحث AMD و Intel هیچ وقت به پایان نخواهد رسید و هیچ کدوم از طرف دارها هم قانع نمی شن...:101:
با تشکر
بهنام:83:

mostafaeshghi
02-11-06, 17:06
سلام
ممکنه Intel توی پردازنده های دو هسته ای از AMD جلوتر باشه...ولی در مورد پردازنده های 4 هسته ای قضیه فرق داره...و اصلآ ربطی به اون دو هسته ای ها نداره...
AMD نقاط ضعف پردازندهاشو فهمیده و توی سری جدید پردازندهاش اونا رو اصلاح کرده...بنابراین اینکه بگیم چون Intel توی دو هسته ای از AMD بهتره پس توی 4 هسته ای هم بهتره حرف خنده داریه...:21::83:

به نظر من یکی از ایرادات پردازنده های Intel داغ کردنشون هست...بنابراین پردازنده های AMD آسیب کمتری می بینند و عمر بیشتری دارن...

یه چیزه دیگه هم من بگم...من یه خبر خوندم در مورد پردازنده های جدید AMD که مدیر عامل شرکت اینتل گفته بود پردازنده های جدید شAMD فوق العاده هست...و روی اینتل رو کم کرده...

در ضمن این رو هم بگم که بحث AMD و Intel هیچ وقت به پایان نخواهد رسید و هیچ کدوم از طرف دارها هم قانع نمی شن...:101:
با تشکر

هنوز که پروژ هی این دو شرکت تکمیل نشده و به تولید انبوه نرسیده که بخواهیم نظر بدیم و قضاوت کنیم. ولی بهتون قول میدم که باز هم اینتل پیروز میدانه.

با عرض معذرت خنده دارترین حرفیکه تا حالا شنیدهبودم را شما گفتید و اینکه اینتل داغ میکنه اینو دیگه همه عالم و آدم (حتی AMD فروشان هم معترفند) میدونند که AMD از اینتل بیشتر و شدیدتر داغ میکنه و احتمال سوختن در مورد داغ کردن برای AMD موارد بیشتری رخ میده.

از این خبرهای (تابلو شایع) خراب کنندهی شرکتهای مختلف که مثل مور و ملخ توی اینترنت است و نمیشه به آنها اعتماد کرد.

و کاملا با حرف آخرت موافقم و این بحث پایان ناپذیره. به نظر من بهتره که بیخیال این بحث بشیم که چیزی جز خصومت به وجود نمیاره.

با تشکر: مصطفی عشقی

X Ray
02-11-06, 17:59
سلام

با تشکر

هنوز که پروژ هی این دو شرکت تکمیل نشده و به تولید انبوه نرسیده که بخواهیم نظر بدیم و قضاوت کنیم. ولی بهتون قول میدم که باز هم اینتل پیروز میدانه.

با عرض معذرت خنده دارترین حرفیکه تا حالا شنیدهبودم را شما گفتید و اینکه اینتل داغ میکنه اینو دیگه همه عالم و آدم (حتی AMD فروشان هم معترفند) میدونند که AMD از اینتل بیشتر و شدیدتر داغ میکنه و احتمال سوختن در مورد داغ کردن برای AMD موارد بیشتری رخ میده.

از این خبرهای (تابلو شایع) خراب کنندهی شرکتهای مختلف که مثل مور و ملخ توی اینترنت است و نمیشه به آنها اعتماد کرد.

و کاملا با حرف آخرت موافقم و این بحث پایان ناپذیره. به نظر من بهتره که بیخیال این بحث بشیم که چیزی جز خصومت به وجود نمیاره.

با تشکر: مصطفی عشقی

من اینو به عنوان آخرین مطلب بگم که من خودم قبل از اینکه این سیستم رو بخرم یه سی پی یو اینتل داشتم...دماش می دونی چقدر بود؟
حدس بزن؟
دماش از 70 درجه پایین تر نمی یومد...ولی الان که AMD دارم حداکثر 45 هست...
در ضمن اینکه Intel داغ می کنه یه چیزه تابلوست و همه می دونن من واقعآ متعجبم که چطور شما نمی دونید...!!
------------------------------------------------
من دیگه در این مورد بحث نمی کنم...چون به قول شما خصومت به وجود می یاد:101:...و هیچ کدوممون به نتیجه ای نمی رسیم!:97:

XFXForce
03-11-06, 02:01
در ریز معماری K6 بود که AMD داغ می کرد و اینتل ها خنک تر بودند. در معماری K7 بهتر شده و با آمدن K8 پردازنده های AMD دیگر نه مشکل گرما داشتند نه مشکل سوختن در حالیکه اینتل ها 6 سال با ریز معماری NetBrust کار کردند کلیه پردازنده هایی که اینتل با این ریز معماری ساخته از لحاظ گرمایی داغ می کنند و از لحاظ مصرف برق هم بسیار خوره اند. Pentium 4 ها هم جز این گروهند. اما ریز معماری Core فرق می کنه مدل اصلاح شده ی Pentium Mهست که از لحاظ دمایی خنک و از لحاظ مصرف برق بسیار کم مصرف هستند باید ببینیم K8L چه می کنه.

Shahryar
03-11-06, 11:22
مصطفی جان شما منو به عنوان بی طرف قبول دارین ؟!:14: اگه قبول دارین من یکسری چیز میگم بعد شما قضاوت کن...
اول از همه بگم که این مقایسه ای دوستتون انجام میده اشتباه هست !!! چون ای ام دی به خاطر دارا بودن تکنولوژی Hyper Transport برای بر قراری ارتباط دیتا بین پردازده و رم که مهمترین بخش انتقال هست بجای FSB از Hyper Transport استفاده میکنه و برای برقراری ارتباط دیتا بین پردازنده و قسمت های دیگه از FSB استفاده میکنه که آن چنان اهمیتی نداره حالا با توجه به این ای ام دی 800 مگاهرتز FSB داره و 2000 مگاهرتز HT که در مقایسه با اینتل که فقط FSB داره و مقداری برابر 1066 مگاهرتز هست و برای برقراری بین تمامی قطعات سرعت کمتری دارا هست .
2- اینتل برنده ی رقابت در سری Pentium 3 و به پایین بود اما با اومدن آتلون 64 ها و کلا سری K8 ای ام دی این قدرت جابه جا شد . ای ام دی تا سری K6 مشکل سوختن و داغ کردن را داشت و دلیلش هم این بود که تکنولوژی خاصی برای کنترل فنش استفاده می کرد و از مساحت کمی برای خنک کردن هسته پردازنده استفاده می کرد . که در سری های K7 و بعد K8 ای ام دی هر دو تای این مشکل ها را حل کرد و میشه گفت که اینتل در پنتیوم ها از سمپرون ها هم قوی تر بود اما آتلون 64 ها به مدت 4 سال بازار را به صورت کامل در دست داشتند و دلایلی مثل : 64 بیتی بودن پردازنده - 2- دمایی برابر 30-40 درجه به خاطر زیاد شدن سطح خنک شده و تکنولوژی Cool 'n Quiet که باعث میشد که وقتی پردازنده احتیاجی به استفاده از تمامی کارایی خود نداره دور فن و سرعت پایین بیاد که این تکنولوژی تکنولوژی برتر این سری هست . که اینتل فقط در معماری Core توانست تا حدودی جبران کند .
3- هسته ی پریسکات که هسته ی اصلی مورد استفاده در پردازنده های پنتیوم هست هسته ای بسیار داغ و کارایی کمی داره که باعث میشد اینتلی با سرعت 3.2 برابر ای ام دی برابر 3.0 هزار کار کنه چون دمای این هسته حدود 60 درجه حداقل بود .
4- این که ای ام دی میسوزه را من کاملا الان تکذیب میکنم چون من حداقل در روز 12-13 ساعت پای کامپیوتر هستم و مدام دارم باهاش کار می کنم ! قبلش هم اینتل داشتم اینتل بع دلیل داشتن معماری آلمینیومیش بعد از یک مدت که کار کرد سرعتش کاملا افت میکنه ولی ای ام دی به دلیل داشتن معماری مسی خیلی کمتر داغ میکنه .
5- ولی ای ام دی عیب هم داره !!! :
1- اگه خدای نکرده فن شما بسوزه و شما تنظیم نکرده باشید دمایی که پردازنده مجاز هست را ای ام دی قطعا می سوزه ولی اینتل تا چند هفته خیر !!! که این هم شما با تنظیم در مادربورد می تونید این کارا انجام بدید .
2- ای ام دی به دلیل داشتن کش کمتر در وقتی که شما دارین چند کار سنگین را انجام میدین ضعیف تر از اینتل عمل می کنه .

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
حالا از نظر بازاری هم بخوایم بررسی کنیم :
1- ای ام دی قیمت بسیار کمتری داره چرا پردازنده ی 3600 دو هسته ای اون 125 تومن هست !!!
2- گارانتی ای ام دی بسیار قوی تر هست با 3 سال گارانتی تعویض .

در ضمن قوی ترین سیستم برای کار های گرافیکی اپل هست نه اینتل نه ای ام دی ! در بین این دو تا هم ای ام دی قوی تر هست ... بخصوص در رند در برنامه هایی مثل : 3D MAX .
اینتل هم در برنامه نویسی بسیار قوی تر هست .
اگه هم می خوان تست کنید نرم افزار بهتون میدم با نرم افزار مایا تایم بگیرید !!!

پردازنده های 2 هسته اینتل سری Pentium D (Pentium Dual - COre) به دلیل این که دو تا هسته ی پرسکات را استفاده کرده بسیار دمای بالاتری داره !!! و کارایی بسیار پایین تری داره .

موفق باشید
شهریار:23:

X Ray
03-11-06, 11:45
مصطفی جان امیدوارم با خوندن توضیحات شهریار و امیر حسین عزیز به نتیجه رسیده باشی...من خواهش می کنم دیگه بحث رو ادامه ندید...
مرسی...
بهنام

Shahryar
03-11-06, 11:56
چرا عزیزم چرا بحث را ادامه ندیم ؟!
اصلا انجمن برای بحث هست و هر کسی می تونه نظرش را به هر صورتی که هست بگه و آزاد هست حتی اگه نظر غلط باشه ... باید بحث کنیم تا به نتیجه برسیم...
باتشکر شهریار

X Ray
03-11-06, 12:07
شهریار جون منظورم بحث با مصطفی خان بود...نه بحث کلی...!!اگر بحث نکنیم پس توی این انجمن چه کار کنیم؟!؟!!

Shahryar
03-11-06, 12:15
مگه مصطفی جان چیزه بدی گفت ؟ نظرش را گفت ما هم داریم نظرمون را میگیم تا همگی به یه نتیجه برسیم...

X Ray
03-11-06, 12:21
شهریار جون خود مصطفی گفت که بحث رو ادامه ندیم...چون خصومت به وجود می یاد!!

mostafaeshghi
03-11-06, 17:39
مصطفی جان امیدوارم با خوندن توضیحات شهریار و امیر حسین عزیز به نتیجه رسیده باشی...من خواهش می کنم دیگه بحث رو ادامه ندید...
مرسی...
بهنام

من چون تخصصی ندارم بنابراین در این کارها دخالت نمیکنم و فقط وفقط نظر خودم را گفتم.

چرا عزیزم چرا بحث را ادامه ندیم ؟!
اصلا انجمن برای بحث هست و هر کسی می تونه نظرش را به هر صورتی که هست بگه و آزاد هست حتی اگه نظر غلط باشه ... باید بحث کنیم تا به نتیجه برسیم...
باتشکر شهریار

آقا بحث کنید این که توش بحثی (عذری) نیست. ولی من با توجه به تجربه ام در چندین و چند فوروم به این نتیجه رسیدم که بحثهای پیرامون انتخاب محصول برتر از بین انی دوشرکت و یا انتخاب وینینگ یا فیفا و .... اصلا جالب نیستند و هر کدام با توجه به منافع خود دلایلی میاورند (اصلا توهینی بهشما و هیچ کس دیگری ندارم فقط و فقط کلی میگم) و باعث بحثهای الکیو جدلی میشوند که آخر خوشایندی هم نداره. وگر نه هر جوری راحتید عمل کنید.

مگه مصطفی جان چیزه بدی گفت ؟ نظرش را گفت ما هم داریم نظرمون را میگیم تا همگی به یه نتیجه برسیم...

من غلط کردم حرف بدی زده باشم :21: ولی بهتون اطمینان کامل میدم که چه الان چه تا10 سال دیگر در این زمینه به نتیجه ی واحدی نمیرسید.

شهریار جون خود مصطفی گفت که بحث رو ادامه ندیم...چون خصومت به وجود می یاد!!

من فقط و فقط به خاطر تجربه ی شخصی و همچنین رعایت حال دوستان اینو گفتند. و منشروم هم بیشتر با خودمبود. یعنی اینکه من خودم اصلا دیگر بحث را ادامه نمیدم.

با تشکر: مصطفی مصلح تهرانی

Shahryar
03-11-06, 17:53
عزیزم شما اصلا پست اصلی من را که توضیح داده بودم خوندین ؟
باتشکر شهریار

M A H R A D
04-11-06, 14:38
بله حرفهای شهریار جان و امیرحسین عزیز درسته . . .

---------------------------

ببینید در مقوله پردازنده ها همیشه دو فاکتور مهم مد نظر هستش : سرعت ــ قدرت

در مورد پردازنده های AMD باید بگم که این نوع پردازنده ها بدلیل داشتن تکنولوژی HyperTransport دارای سرعتی خیلی بیشتر از اینتل هست ... ولی علت اصلی این سرعت زیاد اینه که پردازنده های AMD بطور مستقیم با رم سیستم در ارتباطه (بوسیله همون هایپر ترنسپورت )

در عوض پردازنده های ای ام دی دارای قدرت کمتری هستند ... علتش هم کم بودن میزان L2 Cache هست ...
فرض کنید که در یک پردازنده AMD Athlon64 X2 3600 میزان L2Cache برابر است با 256 کیلوبایت (برای هر هسته )
اما در مقابل بعنوان مثال میزان کش یک پردازنده Intel P4 2.8 GHz برابر است با 1024 کیلوبایت (برای هر هسته )

خب حالا میشه فهمید که چرا پردازنده های اینتل دارای قدرت بیشتری نسبت به ای ام دی ها هستند ولی در پردازشهایی که سرعت حرف اول رو میزنه این AMD هست که حرف اول رو میزنه ...

پس در کل اگه شما جزء کاربران Multi Task هستند به شما پردازنده اینتل پیشنهاد میشه (نه همه مدلها)

--------------------------------

با اومدن Core2 ها و معماری خاص خودشون حالا شما میتونید سرعت ، قدرت را همزمان با هم تجربه کنید ...

ولی باید منتظر باشیم تا ببنیم AMD با این معماری K8L خودش میخواد چیکار کنه ؟!؟

Only the registered members can see the link سپاس

Shahryar
04-11-06, 15:27
ممنون مهراد جان خیلی خوبه این طوری بحث کردن ...
درسته عزیز من هم اشاره کردم اینتل بخصوص در کارهای برنامه نویسی قوی تره و یه حرفی ببین شما هم قبول داری :
1- پردازنده برای سری خیلی قیمت پایین حدود 40 تومن اینتل سری سلرون .
2- برای رده ی 60-70 تومن : پردازنده های ای ام دی سمپرون و آتلون ها برای حرفه ای ها .
3- برای رده ی 60-70 تومن : پردازنده های برای آماتور ها و کارهای معمولی اینتل و ای ام دی .
4- برای رده 80-150 پردازنده های ای ام دی دو هسته و تک هسته ای ها برای همه ی گروه های کاربری.
5- بالای 150-200 تومن برای سری حرفه ای پردازنده های دو هسته ای ای ام دی .
6- برای همین قیمت کار های معمولی اینتل . ( پیشنهاد نمیشه )
7- برای سری بالای 200 تومن اینتل سری Core 2 Duo .
موافقید ؟
ممنون
شهریار

M A H R A D
04-11-06, 21:05
بله شهریار جان ... موافقم !

به نظر من زیر 60 تومن Intel Celeron D برای کاربران عادی خوبه ...

بالای 200 تومن هم Intel Core 2 پیشنهاد میشه ... (برای همه کاربران) - همانطور که خودت گفتی -

و بین این رده قیمتی یعنی بین 60 تا 200 تومن AMD بهترین گزینه است ...

------------------------------------------------

واقعا اگه ادم با 130 هزار تومن بره یه P4 یا Pentuim D بگیره اشتباه محضه ... با این بودجه بهترین گزینه Athlon64 3600 X2 هست !

سپاس

anathema
07-11-06, 01:48

شما اگه نمیتونید فعلا رای بدید میتونید ((به قول خودتون)) تا سال 2007 صبر کنید تا محصولاتش بیاد !!!!

سپاس

اگه موجود نباشه و کسی امتحان نکرده باشه که چطور میشه انتخاب کرد؟
(نمیشه که همه چیزو به مقایسه بنچ مارک ها محول کرد-این نظر منه)
در ضمن من تا ساله 2007 یا ... الاف نمی مونم که ببینم نتیجه نظر سنجی شما به کجا می رسه بعد برم سی پی یو انتخاب کنم.الان این سی پی یو که گفتم رو خریدم ساله دیگه هم یکی دیگه quad core...
خوش باشی

M A H R A D
07-11-06, 12:56
چرا نمیه از بنچ مارکها کارایی رو فهمید ؟

سپاس

Shahryar
07-11-06, 15:35

سپاس

اگه موجود نباشه و کسی امتحان نکرده باشه که چطور میشه انتخاب کرد؟
(نمیشه که همه چیزو به مقایسه بنچ مارک ها محول کرد-این نظر منه)
در ضمن من تا ساله 2007 یا ... الاف نمی مونم که ببینم نتیجه نظر سنجی شما به کجا می رسه بعد برم سی پی یو انتخاب کنم.الان این سی پی یو که گفتم رو خریدم ساله دیگه هم یکی دیگه quad core...
خوش باشی

عزیزم این درسته که تا چیزی وجود خارجی از نظر بودن در بازار و تولید نهایی را نداشته باشه نمیشه قضاوت کرد ولی چیزی که روشنه اینه ای ام دی پردازنده هایی که داره تولید می کنه پیشرفته تر و قوی تر از اینتل هست چون هم از نظر تکنولوژی قوی تر هست و هم از نظر قدرت پردازنده ها و یکپارچگی اون ها..
باتشکر شهریار:83:

M A H R A D
08-11-06, 14:19
جواب رو بالایی داد !

ولی در مورد یکپارچگی پردازنده های 4 هسته ای باید بگم اینتل فعلا 2 تا دو هسته ای رو کنار هم گذاشته و با یه اف اس بی 1333 مگاهرتز مرتبطشون کرده ...
در آینده هم با اومدن تکنولوژی 45 نانومتری برای پردازنده ها اینتل نسخه دیگه ای از4هسته ای ها رو وارد بازار میکنه که هر چهار هسته به طور یکپارچه هستند ...

سپاس

M A H R A D
16-12-06, 00:07
خب حالا دیگه وقتشه که من هم نظر بدم !

با توجه به دیدن تستهایی که روی 4x4 انجام شده بود و نشانگر ضعف این تکنولوژی جدید AMD نسبت به Core 2 Extreme Quad Cores & Core 2 Quad بود در نتیجه بنده این مورد رو انتخاب میکنم :

InTel CoRe 2 QuaD

سپاس Only the registered members can see the link

SCREAM
20-12-06, 17:02
ضمن سلام و خوشحالم که به جمع شما دوستان خوب اومدم و چه خوبه که یه سایتی تخصصی در مورد سخت افزار وجود داره
به هر حال

من خودم با اینتل بیشتر حال میکنم
ضمنن راجب 4*4 Amd هم بگم که در اصل از تکنولوژی 4*4 استفاده نمیکنه چون هنر این تکنولوژی توی شر کردن کش برای هر چهار هسته Cpu است
و خوب Amd نتونسته این کار رو به درستی انجام بده به همین خاطر اومده و دوتا دو هسته ای رو در کنار هم کنجونده که از قافله عقب نمونه

اما باید بگم که توی بنچ مارک ها و کلا این گون سیپیو ها توی مولتی تسکینگ خوب جواب میدن (اجرای چند برنامه با هم )
و کلا توی بنچ مارک های معروف اکثرا از E6700 هم جا میمونن چه برسه به X6800
مشکل گرما هم که تازگی مجدد گریبانگیر Amd شده
من یه 930 D که در شرایط بد و در بد ترین حالت و تهویه معمولی دمای Cpu از 29 درجه تجاوز نمیکنه توی حالت اور هم من تا 3.8 بالا بردم که دما به 38 درجه رسید
مین من P5ND2 SLI هستش و جدیدن میخوام یه P5B بگیرم با به 945 D یا اگه گیرم بیاد یه 950 D

کلا Amd در ازتباط بین ترانزسیتور هاش از رابط مس استفاده میکنه و Intel از آلومینیوم و همین موضوع باعث تفاوت قیمت اونها شده
البته بعضی ها میگن که مس رسانای بهتری و این درسته اما آلیاژهایی که در رسانای اینتل استفاده میشه راندمان رو به مراتب بالا میبره

از قدرت های Amd این بود که وقتی محاسبه در ممیز شناور اشتباه میکرد از همون نقطه اشتباه محاسبه رو ادامه میداد اما اینتل از ابتدا شروع میکرد که این نقص هم در اینتل برطرف شده
Cpu های اینتل در هوش مصنوعی هم بسیار توان مند تر هستند برای اثبات این امر
بازی اسپرینتل سل رو با هر دو امتحان کنید خودتون به وضوح متوجه میشین که در کدوم دشمنا باهوش تر عمل میکنند یا بازی کانتر

با سپاس

Shahryar
20-12-06, 18:47
ضمن سلام و خوشحالم که به جمع شما دوستان خوب اومدم و چه خوبه که یه سایتی تخصصی در مورد سخت افزار وجود داره
به هر حال

من خودم با اینتل بیشتر حال میکنم
ضمنن راجب 4*4 Amd هم بگم که در اصل از تکنولوژی 4*4 استفاده نمیکنه چون هنر این تکنولوژی توی شر کردن کش برای هر چهار هسته Cpu است
و خوب Amd نتونسته این کار رو به درستی انجام بده به همین خاطر اومده و دوتا دو هسته ای رو در کنار هم کنجونده که از قافله عقب نمونه

اما باید بگم که توی بنچ مارک ها و کلا این گون سیپیو ها توی مولتی تسکینگ خوب جواب میدن (اجرای چند برنامه با هم )
و کلا توی بنچ مارک های معروف اکثرا از E6700 هم جا میمونن چه برسه به X6800
مشکل گرما هم که تازگی مجدد گریبانگیر Amd شده
من یه 930 D که در شرایط بد و در بد ترین حالت و تهویه معمولی دمای Cpu از 29 درجه تجاوز نمیکنه توی حالت اور هم من تا 3.8 بالا بردم که دما به 38 درجه رسید
مین من P5ND2 SLI هستش و جدیدن میخوام یه P5B بگیرم با به 945 D یا اگه گیرم بیاد یه 950 D

کلا Amd در ازتباط بین ترانزسیتور هاش از رابط مس استفاده میکنه و Intel از آلومینیوم و همین موضوع باعث تفاوت قیمت اونها شده
البته بعضی ها میگن که مس رسانای بهتری و این درسته اما آلیاژهایی که در رسانای اینتل استفاده میشه راندمان رو به مراتب بالا میبره

از قدرت های Amd این بود که وقتی محاسبه در ممیز شناور اشتباه میکرد از همون نقطه اشتباه محاسبه رو ادامه میداد اما اینتل از ابتدا شروع میکرد که این نقص هم در اینتل برطرف شده
Cpu های اینتل در هوش مصنوعی هم بسیار توان مند تر هستند برای اثبات این امر
بازی اسپرینتل سل رو با هر دو امتحان کنید خودتون به وضوح متوجه میشین که در کدوم دشمنا باهوش تر عمل میکنند یا بازی کانتر

با سپاس

من هم بسیار بسیا خوشحالم که شما را دجمع ما مبینم و امیدوارم بتونی با ما همکاری کنی تا ان شا ال ... بهترین سایت سخت افزاری کشور و خاورمیانه را به راحتی داشته باشیم...

عزیزم حرفات خوب بود اما یه جاهایی را اگه اجازه هست من هم نظرم را بگم ...
ببین اینکه از ای ام دی از مس استفاده می کنه با کاراییش و ... درست اما اینتل به همون دلیلی که از آلومینیوم استفاده میکنه بعد از چند دقیقه کار به دلیل گرم شدن بیش از حدش کارایی سیستم را میکشه پایین و خیلی خوب کار نمیکنه بخ خصوص این کار در معماری پنتیوم بسیار به چشم می خورد که خوش بختانه توی Core کمتر هست اما بالاخره هست!
در مورد کش هم باید بگم که ای ام دی با وجود اینکه همیشه سرعتش بیشتر بود در Muti Testing و کارهای چندگانه از اینتل کم میاورد چراکه اینتل میزان کشش بیشتر هست و چند برنامه را بهتر با هم اجرا میکنه ...
اما ای ام دی با HT خیلی بد جور اینتل را ناک اوت کرد !
به نظر من این پلتفورم را ای ام دی خیلی برای سرعت نداده و من هم با شما موافقم بیشتر برای کارهای گرافیکی و امکاناتش و شر کردن داده چون برای سرعت کاملا مشخصه که این فاصله ی بین قطعات و کم بودن پهنای رابط ها و 2 تا 2 هسته ای قطعا سرعت را بالا نمیبره ...
قربانت شهریار:23:

M A H R A D
22-12-06, 01:19
بحث در مورد AMD Quad FX در اینجا :

Only the registered members can see the link

Dark Devil
26-01-07, 13:45
طبق جدیدترین مقایسه ها با جدیدترین پردازنده های Quad FX-74
Intel Core 2 Quad Core QX6700 بهترین CPU از نظر کارایی

Persiastore
29-01-07, 09:47
ببنید دوستان من در اینجا چند تا سوال داشتم :
1. میشه یه کم در مورد amd های دو هسته ای توضیح بدید و این پردازنده های fx چیند و مدل های مختلف اونو معرفی کنید
2. Core to duo و core to extreme چه تفاوتی با هم دارند و چه مدل هایی دارند
3. چه تفاوتی بین تکنولوژی 90 نانومتری و 65 نانو متری وجود داره و این تکنولوژی ها چیند ؟
4. طبق گفته شما که پردازنده های amd ht دارند و این ht باعث میشه که از fsb سریعتر باشه پس میتونیم بگیم که یه samperon با 128 کیلو بایت کش از Celeron d و Pentium مدل خودش در کارهای عادی و بالا اومدن سیستم سریعتر هستش؟؟؟؟؟؟
5. این Pentium d ها با Pentium extreme چه فرقی میکنند و چند مدل دارند
ممنون از جوابتون

:21:

M A H R A D
29-01-07, 13:59
ببنید دوستان من در اینجا چند تا سوال داشتم :
1. میشه یه کم در مورد amd های دو هسته ای توضیح بدید و این پردازنده های fx چیند و مدل های مختلف اونو معرفی کنید
2. Core to duo و core to extreme چه تفاوتی با هم دارند و چه مدل هایی دارند
3. چه تفاوتی بین تکنولوژی 90 نانومتری و 65 نانو متری وجود داره و این تکنولوژی ها چیند ؟
4. طبق گفته شما که پردازنده های amd ht دارند و این ht باعث میشه که از fsb سریعتر باشه پس میتونیم بگیم که یه samperon با 128 کیلو بایت کش از Celeron d و Pentium مدل خودش در کارهای عادی و بالا اومدن سیستم سریعتر هستش؟؟؟؟؟؟
5. این Pentium d ها با Pentium extreme چه فرقی میکنند و چند مدل دارند
ممنون از جوابتون

سلام آرش جان.

1. AMDهای دو هسته ای به دو دسته X2 و FX تقسیم می شوند. که در بین این دو تا ، پردازنده های FX قوی تر از X2 هستند ... برای اطلاعات بیشتر به تاپیک مربوطه واقع در انجمن "پردازنده" یه سر بزنید ... "تاپیک معرفی و بررسی پردازنده های AMD X2 و FX"

2. Core 2 Duo و Core 2 Extreme هر دو جزء محصولات اینتل هستند و تفاوتشون در اینه که Core 2 Duo همشون دو هسته ای هستند ولی پردازنده های Core 2 Extreme علاوه بر دو هسته ای چهار هسته هم دارند ...

انواع پردازنده های Core 2 Duo عبارتند از : Core 2 Duo E6700 - E6600 - E6400 - E6300 - E4300 (NEW)

پردازنده های Core 2 Extreme هم فعلا دو نوع هستند :

Core 2 Extreme X6800 - دوهسته ای
Core 2 Extreme QX6700 - چهار هسته ای

3.این تکنولوژیها در ساخت قطعات سخت افزاری بکار می روند و هرچه عدد مربوطه کمتر باشه باعث کم حجم شدن قطعه و همچنین کاهش میزان گرمای تولید شده از جانب قطعه میشه ... (البته این ، یه توضیح مبتدیانه بود)

4. شما مدل دقیق رو باید مشخص کنید ... مثلا این درست نیست که بگیم چون پردازنده های ای ام دی از HT استفاده میکنند پس مثلا Sempron 3000 از Pentium EE بهتره ...!!!

5. تفاوتشون اینه که Pentium Extreme Editoin - EE همگی (به جز مدل 840) از FSB 1066MHz استفاده میکنند ولی Pentium D ها از اف اس بی 800 مگاهرتز استفاده میکنند (به جز مدل 805) ...
یکی دیگر از تفاوتهاشون اینه که پنتیوم دی ها حداکثر 3.6 گیگاهرتز هستند (مدل 960) ولی پنتیوم اکستریم ادیشن ها حداکثر 3.73 گیگاهرتز هستند ( مدل 965) .

سوالی بود در خدمتیم !

سپاس

Shahryar
29-01-07, 14:33
دوست عزیزم در تکمیل حرف های مهراد جان اضافه میکنم که HT مخفف Hyper Transport هست یکی از راه هایی بود که ای ام دی در پردازنده های سری پنتیوم از اینتل جلو افتاد چراکه این ها یک گذرگاه هایی هستند گه ارتباط دیتا بین پردازنده و رم را بر قرار میکنند و دیگه نیاز نیست برای ارتباط داخلی بین این دو مسیر کارت گرافیک و بقیه ی قطعات را طی کنه اطلاعات برای همین در پردازنده ای ام دی و اینتل یک پردازنده 3000 آتلون 64 939 از یک پردازنده ی 3 هزار فول اینتل قوی تر هست چراکه اینتل و فقط یک FSB برای بر قراری این ارتباط بین کلیه قطعات داره و ای ام دی ضمن این FSB برای بر قراری ارتباط با قطعات از HT برای برقراری با رم استفاده میکنه ...

باتشکر شهریار

Persiastore
30-01-07, 10:12
ممنون از جوابهاتون این سوال ها رو در انجمن pcworld پرسیدم یا بعد یه ماه یکی میاد از روی فقط تجربه همون چیزهایی که من میدونم میگه یا اصلا جواب نمیدن
انجمن شما از این نظر خیلی خوبه و افراد دارای اطلاعات بالایی هستند
من توی انجمن رو دیدم ولی دیدم که فقط دو نمونه Pentium d معرفی شده و بقیه دیگه معرفی نشده و اطلاعاتی میخواستم درباره مدل های مختلف Pentium ee هسته اونا چیه و 90 نانومتریند یا 65 نانومتری ، مدل های مختلف اون چیه و آیا میشه گفت بهتر از Pentium d هستند و قیمتشون بالاتر از دی هست
سوال دیگه من در مورد این بود که یه amd*2 بهتره یا یه Pentium d

:23:

Shahryar
30-01-07, 13:37
عزیزم خواهش میکنم...

ببینید در مورد پنتیوم دی ها که چشم حتما توضیح بقیه را هم میدیم..

اما در مورد AMD2 باید بگم که اشتباه متوجه شدید بلکه این یک سوکت هست و نامش AM2 هست .

و در مقایسه با پنتیوم دی ها باید گفت که نمیشه کامل گفت چراکه کل پردازنده های یک سوکت را نمیشه با یک سری مقایسه کرد .

قربانت شهریار

Persiastore
31-01-07, 07:29
عزیزم خواهش میکنم...

اما در مورد AMD2 باید بگم که اشتباه متوجه شدید بلکه این یک سوکت هست و نامش AM2 هست .

و در مقایسه با پنتیوم دی ها باید گفت که نمیشه کامل گفت چراکه کل پردازنده های یک سوکت را نمیشه با یک سری مقایسه کرد .

قربانت شهریار

میشه بیشتر توضیح بدید ممنون:20:

Shahryar
31-01-07, 15:02
عزیزم خواهش میکنم...

قربانت شهریار

میشه بیشتر توضیح بدید ممنون:20:

در کدوم موردش توضیح بدم؟

موفق باشید
شهریار

M A H R A D
31-01-07, 23:07
ممنون از جوابهاتون این سوال ها رو در انجمن pcworld پرسیدم یا بعد یه ماه یکی میاد از روی فقط تجربه همون چیزهایی که من میدونم میگه یا اصلا جواب نمیدن
انجمن شما از این نظر خیلی خوبه و افراد دارای اطلاعات بالایی هستند
من توی انجمن رو دیدم ولی دیدم که فقط دو نمونه Pentium d معرفی شده و بقیه دیگه معرفی نشده و اطلاعاتی میخواستم درباره مدل های مختلف Pentium ee هسته اونا چیه و 90 نانومتریند یا 65 نانومتری ، مدل های مختلف اون چیه و آیا میشه گفت بهتر از Pentium d هستند و قیمتشون بالاتر از دی هست
سوال دیگه من در مورد این بود که یه amd*2 بهتره یا یه Pentium d

:23:

خوشحالم که شما هم به نقاط ضعف P30W پی بردید !

===

درباره پردازنده های Pentium D که تاپیکش توی انجمن "پردازنده" موجوده ... این تاپیک به مرور زمان تکمیل میشه ...

===

شما این عکسها رو که گذاشتم ببینید همه چیز رو درباره اکستریم ادیشن ها متوجه میشید :

سوالی بود در خدمتیم ...

سپاس

Dark Devil
01-02-07, 18:58
دیدم دوستان در مورده Hyper transport صحبت میکردن گفتم این نکته رو بگم:
مقایسه CPU رو تست های نرم افزاری یک چیزی و استفاده عملی و کارکرد کاربر با اون یه چیزه دیگه!!!
به عنوان مثال تجربه شخصی من میگه یه AM2 Athlon 3500+ بسیار بدتر از یک Pentium 4 2.8 سوکت 478 هست!!! چرا؟؟؟ الان میگم
با این CPU شما کافیه دوتا کارو با هم انجام بدین عملا یکیش متوقف میشه!!! در صورتی که HT پردازنده های اینتل باعث میشه شما سنگین ترین بازی رو هم اجرا کنین و در کنار اون با مدیا پلیر مثلا آهنگ هم گوش بدین (این کار عملا حداقل در CPU ذکر شده از شرکت AMD غیر ممکنه!!)
حالا با ربط یا بی ربط دیگه خودتون ببخشید

AMIR_P30
01-02-07, 21:27
ومپاير جان سلام

فكر نميكنم عزيز اين طوري باشه .
الان من خودم روي ويندوزم كه ويندوز سنگين هم هست پردازنده 2.8 پنتيوم 4 سوكت 478 دارم.

اين پردازنده پدر منو درآورده . به طوري كه كار با 2 برنامه سنگين مساوي هست با مرگ چند لحظه ايي.

البته من تابستون مادربورد گيگاش رو (مدل 8PENXP ) رو كه زمان خودش 185 تومن قيمت داشت رو مجبور شدم عوض كنم و يه دونه ازراك 50 تومني (مدل P4V88 پلاس) روش گذاشتم
و ميدونم كه يكي از دلايل كم شدن پرفورمنس سيستم همين هست .
ولي
در زماني هم كه گيگا روش سوار بود آنچنان قدرت خارق العاده ايي نداشت.

Emperatour
02-02-07, 02:00
من 2.6 p 4 دارم. بد نیست. اما با ای ام دی هم رده که کار کردم خیلی بهتر بود
راستی میبینم که amd تو 4 هسته ای کم آورده با quad FX هاش. بنچ مارکهای دیدم که نسبت به اینتل سوسکه

Emperatour
02-02-07, 02:02
quad FX 74 در برایر E6700 سوسک شد. شهریار بیا توضیح بده(شوخی) Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link

Dark Devil
02-02-07, 09:32
سلام امیر جان
مطمئنی عزیز؟؟
من دقیقا CPU م هم مدل شما ه ولی هیچ کمبودی حتی در حالت استاندارد احساس نمیکنم شاید مشکل از یه جا دیگه باشه؟؟ (چیپ مادربورد هم بستگی داره)

قابل توجه طرفداران AMD :

emperatour جان باز QuadFX 74 در بعضی موارد از E6700 جلو زده!!!
ولی دیگه AMD بدو یه به X6800 برسه با QX6700 پیشکش:15:
البته لازم به ذکره که E6700 رو نباید با سری FX مقایسه کرد!!! باید با Athlon X2 ها مقایسه بشه ولی چه کنیم که AMD ضعیفه!!!:1:

Shahryar
02-02-07, 09:58
خوب بچه ها خوبین ؟

ببینید در مورد حرف شایان جان باید بگم که به نظر من اصلا این طور نیست چرا که همین الان که من دارم با شما صحبت میکنم دارم آهنگ گوش میکنم فتوشاپ و SiSoftSandra و آچاچی و یاهوم بازه و سرعتم اصلا پایین نیست . چراکه ای ام دی با داشتن HT و رابطه ی عالی پردازنده با رم داره و آزاد بودن FSB برای ارتباط با بقیه قطعات . در کل بله اینتل در اجرای چند برنامه قوی تر هست اما بازر نیست این اختلاف به دلیل داشتن بالاتر بودن کش اون .

در مورد Quad FX ها هم من توی تاپیکی که میلاد جان گفته بودند که 10 محصول ناامید کننده من این محصول را معرفی کردم . بله درسته ای ام دی شکست خورد در این کار ...الان Quad Core2 Exterme ها قوی ترند...

باتشکر شهریار:26: