PDA

مشاهده نسخه کامل : قهوه ای شدن صفحه

life24
13-07-12, 15:13
سلام
لپ تاپ ایسوس n43jf هست. یک دفعه ای اکثر صفحه قهوه ای شده
از تم هم نبود. شاید دستم به دکمه ای خورده؟ چطور جک کنم

ری استارت کردم درست ش. این سخت افزاری هست یا نرم افزاری و چرا؟

Over_Cracker
13-07-12, 17:06
درود.

قبلا هم این مشکل رخ داده؟ برای یک بار اتفاق نمیشه نظر خاصی داد.دستگاه داغ بود این اتفاق افتاد؟

در هر صورت شما باید صبر کنید و ببینید که در آینده باز هم این مشکل رخ میده یا خیر. اگر بازی می کنید با دستگاه سعی کنید همیشه از کول پد استفاده کنید.

برای تشخیص اینکه مشکل سخت افزاری میتونه باشه یا نرم افزاری پیشنهاد میکنم از یه توزیع لینوکس و یا دیسک لایو لینوکس هم استفاده کنید و بررسی کنید که این مشکل رخ میده یا خیر.

life24
13-07-12, 18:03
درود.

قبلا هم این مشکل رخ داده؟ برای یک بار اتفاق نمیشه نظر خاصی داد.دستگاه داغ بود این اتفاق افتاد؟

در هر صورت شما باید صبر کنید و ببینید که در آینده باز هم این مشکل رخ میده یا خیر. اگر بازی می کنید با دستگاه سعی کنید همیشه از کول پد استفاده کنید.

برای تشخیص اینکه مشکل سخت افزاری میتونه باشه یا نرم افزاری پیشنهاد میکنم از یه توزیع لینوکس و یا دیسک لایو لینوکس هم استفاده کنید و بررسی کنید که این مشکل رخ میده یا خیر.
سلما تا امروز 2-3 باری شده
از این لپ تاپ زیاد کار نمی کشیدم
یک 2 هفته ای هست یکمی داریم باهاش کار میکنیم روزی 10 تا 12 ساعت
دما هم ماکسیمم 60 میشه
نه تو کار بازی نیستم. یعنی لپ تاپ این قدر بی بخار؟

Over_Cracker
13-07-12, 23:05
پیشنهاد میکنم حداقل چند روزی با لینوکس کار کنید تا مطمئن بشید که مشکل سخت افزاری هستش و الا ممکنه از درایور گرافیک یا به خاطر نصب یک برنامه باشه که تداخل ایجاد کرده در کارکرد صحیح درایور گرافیک.

life24
13-07-12, 23:30
پیشنهاد میکنم حداقل چند روزی با لینوکس کار کنید تا مطمئن بشید که مشکل سخت افزاری هستش و الا ممکنه از درایور گرافیک یا به خاطر نصب یک برنامه باشه که تداخل ایجاد کرده در کارکرد صحیح درایور گرافیک.
از vmWare زیاد استفاده میکنم و دما الان 65 هست
آیا نیاز به خرید کول پد هست؟

Over_Cracker
14-07-12, 00:43
اگر کارهای گرافیکی انجام نمی دید نیاز نیست اما در کل استفاده از کول پد در دراز مدت،سلامت دستگاه رو تضمین میکنه و احتمال خرابی چیپست رو پایین میاره.

دمای 65 درجه همچین دمای ایده آلی نیست اما خطرناک هم نیستش.

واسه لینوکس هم پیشنهاد میکنم نسخه پارسیکس رو دانلود کنید و رو CD بوت کنید،حداقل برای 24 ساعت و شب تا صبح بزارید دستگاه روشن باشه و چک کنید که بازهم صفحه قهوه ای میاد یا خیر.

اگر تونستید با استفاده از برنامه System Restor تاریخ سیستم رو به عقب(زمان قبل از خرابی) برگردونید و نتیجه رو بررسی کنید.

مواردی همچون آپدیت درایور کارت گرافیک،بایوس... رو نیز انجام بدید.

با برنامه video card stability test گرافیک رو تحت فشار قرار بدید و همزمان با برنامه ی GPU-Z دمای چیپست گرافیکی رو کنترل کنید که بالاتر از 80 درجه نره(اگه رفت تست رو قطع کنید) و در طول مدت تست بررسی کنید که مشکل صفحه قهوه ای رخ میده یا خیر. این تست رو چندین بار انجام بدید.

life24
14-07-12, 00:59
آقا میشه در مورد خرید کول پد بری دستگاه asus n43jf راهنمایی کنید یا مدلی پیشنهاد بدید؟ قیمتش چند هست؟ من اطلاعاتی ندارم اگر مقاله ای باشه و بخوانم و اطلاعاتم اضافه بشه دیگه بهتر تشکر

Over_Cracker
14-07-12, 17:59
واسه کولپد سعی کنی از برند هایی مثل کولر مستر و یا لاجیتک خریداری کنید.

مدل logitech n100 cooling pad مناسب کار شما هستش. با سرچ گوگل میتونید بررسی های تصویری و Unboxing هاشو ببینید.با این حال سعی کنید سری به بازار بزنید و از نزدیک ببینید و انتخاب کنید.چون کول پد بستگی به فاکتورهای شخصی هم داره.مثلا یکی تو خونشون از فرش استفاده میکنه و یکی موکت و یا پارکت و اگر بخواهید روی زمین از لپتاپ استفاده کنید باید این موارد رو مد نظر داشته باشید تا بازدهی جریان هوا رو از دست ندید.