PDA

مشاهده نسخه کامل : ::OLD SCHOOL:: اورکلاک پلتفورم ای ام دی

Moein
03-07-12, 21:17
با سلام

هیچ چیزی در این دنیا بهتر از سرگرمی نیست در همین راستا قصد اقدام به تست یک پلتفورم نسبتا قدیمی ای ام دی رو دارم :دی

مادربورد از برند دست داشتنی DFI که طبق معمول حالات خاص به خودش رو داره و بعد از ABIT دومین مادربوردی بود که یک زمانی بنده باش اورکلاک رو شروع کردم البته همونطور که مطلع هستید جفت این برد ها الان خدا بیامرز شده اند و دیگه تولید نمیشند

سی پی یو مورد استفاده سی پی یو Sempron 145 از ای ام دی هست که قرار هست دمای اون رو حسابی پایین بیاریم

استفاده از رم های DDR2 و فرکانس پیشفرض 1066 و سایر قطعات اضافی که خیلی در برند و مدل تفاوت ندارند

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

خوب بعد از چند ساعت اشنای با رفتار ها و زدن بیس 305 روی ایر با کولینگ NHD-14 و خوب یکم بازی گوشی و اماده کردن ویندوز شروع کردم به اماده کردن مادربورد برای تست:

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

و بعد از اتمام کار سیستم اماده تست شده و تنها چند لیتر نیتروژن می خواد :

خوب حدود 100 روزی میشه از اخرین باری که با نیتروژن کار کردم و شوق و ذوقی که ادم داره شور انگیز هست

هدف در این تست رسیدن به فرکانس 5500 و ایده ال اون رسیدن به فرکانس 5800 هست که تست های :

1-Wprime
2-PCmark 05
3-Super pi
4-Pifast

مورد نظر هستند

ویندوز استفاده شده Build 2600 هست که توسط خودم کمی بهینه شده البته توییک های انجام شده مخصوص تست Wprime هست و سایر تست ها تنها درکنار تست اصلی زده میشه

با من همراه باشید .....

Moein
04-07-12, 15:03
سلام مجدد

امروز بعد از دو و صبحانه به سراغ خرید نیروژن رفتم از اونجایی که همه چیز اماده بود ساعت 10 برای تست اماده شدم و شروع به تست و برسی پلتفورم کردم بعد از چند ساعت تست و بالا و پایین کردن نتایج زیر به دست اومد

به دلیل اینکه ویندوز برای Wprime هست به خاطر همین موضوع در تست های مثل Super pi اصلا پرفورمنس خوبی نداره و باید بی خیال نتایج اون شد

یک عکس هم از محیط تست :

در کل روز خوبی بود و چند تا نکته داشت

نیتروژن مایع فعلا از اب هم در اصفهان ارزون تر هست :دی