PDA

مشاهده نسخه کامل : اورکلاک رم و Cpu cori5

majid1605
21-06-12, 20:56
دوستان ما قبلاً یه سیستم قدیمی داشتیم همینجوری میزدیم تست ها مختلف رو انجام میدادیدم ولی از یه سال پیش تا الان یه کوچولو اور می کردیم الان که سیستم عمری ازش گذشته می خوایم یه مقدار بترکونیمOnly the registered members can see the link
اما یه مقدار بایوس مادربوردهای جدید با اون قدیمیم فرق کرده ممنون میشم کمک کنید سیستم رو نفرستیم رو هوا
یه کولر هم واسش گرفتیم که دستمون بیشتر باز بشه Only the registered members can see the link
مشخصات سیستم رو آخر پست میزارم ، میمونه راهنماییهای شماOnly the registered members can see the link
خودم یه کارایی کردم
BCLK=200
SPD =8.0
cpu clock =18
QPI = x32

ولتاژها رو هم به صورت دستی گذاشتم روی حالت پیشفرض یه بار هم یه کوچولو مقدار ولتاژ هسته رو بالا بردم

اما مشکلاتی که دارم
دما از 60 درجه بعد از 15 دقیقه تجاوز نکرد تا اینکه سیستم ریست شد(تست با prime95)
دومین مشکلم با رمهای سیستمه
همونطور که می بینید فرکانس1600 و با توجه به تنظیمات باید توی نرم افزار cpu-z مقدار 800 رو نشون بده ولی مقدار 685 رو نشون میده
مادربورد که کلاً از 1600 پشتیبانی نمی کنه ولی قبلاً دوتا ماژول کرسیر 2 گیگ داشتم با این فرکانس کار می کردند.
یه سوال با توجه به مشخصات سیستم تا چه حد می تونم اور کنم؟ اینم اضافه کنم بعد از امتحانات حداقل روزی یه ساعت بزارید روی اینکه cpu توی لود کامل قرار می گیره

یه سوال دیگه میشه مقدار CL رمها رو پایین بیارم از 9 بزارم روی 8؟

CPU : Core i5 760
VGA : 250 GTs
MB: GA-P55-USB3
Memory : Patriot 2*4 1600
PSU : GREEN - GP785B
Cooler : Thermalright HR 02 Macho

Over_Cracker
23-06-12, 03:45
درود.

از تمام بخش های CPU-Z تصویر بگذرید لطفا.

همچنین در صورت امکان از بخش های مرتبط اورکلاک پردازنده و رم در بایوس.

بعد از این وارد اورکلاک صحیح میشیم. باید ابتدا مشخص کنیم که توان آورکلاک و تایمینگ های رم در چه حدیست و در چه نقطه ای باعث ناپایداری سیستم میشن و بر این اساس،تنظیمات رم رو روی حالت مطمئن قرار میدیم. اما برای اینکه فعلا دغدغه ی ناپایداری رم رو نداشته باشیم. تایمینگ رو روی 9-9-9-24 قرار بدید و فرکانس هم پیشفرض باشه.(همونی که سیستم میشناسه،نه اونی که رو ماژول ذکر شده،اما اگر گزینه ی X.M.P رو فعال کنید،فرکانس صحیح مموری شما شناخته میشه)

بعد از این سعی کنید ولتاژ CPU رو تا 1.3 بالا بیارید. گزینه ی Load Line Calibration فعال باشه در بایوس. گزینه ی CPU Spread Spectrum غیر فعال باشه. مقدار QPI رو به صورت Auto رها کنید و گزینه ی Speed Step و PCI E Spread Spectrum نیز غیر فعال باشه.گزینه های C1e Support و Max CPUID Value و Intel C-State و CPU TM Function رو هم غیر فعال باشه. البته من دقیقا از درون بایوس شما اطلاع ندارم اما به طور کل این مواردی که ممکنه در اورکلاک محدودیت ایجاد کنه رو خدمتون عرض کردم.

تست دما و پایداری رو هم با برنامه Orthos و یا OCCT بگیرید و دمای پردازنده شما نهایتا تا 80~85 بی خطر هست.دقت کنید که هیچ برنامه ای به اندازه برنامه های استرس مثل OCCT نمیتونه به پردازنده فشار بیاره و بنابر این ما هرگز در کار عادی باسیستم با این دما مواجه نخواهیم شد و در اصل موضوع پایداری برای ما مهمه که برنامه های مثل OCCT در این امر سریعتر پاسخ میدن.

پس از این،مقدار Core Ratio رو بالا ببرید و تست پایداری بگیرید و همینطور مقدار BCLK تا این که به ناپایداری و یا دمای نامطمئن برسید.مواردی که ذکر کردم با توجه به تجربه ی پیشین شما در اورکلاک و اینکه پیش از این تا فرکانس 3.6 اورکلاک کردید،بود.