PDA

مشاهده نسخه کامل : چه نوع رمهایی واسه دوربین دیجیتال مناسبه

najee
18-06-12, 09:51
یه سئوال راجب رمهای دوربینهای دیجیتال دارم واقعا گیج شدم .نمیدونم چه رمی واسه دوربینم بگیرم مناسبه یه جا رفتم گفت sdسرعت بالا4گیگ25سرعت پایین15درصورتی که من با همین رمهای میکرو موبایل با خشاب عکس برداری کردم بدون کوچکترین مشکلی رم میکرو 4هم الان تو بازار10تومن بیشتر نیست اکثر رمهارو که من تست سرعت گرفتم بابرنامه HD TUNEتقریبا یه سرعت بودهمSD128فابریک خود دوربین هم رم میکرو گوشی.حالا موندم چکار بایدکنم امکان داره رم میکروبه دوربین آسیب بزنه به مرور؟امکان داره تو کیفیت عکسها تاثیر بزاره؟منA2200کنون دارم زیاد ازش راضی نیستم بعضی وقتها خیلی پر رنگ عکس میندازه بعضی وقتها اگه دوربین از سوژه دور اشه عکس فوقالعاده تاریک میافته نویز زیادی هم داره درصورتی که من قبلا A1100داشتم کوچکترین مشکلی باهاش نداشتم خیلی عالی عکس میگرفت واقعا عالی بود دلیلش چیه ؟میتونید راهنماییم کنید؟؟؟

javadshahvand
19-06-12, 09:41
رم های SD هر چی CLASS بالاتری داشته باشند سرعتشون بیشتر هست الان بالاترن و بهترین CLASS 10 هست

najee
19-06-12, 21:53
دوست عزیز اولا ممنون که جواب دادی .اگه بی احترامی نباشه اینو که همه میدونن من میخوام بدونم رمهای میکر هم جواب میده به مرور مشکل ساز نمیشه من زیاد برام سئوال پیش اومده تو هیچ فرومی هم جوابی واسش پیدا نکردم فکر کنم سئوال خیلی هاهمین باشه اصلا راجب به رم دورین صحبتی نشده
چرا وقتی میشه با10تومن یه رم 4گیگ میکرو بخری 25تومن بد یSD؟؟

Over_Cracker
20-06-12, 01:37
دوست عزیز اولا ممنون که جواب دادی .اگه بی احترامی نباشه اینو که همه میدونن من میخوام بدونم رمهای میکر هم جواب میده به مرور مشکل ساز نمیشه من زیاد برام سئوال پیش اومده تو هیچ فرومی هم جوابی واسش پیدا نکردم فکر کنم سئوال خیلی هاهمین باشه اصلا راجب به رم دورین صحبتی نشده
چرا وقتی میشه با10تومن یه رم 4گیگ میکرو بخری 25تومن بد یSD؟؟

درود.

مموری فابریک دوربین شما،کلاس چند هستش؟

تمامی حافظه های فلش،چه SD چه Micro SD و یا فلش های USB همه از تکنولوژی نسبتا مشابه بهره می برند.دلیلی نداره که وقتی حافظه ی Micro SD رو با خشاب SD Adapter به SD تبدیل می کنید، بخواد آسیب بزنه به دوربینتون.

قطعا سرعت های رم های SD در کلاس های مختلف متفاوت هست و اگر قرار تستی گرفته بشه،باید در خود دستگاهی(حالا دوربین یا گوشی موبایل) گرفته بشه که کنترلر Host اون دستگاه از سرعت مموری کلاس 10 پشتیبانی کنه و اصلا جای بحثی در این مورد نیست که تفاوت سرعت در Read/write وجود داره.شما یه SD کلاس 4 رو با مموری زیر تست صحیح بگیر ازشون،اونوقت متوجه تفاوت سرعت فاحش اونها خواهید شد:
Only the registered members can see the link
تفاوت سرعت بین فلش های USB 2.0 و USB 3.0 برای استفاده با پورت USB 2.0 یکسان هست و حتی ممکنه USB 3.0 برای 1%درصد هم که شده کندتر باشه! پس همیشه باید علاوه بر سرعت مموری،به پهنای باند درگاه ورودی و یا کنترلر Host اون نیز دقت داشته باشید.

najee
20-06-12, 20:32
پس یعنی یه جورایی منظور شما اینه اگه مموری کلا 10بگیری باید دستگاه یا دوربین این کلا س رو ساپورت کنه به نوعی درست فهمیدم ؟اگه درست فهمیدم چطور میشه فهمید مموری متناسب با اون دستگاه چیه ؟
یه سوئال دیگه اگه من بخوام رم میکرو استفاده کنم بالاترین کلاس رم میکرو چنده چون من بغیرازکلاس4بالاتر ندیدم.اگه بالاتر از کلاس 4نباشه همین کلاس 4بدرد دوربین میخوره؟

najee
21-06-12, 17:16
ای بابا چرااین فروم انقدر دیر جواب میده؟؟؟!!!

Over_Cracker
23-06-12, 04:13
عزیز،شما سوالی که ازتون پرسیده شد رو جواب ندادید،بعد یه سوال دیگه مطرح کردید. شما در پست اول از مموری فابریک SD128 دوربینتون صحبت کردید که من ازتون پرسیدم که کلاسش چنده. هر مموری که خود کارخونه روش گذاشته،همون کلاس و یا یه سری بالاتر بهترین گزینه برای دستگاه شما هستش.گوشی های موبایل هم همینطور هستش،اگر مموری کلاس پایینتر از ساپورت گوشی بزارید،احتمال هنگ گوشی بسیار بالا میره. البته با سرچ مدل دوربین و یا ایمیل زدن به بخش فنی شرکت سازنده نیز میتونید این موضوع رو مطرح کنید و پاسخ لازم رو دریافت کنید.

بالاترین کلاس که در حال حاضر استفاده میشه،کلاس 10 هستش(عکسش رو هم گذاشتم در پست قبل) و مموری کلاس 4 میشه گفت با اکثر دستگاه ها سازگاری دارند.