PDA

مشاهده نسخه کامل : افزايش تعداد CPU

halalabad
04-06-12, 22:40
با سلام و خسته نه باشيد.
نمي دونم جاي مناسبي مطرح كرم يا خير در هر صورت اگر جاي مناسبي نيست معذرت ميخوام.

يه لب تاپ DEL XPS L502 X دارم
هفت هسته كه در حالت پيش فرض از 1 CPU داره استفاده ميكنه ؟چگونه از طريق باس ميتونم تعداد CPU رو افزايش بدم كسي ميتونه كامل راهنماييم كنه؟

halalabad
06-06-12, 18:47
كسي هست يه راهنمايي كوچيك به ما بده؟

mehrdad_ab
06-06-12, 19:06
با سلام و خسته نه باشيد.
نمي دونم جاي مناسبي مطرح كرم يا خير در هر صورت اگر جاي مناسبي نيست معذرت ميخوام.

يه لب تاپ DEL XPS L502 X دارم
هفت هسته كه در حالت پيش فرض از 1 CPU داره استفاده ميكنه ؟چگونه از طريق باس ميتونم تعداد CPU رو افزايش بدم كسي ميتونه كامل راهنماييم كنه؟

كسي هست يه راهنمايي كوچيك به ما بده؟
سلام
میدونیم که CPU یا همون پردازنده یک قطعه ی سخت افزاری هستش و ما از طریق هیچ تنظیماتی نمی تونیم تعداد اون رو تغییر بدیم . چیزی که قابل تغییر هست فرکانس کاری اون هستش ( البته به صورت محدود) و روی لپ تاپ شما (Only the registered members can see the link)هم نمی دوم این امکان وجود داره یا نه .
پردازنده شما مثلاً اگر این مدل از اینتل (Only the registered members can see the link(3M-Cache-2_50-GHz))باشه یک پردازنده ی دوهسته ای هست که از 4 رشته پردازشی تشکیل شده . و سیستم عاملتون اون رو به صورت 4 هسته نشان خواهد داد.
پ.ن:اگر حالت توربو رو در بایوس فعال کنید در مواقع نیاز فرکانس از 2.5 به 3.2 افزایش پیدا میکنه .

halalabad
10-06-12, 21:14
واقعا ممنون از توضيحاتتون استفاده كرديم.

ولي mehrdad_ab (Only the registered members can see the link) عزيز شايد من منظورمو بد گفتم الان سيستم من داره از يه CPU استفاده ميكنه در حالي كه CORI7 هستش و اين خيلي به سيستم فشار مياره

Moein
10-06-12, 21:49
واقعا ممنون از توضيحاتتون استفاده كرديم.

ولي mehrdad_ab (Only the registered members can see the link) عزيز شايد من منظورمو بد گفتم الان سيستم من داره از يه CPU استفاده ميكنه در حالي كه CORI7 هستش و اين خيلي به سيستم فشار مياره

دوست عزیز اگر من منظورتون رو درست متوجه شده باشم شما می گید که از یک هسته برای بعضی از برنامه ها استفاده میشه

دلیل این موضوع این هست که اکثر برنامه های گذشته بر اساس Single هستند و تنها توانایی استفاده از یک هسته از سی پی یو رو دارند و خوب این برای سی پی یو مشکلی ایجاد نمی کنه و سیستم عامل هر هسته ای که کارایی کمتر رو به نسبت بقیه داشته باشه به یک کار اختصاص میده و حافظه رو به صورت تصادفی برای اون انخاب می کنه البته امکان داره که تنها این موضوع از یک هسته استفاده کنه که باز هم مشکلی ایجاد نمی کنه

اگر منظورتون رو درست متوجه نشدم اعلام کنید

halalabad
15-06-12, 15:35
نه براي بعضي برنامه بلكه ها كلا چه از برنامه كورل تا يه بازي ساده شطرنج چه از افترافكت و چه ازMove Maker همه و همه از يك CPU استفاده ميكنه؟

Over_Cracker
15-06-12, 16:06
درود.

استفاده از لفظ "یک CPU" درست نیست و باعث میشه منظورتون به درستی به مخاطب منتقل نشه.

هر تراشه CPU بسته به مدلش میتونه کدهای یک برنامه رو به رشته هایی تبدیل و در "هسته مجازی/واقعی" خودش پردازش کنه.(به شرطی که برنامه مربوطه با الگوریتم پردازش موازی بهینه شده باشه)

اینکه پردازنده با چند هسته مجازی/واقعی پردازش میکنه،در برنامه CPUz مشخصه.

برای تشخیص اینکه یک برنامه از چند هسته ی پردازنده استفاده میکنه،میتونید برنامه مورد نظر رو اجرا و گراف های CPU Usage رو Task Manager ویندوز مشاهده کنید و یا اینکه از دیگر برنامه های مانیتورینگ پردازنده استفاده کنید.

مواردی رو که گفتم چک کنید،سپس سوالتون رو مطرح کنید.