PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال

DEXTER
20-05-12, 18:49
سلام عزیزان
سوال اینه شما برا خرید سیستم دو تا گزینه دارید
1:cpu با 4 مگ کش و رم 8
2:cpu با 8 مگ کش و رم 4
شما کدوم رو انتخاب می کنید حتما با دلیل فنی بیان کنید تا من جواب استادی که به هیچ جور قانع نمیشه رو بدم
ممنون

Advanced Micro Devices
22-05-12, 01:04
دوست عزیز
سلام
با کمال احترام باید خدمت شما بگم که لحن صحبت کردن شما بسیار عامرانه است ممکنه به کسی برخورد کند(شما میتوانید جمله خودتون رو با کلمه بیان کردن یا گفتن یا توضیح دادن )به جای عرض کردن به پایان برسانید تا هم احترام کس یا کسانی که میخواهند جواب شما رو پاسخ بگویند حفظ شود هم احترم خودتون که کسی برداشت بد راجع به شما نکند هم پاسخ خودتون رو سریع تر دریافت کنید !!!!
باتشکر

mohamad70
22-05-12, 10:49
سلام عزیزان
سوال اینه شما برا خرید سیستم دو تا گزینه دارید
1:cpu با 4 مگ کش و رم 8
2:cpu با 8 مگ کش و رم 4
شما کدوم رو انتخاب می کنید حتما با دلیل فنی عرض کنید تا من جواب استادی که به هیچ جور قانع نمیشه رو بدم
ممنون

سلام دوست عزیز ...

این سوال شما خیلی عام و کلی هست و هیچ جواب قطعی هم نداره.

یک پردازنده که فقط حافظه کش نیست که ما بخوایم بگیم این مورد که 8MB حافظه کش داره از اون دیگری که 4MB داره بهتره !!

مثل این می مونه که شما قصد خرید از بین چندین اتومبیل دارید بعد ملاک انتخاب رو بذارید روی ماشینی که تعداد سیلندرهاش بیشتره !!

مقدار حافظه رم هم رابطه نزدیکی با کاربری شما از یک سیستم داره.

به طور مثال ممکنه شما از سیستم برای رندرهای بسیار سنگین استفاده کنید که در این صورت تفاوت 8GB رم با 4GB رم بسیار فاحش و محسوس هست. اما در یک کاربری دیگه مثل گیم ممکنه هیچ تفاوتی به وجود نیاد.

پس به طور کلی این سوال از ریشه مشکل داره و جواب قطعی نمیشه داد.:1. (35):

DEXTER
22-05-12, 11:53
دوست عزیز
سلام
با کمال احترام باید خدمت شما بگم که لحن صحبت کردن شما بسیار عامرانه است ممکنه به کسی برخورد کند(شما میتوانید جمله خودتون رو با کلمه بیان کردن یا گفتن یا توضیح دادن )به جای عرض کردن به پایان برسانید تا هم احترام کس یا کسانی که میخواهند جواب شما رو پاسخ بگویند حفظ شود هم احترم خودتون که کسی برداشت بد راجع به شما نکند هم پاسخ خودتون رو سریع تر دریافت کنید !!!!
باتشکر
من معذرت می خوام

سلام دوست عزیز ...

این سوال شما خیلی عام و کلی هست و هیچ جواب قطعی هم نداره.

یک پردازنده که فقط حافظه کش نیست که ما بخوایم بگیم این مورد که 8MB حافظه کش داره از اون دیگری که 4MB داره بهتره !!

مثل این می مونه که شما قصد خرید از بین چندین اتومبیل دارید بعد ملاک انتخاب رو بذارید روی ماشینی که تعداد سیلندرهاش بیشتره !!

مقدار حافظه رم هم رابطه نزدیکی با کاربری شما از یک سیستم داره.

به طور مثال ممکنه شما از سیستم برای رندرهای بسیار سنگین استفاده کنید که در این صورت تفاوت 8GB رم با 4GB رم بسیار فاحش و محسوس هست. اما در یک کاربری دیگه مثل گیم ممکنه هیچ تفاوتی به وجود نیاد.

پس به طور کلی این سوال از ریشه مشکل داره و جواب قطعی نمیشه داد.:1. (35):
ممنون دوست عزیز من میدونم کلی هست و جواب قطعی نداره بحث اصلی سر کش هست تو یه استفاده عادی کدوم مورد بهتره انتخاب بشه ؟ و دلیلش چیه یعنی 4 مگ کش بیشتر بهتر از 4 گیگ رم بیشتر هست در استفاده عادی از کامپیوتر؟

mehrdad_ab
22-05-12, 12:00
من معذرت می خوام

ممنون دوست عزیز من میدونم کلی هست و جواب قطعی نداره بحث اصلی سر کش هست تو یه استفاده عادی کدوم مورد بهتره انتخاب بشه ؟ و دلیلش چیه یعنی 4 مگ کش بیشتر بهتر از 4 گیگ رم بیشتر هست در استفاده عادی از کامپیوتر؟
سلام
تاجائی که من اطلاع دارم ، برای یک استفاده عادی ، مثلاً بازکردن 2 / 3 صفحه وب با یک صفحه آفیس ، شما تفاوتی بین یک پردازنده 2 یا 4 یا 8 مگ کش یا رم 2/4/8 گیگ نخواهید دید . ولی به شخصه ترجیم میدم کش پرداندم بالاتر باشه با رم 4 گیگ :wink:

DEXTER
23-05-12, 09:53
ممنون عزیز
پس جواب سوال من اینجوری شد
برا استفاده در کارهای سنگین و کسانی که زیاد با برنامه ها کار میکنن سیستم اول یعنی رم اولویت داره درسته؟