PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل در اورکلاک e7500

mehrdad12322
14-05-12, 00:02
سلام دوستان این سیستم منه
main :gigabayte ep41t-ud3l
cpu :core 2duo e7500
ram: 2*2gb ddr3 1333 cl9
power :500-tr2 thermaltake
من تا رسیدن به فرکانس 3.7 مشکلی ندارم ولی از 3.7 به بعد دیباگر ارور c1 که مربوط به رم است رو میده و سیستم بوت نشده و ریست میشه هرکاری رو تنظمیات رم هم فرکانس و هم تایمینگ کردم فایده نداشت میتونید بگین مشکل از کجاست ؟
اینم هم عکس های cpu-z

Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the link

Moein
14-05-12, 12:57
دوست عزیز شما چه کار هایی انجام میدید تنظیماتی که انجام دادید چی هست ؟ همینطوری من فرکانسم روی 3.7 گیر می کنه خوبه 1001 دلیل می تونه داشته باشه از رم گرفته تا ....

mehrdad12322
14-05-12, 13:39
دوست من گفتم دیابگر رو c1 گیر میکنه و قطعا مشکل از طرف رم است یعنی میخواد به تست رم برسه نمیتونه رد کنه ریست میشه سیستم و بوت نمیشه تنظیماتی هم که اعمال کردم اینا بود برای فرکانس 3.9
cpu host controller : 360mhz
dram ferecance :1066 mhz 7.8.7.23
vcore : 1.39v
cpu terminataion :1.3v
mch core :1.2v
پارامترهایی که باعث توان مصرف سی پی یو میشن هم غیرفعاله
حالا من چه تغییراتی بدم رو رم تا درست بشه
اول من fsb رو زیاد میکنم بعد با ضریب رم فرکانس رم رو میارم رو 1066
مرسی

Moein
14-05-12, 15:26
دوست من گفتم دیابگر رو c1 گیر میکنه و قطعا مشکل از طرف رم است یعنی میخواد به تست رم برسه نمیتونه رد کنه ریست میشه سیستم و بوت نمیشه تنظیماتی هم که اعمال کردم اینا بود برای فرکانس 3.9
cpu host controller : 360mhz
dram ferecance :1066 mhz 7.8.7.23
vcore : 1.39v
cpu terminataion :1.3v
mch core :1.2v
پارامترهایی که باعث توان مصرف سی پی یو میشن هم غیرفعاله
حالا من چه تغییراتی بدم رو رم تا درست بشه
اول من fsb رو زیاد میکنم بعد با ضریب رم فرکانس رم رو میارم رو 1066
مرسی

نگاه کنید به دلیل اینکه اولین قطعه که بعد سلامت سی پی یو که 00 و C0 چک میشه رم هست ایراد رو روی رم میگیره در صورتی که ایراد اصولا کمتر مربوط به خود رم میشه و مربوط به FSB هست در بیشتر مواقع تا ایراد در خود رم (ایراد رم با بلو اسکرین یا ارور های مثل 7x یا 5x مشخص میشه در برد های گیگا بایت در صورتی هم که سلامت رم ها دچار مشکل شده باشه با ارور های قبل از گرافیک)

شما رم هایی که در اختیار دارید 1333 Cl 9.9.9.24 هستند پس نباید انتظار 1066 با تایمنگ 7.8.7.23 داشته باشید ضمن اینکه سی پی یو های نسل گذشته نیاز به ولتاژ بیشتری برای رم ها دارند برای اینکه کنترل رم اجازه بوت کردن رو بده که باید رم های شما قدیمی باشند که این توانایی رو داشته باشه که ولتاژ های 1.8 رو تحمل کنه!!! در صورتی که از رم های جدید استفاده می کنید پیشنهاد می کنم اصلا این کار رو انجام ندید چون عواقب اون با خودتون خواهد بود

بهترین کار این هست که شما ابتدا فرکانس رو به مرز 3.7 برسونید و رم رو در حالت ازاد روی 1333 با تایمینگ پیشنهادی خود رم قرار بدید سپس اقدام به بوت کردن کنید در صورتی که امکان بوت کردن وجود نداشت ایراد معلوم میشه که از رم نبوده در غیر این صورت باز هم سیستم رو با فرکانس پایین تر بوت کنید و در ویندوز فرکانس رو به وسیله Easy Tune یا هر برنامه ای که سراغ دارید بالا ببرید و ببینید فرکانس رو می تونه رد کنه یا خیر

ضمن اینکه ولتاژ های شما کمی با توجه به 45 نانو متری بودن اون و نوع سی پی یو باید تغییر کنه با افزایش یا کاهش باشه اون رو باید با تست بدست بیارید

mehrdad12322
14-05-12, 16:00
تا 3.7 و کلاک 1333 و تایمنیگ auto مشکلی نداره تست کردم
اتفاقا با easy tune هم تست کردم فرکانس رو که از 3.7 بیشتر میکنم کلا سیستم هنگ میکنه و باید ریست کنم ریست که کنم همین آش و همین کاسه دوباره رو c1 ارور میده
اتفاقا من برای پایداری بیشتر ولتاژ رم رو از 1.5 به 1.6 بردو ولی فایده نداشت ولتاز ها هم همرو تست کردم فکر نکنم از اون باشه شما بگین من چیکار کنم موندم مشکلش از چیه رو بردهای دیگه این مشکل رو نداشتم این یکی همش داره اذیت میکنه
به نظر شما رم رو رو چه فرکانس و تایمینگی ست کنم خوبه و بهم کمک میکنه
مرسی

Moein
14-05-12, 16:11
تا 3.7 و کلاک 1333 و تایمنیگ auto مشکلی نداره تست کردم
اتفاقا با easy tune هم تست کردم فرکانس رو که از 3.7 بیشتر میکنم کلا سیستم هنگ میکنه و باید ریست کنم ریست که کنم همین آش و همین کاسه دوباره رو c1 ارور میده
اتفاقا من برای پایداری بیشتر ولتاژ رم رو از 1.5 به 1.6 بردو ولی فایده نداشت ولتاز ها هم همرو تست کردم فکر نکنم از اون باشه شما بگین من چیکار کنم موندم مشکلش از چیه رو بردهای دیگه این مشکل رو نداشتم این یکی همش داره اذیت میکنه
به نظر شما رم رو رو چه فرکانس و تایمینگی ست کنم خوبه و بهم کمک میکنه
مرسی

یک سوالی همین سی پی یو روی برد دیگری تا چه فرکانسی میره این رو تست کردید دقیقا با همین رم ها ؟

این رو تست کنید تا ببینیم چه کاری رو میشه انجام داد

mehrdad12322
14-05-12, 16:46
فعلا بردی ندارم از 775 اگه دستم بیاد حتما تست میکنم بهتون میگم
میگم این مشکلش از fsb نمیتونه باشه ؟
من الان 2/. ولت به fsb دادم و 2/. ولت به nb کافیه به نظر شما ؟