PDA

مشاهده نسخه کامل : قابل استفاده بودن 4 گیگ رم از 8 گیگ رم

majid1605
11-05-12, 10:59
Only the registered members can see the link

برای کوچک کردن تصویر اینجا رو کلیک کنید

من دوتا رم 2 داشتم با دوتا 4 گیگ عوض کردم ولی الان فقط چهار گیگش قابل استفاده است.

تصور گویای همه چیزه

تا دلتون بخواد سرچ کردم ولی مشکلم حل نشد .از عوض کردن ویندوز تا آپدیت بایوس ،جابجا کردن رم ها و کلی کار دیگه
مشخصات سیستم

p55-usb3 gigabyte
patriot 1600
cori5 760

توی setup اونا رو روی هر اسلات میشناسه ولی مجموع کلی رو 4 گیگ میزنه

DIMM 1 2 3 4
DIMM SLOT (MB 4096 0 4096 0
Enabled Slot (MB 4096 0
total memory size (MB 4096 0

به جای اون صفرها خط تیره است Only the registered members can see the link
یه بار که جای رمها رو عوض کردم اون قسمت Enabled عدد 4096 زیر اسلات 2 بود

Over_Cracker
11-05-12, 16:16
درود.

ولتاژ VTT رو تا 1.4 بالا بیارید

وارد MSConfig بشید،تب Boot ،روی Advanced Options... کلیک کنید و سپس چک کنید که Maximum Memory روی 8192 و یا بیشتر قرار گرفته باشه.

همچنین ضریب پردازنده رو روی 20 یا پایینتر قرار بدید و فرکانس مموری هم ترجیحا روی 1333 باشه.

و البته دفترچه مادربرد هم به دقت مطالعه کنید و بررسی کنید که بایوس،گزینه هایی برای فعال یا غیر فعال سازی آدرس دهی گسترده حجم حافظه رو داره یا خیر! مثل Remapping .

این موارد رو تک تک تست و بررسی کنید و نتیجه رو اعلام کنید.

majid1605
11-05-12, 20:19
قبلا همه موارد بالا رو انجام دادم ولی مشکل حل نشد . فقط در مورد Remapping هیچ چیزی نتونستم پیدا کنم چنین چیزی توی بایوس هم ندیدم

Over_Cracker
11-05-12, 20:49
وضعیت تخصیص حافظه به چه شکل هستش؟ از طریق resource monitor چک کنید و یه شات از Physical Memory بزارید.

من یکی شکم به تخصیص نا صحیح حافظه به گرافیک سیستم و دیگری به فعال نبودن آدرس دهی گسترده رم در بایوس هستش که باید گزینه هاش رو به دقت بررسی کنید.به دنبال نام های مثل Extension Memory،Remapping Memory... باشید. و همچنین اگر در بایوس یا درایور گرافیک سیستم بتونید حافظه SHare شده رم اصلی به رم گرافیک را غیر فعال یا کم کنید،احتمال برطرف شدن مشکل هستش.

در نهایت اگر با تمام اقدامات نرم افزاری موجود،مشکل برطرف نشد! باید به عدم سازگاری IMC پردازنده با مادربرد شک کنیم که با تعویض پردازنده و استفاده از یه چیپ Core i3 مشخص میشه.

این نکته رو هم اضافه کنم که اگر مقدور بود،سیستم رو با یک کارت گرافیک PCI تست کنید.

AMD>INTEL
13-05-12, 23:19
ويندوز 64 بيت استفاده كنيد

Moein
14-05-12, 13:08
ويندوز 64 بيت استفاده كنيد

بهادر خان از ویندوز 64 بیتی استفاده می کنند

دوست عزیز بعد از اینکه از سلامت ویندوزتون و اینکه احتمالا دست کاری نشده باشه و با بچی برای ویندوز های 32 اصلاح نگریده باشه در مسیر زیر رفته و این کار رو انجام بدید ببینید ایا تغییری خواهید دید یا خیر

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

بعد به

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

گزینه No Execute Memory Protect این رو از حالت Enable خارج کرده و Disable کنید

البته تمامی اینها باشه برای وقتی که مطمعن باشید ویندوزی که نصب کردید هیچ دست کاری از لحاظ Max Mem و Debug Setting نشده باشه در اصطلاح ویندوز خام باشه

برای این کار بهتر هست ابتدا ویندوز رو تعویض کرده و یک ویندوز مطمعن رو نصب کرده باز در صورتی که مشکل فوق رو داشتید اون موقع راه بالا رو انجام بدید که پروتکشن های خاص رو از سر راه مموری بر دارید با این کار