PDA

مشاهده نسخه کامل : خرید اسپیکر 5.1 کاناله فوق العاده با کیفیت...پیشهاد شما چیه؟؟؟

S0R3N4
27-04-12, 15:18
سلام دوستان
من یه اسپیکر 5.1 میخوام...
میخوام برای تماشای فیلم و شنیدن موزیک خوصوصا اهنگ ها ترنس و هاوس مناسب باشه!!بیش قوی و قابل توجهی هم داشته باشه...
خلاصه یه چیز هیولا برای تماشای فیلم و شنیدن موزیک میخوام...
تعریف برند Philips رو زیاد شنیدم...نظر شما چیه در مورد این برند؟؟؟
اصلا برند پیشنهادی شما چیه...
قیمت هم 300-350 بیشتر نباشه...
یه چیز فوق العاده میخوام که بیس اون شیشه ها رو بلرزونه تفکیک صدای فوق العاده ای داشته باشه...

Over_Cracker
27-04-12, 17:19
درود.

Logitech Z506 بهترین گزینه واسه کاربری شما هستش.

یه کارت صدا ساند بلستر x-fi 5.1 هم تهیه کنید.

از لحاظ کیفیت میشه گفت بهترین گزینه هستش از لحاظ توان خروجی هم 75 وات RMS هستش...این مقدار خروجی RMS یعنی یه چیزی فراتر از لرزش شیشه.

تو یوتیوب هم میتونید بررسی ها و تجربه ی کاربران با این مدل رو مشاهده کنید.

S0R3N4
27-04-12, 18:25
من با لپ تاپ کار میکنم و میخوام اسپیکر رو به این لپ تاپ وصل کنم...
کارت صدا که نمیشه گرفت...میشه؟؟؟
قیمت Logitech Z506 چنده تو بازار؟؟؟

Over_Cracker
27-04-12, 20:51
اهمیت یک کارت صدای حرفه ای کمتر از خود اسپیکر نیست.

شما کارت صدای اکسترنال اکس فای 5.1 از برند Creative رو تهیه کنید. به صورت اکسترنال و از طریق پورت USB به سیستم وصل میشه.

قیمت اسپیکر 160-170

mrwalt
27-04-12, 21:29
اگه هیولا میخوایی اینی که من گرفتمو بگیر شیشه خونه خودتون + هسایه هارو بریز پایین:whistle:

6872

Logitech Speaker System Z906
من گرفتم : 710 تومن

S0R3N4
28-04-12, 00:22
نه...710 تومن دیگه خیلی بالاست ... به نظرتون Logitech Z506 نیاز منو به طور کامل رفع میکنه؟؟؟یا نیاز به بودجه ی بیشتری هست؟؟؟
میشه اسم اون کارت صدا رو برام به صورت انگلیسی بنویسی داداش...؟؟قیمتش چنده؟؟خیلی تفاوت میکنه نتیجه ی کار با اون؟؟

Over_Cracker
28-04-12, 13:22
Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Channels- USB

ببینید شما میتونید اسپیکر رو به خروجی یک ایپاد هم وصل کنید اما تفاوت زیادی داره وقتی یک کارت صدای حرفه ای سیگنال رو به اسپیکر میده...

تفاوت اصلی در کیفیت و وضوح صدا در زمانی هستش که ولوم رو تا حد زیادی بالا ببرید.

البته این نکته رو هم ذکر کنم که لپتاپتون هم باید قدرت پردازش کافی و همچنین درگاه USB حداقل از استاندارد USB 2.0 پشتیبانی کنه.

اما اصلا پیشنهاد نمیکنم که این کارت صدا رو به یک نت بوک متصل کنید! (دقت کنید که با نوت بوک و لپتاپ متفاوته)

قیمت رو نمیدونم اما تقریبا حدود 50 تومن یا کمی بیشتر باید باشه.

Pami
28-04-12, 19:04
شما اگر تهران هستین یه سر به نمایندگی های فروش Altec Lansing بزنید تا بفهمید اسپیکر با کیفیت یعنی چی
5-6 سال پیش یه مدل 2.1 اش رو که فقط 20 وات RMS تولید میکرد رو از نزدیک صداش رو شنیدم ، به معنای واقعی کلمه صدای انفجاری با کیفیتی باورنکردنی داشت !

S0R3N4
30-04-12, 04:09
Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Channels- USB

ببینید شما میتونید اسپیکر رو به خروجی یک ایپاد هم وصل کنید اما تفاوت زیادی داره وقتی یک کارت صدای حرفه ای سیگنال رو به اسپیکر میده...

تفاوت اصلی در کیفیت و وضوح صدا در زمانی هستش که ولوم رو تا حد زیادی بالا ببرید.

البته این نکته رو هم ذکر کنم که لپتاپتون هم باید قدرت پردازش کافی و همچنین درگاه USB حداقل از استاندارد USB 2.0 پشتیبانی کنه.

اما اصلا پیشنهاد نمیکنم که این کارت صدا رو به یک نت بوک متصل کنید! (دقت کنید که با نوت بوک و لپتاپ متفاوته)

قیمت رو نمیدونم اما تقریبا حدود 50 تومن یا کمی بیشتر باید باشه.

دوست خوبم...در همین کیفیت اگه بخوام کارت و صدا و اسپیکر 7.1 بگیرم چقدر دیگه باید بودجه رو افزایش بدم تا یه چیز خیلی درست درمون نصیبم شه...؟؟
من عرض کردم تا سقف 350 مشکلی نیست...اگه چیزی باشه که به درد موزیک های ترنس و هاوس بخوره و البته فیلم دیدن قطعا تهیه میکنم...راستی...اون مدلی که دوست عزیزمون گفتن به نظرت چطوره اوضاعش؟؟همون Z906...
تفاوتش با اونی که شما گفتی تا چه حده؟؟؟راستی...اصلا تفاوت یه اسپیکر و کارت صدای 7.1 با 5.1 در یه اتاق خواب معمولی(نه خیلی بزرگ نه خیلی کوچیک)اصلا محسوس هست؟؟؟یا نه ارزش خرج کردن داره؟

Over_Cracker
30-04-12, 09:47
عزیز وقتی شما واسه موزیک/فیلم اسپیکر رو می خواهید،چه دلیلی داره که 7.1 بردارید؟ هیچ فیلم و موزیکی خروجی 7.1 رو ساپورت نمیکنه و اکثریت 5.1 هستند. مگر اینکه گیمر باشید! چینش صحیح 7.1 دردسر داره،محصولات قابل قبولی هنوز تولید نشده بر اساسش و به نظرم حالا حالا ها نمیتونه استاندارد قابل قبولی واسه فیلم و موسیقی باشه.

Z906 مدل جدید Z-5500 هستش. سابش حدود 10% ضعیفتر از Z-5500 هستش.اما وضوح Z906 و حجم صدای اسپیکرهاش بالاتره. تقریبا از لحاظ حجم صدا 6 تا 7 برابر Z506 قدرت داره. قیمتش قبل از گرونی 550 بود. در حال حاضر که یخورده دلار پایین اومده شاید بتونید با گارانتی متفرقه 650 گیر بیارید. اگر Z-5500 رو هم با قیمت بهتری (مثلا 100 تومن پایینتر) بشه پیدا کرد،اولویت با Z-5500 هست.

ترنس هاوس رو Z906 با ساب ووفر 165 واتیش منفجر میکنه:yes:

من نمیتونم نظر بدم کدوم محصول ارزش خرید داره یا کدم نه! هر کاربری ممکنه بر حسب علایقش،محصولات واسش ارزش زیادی داشته باشه و واسش هزینه بکنه

اگر خیلی رو حجم صدا و منفجره کننده و 5.1 بودن تاکید دارید:Z906،Z-5500
اگر به دنبال حجم صدای قابل قبول و 5.1 هستید:Z506

اگر نظرتون روی 2.1 بود،اسپیکر Edifier S330D ساب ووفر 32 وات،دوتا اسپیکر هر کدوم 16 وات،در مجموع 72 وات RMS قیمت حدود 150

اکثریت اسپیکر های 5.1 معمول که قیمت زیر 200 دلار دارند،Total RMS Power زیر 100 وات دارند. مثلا Z506 ،ساب 27 وات،اسپیکر وسط 16 وات و مابقی 8 وات در مجموع 75 وات. وضع مدل های مشابه در همین رنج قیمت نیز همینه

اما Z906 سابش 165 وات و اسپیکر هاش هر کدوم 67 وات در مجموع 500 وات،Z-5500 سابش 188 وات و در مجموع 505 وات.

این توان هایی که نام بردم با حجم صدا رابطه مستقیم داره و توان واقعی و پایدار هست. توان Peak معمولا تا دو برابر هستش.

S0R3N4
30-04-12, 13:26
داداش...من دقیقا نفهمیدم در آخر نظرتون z906 هست یا Z-5500
هر کدوم یه سری مزایا داشتن نسبت به هم....
ولی دست آخر واسه فیلم موزیک کدوم رو پیشنهاد میدید؟؟؟

Over_Cracker
30-04-12, 14:14
خدمتون عرض کردم،در صورت اختلاف قیمت این دو مدل در حدود 100 تومن،Z-5500 رو بگیرید در غیر این صورت Z906

اگر به هزینه فکر نمی کنید،Z906

S0R3N4
05-05-12, 02:35
داداش گلم...
برای یه اتاق خواب 5 در 5 ...
به نظرت تفاوت زیادی بین مدل های Z-5500 و Z906 و Z506 احساس میکنم...
و دست آخر میشه بگی چرا گفتی Z906 رو انتخاب کنم؟؟؟مگه بیس 5500 حدود 10 درصد قوی تر نبود؟؟برای اتاقی با این ابعاد به نظرم خیلی حجم صدا به کار نمیاد...نظر شما چیه؟؟مگه تفاوت هاشون در حجم صدا اونقدری هست که در اتافی با این اندازه که شاید یه اسپیکر 2.1 هم بتونه منفجرش کنه به چشم بیاد؟؟؟یه نظر تکمیل در این مورد میدی؟؟راستی...یه توضیح در مورد تفکیک و وضوح صدا میخواستم بهم بدی که دقیقا چه نقشی داره و تفاوت این 2 مدل در این قسمت چه جوریاست؟؟

راستی...کارت صدا هنوز هم همون مدل رو پیشنهاد میدی؟؟؟به نظرت این 2 تا رو به طور کامل پوشش میده؟؟کارت صدای On-Board به نظرت خیلی تفاوت داره با اونی که شما پیشنهاد دادی؟؟لپ تاپ من از نظر کانفیگ خیلی قوی هستش...مطمئن باش کارت صدا رو پشتیبانی میکنه رفیق...

در ضمن...الان دیگه قیمت برام مهم نیس...یه چی بخرم که راضی کننده باشه...حالا هر چقدر که میخواد باشه...
ممنونم رفیق از وقتی که برام گذاشتی تو این مدت...

arash_ga
10-05-12, 01:07
آقا من فیلمهایی که میبینم همه رو دانلود میکنم یعنی هیچ کدم صدای دالبی و دی تی اس نداره و موزیک گوش میدم به نظر شما اسپیکر 1-5 بگیرم یا 1-2

Pami
10-05-12, 15:18
یه اسپیکر 2.1 کاناله با کیفیت از لاجینک یا آلتک لنسینگ که حداقل 40 وات RMS باشه کفایت میکنه ، ولی خب قیمتش نسبت به بنجل های تو بازار خیلی بیشتره

arash_ga
10-12-12, 23:05
سلام
چند روزه هی صدای اسپیکرم قطع میشه.کیس و باز میکنم و کارت صدا رو جا به جا میکنم خوب میشه ؟به نظر شما چراااا؟؟

Over_Cracker
11-12-12, 09:38
سلام
چند روزه هی صدای اسپیکرم قطع میشه.کیس و باز میکنم و کارت صدا رو جا به جا میکنم خوب میشه ؟به نظر شما چراااا؟؟

درود.

لطفا در مورد مشکلتون تاپیک جداگانه بزنید.

ممکنه اسلات و یا پین های کارت صداتون کثیف شده باشه.