PDA

مشاهده نسخه کامل : عدم خروج DVD از درایو نوری لپ تاپ

jahromy
25-04-12, 16:37
سلام

یک لپ تاپ دل که دارای درایو نوری DVD داخلی (دریچه داخلی بدون کشوئی) هستش دارم
مشکلی که داره DVD می خونه و رایت هم میکنه ولی دیگه DVD بیرون نمیآد و پس از چند بار تلاش ناموفقش برای خارج کردن دیسک پیغام زیر هم در ویندوز نمایش میده.

6863
بنظرتون چکارش کنم درست بشه؟؟؟

Over_Cracker
25-04-12, 19:32
درود.

برنامه Nero رو نصب کردید واسه رایت؟ سعی کنید از برنامه هایی مثل الکل استفاده کنید.

این فیکسر رو نصب کنید ببینید مشکل برطرف میشه یا خیر! قبلش باید دات نت فریمورک نصب باشه.

Only the registered members can see the link

jahromy
25-04-12, 21:45
این برنامه ماکروسافت هم خطایی در این مورد پیدا نکرد و چیزی هم متقابلا فیکس نکرد
نرو یا الکل چطوری می توانند به مشکل بنده کمک کنند یعنی گزینه خاصی برای اینکار دارند لطفا راهنمای بفرمایید

درضمن توجه داشته باشید که
بنده با خواندن یا نوشتن روی دیسک دی وی دی هیچ مشکلی ندارم
--مشکل درایو نوری من فقط اینه که دیسک سعی میکنه با فشردن کلید Eject یا راست کلیک روی درایو و گزینه Eject دیسک را از خودش خارج کنه اما بعد از چندبار تلاش موفق نمیشه و دیسک از درایو نوری خارج نمیشه

Over_Cracker
25-04-12, 22:00
منظورم از Nero این بود که باعث این مشکل میشه. این خطا رو من داشتم که بعد از نصب Nero و مدتی کارکرد به وجود میومد.و بعد از Kill کردن پروسش برطرف میشد.البته این خطا دلایل زیادی میتونه داشته باشه...

این مشکل از چه زمانی پیش اومد؟

تحت Safe Mod هم این خطا رو دارید؟

مشکل شما خارج از محیط ویندوز(مثلا ثانیه های اول روشن شدن دستگاه) هم وجود داره یا فقط تحت ویندوز؟

jahromy
28-04-12, 19:06
سلام دوباره

- روی سیتمم از نرو ورژن 10 استفاده میکنم و بعد از ایمیج گرفتن هم سعی بر خروج اتوماتیک دیسک کرد ولی نشد.

- زمانش درست یادم نیست یک دیسک گذاشتم داخلش البته برای اجراشدن، بعد از چندبار تلاش و سختی خارج شد و در هفته پیش از ارسال موضوع که دوباره دیسک دیگری گذاشتم اینبار باهرچه تلاش و سعی دیگر خارج نشد تمام این دیسکها هم فقط برای اجرای اطلاعاتشون بود و از نرو استفاده نمیکردم

- آره در سیف مود هم نتونست دیسک را خارج کنه
- در حالت ریاستارت هم اصلا این کلید عملی انجام نمیده.
- یک چیزی بگم که کلید اجکت فقط روی کیبورد دارم

Pami
28-04-12, 19:16
شما از داخل My Computer روی درایوتون راست کلیک کنید و Eject بزنید ببینید باز هم مشکل پا برجا هست یا نه ( بدون دخالت هرگونه نرم افزاری )
درایو های Slot Load کلا بعد از مدتی کارکرد به اینجور مشکل ها برمیخورن

اول باید سعی کنید ببینید مشکل شما نرم افزاری هست یا سخت افزاری
سعی کنید بیرون از محیط ویندوز هم مشکل رو تست کنید ، مثلا در نسخه های Portable لینوکس که نیازی هم به دردسر نصب شدن ندارید

لپ تاپ احیانا 1510 یا 1310 وسترو نیست ؟

javadshahvand
29-04-12, 10:14
سلام

یک لپ تاپ دل که دارای درایو نوری DVD داخلی (دریچه داخلی بدون کشوئی) هستش دارم
مشکلی که داره DVD می خونه و رایت هم میکنه ولی دیگه DVD بیرون نمیآد و پس از چند بار تلاش ناموفقش برای خارج کردن دیسک پیغام زیر هم در ویندوز نمایش میده.

6863

بنظرتون چکارش کنم درست بشه؟؟؟
مدل دقیق نوت بوک رو بگو؟

jahromy
29-04-12, 12:49
بجز مورد لینوکس پرتابل تمام راههای (Pami عزیز) و مذکور را انجام دادم منتهی جواب نگرفتم

بدترین نوت بوک دنیا Dell 1558 Studio
'این یکی از 4 مشکل های این لپ تاپه که وقتی به زیگورات (نمایندگیش) گلایه کردم گفت گارانتی برا همین گذاشتن با وجود اینکه تو مدت گارانتی مشکلش را برای من رفع نکردن الان مشکلاتش بجاست ( 2- گرافیکش هنگ میکنه 3-سیمکارتش با وجود ماژول کار نمیکنه و ..)'

Pami
29-04-12, 15:01
سری Studio یکی از بدترین لپ تاپ هایی هست که دل ساخته
قبول دارم ، ایرادهای زیادی دارن
یک راه میمونه که از وجود مشکل سخت افزاری اطمینان پیدا کنید ، ببرید پیش یک تعمیرکار حرفه ای که درایو رو با یک درایو سالم تعویض کنه و چک کنید

AMD>INTEL
14-05-12, 01:47
معمولات سازيتده هاي لپتاپ مثل دل غ=عموما يك ال سه بار قرين ئيز اپتيكالشون رو اپ ميكنند و شايد شما هم با اپديت FRIMWARE مشكلتون حل بشه