PDA

مشاهده نسخه کامل : پايين بودن باس رم نسبت به آنچه بر روي آن نوشته شده است

mohamadlvs
19-04-12, 16:07
سلام
رم با مشخصات زير كه بر روي برچسب آن نصب شده را دارم

DDR2
kingston
KVR667D2N4/1G
اما هنگامي كه با نرم افزار CPU-Z مشخصات سيستم رو مي گيرم باس رم رو پايين نشون ميده

Max Bandwidt : PC2-4300(266 MHZ
DRAM Frequency : 268.0 MHZ
من اشتباه مي كنم يا شايد برچسب اشتباهي است
لطفن راهنمايي كنيد

Over_Cracker
19-04-12, 16:20
درود.

معمولا باس رم بر اساس استاندارد پیشفرض مادربرد(کنترلر حافظه) اعمال و تنظیم میشه.

شما وارد تنظیمات بایوس بشید و Dram frequency رو بالا ببرید. با بالا بردن FSB نیز،فرکانس حافظه و CPU بالا میره.

مدل مادربرد رو هم بفرمایید. تصویر CPUz بخش رم رو نیز قرار بدید. اگر در محیط بایوس نیز مشکل داشتید،تصاویر بخش مربوطه رو قرار بدید تا از روی تصویر راهنماییتون کنم.

mohamadlvs
19-04-12, 19:11
درود بر شما
عكس ها را برايتان گذاشتم البته چون تجربه اي ندارم هيچ دستكاري در بايوس نكردم
توضيح بدم كه من به تازكي يك رم با باس 800 بر روي سيستم گذاشتم كه در تصوير با نام SPD Slot 1 مشخصات آن موجود است
مشخصات رم قبلي هم در SPD Slot 2 مي باشد

Over_Cracker
19-04-12, 21:46
طبق مشخصات مادربرد،ساپورت فرکانس به طور پیش فرض به قرار زیر هستش:

Supports dual channel DDR II 533/400 DIMM

یعنی 533 مگاهرتز همین چیزی که الان ست شده روی سیستم شما.

رم هاتون هم یکی 533 هست؛266*2 و دیگری 800؛400*2

در مرحله اول اگر تونستید ضریب حافظه رو بالا ببرید یک مرحله و فرکانس رو مشاهده کنید.

در بایوس همون قسمتی که نوشته System memory multiplier ،الان روی Auto هست،شما تست کنید و ضریب های مختلف رو اعمال کنید. با تغییر این گزینه ،فرکانس کاری رم در پایین همین گزینه نمایش داده میشه.Memory Frequency (MHZ)

طوری تنظیم کنید که فرکانس کاری روی 667 قرار بگیره. و بعد تست کنید که سیستم پایدار باشه. بعد هم اگر امکان داشت بالاتر ببرید،طوری که روی 800 قرار بگیره،در این مرحله اگر سیستم ناپایدار بود لازم هست که کمی گزینه Dimm OverVoltage رو جهت افزایش ولتاژ رم بالا ببرید. اگر بازهم سیستم پایدار نبود،دلیل بر عدم پشتیبانی مادربرد داره و یا اینکه اون رم 533 شما نمیتونه رو فرکانس 800 پایدار شه. این موضوع رو میتونید با خارج کردن رم 533 و تست کردن فرکانس 800 با اون یکی رم که باس 800 داره تشخیص بدید که ناپایداری از سمت مادربرده یا رم 533

تا اینجا مراحل رو کمی کار کنید تا آشنا بشید و دستتون راه بیفته. بعد اگر لازم بود،گزینه های دیگه رو تست می کنیم.

mohamadlvs
20-04-12, 00:09
خسته نباشيد
فركانس 667 نداشت
با فركانس 600 و هر دو رم ، FSB و DRAM Frequency غير فعال شد(در CPU-Z)
با فركانس 800 و هر دو رم با ولتاژ هاي 2+ و 3+ حتي نتونستم به بايوس دسترسي داشته باشم
با فركانس 800 و رم با باس 800 سيستم پايدار و FSB = 2:3 و DRAM Frequency = 301.5 MHz
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*وقتي O.C.FSB1066 Core.2 را Enabled مي كنم Memory Frequency به 1067 تغيير مي يابد
*اگر Cpu Host Clock Control را Enable كنم حداكثر Cpu Host Frequency مي تواند 600 باشد كه العان روي 100 ست شده است
-- البته اين دوتا را اعمال نكردم
--فعلن سيستم با فركانس رم 800 و يك رم با باس 800 و ولتاژ رم نرمال كار مي كند

با تشكر از شما كه وقت مي گذاريد و جواب مي دهيد