PDA

مشاهده نسخه کامل : بالا نیامدن ویندوز

joibari2
19-04-12, 00:57
سلام یه مدتیه که سیستممو روشن میکنم ویندوز بالا نمیاد و باید ریست کنم تا ویندوز بالا بیاد و وقتی که ریست میکنم سیستم کلا خاموش میشه و دوباره روشن میشه ویندوزم 7 هست.
با تشکر.

mehrdad_ab
19-04-12, 13:44
سلام یه مدتیه که سیستممو روشن میکنم ویندوز بالا نمیاد و باید ریست کنم تا ویندوز بالا بیاد و وقتی که ریست میکنم سیستم کلا خاموش میشه و دوباره روشن میشه ویندوزم 7 هست.
با تشکر.
سلام
سیستم تصویر میده و فقط ویندوز بالا نمیاد یا که به کل سیستم تصویر نمیده ؟

joibari2
19-04-12, 14:29
سلام
سیستم تصویر میده و فقط ویندوز بالا نمیاد یا که به کل سیستم تصویر نمیده ؟
تصویر میده ولی ویندوز بالا نمیاد

Over_Cracker
19-04-12, 16:30
درود.

مشخصات دقیق سیستم رو ذکر کنید؛بوت سیستم دقیقا در چه مرحله ای گیر میکنه؟ یعنی اون صفحه ی سیاه و سفید که نوشته ها میاد،متن کلیش چیه؟(مثل چک کردن گرافیک،حافظه،رم،پورت ها...)

احتمال میدم مشکل از مادربرد باشه...در عین حال سیستم رو با یک پاور مرغوب تست کنید.

Clear Cmos رو با تغییر وضعیت جامبر کنار باطری یا برداشتن باطری سیستم انجام بدید.

و نکته دیگه،هارد رو از سیستم جدا کنید و تست کنید که سیستم در مرحله بوت گیر میکنه یا خیر،اگر گیر نکرد،متعاقبا باید خطای نداشتن هارد دیسک رو داشته باشید.

joibari2
19-04-12, 19:20
درود.

مشخصات دقیق سیستم رو ذکر کنید؛بوت سیستم دقیقا در چه مرحله ای گیر میکنه؟ یعنی اون صفحه ی سیاه و سفید که نوشته ها میاد،متن کلیش چیه؟(مثل چک کردن گرافیک،حافظه،رم،پورت ها...)

احتمال میدم مشکل از مادربرد باشه...در عین حال سیستم رو با یک پاور مرغوب تست کنید.

Clear Cmos رو با تغییر وضعیت جامبر کنار باطری یا برداشتن باطری سیستم انجام بدید.

و نکته دیگه،هارد رو از سیستم جدا کنید و تست کنید که سیستم در مرحله بوت گیر میکنه یا خیر،اگر گیر نکرد،متعاقبا باید خطای نداشتن هارد دیسک رو داشته باشید.
تقریبا کامل بوت میشه و زمانی که میخواد وینوز 7 بالا بیاد اون قسمتی که چند تا نقطه از دور میان و آرم ویندوز رو درست میکنن اونجا گیر میکنه یعنی اون نقطه ها نمیان.
دیفالت هم کردم ولی حل نشد.
اینم سیستمم:
6831683268336834

Over_Cracker
19-04-12, 21:06
پس تو بوت سیستم عامل گیر میکنه.

ویندوز رو هم تعویض کردید پس از مشکل یا خیر؟

مدل پاور،هارد و رم و حجم رم؟

تصویر از تایمنیگ های رم بزارید.

حجم درایور C?

مادربرد سابقه تعمیر داشته؟

از چه موقع این مشکل واستون پیش اومد؟ (مثلا نصب نرم افزار یا سخت افزار،جابجایی ماژول های حافظه،ضربه خوردن هارد،سیستم...)

بایوس رو به ورژن 7.4 (آخرین ورژن) ارتقا بدید. میتونید از MSI Live Update استفاده کنید:

Only the registered members can see the link

اگر براتون مقدور بود با برنامه System restore ،برگردید به چند مدت قبل تر(زمانی که این مشکل وجود نداشت) ببینید بازهم این مشکل رخ میده یا خیر.

این که تو ری استارت اول خاموش میشه سیستم،در همه ی حالات اینطوره ؟ یعنی شما بلافاصله پس از روشن شدن سیستم ری استارت کنید،بازهم خاموش میشه؟ یا اینکه فقط بعد از گیر کردن تو بوت ویندوز؟

اگر دو اسلات رم دارید،تک تک تست کنید و جابجا کنید ماژول ها رو.

joibari2
19-04-12, 22:05
ویندوزو عوض نکردم
پاورم اینه Power green GP380 A هاردم 500 گیگ سامسونگه
تقریبا یه 2 ماهی هست
آپدیت بایوسو راستش میترسم بدتر بشه
فقط بعد از گیر کردن تو بوت ویندوز سیستم خاموش میشه بعد روشن میشه
رم هم جابه جا کردم مشکل حل نشدش.
68386839

Over_Cracker
19-04-12, 22:55
نتیجه System restore ؟
حتما بایوس رو آپدیت کنید. اگر مشکلی پیش اومد،راحت میتونید مجدد به 7.3 کاهش بدید. اما مطمئن باشید مشکلی رخ نمیده.بایوس بالاتر از تمامی امکانات ورژن کنونی پشتیبانی میکنه+ برطرف کردن مشکلات دیگه.

و اما تست دیگه:

وارد Msconfig بشید و Clean boot رو اعمال کنید،ببینید بازهم مشکل پابرجاست یا خیر!

اموزش کلین بوت
"جهت ورود به مود Clean boot،ابتدا وارد Msconfig بشید و سپس در تب General گزینه ی Selective Startup رو فعال و سپس تیک گزینه "Load Startup Items" رو بردارید .

در گام بعدی،به بخش Services رفته و تیک Hide All Microsoft Services رو فعال نگه دارید و بعد با کلیک روی گزینه ی Disable All ،کلیه سرویس های غیر ضروری برای بوت /غیر سیستمی رو غیر فعال کنید. در آخر روی گزینه Apply و OK کلیک کنید و سیستم رو ریست کنید. حالا با بالا اومدن سیستم،شما در حالت بوت پاک لاگین می کنید."

پی نوشت:
همیشه سعی کنید،زمانی که سیستم در بهترین حالت خودش هست،یک بک آپ با برنامه Acronis بگیرید و روی سیستم داشته باشید به طوری که هر به چند روز یا هفته آپدیت بشه. در این شرایط پس از به وجود اومدن مشکل،بلافاصله بازیابی رو انجام و سریعا به تحلیل و تفکیک مشکل بین سخت افزار و نرم افزار سیستم می رسیم.بدون عوض کردن ویندوز و دردسر های بیشتر

joibari2
19-04-12, 23:44
آقا بایوسو آپدیت کردم دوباره تست کردم ظاهرا مشکل حل شد و راحت بالا اومد:1. (5): خیلی ممنون از کمکتون فقط در حین آپدیت نیاز به فلاپی دیسک بود که من نداشتم مشکلی که نبود؟
یه چیز دیگه وقتی که یه فایل تصویری با سایز بالا میخوام اجرا کنم کند اجرا میشه که قبل از آپدیتم این مشکلو داشت
بازم یک دنیا ممنون:love:

Over_Cracker
20-04-12, 10:40
اگر با MSI Live Update یا برنامه های تحت ویندوز بایوس رو آپدیت کردید،هیچ نیازی به فلاپی دیسک نیست. برای اطمینان بیشتر،در برنامه CPUZ ،تب Mainboard مشاهده کنید که ورژن V7.4 در کادر Bios نشون داده شده. (ورژن قبلی V7.3 بود)

زمانی که فایل حجیم اجرا می کنید،در همون لحظه یک شات از بخش Performance تسک منیجر بزارید. و همچنین CPUZ بخش CPU تا ظرفیت منابع سیستم رو بررسی کنیم.

عموما کند اجرا شدن فایل های حجیم(از زمان اولیه اجرای فایل تا شروع پخش فایل) مربوط به تاخیر لود داده از حافظه جانبی(هارد دیسک) به حافظه اصلی(رم) میشه. اکثر کاربران برای مقابله با این مشکل سعی می کنند از یک حافظه 40 یا 60 گیگ SSD جهت بکارگیری به عنوان درایو C استفاده کنند تا در اجرای گیم ها و برنامه های حجیم سرعت لازم رو داشته باشند.

در عین حال سعی کنید درایو C رو دیفراگمنت کنید.

اگر از ویندوز 64bit استفاده می کنید،سعی کنید از یک ماژول 2 گیگ مشابه رم کنونی به صورت Dual استفاده کنید.

CPU رو هم میتونید تا 3.4 با فن استوک اورکلاک کنید که مجموع موارد مذکور میتونه بهبود محسوسی در سرعت سیستم داشته باشه.

joibari2
20-04-12, 11:32
درست آپدیت شده ورژنش 7.4
68426843
ویندوزم 32 بیته
این مورد آخرو راستش نمیدونم چیه

Over_Cracker
20-04-12, 12:05
شما مطمئن هستید این شات CPUz در هنگام اجرای برنامه گرفته شده؟

Core speed باید 3000MHz باشه ،نه 2001

با دقت بیشتری این موضوع رو بررسی کنید تا کلاک واقعی CPU دستمون باید.

میتونید با اجرای برنامه Orthos و گرفتن شات،راحت تر به کلاک واقعی CPU برسید.

Only the registered members can see the link

joibari2
20-04-12, 12:45
دوباره امتحان کردم همون 2001 بود ولی با Orthos :

6844

Over_Cracker
20-04-12, 14:30
به قسمت CPU Speed دقت کنید؛3001 هستش و نشون میده که کلاک پردازنده درست هستش. اون 2001 که در CPUZ مشاهده می کنید،به دلیل فعال بودن گزینه های صرفه جویی در توان مصرفی هستش که باعث میشه در حالت بیکاری و کم کاری سیستم،کلاک پردازنده بیاد پایین و انرژی کمتری مصرف بشه.

در هر صورت در حال حاضر فرکانس پردازنده روی 3000 مگاهرتز یا 3.0 گیگاهرتز هست و اگر مایل باشید میتونید با فن خود پردازنده(استوک) حدود 400 مگاهرتز اورکلاک داشته باشید.

joibari2
09-05-12, 12:53
سلام.
ببخشید این مشکلم مثل اینکه حل نشده دوباره همون مشکلو زمان بالا اومدن سیستم دارم یه مشکله دیگه ای که قبلا بود و الآنم هست اینه که در حین کار کردن یهو ریست میشه!

Over_Cracker
09-05-12, 13:32
درود

اول با برنامه ACronics بک آپ از کل ویندوز بگیرید.

بعد سیستم رو با XP sp2 و Windows 7 Home Premium تست کنید که مشکل وجود داره یا خیر!

نتیجه رو اعلام کنید تا بتونیم تفکیک بدیم که مشکل سخت افزاری هست یا نرم افزار!

در مورد ریست ناگهانی،پاور و مادربرد اولین احتمالات ممکن هستند.

در ضمن لاگ سیسم رو هم بزارید. Event Viewer

sara.paradox
27-05-13, 00:34
سلام
سيستم من وقتى روشنش ميكنم هيچى رو مانيتور نمياد قبلش باطرى رو مادربرد رو دراودم وباز گذاشتم
مرسى

nima_hl
27-05-13, 02:07
سلام
سيستم من وقتى روشنش ميكنم هيچى رو مانيتور نمياد قبلش باطرى رو مادربرد رو دراودم وباز گذاشتم
مرسى

سلام

فن پردازنده کار می کند ؟

خارج کردن باطری نمیتواند به سرعت سیموس سیستم را پاک کند لطفا از جامپر کلیر سیموس برای این کار استفاده کنید ( نیاز به خارج کردن باطری نیست )

Moein
27-05-13, 09:14
گزینه های بوت رو در مادربورد چک کنید همچنین اگر وسیله جدید به سیستم وصل کردید اون رو قطع کنید مثل یو اس پی یا هارد اکسترنال جدید و بعد دوباره امتحان کنید

در صورتی که هنوز ویندوز شما بالا نمیو مد بهتر هست به سراغ Boot Option برید و ببینید اولین گزینه رو چه وسیله ای ست شده

STUXNET
27-05-13, 12:46
البته تو مادربوردهاي جديد اولين گزينه كه به صورت پيشفرضه فلاپيه ولي چنج ميشه رو هارد