PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل فنی با پاور corsair 1000w HX

Jagvar
14-04-12, 10:14
دوستان من یه پاور کروس ایر 1000 وات HX دارم، و مطمعنا هیچ یک از اجزای دیگه سیستم من مشکلی نداره ، حالا وقتی میایم سیستم رو روشن کنم هرچی دکمه استارت رو می زنم هرچی اتصال کوتاه میدم بین پین بورد و هر کار دیگه هم که می کنم این پاور دوست نداره روشن بشه!؟ و چون گارانتی نداره و از این پاور به شدت بدم میاد می خوام با کمک دوستان منفجرش کنم :1. (5):

حالا این گوی و این میدون ببینم کی می دونه این مشکلش چیه؟
نکته: این پاور LED های روی بورد رو هم روشن می کنه و لی سیستم رو ران نمی کنه!

اطلاعات تکمیلی متعاقبا العلام می شود :cool:

Extreme
14-04-12, 10:21
پاور به صورت مجزا با اتصال سیم مشکی و سبز هم روشن نمیشه (3 و 4 ) ؟
حالا چرا میخوای بترکونیش ؟ :دی
بفرست بیاد ردیفش کنیم .

Jagvar
14-04-12, 10:23
من پاور رو باز کردم اثری از مشکلی که با چشم بشه دید نیست!
چون دوربین عکاسیم هنوز شارژ نداره دوستان اگر از داخلش می خوایین آدرسی بدین می تونید لینک زیر که برسی هستش استفاده کنید
Only the registered members can see the link

م (Only the registered members can see the link)هندسین green هم بیان کمک کنند خیلی عالی میشه جان من:give_rose:

Jagvar
14-04-12, 10:51
پاور به صورت مجزا با اتصال سیم مشکی و سبز هم روشن نمیشه (3 و 4 ) ؟
حالا چرا میخوای بترکونیش ؟ :دی
بفرست بیاد ردیفش کنیم .

نیما جان نا با این کار هم روشن نمیشه!
توی نت می گشتم دیدم که این سری از پاور ها این مشکل توش شایع هست

م (Only the registered members can see the link)نضور از ترکوندن اینه که عیبیابی کنیم و درست بشه آخه وزنش زیاده با پست زیاد در میاد
به پوریا یه اسمس بده تا بیاد ببینه می تونه کمکی کنه یا نه؟

poorya_user
14-04-12, 14:00
نیما جان نا با این کار هم روشن نمیشه!
توی نت می گشتم دیدم که این سری از پاور ها این مشکل توش شایع هست

م (Only the registered members can see the link)نضور از ترکوندن اینه که عیبیابی کنیم و درست بشه آخه وزنش زیاده با پست زیاد در میاد
به پوریا یه اسمس بده تا بیاد ببینه می تونه کمکی کنه یا نه؟
سلام محمدعلی جان.
آقا مولتی متر که داری ، در حالتی که پاور به برد وصل هستش ، یک سر مولتی متر رو بکن توی یکی از سیم های مشکی 24 پین و سر دیگه رو بکن توی سیم بنفش ، ببین ولتاژ استندبای داری یا نه ؟
اگر پاور رو باز کردی از روی سیستم و بین سیم سبز و مشکی شورت دادی و فنش کار نیفتاد ، یعنی خبر بد.
این پاورها رو کسی توی ایران نمی تونه تعمیر کنه و کامپوننت هاش هم توی بازار نیستش ...
فکر کنم بایستی از الان احساس هم دردی من رو پذیرا باشی...

Jagvar
15-04-12, 00:09
سلام محمدعلی جان.
آقا مولتی متر که داری ، در حالتی که پاور به برد وصل هستش ، یک سر مولتی متر رو بکن توی یکی از سیم های مشکی 24 پین و سر دیگه رو بکن توی سیم بنفش ، ببین ولتاژ استندبای داری یا نه ؟
اگر پاور رو باز کردی از روی سیستم و بین سیم سبز و مشکی شورت دادی و فنش کار نیفتاد ، یعنی خبر بد.
این پاورها رو کسی توی ایران نمی تونه تعمیر کنه و کامپوننت هاش هم توی بازار نیستش ...
فکر کنم بایستی از الان احساس هم دردی من رو پذیرا باشی...

سلام پوریا جان ممنون که سر زدی.
بابا توی دو پست این رو مطرح می کردی حد اقل سکته نزنم مرد مومن الان من بیوفتم سکته کنم کی باید جواب بابام رو بده LOL:whistle:
پاور الان کاملا باز کردم یعنی از توی جعبه فلزیش بیرون آوردم
اگر اشتباه نزده باشم من ولتاژ 5 رو تونستم بخونم از سیم بنفش درسته؟>

این خبر بد یعنی چی؟ کجاش مشکل داره ؟

poorya_user
15-04-12, 08:12
یکدونه از این پاور تستر های گرین اگه می تونی جور کن پاور رو بهش وصل کن ببین عکس العمل پاور چی هستش. تعمیرکارها دارن حتماً.
اگر تستر نتونه روشنش بکنه یعنی 100% مشکل فنی داره و این مشکل هم 90% از بخش ورودی هستش ، ممکن سوئیچ ها یا دیودها و یا حتی خازن های بخش ورودی باشه. برو خدا خدا کن هر قطعه ایش که سوخته لنگش گیر بیاد :whistle: دلیلش هم نوسان برق بوده.
از اینا :give_rose:

PUMAOC
15-04-12, 10:29
پوریا ترانس نمی سوخه کلا تو پاور ها به این شکل؟ فکر کنم این قدر محافظت ولتاژ خروجی داشته باشه که تنها احتمال همون بخش ورودی هست.

وای من این پاور دیدم . محمد علی ترو خدا خرابش نکــــن. واسه دکور خیلی قشنگه... چی کارش دارییییی.

poorya_user
15-04-12, 14:16
اگه خواستی دکرش کنی بده به من باهاش جاسوئیچی درست کنم =))
خیلی به ندرت امکان داره ترانس به مشکل بخوره سعید جان.

Jagvar
16-04-12, 00:15
صبح ها که کلاس دارم ظهر هم سر می زنم و آخر شب بشینم پست بدم

:whistle:

این دانشگاه شده قوز بالا قوز
خوب تشکر می کنم از سعید جان که وارد بحث شدن
پوریا جان من تستر کرین رو نتونستم پیدا کنم اما با یه تستر دیگه تست کردم که روشن نشد!
توی تصویر زیر وضعیت رو می تونید ببینید:

5 ولت استندبای فعاله و پاور اوکی!!!

توی تصویر دوم بخش ورودی که احتمال مشکل داره اونجایی که رنگ سبز هست یا رنگ آبی داره؟

PUMAOC
16-04-12, 00:39
محمد علی آب نچکید روش؟ این اون نبود؟

برد evga چی شد؟

Jagvar
16-04-12, 07:44
محمد علی آب نچکید روش؟ این اون نبود؟برد evga چی شد؟نه اون یکی که آب چکید داخلش 1200 ترمالتک بود که خدارو شکر مشکل خاصی نداره و الان هم داره کار می کنه مثل قبلایادته گفتم این پاوره به درد نمی خوره من از اول می دونستم چرته :دیبورد هم گفتن باید اینویس خرید داشته باشید که من چون از ebay خریده بودم و انویس نگرفته بودم گارانتی قبول نکرد! دیگه باید بشینم این بورد معین برسه که مال خودم رو تعمیر کنم

PUMAOC
16-04-12, 12:21
ای بابا. چه نامردایین. مگر بورد evga مدل غیره داره که تعمیر نمی کنن. نمی شه به خود کمپانی تحویل داد؟ مثل اینتل؟ ( فکر کنم جواب منفی باشه ! :D )

محمد علی HX1000 خوب نیست!! به درد نمیخوره؟:gasp:جان سعید نپوکونش. جان من. ترو خدا :D

poorya_user
16-04-12, 16:22
محمد علی جان شما فت قبل فاز رو بردار تا اون فازی که ترک داره از مدار خارج بشه ، کارت راه می افته . بگذار این برد EVGA رو من بردارم چندتا از کامپوننت هاش رو می خوام !!!!!!!!:give_rose:

Jagvar
16-04-12, 23:17
محمد علی جان شما فت قبل فاز رو بردار تا اون فازی که ترک داره از مدار خارج بشه ، کارت راه می افته . بگذار این برد EVGA رو من بردارم چندتا از کامپوننت هاش رو می خوام !!!!!!!!

پوریا جان چرا بحث رو عوض می کنی آخه:whistle:

جان داداش کارت گرافیک نیست که! من هم کلسیفاید 760 دارم

بیا من این بورد رو می گیرم بعد می دم به نیما و نیما میده به شما خوبه :cool:؟

راستی نگفتی از اون تصویری که گذاشتم کدوم قسمتش می تونه آسیب پزیر تر باشه. این پاور راه بیوفته پاداش دنیا و آخرت نسیبت میشه ها :دی

poorya_user
17-04-12, 07:54
محمدعلی اینجوری نمی شه گفت کجاشه باید بدی دست تعمیرکار اون ببینه کجاش مشکل داره ...
بردی جایی نشونش بدی ؟

Jagvar
17-04-12, 18:16
بابا پوریا جان فکر می کنی من کجای دنبا زندگی می کنم تعمیر کار کجا بوده آخه ، به قول سعید مساحت شهرستان ما به زور میرسه به رادیکال 2 :دی

همین که احتمال دادی از ورودی ها هست می شینم تک تک اجزای بخش ورودیش رو تست می کنم

من میشینم تست می کنم شما بگو تا کجا پیش برم حله؟

poorya_user
18-04-12, 11:14
محمد جان من که تعمیرکار نیستم برادر ... اینی هم که گفتم ورودیش هستش فقط یک احتماله ... شما اگه خود بخوای اقدام بکنی به احتمال زیاد ممکن مشکلات دیگه هم براش به وجود بیاد.
ماشالله هزار ماشالله متخصص الکترونیک که دوروبرت زیاده ، یکیش همین اردلان !!! بفرست براش یا خودش یک کاری بکنه یا بده تعمیرکار آشنای خودش !!! دست تعمیرکار بخوره بهش شاید زنده بشه ، ولی زیر دست من و تو طلف می شه .
من می خوام پاورت زنده بشه وگرنه می گفتم این رو بکن اون رو جا بزن ...

Jagvar
18-04-12, 22:40
محمد جان من که تعمیرکار نیستم برادر ... اینی هم که گفتم ورودیش هستش فقط یک احتماله ... شما اگه خود بخوای اقدام بکنی به احتمال زیاد ممکن مشکلات دیگه هم براش به وجود بیاد.
ماشالله هزار ماشالله متخصص الکترونیک که دوروبرت زیاده ، یکیش همین اردلان !!! بفرست براش یا خودش یک کاری بکنه یا بده تعمیرکار آشنای خودش !!! دست تعمیرکار بخوره بهش شاید زنده بشه ، ولی زیر دست من و تو طلف می شه .
من می خوام پاورت زنده بشه وگرنه می گفتم این رو بکن اون رو جا بزن ...

حرف حساب جواب نداره
من این حرف شمارو گوش می کنم و میفرستم برا نیما اینا یا اردلان اونا :دی

من اینجا ختم تاپسک رو اعلام می کنم:whistle: