PDA

مشاهده نسخه کامل : » تاپیک اختصاصی مادربرد MSI Z77A-GD55

Mahdi_Moosavi
13-04-12, 00:26
ســلام .

عزیزانی که بررسی تخصصی مادربرد MSI Z77A-GD55 (Only the registered members can see the link) را روی سایت شهر سخت افزار خوندند در این تاپیک میتونند به بحث و تبادل نظر پیرامون این مادربرد بپردازند .

باتشکر :Love-ssa~! (1):

Olesius
29-04-12, 23:02
با سلام

امروز فرصتی شد تا این بررسی رو چک کنم، جدای چند موردی/ایرادی که های لایت کردم چند مورد جالب به چشم اومد که باعث شد پست بدم:

- تایپ اشتباه یک کلمه انگلیسی در طول بررسی در حالی که به کرات اشاره شده (شاید عدم توجه نویسنده رو نشون می ده)
- عدم توجیه تست های بازی و 3D Mark در بررسی یک مادربورد (شاید برای افزایش تعداد صفحات؟)
- ...

پی نوشت:

برای بحث ، گفتمان و رفع اشکال پیرامون Gigabyte GA-A75-D3H می توانید به تاپیک اختصاصی این محصول در انجمن های شهر سخت افزار (Only the registered members can see the link) مراجعه فرمایید .

موفق باشید..

Over_Cracker
30-04-12, 00:54
درود دوست گلم.

نمیدونم معیار شما واسه یک بررسی با استاندارد جهانی چی هستش که از اون نگاه صحبت هایی از زیاد کردن صفحات بررسی به میان آوردید که بسیار زشت بود!

چند تا تست Gaming تو بررسي مادربرد از معتبرترين سايت هاي Review:

نمونه:

Only the registered members can see the link

و اما اشتباه تایپی!در هر سايتي شما بگيد معمولا اينچنين مواردي ديده ميشه. بنده زماني 24 ساعته اخبار و بررسي هاي techpower رو دنبال ميکردم بارها اين موارد رو یادداشت و به اطلاع تيم اخبار Techpower Up رسوندم.

Mahdi_Moosavi
30-04-12, 02:47
با سلام

امروز فرصتی شد تا این بررسی رو چک کنم، جدای چند موردی/ایرادی که های لایت کردم چند مورد جالب به چشم اومد که باعث شد پست بدم:

- تایپ اشتباه یک کلمه انگلیسی در طول بررسی در حالی که به کرات اشاره شده (شاید عدم توجه نویسنده رو نشون می ده)
- عدم توجیه تست های بازی و 3D Mark در بررسی یک مادربورد (شاید برای افزایش تعداد صفحات؟)
- ...

پی نوشت:

موفق باشید..

به به ... در وحله اول سلام و عرض ادب می کنم خدمت جناب آقای کریم خانی عزیز که بر سر ما منت گذاشتند و بر خلاف جمله ای که در امضاشون هست :

پایان فعالیت در PcN

دوباره از عرایضشون در انجمن های شهر سخت افزار بهره مند شدیم.

جناب کریم خانی به خاطر این بررسی از مجموعه که تشکر نکردید..... حقیقتا از مشکلات تحریم ها که بگذریم تا این مادربورد Sample اونم با Bios و حتی DVD حاوی درایورهای Beta !!! به دست ما رسید و پس از مکاتبه های فراوان با واحد MTC کمپانی MSI و Report باگ های فراوان تونستیم یه Bios درست و درمون برای اعمال تست ها جور کنیم کلی حرص و جوش خوردیم ...

در تعطیلات نوروز که اکثر دوستان در حال گذران اوقات خوش و دید و بازدیدهای مرسوم بودند این مجموعه به ویژه شخص بنده و آقای شهریار بارانی در حال تهیه این بررسی بودیم. اضافه کنم که این موارد وظیفه این مجموعه هست و افتخار هم می کنیم که به عنوان بهترین و بزرگترین وب سایت تخصصی سخت افزار فارسی زبان خدمتگذار ملت شریف و قدرشناس ایران هستیم .

امروز فرصتی شد تا این بررسی رو چک کنم، جدای چند موردی/ایرادی که های لایت کردم

در وحله اول که من تشکر می کنم که بازم بر سر ما منت گذاشتید و وقت گران بهاتون رو صرف کردید و این بررسی رو مطالعه کردید. هر گونه ایرادای اگر از نظر فنی می بینید خوشحال میشیم هر طور که صلاح می دونید مطرح کنید تا در اسرع وقت تصییح کنیم. بلاخره چون رویو تقریبا همزمان با NDA جهانی پابلیش شده به دلیل محدود بودن اطلاعات ارائه شده از وب سایت های کمپانی های سازنده چیپست و مادربورد ممکنه که اشتباهاتی هم به صورت غیر عمدی در این بررسی وجود داشته باشه.

شخص بنده هم بارها صراحتا اعلام کردم که احتمالا اشتباه در رویوهای بنده وجود داره و ممنون می شم دوستان به این موارد اشاره کنند تا با تصحیح اون ها رویوها این وب سایت به سطح استانداردتری برسند.

شما بگذار پای کم سوادی شخص من جناب کریم خانی ... این مجموعه افتخار می کنه که کل این تشکیلات توسط افرادی اداره میشه که میانگین سنیشون کمتر از 21 سال هست !!!

استفاده از عبارت " عدم توجه نویسنده " حقیقتا کم لطفی هستش ....

خود شما هم کاملا اشراف دارید که در بررسی و مقایسه دو مادربورد با پلتفرمی تقریبا مشابه نتایج تست های کارایی بالاخص در تست های 3D Gaming به شدت به هم نزدیک هستند و اگر اتفاق خاصی پیش نیومده باشه اختلاف نتایج محسوس نبوده و قابل چشم پوشی هستند.

همانطور که در صفحه مربوط به تست های Gaming (Only the registered members can see the link)و 3DMARK (Only the registered members can see the link)رویویی که شما بهش اشاره کردید هم مشخص هست، اختلاف ها فوق العاده کم هستند و از نظر بنده کاربران این وب سایت آنقدر باسواد و حرفه ای هستند که حتی با یک نیم نگاه گذرا به نمودارها هم متوجه تمامی ماجرا شده اند.

شما که خودتون عرض کردید :

(شاید برای افزایش تعداد صفحات؟)

به نظرتون تحلیل نتایج این چنین واضح و مشخص در عمل نوعی گزافه گویی برای پر کردن صفحه و گرفتن وقت خواننده محسوب نمیشه ؟

پی نوشت:
برای بحث ، گفتمان و رفع اشکال پیرامون Gigabyte GA-A75-D3H می توانید به تاپیک اختصاصی این محصول در انجمن های شهر سخت افزار (Only the registered members can see the link) مراجعه فرمایید .

لازم به ذکره که این بخش از رویو که آخرین خط اون هم هست بعد از اینکه کل مطالب به صورت عمومی پابلیش میشه و بعد از اینکه تاپیک های مربوط به بررسی توسط نویسنده رویو در انجمن ایجاد میشه توسط پابلیشر سایت نوشته میشه که در مورد این رویو متاسفانه به هر دلیلی اشتباه نوشته شده .

این مورد در اولین فرصت تصحیح میشه . من از طرف مجموعه در این مورد از کل خوانندگان این رویو عذرخواهی می کنم . ممنون بابات تیزبینی شما ...

موفق باشید..

همچنین دوست عزیز ...

================

خارج از گود :

آقا ما خیلی مشتاقیم شما رو یه بار از نزدیک ملاقات کنیم ... من به شخصه که خیلی کم سعادت بودم که تا حالا موقعیتی پیش نیومده که شما رو از نزدیک ملاقات کنم ... دوستان می گن مخصوصا موقعی که "کراوات" می زنید به شدت خوشتیپ می شید ... تهران که اومدید حتما قبلش یه خبری بدید حتما برای عرض ارادت خدمتتون برسیم

:Love-ssa~! (1):

Mahdi_Moosavi
30-04-12, 03:05
راستی تا یادم نرفته :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link/?div=Awards)

Only the registered members can see the link/?div=Awards

همانطور که ملاحضه می کنید برای بار دومه (Only the registered members can see the linkتست-و-بررسی-کامل-MSI-GTX-580-Lightning-1536MB?p=232273&viewfull=1#post232273) که لوگوی Award و لینک وب سایت شهر سخت افزار به عنوان یک رسانه بین المللی و معتبر در وب سایت رسمی کمپانی MSI دیده میشه .

فقط تنها مشکلی که خود ما رو هم به شدت ناراحت کرده به دلیل تحریم ها و ماهیت تنها پشتیبان محصولات کمپانی MSI ( کمپانی ماتریکس ) که اگر اشتباه نکنم دفتر اصلی اون در Dubai هست به جای کشور ایران از United Arab Emirates استفاده شده که با مکاتبه با کمپانی MSI در تلاشیم که این مورد هم تصحیح بشه.

:Love-ssa~! (1):

Olesius
30-04-12, 18:41
سلام آقای موسوی عزیز

از لطف شما ممنونم، راستش قصد داشتم زیر بررسی کامنت بذارم ولی ترجیح دادم برای مکالمه بهتر با خودتون در فروم پست بدم

هیچ کسی منکر انرژی و وقتی که صرف کردید نیست و این قابل ستایش هست ولی خوب مسائل کاری همیشه باعث می شه مستقیم بریم سر اصل مطلب!
شرایط مشابهی در نوروز امسال برای ما وجود داشت و مشغول تست Xpower II بودیم

بهرحال...
- موارد و ایراداتی که (از نظر من) به این بررسی وارد هست بعد از ارسال برای شرکت و کمپانی با (صلاح دید مدیران شرکت) سعی می کنم در اختیارتون قرار بدم. شرایط مشابهی هم برای بررسی کارت گرافیکی 580 لایتنینگ وجود داشت
(وقتی که لفظ بررسی تخصصی و با استاندارهای جهانی مطرح می شه انتظار خواننده هم از بررسی بالا می ره)

- عبارتی که بروی مادربورد، جعبه، کاتالوگ، وب سایت، ... بارها ذکر شده انتظار نمی ره اشتباه نوشته بشه

- در مورد تست های گیمینگ، من و شما بخوبی از شباهت ساختاری چیپست های تست شده آگاهی داریم و عموما هم انتظاری از افزایش/کاهش کارایی وجود نداره لذا به نظرم کمی نامتعارف بود
(البته این مورد به نظر نویسنده مرتبط هست)

با تشکر

پی نوشت:
کم سعادتی از ما بوده، عموما چند روزی که تهران میایم بدلیل مشغله کاری تا آخر وقت شرکت هستیم و فرصت چندانی برای بیرون رفتن نمی مونه. لباس پوشیدن من هم منطبق با قوانین شرکت هست...

Over_Cracker
30-04-12, 20:10
- در مورد تست های گیمینگ، من و شما بخوبی از شباهت ساختاری چیپست های تست شده آگاهی داریم و عموما هم انتظاری از افزایش/کاهش کارایی وجود نداره لذا به نظرم کمی نامتعارف بود

شما خودتون جواب خودتون رو دادید! مخاطب این بررسی تنها شما نیستید که به صرف آگاهی شما،از تست های واقعی صرف نظر بشه. یک بررسی نویس همیشه از نگاه اکثریت مخاطبین و خواننده هاش حتی کم سواد ترینش به موضوع نگاه میکنه نه از نگاه یک متخصص. اگر قرار بود تست های گیمینگ حذف بشه،می بایست یک بررسی و مقایسه بین چیپست های مذکور و به قول شما مشابه گرفته بشه تا برای کاربران شفاف سازی بشه که مادربرد های سری 6 با 7 از لحاظ گذرگاه ها،پورت ها،ساپورت Lane ، پهنای باند و... مشابه هستند و تفاوتی در کارایی ندارند.در این شرایط بازهم با یک سری مباحث تئوری روبرو بودیم که دلچسب خواننده نبود،حال با هوشیاری آقای موسوی تمامی مباحث مذکور در قالب چند تست به اثبات میرسه و بسیار قابل فهم،درک و مخاطب پسند تر هستش. و از یک طرف باعث جامع تر شدن بررسی و از طرفی باعث کمتر شدن حجم کار و صفحات بررسی نسبت به پرداختن به مباحث تئوری مقایسه بین چیپست های Z68 و Z77 شده.

شاد باشید.

Amir.l
30-04-12, 22:47
به به ببین برادر یوسف گم کشته باز آمد به PCN !؟!
خوب میخوام خط به خط ایراد بگیرم میدونی چون به هر حال " شرایط کاری ایجاد میکنه"

تایپ اشتباه یک کلمه انگلیسی در طول بررسی در حالی که به کرات اشاره شده

عجب مشکل بزرگی!
2 تا خبر خوب داره
1.بررسی از نظر فنی عالی بوده(غیر این هم نبود که برای انتقاد از کوچیکترین ها هم گذشت نکردن)
2.انتفاد همیشه راه روشن برای پیشرفت!

شرایط مشابهی در نوروز امسال برای ما وجود داشت و مشغول تست Xpower II بودیم

شرایط برای شفاف سازی "مادربرد در اختیار دوستمون قرار ندادن ... گفتنی ها را باید گفت....

مشابهی هم برای بررسی کارت گرافیکی 580 لایتنینگ وجود داشت
(وقتی که لفظ بررسی تخصصی و با استاندارهای جهانی مطرح می شه انتظار خواننده هم از بررسی بالا می ره)
"
یاد ی ضرب المثل افتادم!ولی متاسفانه شهریار خیلی دل رحمه زیاد نمیتونم باز صحبت کنم!
برای من مهمه که کسی پستم رو ویراش نکنه یا به خودش اجازه بده بخواد پست من رو پاک کنه! میدونم چیزی از این موضوع دستگیرت نمیشه و بیگانگی داری !

- عبارتی که بروی مادربورد، جعبه، کاتالوگ، وب سایت، ... بارها ذکر شده انتظار نمی ره اشتباه نوشته بشه

نقطه سر خط!

میشه روش حساب کرد

lol

کم سعادتی از ما بوده، عموما چند روزی که تهران میایم بدلیل مشغله کاری….”
ی سر میریم بازار یکم برند های دیگه رو از نزدیک میبینیم و با بچه ها ی قرار میزاریم و چند تا عکس یادگاری مجلسی میگیرم و هر جای این بازار که میریم ی نامی از این اردلان Faker هست =))

Shahryar
01-05-12, 23:15
وقتی شما نوعی میشینید بار ها بررسی های شهر سخت افزار را میخونید و ایراداتش را ریز به ریز پیدا میکنید تا ما یک بررسی بی نقص ارائه کنیم ، چرا ما نباید استقبال کنیم و خوشحال بشیم ؟! این دقیقاً چیزی هست که ما میخوایم ... ! :1. (35):

دو تا ایراد تایپی که گفتید برطرف شد .

- موارد و ایراداتی که (از نظر من) به این بررسی وارد هست بعد از ارسال برای شرکت و کمپانی با (صلاح دید مدیران شرکت) سعی می کنم در اختیارتون قرار بدم. شرایط مشابهی هم برای بررسی کارت گرافیکی 580 لایتنینگ وجود داشت

قطعاً همین کار را بکنید !

وقتی AnandTech توی بررسی هاش غلط های املایی و یا وب سایتی مثل TechpowerUp ایراد فنی داره قطعاً شهر سخت افزار هم خواهد داشت و گزارش این مشکلات توسط خواننده ها و صدالبته کیفیت ذاتی بالای مطالبشون هست که باعث شهرت و اعتبارشون میشه و شهر سخت افزار هم اگه ادعا میکنه که بررسی های تخصصی در کلاس جهانی ارائه میکنه قطعاً با دید باز انتقاد های وارد بهش را بررسی میکنه تا در آینده بررسی های بی نقص تر و با کیفیت بالاتری را در اختیار خوانندگانش قرار بده .

فراموش نکنید که وقتی معرفی همچین مادربرد و پلتفرمی در ایران به عهده شهر سخت افزار هست پس قطعاً اعتبار و کیفیت اولیه وجود داشته و ایرادات هم مثل هر وب سایت دیگه ای با گزارش شما عزیزان حل میشه .

پی نوشت : بعد از 3 سال منتظر وب سایت جدید شهر سخت افزار ( صفحه اصلی ) باشید ... !

شــاد باشید !

Stream
02-05-12, 07:29
یادمه AnandTech چند سال پیش در ریویو 8800GT که منتشر کرده بود در این صفحه (Only the registered members can see the link) به کل مشخصات سیستم تستی که نوشته بود اشکال داشت و برای مادربرد DDR3 رم DDR2 نوشته بودن (این که بزرگتر از مثلا یک اشتباه املایی یا تایپی است!)، و این نشان بی توجهی یا ... نیست. انسان اشتباه می کنه اونها هم وقتی فهمیدن اشتباهشون رو درست کردن. کل سایت یا ریویو شون زیر سوال نرفت.

هدف از بیان کردن اشتباه باید کمک به بهتر کردن مطلب و سازندگی باشه، نه زیر سوال بردن مقاله یا نویسنده. یادتون نره زمانی که ما اشکال فنی و علمی (Only the registered members can see the link) (نه تایپی) در مقالات انجمن دوست و همسایه پیدا کردیم با هدف رفع اشکال مطلب رو اعلام می کردیم، نه مچ گیری و تمسخر و حتی عرض ارادت هم به نویسنده مقاله و زحماتش داشتیم. :cool: در هر صورت با هر دلیل و هدفی هر جا اشتباهی پیدا شد لطفا اطلاع بدید تا نقص ها رو برطرف کنیم. :1. (23):