PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل لرزش تصویر LCD که با راه حل های مرسوم، مشکلش حل نمیشه

second_face
12-04-12, 14:00
با سلام خدمت اساتید و دوستان عزیز
من مشکلی با مانیتور LCD دارم ، آن هم اینکه، چند ماهی هست که مانیتور LCD من تصویرش میلرزه
همه راه های معمول رو هم رفتم، درایور کارت گرافیکم و آپدیت کردم، درایور مانیتور رو نصب کردم.
مدل کارت گرافیک من ATI Radeon 7000 هستش, 64Meg ( خدا بیامرزشون، نسلشون منقرض شده دیگه )
مدل LCD من، Samsung nw1733 هست.
کارت گرافیکم قدیمیه، مال سال 82 اما مانیتور رو پارسال خریدم، حدس میزنم که این کارت گرافیکم به مانیتور نمیخوره، یا مچ نمیشه، یا نمیکشه.
نظر شما اساتید چیه ؟
ممنون میشم از راهنماییتون
.
.
.
با تشکر

PUMAOC
12-04-12, 18:51
سلام دوست من. برای من با گرافیک GS7300 یه همچین مشکلاتی پیش اومده. ولی به راحتی حل شده چند تا راه حل می گم امتجحان کنید ان شا الله از این موارد باشه و درست شه :

اول حتما از سلامت کابل مانیتور که از VGA تصویر می گیرید مطمئن شید و کابل ها رو حتما محکم جا بزنید.

بعد از درایور کارت گرافیک برید به قیمت اس---ین رزولوشن یا چینج رزولوشن ستینگ یا یه همچین چیزی که داخلش رزولوشن مانیتو رو تنظیم می کنن. توی همین بخش یه قسمت داره به این شکل :

Refresh rate :60 Hz

این مقدار برای مانیتور 17 شما اگر روی 59 یا 60 (مقیاسش هرتز هست)باشه کمی پرش تصویر دارید این مقدار رو حداقل روی 70 بزارید 75 و 76 هم باید داشته باشه. احتمالا مشکلتون حل بشه.

مشکل بعدی می تونه به خاطر خرابی گرافیکتون باشه که باید تعویض شه.

من کمترین احتمال رو به خرابی مانیتور می دم.