PDA

مشاهده نسخه کامل : ریست شدن کامپیوتر!

P A R H A M
11-04-12, 22:15
درود

دوستان من دوستم سیستمش به استارت ویندوز که میرسه ریست میشه!

چند روز پیش میبره تعمیراتی میگه مشکل از هارد هست هارد رو براش عوض میکنه چند روزی درسته باز همون جریان پیش میاد یعتی ریست شدن مجدد!

اگه اساتید میدونن مشکل چیه لطف بزرگی میکنن کمک کنند

سپاس

Moein
12-04-12, 10:17
پرهام جان با ارور خاصی ریستارت میشه یا خیر سیستم به کل بدون اینکه بلو اسکرین یا چیزی شبیه به اون بده ریستارت میشه>؟

اولین کاری که خود شما می تونی انجام بدی دمای سی پی یو رو از توی بایوس مادربورد چک کنی یک وقت فن دچار مشکل شده و دمای زیاد باعث میشه سیستم خاموش بشه یا بعضا ریستارت بشه.

کانفیگ سیستم رو هم اگر مقدور هست ذکر کنید

P A R H A M
12-04-12, 11:15
تشکر بابت پاسخت معین جان

نه پیغامی چیزی نمیده.دمای CPU هم مثل همیشه هست.

فقط کانفیگ رو من دقیق نمیدونم چی هست ازش میپرسم میگم.
یک چیز دیگه که هست من یبار دقیقا به این مشکل برخوردم که ابتدا توی مدت های طولانی تر سیستم ریست میشد بعد کم کم زمانش کم شد تا کار به جایی رسید که برای خودمم به استارت ویندوز که میرسید ریست میشد همه قطعه ها رو تست کردم باز به نتیجه نرسیدم آخر مین بورد رو عوض کردم درست شد.

ولی دوستم سیستمش رو که برده تعمیراتی گفته مشکل اصلا نمیتونه از مین برد باشه!

fatima2012
09-08-12, 14:51
با سلام

ریست شدن سیستم دلایلی داره از حمله داغ شدن سی پی یو در اثر کار زیاد - خرابی فن سی پی یو -ویروس و...
اگه مشکل از سی پی یو نباشه و مطمئن هسیتد فن هم درست کار میکنه از مسیر زیر میتوان اتوماتیک
ریست شدن سیستم رو که در بعضی از موارد می تونه کار ویروس ها هم باشه را متوقف کرد:
کلمه services را در قسمت Run تایپ کنید از لیست سرویس های موجود سرویس
Remote Proceduer Call(RPc)را انتخاب ودابل کلیک کنید در پنجره باز شده
وارد تب recavery شوید و تمام گزینه های موجود را Take No action کنید.
در این صورت اتوماتیک ریست شد سیستم غیر فعال می شود.
یک راه دیگه : وقتی سیستم رو روشن کردید بعد از صفحه ی مادر برد دکمه f8 یا f5 را بزنید تا
وارد صفحه safe mode بشید از میان گزینه های موجود گزینه
Disable atoamatic restert on system failureرا انتخاب کنید تا با این گزینه ویندوز لود شو د.
در این صورت برای استفاده از این گزینه در هر بار مراجعه به سیستم باید ازهمین طریق وارد شوید.
موفق و پیروز باشید..........

amigames
09-08-12, 18:08
اگه مشکل از داغ کردن و اینا یا ویروس نباشه احتمالش هست که چیپست های مادربورد مشکل داشته باشه چون برای خودم یه مشکل شبیه به همین پیش اومده بود

javadshahvand
11-08-12, 10:20
پرهام عزیز آیا توستاپ هم ریست میشه؟ یه ویندوز هم نصب بکن ببین با اون هم ریست میشه در ضمن کانفیگ سیستم رو هم بگی خوبه؟