PDA

مشاهده نسخه کامل : يك پيشنهاد خوب براي جا انداختن قوانين در ذهن كاربران

AMIR_P30
05-06-07, 23:14
با سلام خدمت دوستان عزيز

من يه فكري به ذهنم رسيد گفتم اينجا هم مطرحش كنم. اين موضوع تا حالا در هيچ جا اجرا نشده و هيچ كس تا حالا فكر نكنم به فكرش بوده باشه.

ببينيد همه ما خوب ميدانيم كه قوانيني كه در ابتداي همين فروم است را هيچ كس نمي خواند يا حتي خود ما هم وقتي ميخواهيم در يه فروم ثبت نام كنيم هم نمياييم كاملا قوانينش رو بخونيم و بعد تيك قبول دارم رو بزنيم .(خداييش همين طور نيست؟)

خوب ولي اين قوانين نياز است و اصل اساسي فروم هست . اما اين را هم ميدانيم كه خيلي كم كاربري پيدا ميشه بياد وقت بزاره و قوانين رو هم بخونه .

بعدش هم مياد خلاف قوانين رفتار ميكنه . كه ما مجبور ميشيم تذكر بديم و ....
اين مورد ممكنه براي هزاران كاربر به طور مكرر تكرار يشه و هر كدوم به نحو خاصي .

خوب پس راه حل چيه؟
راه حلش به نظر من اينه كه هر كدوم از ادمين ها - مديران - سوپر مدير ها - دستياران و كاربران فعال بيان و هر كدومشون يك بند از قانون رو بيان تو امضاشون بزارن _(براي يه مدت طولاني)

براي تنوع هم ميتون قانون ها رو هر چند وقت يكبار بين خودشون عوض كنن.

با اين كار خواه ناخواه چشم كاربر به مرور زمان با قوانين آشنا ميشه . چون داره هميشه اونا رو تو امضا افراد مختلف ميبينه .

همين

اين بود پيشنهاد ما

منتظر نظرات دوستان هستيم.

يا علي

Shahryar
06-06-07, 10:11
امیر جان ممنون از پیشنهادت دقت کرده باشی اون قوانین اول قوانینی نیست که ما تعیین کرده باشیم و قوانینی کلی برای عضویت در یک انجمن هست و بیشتر عمومی هست . من میگم به جای اینکه هر نفر بیاد و امضای خودش را به خاطر قوانین تغییر بده ادمین ها و مدیران لینک قوانین را قرار بدند و از همه مهم تر اینکه به زودی این قوانین در داخل قوانین انجمن جای داده میشه . ببینید این قوانین کلی را در تاپیک قوانین به زودی قرار میدیم که کسانی که نخوانده اند آن قوانین را به راحتی متوجه شوند

موفق باشید
شهریار

AMIR_P30
06-06-07, 23:13
خوبه
ولي شهريار جان توجه كن كه مسله اصلي اينه كه چشم كاربرا با قوانين برخورد داشته باشه

و گرنه توي تاپك قوانين رو زدن زياد موثر نيست.

كمتر كسي مياد بخونه . (يعني اين يه معضل همگاني است كه افراد وقت نميزارن قوانين رو بخونن).

AMIR_P30
08-06-07, 15:32
دوستان ديگه نظري ندارن؟

KING
08-06-07, 19:18
والا نظر بدي ندادن امير جان
بنظر بنده هم اگه اينطوري بشه خوبه
حقيقتش حتي من خودم قوانين هيچ سايتي رو كامل نخوندم فقط چند بند اولش رو مرور ميكنم
اگه تو امضا قرار بگيره قوانين ذهن نشين ميشه به كاربرا و نظر بنده هم اينه كه تو امضا هر يك از مديران و سوپر مديران قرار بگيرد
بازم منتظر نظر بقيه دوستان هستيم

aMiR HosSeiN
14-07-07, 00:08
من امروز این تاپیک رو خوندم.
به نظر من هم فکر خوبیه.قوانین اصلی و کلیدی .

fokonishi
14-07-07, 08:29
به نظر من هم فکر خوبیه

چون روز به روز بر تعداد کاربران افزوده میشه

و کسی هم نمیاد وقت خودشو صرف خوندنه قوانین کنه :1. (26):

aMiR HosSeiN
14-07-07, 15:53
من این کار رو شروع کردم .
بقیق ی دوستان هم اگه دوست داشتن یکی از بند های قانوت رو توی امضاشون بذارن.