PDA

مشاهده نسخه کامل : حضور اولین پردازنده AMD FX-8150 در ایران !!!

Advanced Micro Devices
27-03-12, 20:02
با سلام و عرض ادب خدمت شما دوستداران مباحث پردازنده ها و کاربران عزیز شهر سخت افزار .

این تاپیک جهت اعلام حضور اولین پردازنده AMD FX-8150 نسخه جدید B2 در ایران و نمایش تست ها و بنچ مارک های اولیه این پردازنده داغ و بحث برانگیز ایجاد شده ...
برای آشنایی شما دوستان وعزیزان نظر شما رو به مقاله ای در رابطه با پیدایش ومعرفی معماری بولدوزر بر گرفته شده از سایت نارنجی جلب میکنم تا بعد از آشنایی نسبی با این معماری به ادامه مطلب بپردازیم ...

سر انجام این پردازنده در سال 2011 وارد بازار شد ! AMD اعلام کرده قصد دارد با ارائه آخرین پردازنده از سری FX تحت سوکت AM3+ -942 تحت معماری جدید زامبی سیکل تولیدی خود را به سوکت f 1207 منتقل کند و پس از تولید سری بولدوزر شرکت AMD با نام FX-8130P))با کد نام
AMD-FX8150 این پردازنده باوجود اعلان های کمپانی که قرار بوده در ساخت آن 2میلیارد تراتزیستور به کار گمارده شود فاقد 800 میلیون ترانزیستور بوده که در عین حال پردازنده ناقص AMD در اولین گامهای خود با شکستن رکورد فرکانس دنیا به میزان 8428 مگاهرتز خود را در کتاب رکورد های دنیا (گینس) تثبیت کرد ولی پس از چندی از حضور این پردازنده در بازار و خریداری شدن آن توسط خیلی از کاربران، کاربران متوجه به عدم سازگاری این پردازنده با سیستم ویندوز7 شدن که با اعلامهای مکرر کاربران نسبت به نقص پردازنده وپیگیری AMD و ماکروسافت ؛ این همکاری ها و پیگیری ها باعث چند تغییر عمده شد که در نهایت به ایجاد نسخه B3 شد که در سه ماهه آخر سال 2012 عرضه خواهند شد . در زیر یک جمع بندی اجمالی به رویداد های مهم این پردازنده داریم :

تبادل نظر بین AMDو Microsoftوتست های مایکروسافت بر روی

(FX-8130P)FX8150 یا نمونه اولیه و ارائه اولین پچ ویندوز جهت سازگاری با سیستم پردازشی بولدوزر

تست های اولیه نمونه جدید B2 توسط کمپانی مایکروسافت و بازخوانی و کد نویسی مجدد توسط Microsoft وایجاد پچ دوم وآزمایشهای اولیه آن بر روی پردازنده و افزایش 10 درصد کارایی پردازنده
افت قیمت پردازنده از 345 دلار به 239دلار
تغییر مسیر بولدوزر به سمت مصرف کمتر و اصلاح ساختاری آن به صورتی که این نسخه (B2 اصلاح شده( از تعداد ترانزیستور های آن کاسته شده برای بهینه سازی انرژی و انتشار جدید ترین خبر درباره نسخه سوم B3 از8150 که نقص ساختاری اون پس از تغییرات کلی تری رفع شده و با نام 8350 در Q32012 ارائه میشود.

خیلی از کاربران اینترنت علاقمند شدند که خودشان این تستها را انجام دهند ولی متاسفانه پردازنده بالا تر از 8120 وارد ایران نشد و مسائل سیاسی روز نیز با تحریماتی که همراه داشت باعث توقف واردات به کشور شد!!

ولی خدمت شما دوستان عرض کنم که به دلیل علاقه فراوانم به پردازنده های AMDو اینکه بنظرم بیشتر تستها وخبرهای اینترنتی ضد و نقیض بودند من به شخصه اقدام به خرید نمونه B2 این پردازنده توسط یکی از اقوام در ایالیت کالیفرنیا کردم و در اسفند ماه به دست بنده رسید و به زودی یکسری تستهای اولیه که برروی این پردازنده انجام داده درادامه این تاپیک قرار خواهیم داد تا حقیقت اصلا حات ونحوه عملکرد آن برای تمام ایرانی ها که دسترسی به این پردازنده را ندارند ، آشکار خواهد کرد .

این هم چند اسکرین شات تحت ویندوز 7و چند اسکرین شات تحت ویندوز XP

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

mohammad1985
27-03-12, 22:59
عکسها رو در سایت آپلود کنید .

hd.divx
29-03-12, 18:26
سلام
این میتونه در حد cori7 عمل کنه؟

Advanced Micro Devices
31-03-12, 13:26
سلام
این میتونه در حد cori7 عمل کنه؟

دوستان سلام
بعد از غيبت چند روزه خدمتتون عارضم كه من از اول Amd داشتم نميدونم i7 چطوريه وبااون كار نكردم
اين پردازنده به شدت تشنه انر‍‍‍ژي هست و من بايد براش يه پاور گردن كلفت تهيه كنم كه هم بتونه پردازنده ورمها رو ساپورت كنه هم بتونه كارت گرافيك رو هندل كنه ولي از اون در برنامه پينكل استديو استفاده كردم قبل از اين يك فيلم يگ گيگا بايتي رو در مدت 2 ساعت رندر ميكردم ولي با استفاده از اين پردازنده در مدت نيم ساعت فيلم رو رندر كردم البته بهتون بگم كه اين رندر رندر معمولي نبوده يعني سعي كردم كليه قابليتهاي برنامه پينكل را روي كل فريمهاي فيلم استفاده كنم يعني ازقبيل افكتها و زير نويسها تغيير سايز نمايش فيلم و ..... البته نكته جالب اينه كه ميانگين استفاده از هر 8 هسته اون حدود 20 درصد كل بود اونم براي رندر سنگين پينكل !!!! اينطوري بگم پينكل رو چرخ كرد داد بيرون !!!!:yes:
خلاصه به نظر من اين پردازنده خيلي حرفها براي گفتن داره
مهم ترين مسئله اينه كه اين پردازنده بايد يه سيستم عامل سازگار با خودش داشته باشه
با سيستم عاملي مثل ويندوز هفت كه مبتني بر پردازش نسل قبل با اين پردازنده عمل ميكنه و اون پچ هايي كه مايكروسافت ارائه ميكنه نميشه راجع به اون قضاوت كرد
بايد منتظر ويندوز 8 باشم ولي اون با xpو 7 32 و64 بيت خوب كارميكنه بايد سرعت فوق العاده اون رو در بازي كردن مثلا با بازي كرايسس 2 ببينيد كه فوق العاده سريع كارميكنه اونم باوجوداين كه من به علت گران شدن قطعات كامپيوتر موفق به خريد 6990 نشدم چون قيمتش قبل از عيد فضايي بالا بود
از گرافيك 1 گيگ GeForce 210 معمولي استفاده ميكنم و پاورم هم 500 وات هست و بايدحداقل 1200 باشه !!!!
يخورده وقت ميبره تا تانكر اين بلدوزر رو براي حركتهاي سنگين پر كنم چون سو خت زياد مصرف ميكنه :yes:
يه عذر خواهي بزرگ همه به شما بدهكارم چون نتونستم عكسهاي اوليه اون رو درست آپلود كنم چون سفر نوروزي من به شهرستان يخورده طولاني شد ومن 15 فروردين تهران هستم اينجا سيستم كافي نت ها بسيار بد كار ميكنه من در آينده با استفاده از دستگاه خودم براتون جديد ترين اسكرين شات ها رو سند ميكنم !!!!

اينم اسكرين شاتي كه قبلا خوب آپلود نشده بود

673767386739

باتشكر از همه شما دوستان سال نوي شما مبارك باشه

Advanced Micro Devices
02-04-12, 23:49
دوستان گلم سلام

اینم اسکرین شاتی از ویندوز Xp که تا حالا کسی ارائه نکرده چون بیشتر اسکرین شات ها از ویندوز 7 بوده !!!!!!

6773

باتشکر از صبر وحوصله شما دوستان گلم

Rezasam1
03-04-12, 01:32
سلام دوست عزیز

میتونید نرم افزار افترافکتز رو نصب کنید برای درک بهتر قدرت بلدوزر . من یک پروژه HD هفت ثانیه ای بدم ببینیم چطوری هست قدرت رندرش نسبت به دو پردازنده ای که تست قدرت گرفتم ازشون

PHENOM II X6 1055 3430MHZ - SANDY BRIDGE 2600K 4300MHZ

من پروژه رو با این دو سیستم با کمک دوستم رندر کردیم و من مخم سوت کشید از سرعت رندر بسیار بالا و حیرت آور سندی بریج 2600

که تازه فهمیدم سندی بریج یعنی چی

اگه موافق هستی بفرمایید پروژه رو بدم با پلاگینهای خود افترافکتز ساخته شده و تنها کاری که میتونید بکنید کلید روی دکمه رندر و گذاشتن اسکرین شات از پنجره پایانی رندرینگ هست

با تشکر

Advanced Micro Devices
03-04-12, 14:40
سلام دوست عزیز

میتونید نرم افزار افترافکتز رو نصب کنید برای درک بهتر قدرت بلدوزر . من یک پروژه HD هفت ثانیه ای بدم ببینیم چطوری هست قدرت رندرش نسبت به دو پردازنده ای که تست قدرت گرفتم ازشون

من پروژه رو با این دو سیستم با کمک دوستم رندر کردیم و من مخم سوت کشید از سرعت رندر بسیار بالا و حیرت آور سندی بریج 2600

اگه موافق هستی بفرمایید پروژه رو بدم با پلاگینهای خود افترافکتز ساخته شده و تنها کاری که میتونید بکنید کلید روی دکمه رندر و گذاشتن اسکرین شات از پنجره پایانی رندرینگ هست

با تشکر

از این لحاظ مشکلی نیست فقط بگم به علت ضعف پاور نمیتونم زیاد فرکانس رو بالا ببرم چون نمیکشه فقط فرکانس 3.6
مشکلی نیست من افترافکتز نصب میکنم خبر میدم برام ایمیلش کنید
با تشکر

mohamad70
03-04-12, 15:14
سلام دوست عزیز

با تشکر

با اجازه دوستمون باید بگم که FX 8150 و به طور کلی معماری بولدوزر در رده Desktop و Mobile تقریبا هیچ حرفی برای گفتن نداره.

تغییر مسیر بولدوزر به سمت مصرف کمتر و اصلاح ساختاری آن به صورتی که این نسخه (B2 اصلاح شده( از تعداد ترانزیستور های آن کاسته شده برای بهینه سازی انرژی

لطفا در مورد این جمله هم توضیح بدید !!! ؛ چون اگر منظورتون کاهش تعداد ترانزیستور از 2 میلیارد به 1.2 میلیارد بوده که این فقط یک اشتباه خنده دار از طرف AMD در اعلام مشخصات پردازنده های بولدوزر بود که بعدا رفعش کرد !

بنده تا به حال ندیدم برای کاهش مصرف پردازنده به یکباره تعداد ترانزیستورها در طی یک Revision جدید کاهش داده بشه !!

رضاجان شما اگر یک دوری در سایت های مختلف بزنید می تونید عملکرد این محصول رو در After Effect مشاهده کنید :

6776

این پردازنده به اصطلاح قدرتمند ، از Phenom II X6 که مثلا قراره جایگزینش بشه هم در رندر ضعیف تر عمل کرده. بولدوز برای رقابت با سندی بریج به یک سرعت کلاکی بیشتر 4.5GHz نیاز داره ! که در اینصورت TDP یک عدد نجومی میشه.

6777

متاسفانه بعد از عرضه بولدوزر وقتی دیدم AMD در ترسیم آینده محصولات خودش 10 الی 15% افزایش کارایی را برای هر نسل پیش بینی کرده ( تازه این یک عدد خوش بینانه از سوی AMD هست ) کاملا مطمئن شدم که باید با پردازنده های AMD خداحافظی کنیم.

تنها برگ برنده فعلی AMD فقط و فقط APU هاش هستن که با تکیه بر گرافیک های مجتمع خوبی که در انحصار داره ، فعلا اینتل رو دچار مشکل کرده.

Advanced Micro Devices
03-04-12, 16:19
با اجازه دوستمون باید بگم که FX 8150 و به طور کلی معماری بولدوزر در رده Desktop و Mobile تقریبا هیچ حرفی برای گفتن نداره.

رضاجان شما اگر یک دوری در سایت های مختلف بزنید می تونید عملکرد این محصول رو در After Effect مشاهده کنید :

6776

این پردازنده به اصطلاح قدرتمند ، از Phenom II X6 که مثلا قراره جایگزینش بشه هم در رندر ضعیف تر عمل کرده. بولدوز برای رقابت با سندی بریج به یک سرعت کلاکی بیشتر 4.5GHz نیاز داره ! که در اینصورت TDP یک عدد نجومی میشه.

6777

متاسفانه بعد از عرضه بولدوزر وقتی دیدم AMD در ترسیم آینده محصولات خودش 10 الی 15% افزایش کارایی را برای هر نسل پیش بینی کرده ( تازه این یک عدد خوش بینانه از سوی AMD هست ) کاملا مطمئن شدم که باید با پردازنده های AMD خداحافظی کنیم.

تنها برگ برنده فعلی AMD فقط و فقط APU هاش هستن که با تکیه بر گرافیک های مجتمع خوبی که در انحصار داره ، فعلا اینتل رو دچار مشکل کرده.

l محمد جان سلام
بد و خوب نتیجه تست هر چی باشه من براتون قرار میدم شما چرا انقدر عجولی ؟
ما تست رو انجام میدهیم اگر نتیجه تست ما با مطلب ارائه شده شما برابر بود خودم با فونت درشت و مستند نتیجه رو قرار میدیم
این تاپیک برای همین ایجاد شده که خودمون تست کنیم !!!
فقط خواهش میکنم کمی حوصله کن

باتشکر

Rezasam1
03-04-12, 17:05
درسته محمدجان من هم شنیدم که این پردازنده حتی در بعضی موارد ار فنوم من با این فرکانس اورکلاک شده ضعیفتر هست

من منکر قدرت سندی بریج بودم و پیش خودم نهایت میگفتم 30 تا 40 ثانیه نهایت سزیعتر رندر کنه از سیستم من چون سیستم من 6 هسته 3400 هست و سندی 4 هسته با 4 هسته مجازی

بعد از نشستن 8 دقیقه ای رندرینگ فنوم آقا چی بگم مثل یک خواب بود سندی بریج در مدت 58 ثانیه پروژه رو رندر کرد من که خوشکم زده بود و باورکردنی نبود

توی تنظیمات افتر افکتز سی اس 5 رفتیم و با دیدن عدد 8 مقابل تعداد هسته های سندی یکه خوردم و فهمیدم افترافکتز سندی رو 8 هسته شناسایی و رندر کرده خب 8 هسته 4300 مگاهرتز اونم معماری سندی بریج همین میشه

خلاصه من بعید میدونم بلدوزر بتونه در ثانیه رندر کنه شاید 2 تا 3 دقیقه بشه

حالم بدگرفتست که اون موقع که 370 تومن بود بجای خرید سندی رفتم گرافیک خریدم

حالا ببینیم 8150 چه میکنه

ویرایش

در تست رندر پروژه تصمیم گرفتیم نقش گرافیک را هم در رندر بررسی کنیم گرافیک من یعنی رادئون 6870 با گرافیک داخلی سندی با فعال کردن opengl

که خب شاهد سرعت بالای سیستم خودم بودم که در یک دقیقه و 30 ثانیه با کمک کارت گرافیک پروژه رندر شد

ولی در سندی تاثیری نکرد و همون 58 ثانیه رندر شد ( حالا من نمیدونم که دوستم متوجه شده opengl رو فعال کنه یا نه )

Advanced Micro Devices
03-04-12, 23:36
با سلام خدمت دوستان

اینم لینک ولیداز cpu_Z برای یکسری از دوستان که کلیه ابهاماتشون بر طرف بشه :
Only the registered members can see the link
(Only the registered members can see the link)
با تشکر

Mahdi8063
05-04-12, 22:08
دوست عزیز شک نکنید این پردازنده به هیچ وجه ارزش خرید نداشته و خیلی ضعیف تر از اون چیزی هست که فکر میکنید ...

به نظر من که حتی ارزش 300 تومن رو هم نداره چه برسه با این وضع دلار اینجا 8120 رو 500 میدن !

Advanced Micro Devices
05-04-12, 22:41
دوست عزیز شک نکنید این پردازنده به هیچ وجه ارزش خرید نداشته و خیلی ضعیف تر از اون چیزی هست که فکر میکنید ...

به نظر من که حتی ارزش 300 تومن رو هم نداره چه برسه با این وضع دلار اینجا 8120 رو 500 میدن !

سلام دوست گلم

از نظر شما بسیار ممنونم
قیمت 8120 الان به 300 دلار نمیرسه چون الان 8150 با سیستم خنک کننده مایع به تازگی با قیمت 329 دلار عرضه میشه که فقط خنک کننده مایع اون رو که با کورسیر مقایسه میشه جدا از پردازنده باید به قیمت 300 هزار تومان بخری
در هر صورت از حسن لطف دوستان بسیار متشکرم
به امید اینکه در آینده نتایج تست ها نظر شما رو هم جلب کنه