PDA

مشاهده نسخه کامل : آیا هنگ کردن سیستم میتونه به پاور ربط داشته باشه؟

Davood2549
07-03-12, 12:38
سلام
حدود 3 ماه پیش اشتراک ADSL گرفتم با مودم tp link 8811. حدود یک ماه اول عالی بود و مشکلی نداشتم. ولی بعدش نمیدونم چی شد که روزی چند بار سیستم هنگ میکنه و مجبور میشم با دکمه کیس ریست کنم. مساله اصلی اینه که (تقریبا) فقط زمانی که مودم روشنه این مشکل پیش میاد. اول فکر میکردم ویندوز مشکل داره ولی با عوض کردن ویندوز مشکل حل نشد.
البته فقط این نیست سرعت سیستم هم توی محیط ویندوز پایین اومده و مثلا بعضی وقتا نصب یه برنامه خیلی طول میکشه یا تا موقعی که مودم رو خاموش نکنم نصبش تموم نمیشه. جالبه که همین که مودمو خاموش میکنم سریع نصب انجام میشه. یا مثلا برنامه vuze رو که اجرا میکنم لود کردنش بعضی وقتا خیلی طول میکشه ولی همین که مودم رو خاموش کنم سریع لودش تموم میشه. (خیلی عصبیم کرده)

کارایی که برای رفع مشکل انجام دادم و مشکل حل نشد:
چند بار تعویض ویندوز (win 7 32 و 64 بیتی- هردو رو تست کردم)
وصل کردن مودم با lan و usb به کیس
آپدیت firmware - ریست کردن مودم - وصل شدن به اینترنت با pppoe و bridge
تعویض مودم
تعویض مادربرد (اوایل که مادربرد رو تعویض کردم هنگی نداشتم ولی باز شروع شد)
آپدیت درایور کارت شبکه و مادربرد
و ...

مشخصات سیستم:
Green 535A
Gigabyte am3+ - ma770t-ud3
phenom 2 x4 945
power color 5750
2*2 gig corsair
WD black 1 TB
win 7 32bit

نمیدونم مشکل از چیه. دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه. دوستان نظر شما چیه؟ میتونه به پاور مربوط باشه؟ کمک کنید لطفا.
اگه اطلاعات دیگه ای لازم هست لطفا اطلاع بدهید.
ممنون از کمک شما

Mahdi_Moosavi
07-03-12, 12:56
به احنمال خیلی زیاد سیستم شما ویروسی باشه ... ویندوز رو عوض کنید و بعد از اتمام نصب به هیچ وجه وارد هیچ یک از پارتیشن های هارددیسک نشید. یک آنتی ویروس به همراه آخرین آپدیت داخل یک فلش که مطمئن هستید ویروسی نیست بریزید.

بلافاصله پس از نصب ویندوز اون رو نصب کنید و کل هارددیسک رو Scan کنید.

javadshahvand
07-03-12, 14:04
طبق تایید فرمایش سید عزیز حتماً بعد از اسکن بصورت دستی هم سرچ کنید ویروسی باقی نمانده باشد

Davood2549
13-03-12, 14:56
سلام
شما چه آنتی ویروسی رو برای اینکار توصیه میکنید؟ من الان از Eset Smart Security 5 که کرک شده هست استفاده میکنم. بعد میگم چجوری آنتی ویروس آپدیت شده که قابل نصب هم باشه گیر بیارم!؟ نمیدونم، منظورتون اینه که از روش آپدیت آفلاین استفاده کنم؟ خب چجوریه؟
بعد یه مساله دیگه اینه که موقعی که مثلا یه پنجره یا برنامه(موقتا) قفل میکنه درصد استفاده از سی پی یو و رم خیلی پایینه، یعنی اصلا ربطی به سی پی یو و رم نداره و این یه کم برام عجیبه.
ممنون از کمکتون

Davood2549
16-03-12, 21:09
سلام
یه ویندوز تازه نصب کردم و آنتی ویروس Eset Smart Security رو که قبلا ریخته بودم توی فلش نصب کردم ولی چون آپدیت نبود به اینترنت وصل شدم و آپدیتش کردم. (قبلش دی وی دی درایور مادربرد رو نصب کردم چون بدون اینکار نمیشد به اینترنت وصل بشم)
طبق فرمایش شما هیچ کدوم از درایوهای هارد رو هم باز نکردم. بعد کامپیوتر رو کامل اسکن کردم، که حدود 3 ساعت و نیم طول کشید. حدود 20 تایی فایل رو ویروسی تشخیص داد که تقریبا بیشترشون یا فایل کرک و پچ بودن یا پروکسی و فیلترشکن. هنوز نمیدونم مشکل حل شده یا نه ولی امیدوارم حل شده باشه. (تا یکی دو روز آینده اطلاع میدم)

Davood2549
22-03-12, 22:49
سلام
مشکل سیستمم حل نشد. کسی نیست راهنمایی کنه؟

mehrdad_ab
02-04-12, 18:49
سلام
شما مودم رو با کابل USB به سیستم وصل کنید .
با ویندوز لایو ، سیستم رو بوت کنید .
در safemode هم امتحان کنید.
اگر ممکن بود با لینوکس و ویندوز xp هم امتحان کنید.
ببینید مشکل پابرجاست یا خیر .