PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک برای خرید دوربین

P A R H A M
22-02-12, 21:10
درود

دوستانی که تو این زمینه فعالیت میکنند ما رو راهنمایی کنند ممنون میشم

انتظارت : راستش من زیاد سر در نمیارم نمیدونم ما عکاس نیستیم که اینجوریه!:دی

مثلا یدونه کنان 14 مگاپیکسل بود ووای افتضاح بود!!! اصلا خوشم نیومد
یدونه یکی از فامیل فوجیتسو داشت ولی ظاهرش مثل دیجیتال نبود مثل اینکه میگفتن حرفه ای :دی! اونو دیدم به زندگی امیدوار شدم حالت رنگ بندی عکساش کلا با اون کنان فرق داشت و یک ظاهری تو این سبک ها داشت
Only the registered members can see the link

چیزایی که واسم مهمه اینه که عکسبرداریش حرفه ای باشه یعنی اینکه فیلمبرداریش اصلا مهم نیست اصلا نداشته باشه بهتر!
فوکوس خوبی داشته باشه روی شخص لبخند و....
عکس از طبیعت اینا نمیندازم من عکسایی مثل عکسای آتلیه میخوام باش بگیرم با این تفاوت که من توی فضای باز میندازم نه در فضای بسته!

سقف بودجه هم 600 :دی!

سپاس

Moein
23-02-12, 09:10
سلام پرهام جان الان دوربین خریدن خیلی صرفه اقتصادی نداره اما اگر قصد تهیه کردن داری که شروع می کنیم »:دی

کارایی از دوربین اگر عکس شخصی باشه و خوب نیاز باشه فوکوس خوبی باشه بهترین انتخاب دوربین های کامپک هست که هم سبک هستند و اذیت نمی کنند هم تقریبا هر فردی می تونه باشون عکاسی کنه و نیاز به توضیحات و غیره نداره اما خوب دوربین های کامپک متاسفانه فلش خوبی ندارند و عکاسی در شب اون هم در محیط باز اصلا خوب نیست !!!

بیایم سراغ دوربین های Semi SLR دوربین های که رده ای بین دوربین های حرفه ای و دوربین های معمولی دارند و تقریبا تمامی امکاناتی که در دوربین های SLR هست رو دارند اما سادگی کار با دوربین های معمولی رو دارند خوب یک سری امکانات اضافی مثل لنز های با محدوده بالا مثل 28-700 رو داره که خوب شاید به کار نیاد اما جالب هست با توجه به نوع مدل فلش های 10 متر 12 متر هم می تونی توشون پیدا کنی اما خوب یک سری مشکلات هم دارند دوربین های Semi SLR به دلیل اینکه از حالت Compact خارج شده اند وزن دار هستند و ممکن هست برای عکاسی زیاد خسته کننده شوند ظاهر اون ها شبیه دوربین های SLR هست با این تفاوت که قابلیت تعویض لنز رو ندارید

یک توضیج ساده هم در مورد دوربین های SLR این دوربین ها پیشرفته ترین نوع هستند و امکاناتی رو در اختیار کاربر قرار می دهند برای عکاسی که باعث میشه عکس به سلیقه خود عکاس گرفته بشه البته نیاز به تجربه و نیاز به سالیان دراز کار کردن داره تا بشه عکس هایی گرفت که نمونه اون توی انجمن عکاسی یا توی بک گراند کامپیوتر زیاد هست!!

----------------------------------------------------------

در صورتی که دوربین کامپک خوب می خواهید من با توجه به قیمت های یک ماه پیش بت می گم

1-Canon G12
دوربین خوب با کارایی فوق العاده فوکوس در حد تیم ملی و خوب کلا شاید تنها دوربین کامپکی بوده که من باش خیلی خیلی حال کردم

در صورتی که Semi SLR می خواهید تهیه کنید

1-Sony HX100V دوبین فوق العاده و معرکه کارایی تنها مشکل اون توی رنگ های RGB هست که توی Lcd غیر طبیعی نمایش داده میشن اما با کامپیوتر که چک کنید درست میشه

2-Canon SX30 این هم دوربین خوبی هست قابلیت های زیادی داره و اشکال کمتر میشه ازش گرفت

باز من سرعت اینترنتم توی این چند روزه خوب نیست بگذارید تا با استفاده از سایت Dpreview پیش بریم تا از لحاظ اطلاعاتی هم اگر من جایی رو اشتباه می گم درست کنیم که تاپیک مرجع و جامعی رو داشته باشیم