PDA

مشاهده نسخه کامل : یک مشکل با Dvd/rw دارم تورخدا اگر کسی میتونه کمک کنه دریغ نکنه !!! ...

CENTRALPC
29-05-07, 10:06
با سلام این مشكل یكی از دوستان ماست كه با صحبتی كه با آقا شهریار كردیم قرار شد بزاریم اینجا
بنده یک عدد DVD/RW سونی مدل A830 گرفتم نمیدونم چرا بعضی از DVD ها رو نمیتونه بخونه مثلا دیشب 3 تا DVD گرفتم همه هم فیلم یک Datalife بود و دیگری Ul Tran که هر دو را به راحتی اجرا کرد و مشکلی نبود اودم DVD سوم را بریزم که Princo بود و 2 تا فیلم توش بود هر کاری میکنم DVD/RW نمیتونه محتوای این DVD را نشان بدهد و وقتی روش کلیک راست میکنم و گزینه Open را میزنم هم هیچ فایلی درون DVD مشاهده نمیشه در صورتی که DVD دو تا فیلم توشه و در DVD/ROM هاد دوستانم به راحتی اجرا میشه. به نظر شما اشکال از کجا میتونه باشه خیلی اعصابم رو خورد کرده توروخدا کمکم کنید.
ممنون از همگی

Emperatour
29-05-07, 10:42
این سونی چیز خوبی از آب درنیومده. منم مدل 820 داشتم که سوخت و الان 830 دارم. هردو همین مشکل را دارند.
مال منم یوقتایی اینجوری میشه. یکی از دوستان میگفت مشکل از dma هست

M A H R A D
29-05-07, 11:16
این سونی 830 من نمیدونم چه مزیتی داره که ملت زوم کردن روش و همه اینو میخرن ...

واقعیت اینه که این درایو Oem Sh-s182d هست ( سامسونگ)

MOHGOLD
29-05-07, 12:17
با سلام

سوني اپتيكال هاي كيفيت خوبي نداره و بهتره بگيم خيلي بد در اومده.

به نظر من مشكل شما از اپتيكال رايترتون هست و برا همين نمي تونه بخونه (ضعيف و حساس )
اكثرا با Cd و Dvd هاي كيفيت بالا خوب كار ميكنه

موفق باشيد

CENTRALPC
29-05-07, 14:14
از همگی ممنون با دوستم حرف های شما را درمیان گذاشتم.
ایشون میگه گارانتی داره تا 1 سال دیگه اگه ببره اونجا براش درستش میکنند یا نه؟
Emperatour جان این dma چیه ؟

MOHGOLD
29-05-07, 14:24
سلام
دوست عزيز بعيد ميدونم گارانتي بتونه مشكلشو حل كنه (يعني Sony كلا ايجوريه ، اپتيكاش ضعيفه )
ولي به حرحال ببر گارانتي شايد بتونم يه كاريش بكنوند

Dma: Diect memory access
به منظور دسترسي مستقيم به رم ، در قطعات مختلف استفاده ميشه ، تداخل كمتر و سرعت بيشتر و پرفرمنس و كارايي بالاتر از قبل
تقريبا اكثر قطعات Dma دارند و استفاده ميكنند

موفق باشيد

Emperatour
29-05-07, 15:57
گاراتی اگر ایران رهجو هست عوض میکنن برات. من 820 رو بردم گارانتی و بهم یک 830 نو دادند. بی دردسر.
محمد یا بچه ها در مورد تغییرات dma توضیح بدید. اصولشو

WORYA_SH
29-05-07, 16:06
دوست عزیز شما هیچ مشکلی ندارید بعضی از dvd پلیر ها حساس هستند و dvd هایی که خش قفل و یا اندازه استاندارد ندارند را نمی خونند و این ماهیت dvd هستش که در اصل طوری قرار بود طراحی بشه که اصلا dvd های قفل دار اصلا با هاش رایت نشه , اگه شما از dvd هایی که قطر استاندارد ندارند استفاده کنید همین مشکل را دارید.

Emperatour
29-05-07, 17:21
ربطی نداره. برا من هم خیلی پیش میاد. بعضی وقتها هیچیو نمیخونه کلا

Trance
29-05-07, 17:29
گاهی اوقات بستگی داره به کیفیت جنس dvd های خام یا با سرعت بالا رایت کردن انها .فکر کنم با نرم افزار iso baster اگه اشباه نکنم می تونی محتویات داخل dvd رو کپی بگیری.لنز dvd ها هم که بعضی هاشون افتضاحه

Persiastore
29-05-07, 18:22
با سلام این مشكل یكی از دوستان ماست كه با صحبتی كه با آقا شهریار كردیم قرار شد بزاریم اینجا
بنده یک عدد DVD/RW سونی مدل A830 گرفتم نمیدونم چرا بعضی از DVD ها رو نمیتونه بخونه مثلا دیشب 3 تا DVD گرفتم همه هم فیلم یک Datalife بود و دیگری Ul Tran که هر دو را به راحتی اجرا کرد و مشکلی نبود اودم DVD سوم را بریزم که Princo بود و 2 تا فیلم توش بود هر کاری میکنم DVD/RW نمیتونه محتوای این DVD را نشان بدهد و وقتی روش کلیک راست میکنم و گزینه Open را میزنم هم هیچ فایلی درون DVD مشاهده نمیشه در صورتی که DVD دو تا فیلم توشه و در DVD/ROM هاد دوستانم به راحتی اجرا میشه. به نظر شما اشکال از کجا میتونه باشه خیلی اعصابم رو خورد کرده توروخدا کمکم کنید.
ممنون از همگی
سلام
اول اینکه این سونی به نظرم من اونقدری که میگید بد نیست من تا حالا فقط 200 تا dvd باهاش زدم برای هر کی هم سیستم میبندم همینو میگیرم گارانتی تعویض دیگه چی میخواید ؟؟؟؟؟؟
در ضمن فریم ویرش رو آپدیت کن ببین چی میشه !!!! الان فریم مال من ss25 هست شاید جدید تر هم اومده باشه ولی کارش بد نیست در حد asus مدل 16...... هستش .
بعد من الان روی یک cd قفل گذاشتم dvd رایتر نخوندش (خالی نشون داد ) ، dvdrom نخوند سی دی رام خوند تازه با رایتر asus هم امتحان کردم نخوند !!!! حالا یعنی همه اینها بد هستند !!!!!!
من هر سی دی خش داری داشتم آنداختم همشو خونده خیلی راحت !!!!!!
در کل با همه این مشکلات چیز بدی نیست !!!!!

CENTRALPC
29-05-07, 19:15
از همگی ممنون امیدوارم درست شه كار این دوستمون بهش گفتم ببره گارانتی تعویضش كنه یك عدد نو بگیره گارانتیش ایران رهجو هستش.
راستی كسی از دوستان هست كه درایور جدیدش رو داشته باشه رو سیستم این بنده خدا زده كه درایورش مربوط میشه به تاریخ 7/1/2001 .
با تشكر

CENTRALPC
29-05-07, 19:55
درایورش رو هم ژیدا كردم زده ss23 كسی میتونه درایور جدیدش رو برای ما بگذارد
ممنون میشوم

Emperatour
29-05-07, 22:32
من که دارم میگم مربوط به مدیای خاص نیستو شده 5 6 تا فیلمو دیویدی اوردم با مارکای مختلف اما نخونده هیچکدومو.

CENTRALPC
30-05-07, 06:44
ممنون
حالا درایور جدیدیش رو كسی میتونه برای ما بگذارد هر كجا كه درایورش رو درخواست میدیم كسی جواب نمیده

CENTRALPC
30-05-07, 08:40
یك فایلی بود كه گفته بودید به ss25 ارتقاع بدهید ژیداش كردم ولی تاثیری نداشت باز هم اجرا نمیکنه.

CENTRALPC
30-05-07, 08:45
trance جان با اون نرمافزار هم تست کردی اصلا چیزی رو نشون نمیده میگه دیسک خالیه ولی در صورتی که دیسک پره .

MOHGOLD
30-05-07, 11:14
با سلام

دوستان نياز به درايور براي نصب نيست
اگر منظورتون FirmWare هست كه بايد از سايت سوني بگيريد و با نرم افزار خودش از سايت يا CD آپديت كنيد

به حرحال به نظر من با آپديت كردنFirmWare تاثيري زيادي نداره

ببر گارانتي شايد مشكلت حل شه

سونيها كلا اپتيكاشون همينجوريه

موفق باشيد

M A H R A D
30-05-07, 16:18
گارانتی گارانتی گارانتی

:d

CENTRALPC
31-05-07, 04:48
مدیران و همكاران انجمن سخت افزار
بنده دیروز با این دوستمون با هم رفتیم گارانتی ایران رهجو اونجا قطعه را از ما تحویل گرفتند و گفتند منتظر باشید تا نوبتتون برسه. یك 15 دقیقه طول كشید تا مسئول قسمتی كه برای كار ما بود اومد گفت دی وی دی رایتر برای شماست گفتیم بله گفت بیا تو مشكلش رو توی فرم تحویل كالا نوشته بودم ولی خودش ژرسید كه مشكلش چیه گفتم از حدود 30 تا دی وی دی كه تا حالا گرفتیم 20 تاش رو نمیتونه بخونه كه بنده 5 تا از دی وی دی هایی رو كه در منزل نمیتونست بخونه رو بردم كه نشونش بدم. آقا هر كدوم از دی وی دی ها رو كه تو خونه وقتی میخواست بیاد بالا پیغام Blank میداد اینجا به راحتی اجرا شد و چقدر هم سریع و خوب و با كیفیت نمیدونم چرا اونجا درست شد و قشنگ هم كار میكرد به طرف گفتم عزیز ما این دی وی دی ها رو با دی وی دی رام های مختلفی مانند پایونر و فوجیتسو و ... چك كردیم تونسته به راحتی اجراش كنه ولی هروقت دی وی دی را منزل توی این دستگاه میزاریم هیچ فولدری رو توی دی وی دی نشون نمیده ایشون گفتند شاید ایراد از كابل هایتان باشد یا در مرحله بعد از رم یا كارت گرافیك یا پاور والا من نمیدونم كارت گرافیك دیگه چه ربطی به این موضوع داره ما اومدیم خونه و فعلا كابل های آی دی ای را عوض كردیم ولی مثل قبل بود دی وی دی پر را خالی نشون میده.
این رو گفتم تا یكسری مسائل اینجا روشن بشه تا جا برای راهنمایی بیشتر باز بشه.
منتظر راهنمایی های جدید شما هستم.
با تشكر

CENTRALPC
31-05-07, 06:23
دوستان درست شد امروز صبح یك عدد ویندوز ایکس پی سرویس پک 1 که دیگه خیلی وقت بود نصب نمیکردم رو نصب کردم به راحتی و با سرعت عالی دی وی دی رو که قبلا نمیخوند تونست بخونه.
حالا دوستان عزیز بگویند چکار کنم که در سرویس پک 2 هم بتونه بخونه
با تشکر

Emperatour
31-05-07, 09:54
راسستی فریم رو اپدیت کردی؟ ss25 اومده.

WORYA_SH
31-05-07, 10:17
درایور های جدید مین را دانلود کن همچنین master را با جامپر انتخاب کن و در ستاپ raid مربوطه را فعال کن در هر صورت مشکل شما ربطی به ایراد سخت افزاری dvd نداره و باید از dvd های مناسب و نرم افزارهای هماهنگ و تنظیمات درست استفاده کنید.

CENTRALPC
31-05-07, 14:42
دوستان دوباره سلام مشکل از ویندوز هم نبود اشکال از رایتر بود رایتر را از سیستم باز کردم و فقط مونده سی دی رام و دی وی دی رایتر مشکل به کلی رفع شد
Emperatour (Only the registered members can see the link) جان ss25 را آپدیتش کردم ولی دوباره برگردوندم سرجاش همون ss23 کردم چون خواستم ببرم گارانتی گفتم نگه یارو شما خودتون دستکاری کردید و خراب شده و از این جور گیر دادنا/
با تشکر

Emperatour
31-05-07, 14:49
من رفتم گارانتی. همینحوری یه دقیقه وصل میکنه به سیستمش و یک دیویدی میزاره. اگه نخونه درجا میگه عوض کنید و با قبض میری انبار و یکی نو میگیری.

CENTRALPC
01-06-07, 04:40
من رفتم گارانتی. همینحوری یه دقیقه وصل میکنه به سیستمش و یک دیویدی میزاره. اگه نخونه درجا میگه عوض کنید و با قبض میری انبار و یکی نو میگیری.

بردیم گارانتی اونجا کار کرد دیگه فهمیدیم ایراد 100% از کامپیوتر دوست ماست.
ممنون