PDA

مشاهده نسخه کامل : یک مشکل برای هاردم بوجود آمده کسانی که در این زمینه تجربه دارند یک راهنمایی بکنند؟

CENTRALPC
29-05-07, 09:59
دوستان سلام
یک مشکل برای هاردم بوجود آمده میخواستم از تجربه کسانی که این مورد براشون پیش اومده استفاده کنم.
هارد من Maxtor 80GB IDE هستش بنده وقتی کامپیوتر را روشن میکنم دقیقا پس از اینکه بوق مبنی بر سالم بودن قطعات به گوش میرسد یک صدایی دقیقا مثل هنگامی که کامپیوتر را Stand By میکنیم (تق)میدهد و دیگه سیستم لود نمیشه این مشکل از حدود 2 هفته پیش برام بوجود اومده اون زمان کمتر بود ولی آلان بیشتر شده . هارد رو پارتیشن بنده مجدد هم کردم ولی باز هم این مشکل برطرف نشد ولی سیستم بعضی وقت ها بالا میآید و مشکلی ندارد آلان هم که دارم باهاش کار میکنم . امروز صبح کامپیوتر را خاموش کردم وقتی اومدم سرش که روشنش کنم دوباره اون مشکل پیش اومد صدایی مثل هنگامی که کامپیوتر را Stand By میکنیم از هارد به گوش میرسید (تق) و هر چند لحظه یکبار این صدا را میداد و سیستم اصلا لود نشد تا اینکه هاردم رو دادم به دوستم اون گفت مشکلی نداره البته اون هارد من رو به عنوان هارد دوم Slave روی سیستمش گذاشته بود و سیستمش با هارد خودش بالا می یومد وقتی هارد رو ازش گرفتم اومدم دوباره روی سیستمم نصب کردم دیدم به راحتی ویندوز بالا اومد و هیچ مشکلی نداشت ولی از اینکه آلان کامپیوتر را خاموش کنم میترسم که یکوقت دوباره سیستم بالا نیاد و اعصابمون رو بریزه به هم. یکسری اطلاعات هم میدم شاید مفید باشه : بنده یک CD /Rom و یک CD/RW دارم که بایک فیش دوسر به هم وسپس به مادربرد وصل شده اند جدیدا یک DVD/RW هم خریدم که اون رو به فیش دوسری که یکیش به هارد خورده و دیگری آزاد بود وصل کردم اصلا هم مشکلی نداشت و من وقتی این اتفاق برام افتاد گفتم شاید ایراد از این باشه که DVD/RW را به فیش هارد زدمش ولی فیش اون رو قطع هم کردم ولی باز هم مشکل همچنان برقرار بود.
با تشکر از همگی

Emperatour
29-05-07, 10:41
نمیدونم چرا قطعات و مشکلات من و تو یکیه. منم این مشکیو زیاد پیدا میکنم. تو این مواقع دستی به کابلها میزنم وریست میکنم درست میشه. دل بخواهی اینجوری میشه خو.دش

M A H R A D
29-05-07, 11:00
کابلها سالم هستند؟

یه بار کل Oddها رو دربیار و با یک کابل دیگه هارد رو وصل کن به مین و یه بار چک کن ...

امتحانش ضرر نداره

Emperatour
29-05-07, 11:13
حتمال زیاد از کابلو اتصالاته. من هروقت ور میرم درست میشه

MOHGOLD
29-05-07, 12:40
با سلام

دوست عزيز ممكن اشكال كابلهاي برق و .... باشه

بايد كابل هاتو چك و عوض كني (هارد رو ، كابل پاور و Ide رو عوض كن و به صورت تكي بذاري بدون رامهات و... )
مشخص ميشه اشكال داره يا نه ؟

ولي در مورد صداي هارد مشكوكه؟

ممكن هاردت هد كيك باشه و يا ...

ولي اگر صداش زياده(به راحتي قابل شنيدن ) هاردتو مشكل داره ببر گارانتي

موفق باشيد

CENTRALPC
29-05-07, 14:14
از همگی عزیزان بابت رسیدگی سریع و پیشنهادات و نظرات و راهنمایی های خوبتان ممنون
Emperatour و M A H R A D و MOHGOLD جان فكر نمیكنم از كابل ها باشه چون وقتی یك مدت خاموش میشه درست میشه مثلا وقتی این مشكل براش پیش میاد من یك 10 دقیقه ای كامپیوتر را خاموش میكنم وقتی كل قطعات تقریبا خنك شدند روشنش كه میكنم درست كار میكنه اگه ایراد از كابل باشه خوب باید وقتی خنك میشه هم بلاخره یك بار این مشكل براش پیش بیاد یا نه ؟
MOHGOLD جان منظورتون رو از :

ممكن هاردت هد كيك باشه و يا ...
متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدهید؟
در مورد گارانتی هم باید بگوییم حدود 4 سال است که من این هارد را گرفتم فکر نمیکنم دیگه گارانتی براش مونده باشه همچنین در مورد کابل برق باید بگویم ایراد از کابل برق هم نیست.
ولی به هر حال از همگی ممنون

Emperatour
29-05-07, 15:55
هرچی هست برا منم اینجوری میشه خیلی وقتها. یک صدای تق میده یه لحظه

CENTRALPC
29-05-07, 19:15
Emperatour جان این وقتی صدای تق رو داد دیگه نمیشه باهاش كار كرد سیستم خیلی كند میشه ماوس با تیك حركت میكنه و هی گیر میكنه باید خاموشش كنم یه 10 دقیقه بعد روشنش كنم.

MOHGOLD
29-05-07, 19:17
سلام

در مورد هد كليك : وقتي كه هد هارد تماس بيش از حد با پلاتر پيدا ميكنه و تق تق ميكنه
سيستم اگر هد كليك در حد كم باشه هر چند وقت يه بار صدا ميده و هنگ و ...
ولي اگر هد كليك زياد بشه (به مرور زمان )حتي به ديتكت نشدن هم ميرسه .
موفق باشيد

Emperatour
29-05-07, 22:30
خوب مال منم اسگل میشه و ریست میکنم.

MOHGOLD
30-05-07, 10:14
سلام

سعيد جان به نظر من تا هاردت بكل خراب نشده ببر گارانتي
گفتم كه به مرور زمان معمولا به ديتكت نشدن و... ميرسه

موفق باشيد

Emperatour
30-05-07, 11:06