PDA

مشاهده نسخه کامل : معرفی پورت DVI

Quick
26-10-06, 11:03
اگر به پشت کارت گرافیکی خود دقت کرده باشید علاوه به پورت معمولی که به مانیتور وصل میکنید پروت دیگری را نیز مشاهده میکند.
اطلاعات در کامپیوتر به صورت دیجیتال و در مانیتورهای معمولی به صورت آنالوگ می باشند. یکی از کارهای کارت گرافیک تبدیل داده های دیجیتالی تصویر به داده های آنالوگ تصویری برای مانیتور میباشد.

در این تبدیل تا حدودی کیفیت تصاویر افت پیدا میکند.
Only the registered members can see the link
برای جلوگیری از این افت کیفیت شما میتوانید از خروجی های DVI که خروجی دیجیتال تصویری هستند استفاده کنید. به شرطی که مانیتور شما هم دارای ورودی تصویر دیجیتال باشد.به این شکل شما هیچگونه افت کیفیت تصویر نخواهید داشت.

شایان ذکر است که مانیتورهای دیجیتال دارای شفافیت بالاتری نسبت به مانیتورهای معمولی دارند علاوه بر اینکه قیمت آنها نیز بالاتر می باشد

منبع: Only the registered members can see the link

M A H R A D
27-10-06, 01:30
ممنونم دوست عزیزم ...

نام تاپیک هم اشتباه تایپ شده بود که اصلاح شد

سپاس

anathema
28-10-06, 01:43
سلام
یکی بیاد بگه حالا اون پرت اضافه dvi که بعضی گرافیک کارت ها دارند واسه چیه؟
میشه ازون استفاده دیگری کرد مثلا کانال هایه ماهواره رو روی اون انداخت و با تلویزیون تماشا کرد.؟

M A H R A D
28-10-06, 14:29
نه عزیز ...

پورت DVI برای اتصال مانیتورهای LCD به کارت گرافیکه ...

ویژگی این پورت نسبت به D-Sub اینه که اطلاعات رو میتونه با سرعت و دقت بالاتری انتقال بده به مانیتور

ضمنا این پورت از نوع دیجیتال هستش

سپاس (شما متن رو نخوندید ؟!؟ )

anathema
28-10-06, 18:18
چرا من متن رو خوندم عزیز جان مطلب خیلی ساده ای که پورت دی وی آی به مانیتور وصل میشه .!حالا اگه مانیتور آنالوگ بود پس از تبدیل استفاده می کنیم.یا نه ال سی دی بود - دی وی آی وصل می کنیم...
سوال من اینه :- پورت dvi دومی که بعضی vga ها دارند واسه چیه (مثلا 7600gt)

X Ray
28-10-06, 19:36
یه پورت دیگه هم هست که اسمش VIVO هست...و با اون می شه همه کار کرد...
گرافیک من هم داره و 2 تا ورودی و 5 تا خروجی رو شامل می شه این VIVO و باهاش می تونین ویدئو و ... رو به گرافیک وصل کنین...
7600 Gt هم که یه زمانی داشتم این پورت رو داشت و فقط 3 تا خروجی داشت...
شاید منظور شما این پورته,نه؟

X Ray
28-10-06, 19:52

دوتاش به خاطر اینه که دوتا LCD بهش وصل می شه...فقط همین...چیزه خاصی نیست...

M A H R A D
28-10-06, 21:01
و به این تکنولوژی که در یک کارت گرافیکی دو عدد پورت DVI وجود داشته باشه Dual DVI میگن ...

سپاس

M A H R A D
28-10-06, 21:08
چرا من متن رو خوندم عزیز جان مطلب خیلی ساده ای که پورت دی وی آی به مانیتور وصل میشه .!حالا اگه مانیتور آنالوگ بود پس از تبدیل استفاده می کنیم.یا نه ال سی دی بود - دی وی آی وصل می کنیم...

عزیز جان دقیق منظورت رو متوجه نشدم ولی فکر کنم در مورد تبدیلهای این دو پورت بدونی ...

بیا این یک تبدیل پورت DVI به D-Sub هستش (دی-ساب 15 پین ) :

Only the registered members can see the link