PDA

مشاهده نسخه کامل : مشكل در شبكه كردن دو كامپيوتر به صورت مستقيم

vider
05-02-12, 18:28
سلام
دوستان من دو تا سيستم تو خونه دارم و ميخواهم اين دو تا رو با هم شبكه كنم . هر دو تا سيستم كارت شبكه آنبورد روي مادربوردشون دارن و با وسيله كابل كراس مستقيم اين دو تا سيستم رو با هم به راحتي شبكه ميكنم ولي الان من ميخواهم اينترنت رو روي سيستم اصليم داشته باشم . براي اين كار يه كارت شبكه ديگه براي سيستم اصلي خريدم و نصب كردم . الان كه ميخواهم با كابل كراس اين كارت شبكه جديد رو به كارت شبكه آنبورد اون يكي سيستم وصل كنم اصلا وصل نميشه و چراغ لن هيچ كدومشون روشن نميشه با كابل لن معمولي هم امتحان كردم نشد اصلا انگار نه انگار با كابلبه هم وصل هستن .
قبلا وقتي با كارت شبكه هاي آنبورد دو تا سيستم رو با كابل كراس به هم وصل ميكردم چراغ جفتشون رو شن ميشد و قبل دادن ip علامت كاشنكشن مثل علامت خطر زرد ميامد ولي الان وقتي كابل كراس رو از كارت شبكه جديد روي سستم اصلي به كارت شبكه آنبورد اون يكي سيستم ميزنم اصلا هرچ اتفاقي نميافته .
جالب اينه كه وقتي كابل اينترنت رو كه به كارت شبكه جيديد كه خريدم ميزنم به خوبي كار ميكنه ولي وقتي اين كارت شبكه رو به اون سيستم وصل ميكنم عمل نميكنه .
من ميخواهم اينترنت روي روي كارت شبكه آنبورد سيستم اصلي داشته باشم و از طريق اين كارت شبكه جديدي كه خريدم و بستم اين سيستم رو با اون يكي سيستمم شبكه كنم .
ميشه منو راهنمايي كنيد بگيد اون مشكلي كه وقتي دو تا سيستم رو با كابل كراس مستقيم از كارت شبكه جديد به اون يكي سيستم وصل ميكنم هيچ اتفاقي نميفته ؟

مدل كارت شبكه : D-LINK DFE-530TX

EhsanHF
06-02-12, 07:57
منظورتون از اینکه اصلا وصل نمیشه اینه که اون علامت Unplug میمونه ؟
توی Device Manager کارت شبکه تون علامت زرد نداره ؟
بعد از نصب کارت شبکه سیستم رو ری استارت کردین و نحوه آی پی دادن به سیستمهاتون چه طوریه ؟

vider
06-02-12, 15:59
منظورتون از اینکه اصلا وصل نمیشه اینه که اون علامت Unplug میمونه ؟
توی Device Manager کارت شبکه تون علامت زرد نداره ؟
بعد از نصب کارت شبکه سیستم رو ری استارت کردین و نحوه آی پی دادن به سیستمهاتون چه طوریه ؟

سلام.
دوست عزيزم من وقتي دو تا سيستم رو با كابل به كارت شبكه هاي آنبوردشون وصل ميكنم به راحتي شبكشون ميكنم و مشكل اي پي ندارم . مشكل من اينه كه وقتي كارت شبكه جديدي كه روي سيستم اصلي بستم رو با كابل به كارت شبكه آنبورد اون يكي سيستمم وصل ميكنم اصلا هيچ اتفاقي نميفته نه چراغ پشت كارت شبكه ها روشن ميشه و نه كانكشن عكس العملي نشون ميدن . هيچ اتفاقي نميفته انگار كه اصلا به هم وصل نيستند .
كارت شبكه جديدم هم به صورت كامل روي سيستم نصبه و وقتي كابل لن رو از مودم ADSL بهش ميزنم به راحتي كار ميكنه و الانم اينترنتم رو به همين اون كارت شبكه جديد وصل كردم و دارم استفاده ميكنم .

EhsanHF
07-02-12, 08:30
وقتی از کارت شبکه دوم استفاده میکنین ، کارت شبکه آنبورد رو Disable کنین .
آی پی ها و مخصوصا Gateway رو دستی تنظیم کنین . برای هر 3 کارت شبکه و بعد دوباره تست کنین .

tsotoodeh
19-04-12, 11:43
کابل شبکه برای اتصال سیستم به سیستم یا pc2pc با کابل شبکه pc2sw یا ap فرق می کنه.
برای این کار باید از کابل کراس cross استفاده کنید.
کابل های cross برای مورد شما استفاده میشه و کابل شبکه straight برای اتصال به دستگاه های شبکه
تنظیمات رشته کابل این کابل ها متفاوته