PDA

مشاهده نسخه کامل : خبر انتشار نسخه جدید AMDبا نام AMD-FX8170

Advanced Micro Devices
20-01-12, 02:08
باسلام خدمت دوستان
پس از انتشار خبری مبنی بر به بازار آمدن سری جدید پردازنده های اینتل به نام Ivy bridge بار دیگرAMD همه را بحت زده کرد به گزارش سایت x-Bit و چند سایت خبری دیگر مبنی بر به بازار آمد نسل جدید پردازنده های AMD بولدوزر با مدلFX-8170 در انتهای سه ماه اول سال 2012 march میلادی خبر داد وبر طبق جزئیات کم درج شده دراین سایتها FX-8170 با اصلاحات نسل قبل خود 8150 وبا فرکانس بالاتر 3.9 گیگاهرتز در هر هسته و در حالت توربو کور حتی از 8150 هم قویتر و باسرعت تر یعنی 4.5گیگاهرتز خواهد بود و تمام نکات و مشکلات مربوط به 8150 در این پردازنده بطور کامل رفع گردیده حال این پرسش پیش میاید که اگر 8150 با وجود نقص فنی رکورد دار گینس شده است 8170 با چه فرکانسی می تواند خود در گینس به عنوان یکی از قدرتمند ترین پرازنده های خانگی در جهان ثبت نماید ؟
طبق نقشه راه ای ام دی تا سال 2014 نسل پردازنده های هشت هسته ای با معماری زامبی ادامه خواهد داد و این شرکت قصد افزایش تعداد هسته ها و تکمیل معماری زامبی تحت نام پروژه ویشرا را دارد ولی چندی قبل Amdگفته بود که آخرین نسل پردازنده های سوکت AM بولدوزر بوده و این آخرین نسل از این سری پردازنده ها می باشد در صورتی خبر از کلید خوردن پروژه تولید هگزا کورهای خانگی این شرکت به گوش می رسد ما هم از دست AMD گیج شدیم ولی اینطور که به گوش می رسد به زودی 10 هسته ای در خانه خواهیم داشت .

لینک های مربوطه :
Only the registered members can see the link
(Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link

ب (Only the registered members can see the link)ا تشکر

mohamad70
20-01-12, 23:35
FX-8170 با اصلاحات نسل قبل خود 8150 وبا فرکانس بالاتر 3.9 گیگاهرتز در هر هسته و در حالت توربو کور حتی از 8150 هم قویتر و باسرعت تر یعنی 4.5گیگاهرتز خواهد بود و تمام نکات و مشکلات مربوط به 8150 در این پردازنده بطور کامل رفع گردیده

سلام

اگر امکان داره راجع به این اصلاحاتی که در این پردازنده به عمل رسیده توضیح بدید ، چون تا اونجا که اطلاع دارم این پردازنده فقط سرعت کلاک پایه و به دنبال آن سرعت توربوی بالاتری نسبت به 8150 داره که در نهایت باعث میشه که تا حدی

ضعف معماری بولدوزر در مبحث IPC ( تعداد دستورالعمل هایی که به طور متوسط در هرکلاک پردازنده اجرا میشه ) رو بهبود ببخشه که در نهایت تفاوت چشمگیری در کارایی عمومی آن نخواهد داشت ، در واقع هیچ تغییری در معماری

بولدوزر به کار رفته در این پردازنده ایجاد نشده است.

Advanced Micro Devices
21-01-12, 00:52
دوست عزیزم سلام
چیز روشنی راجع به نحوه اصلاحات انجام شده منتشر نشده فقط گفته شده که
باگ ترانزیستور های اون که غیر فعال بودن حل شده و اصلاحات بیشتر در اون رابطه بوده
این پردازنده با 8150 و طراحی ومعماری اون فرق نداره فقط مشکل پردازشی اون حل شده
که باعث شده بود سرعت مورد نظر رو ارائه نکنه و بیشتر نرم افزار های موجود نتوانند از حداکثر
ظرفیت اون استفاده کنند ولی خود کمپانی هنوز چیزی راجع به اون رو تایید یا تکذیب نکرده ولی
اگر خبر تولید اون تایید بشه به معنی اینکه کمپانی غیر مستقیم بر وجود نقص ساختاری این
معماری مهر تایید گذاشته و این اولین باره که این کمپانی قطعه ای ناقص رو وارد بازار میکنه
تا به حال ای ام دی هر ضعفی داشته قطعات ناقص روانه بازار نکرده بود
البته اطلاعات تخصصی بیشتری راجع به اون منتشر نشده دانسته های من هم که از سایتهای
دیگه جمع آوری کردم فقط در همین حد هست بازم اگر چیز جدید پیدا کردم حتما ارائه میکنم
باتشکر