PDA

مشاهده نسخه کامل : سیستم خنک کننده برای AMD 1090T (بی صدا)

hossein_e
17-01-12, 22:52
با سلام
من به تازگی یک 1090T با مادربرد ASRock 970 extreme4 خریدم. با برنامه خود ازراک دمای سی پس یو رو روی 43 تنظیم کردم. ولی وقتی یه خورده با کامپیوتر کار می کنم. مثلا اینترنت و ورد و ... دمای سی پی یو می ره بالا. تا اینجاش مشکلی نیست. ولی به محض اینکه دما از 43 می ره بالاتر فن سی پی یو که مال خود پکش هست با دور حدود 4500 دور شروع می کنه می چرخه و دما رو میاره پایین. متاسفانه این عمل بشدت پر صر و صدات.
حالا
من نمی دونم مشکل از سی پی یو هست که انقدر راحت تو دور 1300 دور بر دقیقه فن دماش می ره بالا یا اینکه مشکله فن ای ام دی هست.
حالا کسیمی تونه کمکم کنه برای خرید یه سیستم کننده بی صدا که دما رو خیلی بکشه پایین؟ مثلا حدود35 درجه.
تا 100 تومن هم مشکلی نیست.

Over_Cracker
18-01-12, 18:30
سلام دوست عزیز.

دقیقتر توضیح بدید که منظورتون از اینکه روی 43 درجه تنظیم کردید،چه گزینه ای هستش؟ دمای پردازنده رو نمیشه با نرم افزار تعیین کرد! این گزینه رو روی 65 درجه تنظیم کنید ببینید بازهم مشکل فن به وجود میاد!؟

نتیجه رو اعلام کنید تا پس از اون بریم سراغ بررسی تاورهای سایلنت

hossein_e
18-01-12, 20:03
با تشکر از همکاری شما دوست عزیز
یک برنامه هست به نام AXTU که مال خود مادربرده. تو این برنامه میشه تنظیم کرد اگه دمای سی پی یو از یک عددی بالاتر بره دور فن سی پی یو از 1400 که هست به 5000 دور افزایش پیدا کنه و دما رو بیاره پایین.
دوم اینکه اگه روی 65 تنظیم کنم. تا 60 درجه میاد بالا و بعد متوقف میشه

hossein_e
18-01-12, 20:05
البته اگه کاری نکنم تا میاد ولی اگه شروع بکار کنم میره بالاتر

nima_hl
18-01-12, 23:25
سلام

پردازنده 1090 پردازنده گرمیه و دمای تارگت 43 براش کمه

از طرف دیگه تارگت 60 هم زیاده

بهترین تارگتی که میتونید تنظیم کنید بین 50 تا 54 درجه است

در مورد فن خوب هم که سئوال فرمودید دیروز این هیولای بی نظیر را خریدم

Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the link

به علت دارا بودن لبه های لاستیکی فوق العاده کم صداست و به علت 1.7 مس به کار رفته به سرعت دمای پردازنده را دفع میکنه

hossein_e
19-01-12, 00:29
هست.این جند فنه هست؟چند هست؟ ترمال تیک یه دونه دو فنه مثل همین رو داره. حدود

یک سوال دیگه. مثلا این که گفتید دما رو تا چند میاره پایین؟

nima_hl
19-01-12, 00:57
هست.این جند فنه هست؟چند هست؟ ترمال تیک یه دونه دو فنه مثل همین رو داره. حدود

یک سوال دیگه. مثلا این که گفتید دما رو تا چند میاره پایین؟

همونطور که از عکس مشخصه و در مشخصاتش که لینک دادم هم میتونستید بخونبد 1 دونه فن داره و قیمتش هم حدود 100 تومنه

لطفا لینک ترمال تیکی که میفرمائید را محبت بفرمائید و قیمتش را هم بفرمائید

دمای پردازنده ارتباط مستقیم با دمای محیط داره

مثلا اگر محیط اتاق شما 20 درجه دما داشته باشه دمای پردازنده در ماکزیمم فشار بالای 45 درجه نمیره ( البته باز به تنظیمات دور فن و تحویه کیس هم بستگی داره )