PDA

مشاهده نسخه کامل : ریست کردن کامپیوتر مداوم

alirezaparnd
10-01-12, 01:42
سلام خسته نباشید من یک سوال داشتم چند وقت پیش یک محافظ کامپیوتر داشتم بعد از یک مدتی محافظ ریست مشد وهمه چی خاموش می شد بعد از چند وقت قطعات کامپیوتر به مشکل خوردم کارت گرافیگ دچار مشکل شد وقتی کامپیوتر روشن می کردم تصویر نداشتم یک گرافیگ gt220 گرفتم بعد ار اون اخطار بلو اسکرین می داد رم کامپیوتر دادم نمایدگی چون شک کردم گفت سالم بعد از اون هارد عوض کردم چون کامپیوتر زیاد ریست می شد بعد از عوض کردن هارد باز کامپیوتر باز ریست شد نمی دانم حجم رم زیاد میش ود یا حرارت کیس ویا دمای cpu زیادمی شود یااینکه پاور نمی تواند دمای کیس تحمل کند نمی دانم برم پاور عوض کنم باز مال پاور نباشد کلی هم برنامه تست نصب کردم نتیجه نگرفتم بعضی اوقات دومرورگر باز است ریست می کند بعضی اوقات نه بعضی اوقات چند فایل برای دانلود می گذارم می شود وبعضی اوقات نه الان رم سالم هارد سالم باز ریست می کند حتی چندبار ویندوز عوض کردم الان ویندوز تازه رریختم وقتی ریست تمام اطلاعات کامپیوتر ریست می شود تمام تنظیمات انتی ویروس بهم می خورد تما ویندوز بهم بهم می خورد تمام فایل در دانلود منجیر که هستش که اتوماتیک دانلود سر یک ساعت خاص همه را پاک می کند باید چکارکنم چند جا زنگ زدم نتوانستن راهنمایی کند حداقل شما راهنمایی کنید

designme
10-01-12, 02:29
سلام خسته نباشید من یک سوال داشتم چند وقت پیش یک محافظ کامپیوتر داشتم بعد از یک مدتی محافظ ریست مشد وهمه چی خاموش می شد بعد از چند وقت قطعات کامپیوتر به مشکل خوردم کارت گرافیگ دچار مشکل شد وقتی کامپیوتر روشن می کردم تصویر نداشتم یک گرافیگ gt220 گرفتم بعد ار اون اخطار بلو اسکرین می داد رم کامپیوتر دادم نمایدگی چون شک کردم گفت سالم بعد از اون هارد عوض کردم چون کامپیوتر زیاد ریست می شد بعد از عوض کردن هارد باز کامپیوتر باز ریست شد نمی دانم حجم رم زیاد میش ود یا حرارت کیس ویا دمای cpu زیادمی شود یااینکه پاور نمی تواند دمای کیس تحمل کند نمی دانم برم پاور عوض کنم باز مال پاور نباشد کلی هم برنامه تست نصب کردم نتیجه نگرفتم بعضی اوقات دومرورگر باز است ریست می کند بعضی اوقات نه بعضی اوقات چند فایل برای دانلود می گذارم می شود وبعضی اوقات نه الان رم سالم هارد سالم باز ریست می کند حتی چندبار ویندوز عوض کردم الان ویندوز تازه رریختم وقتی ریست تمام اطلاعات کامپیوتر ریست می شود تمام تنظیمات انتی ویروس بهم می خورد تما ویندوز بهم بهم می خورد تمام فایل در دانلود منجیر که هستش که اتوماتیک دانلود سر یک ساعت خاص همه را پاک می کند باید چکارکنم چند جا زنگ زدم نتوانستن راهنمایی کند حداقل شما راهنمایی کنید
سلام و صبحتون بخیر
باید بگم به صورت تجربی عموما مشکل بلو اسکرین(درصورت سخت افزاری بودن اشکال) از ضعیفی و ایراد پاور هست و باز عموما کاربرا رم و هارد رو مورد اشکال میشناسن(به دلیل سلول های حافظه ای که در حالت بلو نشون داده میشه)
این مشکل به این صورت شروع میشه:
ابتدا هیچ مشکلی نیست و سیستم خوب کار میکنه
بعد رفته رفته با نرم افزار ها و گیم های سنگین بلو اسکرین میشه
و بعد رفته رفته نرم افزار ها سبک هم مشکل ایجاد میکنند
و بعد تا حدی جلو میره که در هنگام نصب ویندوز هم بلو اسکرین میشه!!!

به صورت تجربی احتمال زیادی وجود داره که مشکل از پاور باشه ولی باید برسی شه تا مثل هارد و رم تعویض نا بجا(و شاید هم بجا) نشن
در ابتدا اگر برق منزلتون نوسان زیاد داره که خوب تا حدودی مشکل مشخص هست، ولی در غیر این صورت تمامی قطعات و ماژول ها رو که به نوعی (چه کم و چه زیاد) مصرف انرژی دارند کابل تغذیه و دیتاشون رو قطع کنید(به مانند رام یا رایتر اضافی، فن غیر ضروری، فلاپی، رم ریدر، هارد اضافی و ...) ، سیستم رو روشن کنید و همون ویندوز نصب شده رو بالا بیارید و برسی کنید که آیا تغییری رخ خواهد داد یا نا!؟؟؟

مشخصات کامل سیستمتون رو هم بنویسید

Over_Cracker
10-01-12, 05:21
سلام.

در ادامه ی فرمایشات دوستمون ....

کد بلو اسکرین چیه؟

ایا هارد رو فرمت کلی کردید یا حداقل درایو C رو فرمت کردید و بدون اینکه وارد درایو دیگه ای بشید سیستم رو تست کردید؟ چون گفتید تنظیمات آنتی ویروس بهم میخوره،احتمال دست داشتن ویروس هست.وقتی درایو C رو فرمت می کنید،طبیعتا خالی از ویروس هست و اگر هم ویروسی در درایو های دیگه نشسته باشه تا قبل از اینکه وارد درایو های دیگه بشید و برنامه ای اجرا کنید،اون ویروس غیر فعال میمونه.

بعد هم با توجه به نوساناتی که گفتید،احتمال خرابی پاور رو میدم.

در نهایت مشخصات دقیق سیستم و چینش رم روی برد رو بفرمایید تا بهتر بشه نظر داد.

دمای CPU رو هم در بایوس و محیط ویندزو با برنامه Hwmonitor چک کن. ولتاژ های اصلی 3.3/12/5 ولت رو هم توسط نرم افزار نامبرده و یا در بایوس چک کنید.

alirezaparnd
10-01-12, 14:52
مشخصات سیستم رم 2گیگ پاتریک بل باس 1066 مادربوردp5kpl/1600 کارت گرافیگ gt220 جیفورس cpu 2 هسته ای پاورگرین مدلgp535a ورژن 2.3 وات535 در رابطه با ویروس هم چون از اینتی ویروس ارجینال استفاده می کنم ویروس به هیچ وجه ندارم منظور من این بود که مثلا تنظیمات اپدیت انتی ویروس در روز یک بار است وقتی ریست می کند می سود اتوماتیک فایل های در disk clean up هست وقتی پاک می کنم وقتی ریست می شود بر می گردد به حالت اولیه ویا فایلی از اینترنت گرفتم بعد دانلود کنم وقتی ریست می شود فایلی که از اینترنت گرفتم پاک می شود گویاهمچنین فایلی را اصلا از اینترنت نگرفتم در مورد هارد بگم ان هارد قبلی دوبار کاملا فرمت کردم باز ریست می شد این هارد جدید دفعه اولی ویتدوز ریختم مشکل نداشت بعد از اینکه یک ویندوز دیگه ریختم مشکل بوجود امد ووقتی که ان ویندوز اولیه ریختم باز ریست می کردم کد بایلوس می گوید چک هاروارد بایوس اپدیت کن بایوس مموری غیر فعال کن وپایین

alirezaparnd
10-01-12, 18:22
این ولتاژ با برنامه که گقتید چک کردم+3.3 /12/5وات است که جلوی هر کدام تعداد واتهای را نوشته است در ضمن محافظ کا مپیوتر هم مشکل از نوسان یرق نبود مشکل از خود محافظ بود

nima_hl
10-01-12, 18:34
این ولتاژ با برنامه که گقتید چک کردم+3.3 /12/5وات است که جلوی هر کدام تعداد واتهای را نوشته است در ضمن محافظ کا مپیوتر هم مشکل از نوسان یرق نبود مشکل از خود محافظ بود

یه تجربه عجیب دارم که خودم هم آخرش دقیق نفهمیدم مشکل چیه ولی به این روش زیر حل شد

حدود 1.5 سال پیش 3 تا از دوستان با 3 کانفیگ کاملا متفاوت ازم سیستم گرفتن ولی محدوده زندگی آنها در تهران نزدیک به هم بود ( تهران اطراف برج میلاد )

سیستمهای این دوستان مانند شما بی دلیل ریست میشد ولی وقتی سیستم را برای تست میاوردن ساعتها بدون مشکل زیر سنگینترین تستها به راحتی کار میکرد

بهشون استاپلایزر توصیه کردم گرفتن ولی باز مشکل حل نشد ( حتی یکی از این دوستان UPS تهیه کرد ولی باز سیستم ریست میشد )

در نهایت کاری که انجام دادیم این بود که سیستمها را بوسیله یک سیم به لوله آب وصل کردیم ( ارت ) و سیستمها دیگه ریست نشدن

گمان میکنم فرستنده هائی ارسال پارازیت باعث این مشکل میشدند

به هر حال قطعا نمیتونم بگم مشکل شما هم همینه ولی در نهایت اگر همه توصیه دوستان را عمل فرمودید و نتیجه نگرفتید این راه را هم امتحان بفرمائید

designme
10-01-12, 18:53
که مثلا تنظیمات اپدیت انتی ویروس در روز یک بار است وقتی ریست می کند می سود اتوماتیک فایل های در disk clean up هست وقتی پاک می کنم وقتی ریست می شود بر می گردد به حالت اولیه
این قسمتش رو متوجه نشدم

به نظر شخصیم بیشتر احتمال ایراد از پاور میتونه باشه
یکی دو بار هم به گفته آقا نیما برخوردم، که البته اتصال به زمین باید تو تمامی دستگاه های الگترونیکی رعایت شه که متاسفانه... شما هم برای کیستون حتما اتصال به زمین داشته باشید
پست 2 رو انجام بدید، دمای cpu + سیستم عامل هایی رو که نصب میکردید هم بنویسید و اینکه احیانا تو نصب ویندوز مشکل که نداشتید؟

Over_Cracker
10-01-12, 19:10
بایوس رو با آخرین ورژن موجود آپدیت کنید.

بعد از بکارگیری و تست تمامی مواردی که پیش از این بهش اشاره شد ،فرکانس رم رو نیز روی 667 و 800 مگاهرتز با تایمینگ های مختلف امتحان کنید.

alirezaparnd
10-01-12, 20:09
چه جوری باید به کیس ارت کنم طرز نصب ارت چگونه است در ضمن بایوس سیستم به اخرین ورژن موجود اپدیت است فرکانس رم چه طوری بدست اورم تونصب ویندوز هیچ مشکلی ندارم کلی برنامه سنگین نصب می کنم مشکلی ایجاد نمی شود کارهایی که قبلا ریست می شد انجام می دهم ریست نمی شود سیتم تحت فشار سنگین سیستم ریست نمی شود ولی بعضی اوقات که سیستم روشن می کنم 5دقیقه از روشن کردن می گذرد روی برنامه یک کلیک می کنم سیتم هنگ می کند سیستم ریست می شود نمی دانم بعضی اوقاتفشار سنگینی روی کامپیوترامی اورم سیتم ریست نمیشود بعضی اوقات 5الی 6 صفحه اینترنت باز ی کنم ریست می شود در حالی که بعضی ازاوقات 10صفحه باز می کنم ریست نمی شود بعضی اوقات سیتم هنگ می کند کاملا ریست می شود

Over_Cracker
10-01-12, 22:15
واسه ارت ،یک رشته سیم به بدنه اهنی کیس(بهتره به فنس پشت پاور متصل کنید) و سر دیگه رو به چهار چوب اهنی در یا لوله گاز وصل کنید،دقت کنید که به قسمت رنگ خورده نباشه(هر جا رنگ خورده بود،با تیغ،کمی خراش بدید) و اتصال مستقیم با مغز اهن باشه. واسه بررسی فرکانس رم،یه تصویر از تب مموری Cpuz بزارید لطفا تا وضعیت کنونی رو تشخیص و کانفیگ های بیشتر رو تست کنیم.اما قبل از این،سعی کنید گزینه های قبلی و ارت رو تست و نتیجه رو اعلام کنید.

alirezaparnd
12-01-12, 17:13
سلام برهمگی خوشبختانه سیستم از وقتی تنظیمات پاور اپشن دست زدم سیتم ریست نکرده مشکلی خاصی بوجود نیامده خودم هنوز جای تعجب دارد

Over_Cracker
13-01-12, 00:10
ممکنه بفرمایید چه تغییراتی رو اعمال کردید در تنظیمات پاور آپشن؟

alirezaparnd
13-01-12, 10:44
سلام خسته نباشید 1- اینکه یک ایه زیر کیس چوبی بود برداشتم 2- من همیشه توتنظیمات پاور اپشن چون بخطر اینک شب کامپیوتر روشن است بخاطر دانلود چون از ان شرکت که adsl می گیریم شب رایگان است به همین خاطر تمام تنظیمات پاور اپشن روی never می گذارم به این خاط رکه کامپیوتر خاموش یا روی اسلیپ نرود 4 سری تنظیما ت دارد که 3سری از تنظیمات از روی never در اوردم روی حالت 5 دقیقه گذاشتم یک مود روی اسلیپ گذاشتم گزینه اول در پاور اپشن را را اولی 5 دقیقه ودومی روی never گذاشتم

nima_hl
13-01-12, 13:43
واسه ارت ،یک رشته سیم به بدنه اهنی کیس(بهتره به فنس پشت پاور متصل کنید) و سر دیگه رو به چهار چوب اهنی در یا لوله گاز وصل کنید،دقت کنید که به قسمت رنگ خورده نباشه(هر جا رنگ خورده بود،با تیغ،کمی خراش بدید) و اتصال مستقیم با مغز اهن باشه. واسه بررسی فرکانس رم،یه تصویر از تب مموری Cpuz بزارید لطفا تا وضعیت کنونی رو تشخیص و کانفیگ های بیشتر رو تست کنیم.اما قبل از این،سعی کنید گزینه های قبلی و ارت رو تست و نتیجه رو اعلام کنید.

جسارتا لوله کشی گاز به دلیل جلوگیری از پوسیدگی خودش دارای برق هست و به همین دلیل به هیچ عنوان نباید از اون برای ارت استفاده بشه

برای ارت به جز در و پنجره هائی که به اسکلت ساختمان جوش شده باشند (یا خود اسکلت فلزی ساختمان) ، فقط باید از لوله آب استفاده بشه

alirezaparnd
13-01-12, 19:58
سلام خسته نبا شید من به مشکل عجیب برخوردم تواین چند روز کامپیوتر در سخت شرایط قرار دادم ولی هرگز ریست نکرد30الی 40 صفحه ایننت بازکردم کاری قبلا نمی توانستم انجام دهم چون ریست می کرد ولی امروز در disk cleam up فایلهای مربوط به سرویس پک و فایلهای مریوط که در ان است پاک کردم حدودا 2گیگ می شد دفعه اولی پاک کردمش سیستم ریس کرد وتمام فایلها برگشت ولی امروز که پاک کردم وسیستم ریست کرد وتمات تنظمات دانلود منجیر بهم خورد هر موقع که ریست می کند ای فایل در disk clean upکه system error momory dumpfile نام داردحجم حدود 300 تا 400 مگ می گیرد عجیب شده واقعا هنوز نفهمیدم مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری تما تستها را انجام دادم

Over_Cracker
14-01-12, 02:59
جسارتا لوله کشی گاز به دلیل جلوگیری از پوسیدگی خودش دارای برق هست و به همین دلیل به هیچ عنوان نباید از اون برای ارت استفاده بشه

برای ارت به جز در و پنجره هائی که به اسکلت ساختمان جوش شده باشند (یا خود اسکلت فلزی ساختمان) ، فقط باید از لوله آب استفاده بشه

درود خدمت داداش گلم،نیما جان

من خودم سیم پشت پاور رو به لوله گاز وصل کردم و مشکلی نداشت. این که به لوله گاز اشاره کردم به خاطر جنس هادی ترش بود نسبت به لوله آب. و برق داشتن هم به معنای خاص کلمه وجود نداشت،حداقل واسه لوله ای که من تست کردم اینگونه بود.

اینکه گفته میشه برق داره،مربوط به پیاده سازی Cathodic Protection میشه که اطلاع دقیقی در موردش ندارم و اگر برای جلوگیری از پوسیدگی باشه،لوله آب اولین خواستار پیاده سازی این محافظ هستش.

به نظرم باید دقیق تر رفتار Cathodic Protection با الکتریسته ساکن وارد شده از سطح خارجی لوله بررسی بشه.چون سیمی که وصل میشه از سطح خارجی لوله به زمین میره(لایه داخلی به زمین متصل نیست) و به لایه داخلی کاری نداره.

در نهایت حق با شما هستش نیما جان و ارت به لوله گاز درست نیست و تا قبل از اینکه این موضوع رو بیان کنید،اصلا در موردش تحقیق نداشتم و صرفا با توجه به تجربه خودم،پیشنهاد لوله گاز رو دادم. به نظرم اگر یک کار و تحقیق گروهی برای ایجاد یک تاپیک جامع در مورد دلایل تولید الکتریسته ساکن در بدنه قطعات برقی،تفاوت آن با جریان های فاز و نول و معایب و مقابله با آن با روش های ارتینگ و پروتکشن Cathodic ایجاد کنیم،بسیار مفید خواهد بود و دیگه لازم نباشه به هر کاربر،جداگانه توضیح بدیم. اگر موافق باشید تا استارتش رو بزنیم در بخش تیم خبری..؟ چون حداقل به یک نفر که با این مبحث آشنایی داشته باشه نیاز هستش.

Over_Cracker
14-01-12, 03:02
سلام خسته نبا شید من به مشکل عجیب برخوردم تواین چند روز کامپیوتر در سخت شرایط قرار دادم ولی هرگز ریست نکرد30الی 40 صفحه ایننت بازکردم کاری قبلا نمی توانستم انجام دهم چون ریست می کرد ولی امروز در disk cleam up فایلهای مربوط به سرویس پک و فایلهای مریوط که در ان است پاک کردم حدودا 2گیگ می شد دفعه اولی پاک کردمش سیستم ریس کرد وتمام فایلها برگشت ولی امروز که پاک کردم وسیستم ریست کرد وتمات تنظمات دانلود منجیر بهم خورد هر موقع که ریست می کند ای فایل در disk clean upکه system error momory dumpfile نام داردحجم حدود 300 تا 400 مگ می گیرد عجیب شده واقعا هنوز نفهمیدم مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری تما تستها را انجام دادم

سلام دوست عزیز.

تنظیمات و فرکانس/تایمینگ های رم رو که پیش از این خدمتون عرض کردم،تست کردید؟

alirezaparnd
14-01-12, 10:40
چه جوری تست کنم توباویوس رقتم فرکانس رم اتوماتیک بود نمی دانم در ست رفتم ویانه

Over_Cracker
14-01-12, 17:01
لطفا چندتا تصویر از برنامه CPUZ،بخش مموری و SPD قرار بدید تا فرکانس و تایمینگ های مربوطه مشخص بشه،بعد پروفایل های لازم رو جهت تست و تنظیم خدمتون عرض میکنم.

alirezaparnd
14-01-12, 17:52
ااین هم دوعکس در رابطه چیزی خواستید
Only the registered members can see the link

Over_Cracker
14-01-12, 21:47
تست 1-رم ها رو در اسلات های 1 و2 و یا 34 بزارید،طوری که مود دوال نباشه.

تست 2-در حال حاضر فرکانس رم شما روی 800 با تایمینگ 5-5-5-16-42-1t هستش اما تو جدول SPD رمتون ذکر شده که باید 5-5-5-16-21 باشه. حتما tRFC رو از 42 به 21 تغییر و مولفه CR رو روی 2t تنظیمات کنید.

تست 3-در مرحله بعد سیستم رو تنها با یکی از رم ها تست و اگر مشکل پابرجا بود با رم دیگری تست کنید.(رو اسلات های مختلف)

فرکانس 667 و تایمینگ های مربوطه رو نیز تست کنید.فقط تایمینگ ها رو هم دقیقا مشابه جدول SPD تنظیم کنید که در همون تصویر CPUz معادل هر فرکانس،پایینش تایمینگ نیز ردج شده.

اگر در کار با بایوس مشکل دارید،چند تا تصویر از بخش های مربوط CPU و رم قرار بدید تا گزینه های لازم رو توضیح بدم خدمتون.

alirezaparnd
14-01-12, 22:43
عکس cpu هم می گذارم اینهایی که گفتی جه جوری انجام بدهم طرز کارش

Over_Cracker
15-01-12, 00:15
ابتدا درب کیس رو باز کنید و تنها یک ماژول رم رو در اسلات شماره 1 قرار بدید و تست کنید که آیا سیستم بازم ریست میشه یا خیر.اگر مشکل پابرجا بود،این کار با اون یکی رم انجام بدید. در حال حاضر ماژول های رم شما به صورت Dual Channel ست شدند،برای یک تست بهتره اونا رو در حالت Single Channel نیز تست کنید.برای این کار می بایست ماژول های رم رو در اسلات های 1 و2 یا 3و 4 قرار بدید. این دو گزینه رو تست و نتیجه رو اعلام کنید. اگر مشکل همچنان پا برجا بود،وارد محیط بایوس بشید و از صفحات مربوط به تنظیمات رم/پردازنده چند تا تصویر بزارید تا دقیق از روی تصویر بگم که چیکار کنید. این برنامه رو هم دانلود کنید و چندتا تصویر ازش قرار بدید: Only the registered members can see the link

alirezaparnd
15-01-12, 00:49
درب کیس باز کردم جای رم عوض کردم اول کنار همدیگر گذاشتم قبول نکرد یکی در رنگ زرد رنگ ودیگری در رنگ مشکی قبلا جفت رو در دو رنگ زرد بوداین برنامه که گفتید قبلا گرفته بودم این هم عکسش
تا بحال ریست نکردههخه الان ریست نکند زمانی که فکرش نمی کنی ریست می کند

Over_Cracker
15-01-12, 06:36
یعنی چی کنار هم قبول نکرد؟ هیچ دلیلی نباید برای این مورد وجود داشته باشه. مادربرد شما دو کانال 64 بیتی داره. کانال 1- شامل اسلات های A1-A2 (همون رنگ های زرد و مشکی که نزدیک به CPU هستند) و اسلات های B1-B2 که سمت کناری مادربرد قرار گرفتند.شما برید تو بایوس؛مسیر Advanced-Chipset-North Bridge Configuration و دقت کنید که گزینه ی Memory Remap Feature فعال باشه،سپس تست کنید که ایا دوباره مشکل قبول نکردن وجود داره یا خیر

زمانی که دو ماژول رم رو در دو اسلات مربوط به یک کانال میزارید،میشه مود Single Channel و نباید مشکلی وجود داشته باشه.

در همون تصویر CPU-Z که گذاشتید،کزینه Channels رو اگر مشاهده کنید،نوشته Dual ،من میخوام که این گزینه به Single تغییر پیدا کنه. راهشم در تغییر چینش رم ها بود که در قسمت قبل گفتم. اگر هم به هر دلیلی موفق به انجامش نشدید،سیستم رو فقط با یک رم تست کنید،یعنی فقط یک ماژول رم رو در اسلات زرد رنگ اولی بزارید و ببینید که بازهم مشکل وجود داره یا خیر. اگر وجود داشت،همین عمل رو با اون ماژول انجام بدید که روی سیستم نبوده.روی اسلات های مختلف نیز تست کنید.

رم شما چون استاندارد نیست و اورکلاک شده هست،من شک زیادی بهش دارم که ایراد سیستم شما از این بخش باشه.

تست های مربوطه رو به دقت انجام بدید تا در مرحله بعد بریم رو تنظیم فرکانس و تایمینگ. در بایوس شما،باید برید به منو Advanced؛فرکانس رم در بخش Jumper Free Configuration تنظیم میشه. همچنین دقت داشته باشید که گزینه Configure Dram By SPD در بخش Chipset-north Bridge Configuration فعال باشه.

لطفا بخش به بخش رو دقیق انجام بدید و نتیجه رو اعلام کنید. از همون قدم اول ،تست سیستم تنها با یک رم،سپس با رم دیگه، دوتایی در مود Single...

زیاد هم عجله نکنید در تست و تشخیص برطرف شدن عیب تا 100% مطمئن بشید و اینکه محاسباتمون در مراحل بعد غلط از آب در نیاد.

alirezaparnd
15-01-12, 12:42
من اینکاری که گفتید انجام دادم ان گزینه اولی فعال کردم بعد دوتا رم کنار گذاشتم باز بوق زد وقبول نکرد وبعد به تنهایی گذاشتم وقبول کرد الان رم ها در دواسلات متفاوت هستند در رم تنهایی مشکلی نداشت

alirezaparnd
15-01-12, 15:35
به تنهایی رم مشکل ندارد چند ساعت با هر کدام از رم ها کار کردم شما چه جوری فهمیدی رم ما اور کلاک شده است من چند وقت پیش می خواستم رم را ارتقا بدهم گفتند فروش حیف است بهتر ین رم دارد یکی گفت این رم در بازار الان حکم طلا دارد من دودل هستم اخه باس رم رم دیگر تو بازار نیست من برده بودم گارنتی رمو گفت سالم چون اولین حدسی می زدم ما رم بود من حدود 6 ما پیش زیاد ورژن بایوس عوض می کردم هر دفعه هم رم فلش می کرد یرای همین بردم گاراتی چون اول می خواستم بفروشم گفتند حیف گارانتی دارد که گارانتی گفت سالم من قبلا که این مشکل نداشت باز قبول نمی کرد که دوتا رم در کار یکدیگر بگذارم

alirezaparnd
15-01-12, 21:18
من این خطا از خط بلواسکرین در اوردم شما انها را می گفتی شما سر در می اورید چیست این کد Additional information about the problem:
BCCode: 1000008e
BCP1: C0000005
BCP2: 8E7CA6BC
BCP3: 824F3678
BCP4: 00000000
با تشکر از شما
در رابطه با sys اطلاعاتی در به ما بدهید در خطا بلواسکرین به این فایل اشاره کرده بود

Over_Cracker
16-01-12, 21:25
به تنهایی رم مشکل ندارد چند ساعت با هر کدام از رم ها کار کردم شما چه جوری فهمیدی رم ما اور کلاک شده است من چند وقت پیش می خواستم رم را ارتقا بدهم گفتند فروش حیف است بهتر ین رم دارد یکی گفت این رم در بازار الان حکم طلا دارد من دودل هستم اخه باس رم رم دیگر تو بازار نیست من برده بودم گارنتی رمو گفت سالم چون اولین حدسی می زدم ما رم بود من حدود 6 ما پیش زیاد ورژن بایوس عوض می کردم هر دفعه هم رم فلش می کرد یرای همین بردم گاراتی چون اول می خواستم بفروشم گفتند حیف گارانتی دارد که گارانتی گفت سالم من قبلا که این مشکل نداشت باز قبول نمی کرد که دوتا رم در کار یکدیگر بگذارم

درود

دوست عزیز،لطفا دقیقا بفرمایید از مواردی که عرض کردم کدوم ها رو تست کردید؟ با وجود تک رم روی مادربرد،بازهم مشکل وجود داشت؟ فرکانس و گزینه های ذکر شده رو تغییر دادید؟

جدول تایمینگ رمتون نشون میده استاندارد نیست با اون ولتاژ بالای در 1066 و تغییرات Tras و tRC در حوزه فرکانس های 800/1066 ...حکم طلا هیچ،برنز هم نداره! مادربردتون هم از مدل هایی نیست که با همه نوع رم و حجمی سازگار باشه. حتی واسه حجم 4 گیگ می بایست Memory Remap Feature رو فعال نیگه دارید.اگر تونستید سیستم رو با یک رم 2 گیگ معمولی باس 800 امتحان کنید.

کد بلو اسکرین شما بسیار شایع هست.میتونه از درایور ها،رم،هارد...باشه. سعی کنید حتما درایور و بایوس کارت گرافیک رو به آخرین ورژن ارتقاع بدید!

در Run دستور Verifire رو اجرا و با تنظیمات پیشفرض حلو ببرید و در آخر ببینید که لیست درایور های Unsigned چی هستند.

با برنامه Memtest86 به مدت چند ساعت رم رو تست کنید ببینید Crash میکنه یا خیر.

قبل از تست هم ،ویندوز XP-SP3 نسخه 32 بیتی رو نصب کنید.

برنامه Win Diag رو نیز برای تست امتحان کنید.

alirezaparnd
17-01-12, 00:22
رم به تنهایی رد در تمامی اسلاتها وچه دوتایی در تمامی اسلاتها امتحان کردم ودر رابطه باتغییر Dual به Single بلد نیستم وتغییر ولتاژ بلد نیستم انجام دهم

mehrdad_ab
17-01-12, 12:46
رم به تنهایی رد در تمامی اسلاتها وچه دوتایی در تمامی اسلاتها امتحان کردم ودر رابطه باتغییر Dual به Single بلد نیستم وتغییر ولتاژ بلد نیستم انجام دهم
سلام
دوست عزیز ،
پیشنهاد می کنم مادربرد رو از داخل کیس با احتیاط باز کرده و روی یک میز چوبی قرار بدین و قطعات رو یکی یکی وصل کنید . تست هایی که دوستمون مظاهر جان گفتن رو انجام بدین و از هر مر حله عکس بگیرین و اینجا قرار بدین . ( تست های زیاد گفته شده که دیگه یادآوری نمی کنم ) با دقت مطالب بالا رو مرور کنید و با عکس اعلام بفرمائین . برای گرفتن عکس می تونید از گوشی موبایل و یا کلید Print Screen روی صفحه کلید و برنامه Paint (نقاشی)داخل محیط ویندوز استفاده کنید . برای تایپ هم اگر کمی حوصله به خرج بدین و با دقت بیشتر تایپ کنید مطالبتون واضح تر و درک اون راحت تر میشه برای خواننده.
دو رم مشابه ، وقتی در دو اسلات همررنگ قرار بگیرن مادربرد اونها رو به صورت دوآل میشناسه و وقتی در دو اسلات غیر همرنگ قرار بگیرن به صورت سینگل میشناسه . حالت دوال سرعت انتقال اطلاعات به سی پی یو (پردازنده)رو افزایش میده و در نتیجه سرعت اجرای برنامه ها بالا میره .

alirezaparnd
17-01-12, 15:39
سلام مشکل کامپیوتر مال رم نیست رم طبق جوری گفته بودید انجام دادم مکل خاصی پیش نیامد من در این مشکل توسایتهای خارجی دنبال گشتم یک سرم افزار معرفی کردند چند تانرم افزار برای رم گرفتم همه انها سلامت رم تایید می کنند حتی برنامه که گفتید یرای تست سخت افزا ر گرفتم که برنامه تحت ویندوز از چندتا سایت گرفتم کار نمی کرد نسخه بوتبل گرفتم رایت کردم روی سی دی اجرا کرد تمام سوارخها واسلات رم وخود رم هرچی که مربوط می شد انجام داد قبل از انجام این کار هیچ مشکلی نداشت تواینترنت خواندم اگر ارو بدهد یا رنگ قرمز بگیرد رم مشکل ندارد تست گرفتم ولی هیچ مشکلی ندارد وبعد از تست گرفتن ویندوز ریخت بهم مای کامیوتر خیلی دیر باز می کرد کلیه برنامه خیلی دیر باز می کرد انگار رم 256 دارو به همین خاطر از دست کاری وتست کردن هر چیزی مر بوط به رم دیگه خوداری می کنم به هیچ عنوان بارم کاری نخواه داشت از زحماتشما سپس گذارم چون برابی رم هزینه نمی کنم اگر خاب شود چون ارزش ندارد اگر بخواهم می رم مادربورد و سی پی یو ورم جدید می گیرم اگر باز ریست کند مجبور پاورش عوض کنم ان ررو که گذشتم در صفحه قبل توسایت خارجی گذاشتم چند تا نرم افرازبرای حلش گذاشتند انها گرفتم خیلی نقش داشت نرم افزار که گقید که شما گفتید هم خیلی موثر بوده است ازمطلب مفیدی که در پست قبل گفتید متشکرم :1. (5)::1. (5):

mehrdad_ab
17-01-12, 16:19
سلام مشکل کامپیوتر مال رم نیست رم طبق جوری گفته بودید انجام دادم مکل خاصی پیش نیامد من در این مشکل توسایتهای خارجی دنبال گشتم یک سرم افزار معرفی کردند چند تانرم افزار برای رم گرفتم همه انها سلامت رم تایید می کنند حتی برنامه که گفتید یرای تست سخت افزا ر گرفتم که برنامه تحت ویندوز از چندتا سایت گرفتم کار نمی کرد نسخه بوتبل گرفتم رایت کردم روی سی دی اجرا کرد تمام سوارخها واسلات رم وخود رم هرچی که مربوط می شد انجام داد قبل از انجام این کار هیچ مشکلی نداشت تواینترنت خواندم اگر ارو بدهد یا رنگ قرمز بگیرد رم مشکل ندارد تست گرفتم ولی هیچ مشکلی ندارد وبعد از تست گرفتن ویندوز ریخت بهم مای کامیوتر خیلی دیر باز می کرد کلیه برنامه خیلی دیر باز می کرد انگار رم 256 دارو به همین خاطر از دست کاری وتست کردن هر چیزی مر بوط به رم دیگه خوداری می کنم به هیچ عنوان بارم کاری نخواه داشت از زحماتشما سپس گذارم چون برابی رم هزینه نمی کنم اگر خاب شود چون ارزش ندارد اگر بخواهم می رم مادربورد و سی پی یو ورم جدید می گیرم اگر باز ریست کند مجبور پاورش عوض کنم ان ررو که گذشتم در صفحه قبل توسایت خارجی گذاشتم چند تا نرم افرازبرای حلش گذاشتند انها گرفتم خیلی نقش داشت نرم افزار که گقید که شما گفتید هم خیلی موثر بوده است ازمطلب مفیدی که در پست قبل گفتید متشکرم :1. (5)::1. (5):
دوست عزیز ؛
کامپیوتر هم مثل اتومبیل ، قطعاتش زنجیر وار بهم وابسته هستند. یعنی برای یک رانندگی مطمئن باید تمامی قطعات میزان و بدون اشکال کار کنن و در مورد کامپیوتر هم ، همینطوره .
مطالبی که گفته شد فقط برای تست و بررسی احتمال خرابی قطعات مذکور بوده .
بازهم میل شماست و معقولانه ترین روش ، برای تست قطعات کامپیوتر ، تست کردن اونها با قطعات نو و یا بدون ایراد هستش تا ایراد و مشکل پیدا بشه .
در هر صورت ، موفق باشین .

alirezaparnd
17-01-12, 16:47
شما درست میگویید حرف شما کاملا منطقی من هم با توجه دستوراتی ک هگفته شده وتما تست های که گفته شد انجام دادم به مفهوم رسیدم که دیگه از رم کامپیوتر نیست چون قبلا هم رم برد گارانتی وخود تست کردم کارایی سیستم بهتر شده ان هم باتوجه صبحتهای شما دوستان دیگر فرکنم دیگه ریست نشه اگر شد قطعات دیگر چک کنم چون دیگر از ر کاملا مطمن هستم

alirezaparnd
17-01-12, 21:52
خسته نباشید به همکار انجمن سخت افزار در صفحه پیش مطلبی را گفته بودید خیلی به درد خورد همان مطلب کدام از داریو ها( در Run دستور Verifire رو اجرا و با تنظیمات پیشفرض حلو ببرید و در آخر ببینید که لیست درایور های Unsigned چی هستند.) چون مشخص می شود کدامیک از داریورها نصب شده وکدام نصب نشده چون اخطار بلواسکرین همیشه می گفت از یک داریور ایراد یگرفت وریست می کرد من فکر می کردم برای هارد باشد این مطال تویکی از سایتای خارجی گذاشتم یک برنامه داریور اسکن گرفتم تمامی قطعات که مشکل داشت ویا داریور انها مشکل داشت می اورد این مطلبی که شما گفتید باعث شد تما درایورهای کامپیوتر چک کند خداشکر تمامی داریورها نصب شده است وخوشحال در ساست شما ثبت نام کردم چون شما باعث شده مشکل کامپیوتر رابفهم شما ان دستور نمی دادی نمی فهمیدم امیداوارم از دست من ناراحت نشده بلشید:1. (5)::give_rose:

Over_Cracker
18-01-12, 02:22
موفق باشید عزیز.

alirezaparnd
18-01-12, 10:28
سلام یک سوال دیگر هم دارم چه جوری می توانمExpressGate_v14910_Patch نصب کنم چون نصب می کنم اررو می دهد

Over_Cracker
18-01-12, 18:25
پیغام ارور چیه؟

در Safe Mode هم تست کردید؟

alirezaparnd
18-01-12, 19:29
توسایت ایسو س بودم توبخش Utilities (4) درمورد

IM software patch for ExpressGate
Fix IM software may not connect to the server sometimes. Before installing this patch, please update your ExpressGate to the latest version from ASUS official website.

نصب که می خواهم بکنم نمی تواند نصب کند این صفحه مورد نظرOnly the registered members can see the link ویندوز 7 .32 است