PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای انتخاب مادربرد مناسب جهت اورکلاک

rambo2020
09-01-12, 15:07
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یک پردازنده celeron D 3.33 GHz دارم. می خواستم یک مادربرد قوی برای اورکلاک این cpu تا فرکانس نزدیک به 6GHz به من معرفی کنید.(خودم Asus P5QD turbu رو مد نظر دارم.) در ضمن از کجا می تونم یک بلاک مناسب و همچنین نیتروژن مایع نهیه کنم؟ (ساکن تهران هستم.) در ضمن مناسب ترین راه برای خنک نگه داشتن چیپست ها چیه؟!! اگر ممکنه درباره ی عایق بندی مادربرد هم توضیحاتی بدین. و در آخر اینکه هزینه ی همی این کارها چقدر می شه؟!!!

Curtis
09-01-12, 18:26
بهترین مادربرد برای این cpu مادربردهایی با چیپ p35 و x48 هستن Asus P5QD turbu به درد این کار نمیخوره .
در ضمن اول باید ببینید این cpu که دارید تا چه فرکانسی میتونه بره چون نمیشه با اطمینان گفت که تا 6gh میره باید روش کار کنید
بلاک مناسب هم شما باید بگردید یه طرح مناسب پیدا کنید بدید براتون بسازن.

Over_Cracker
10-01-12, 00:16
سلام دوست عزیز.

به نظرم اگر بتونی یه Asus Commando گیر بیاری،عالیه.

اگر هم بخوای تو یه رنج مشخص از مادربرد های موجود در ایران بگردی،پیشنهاد میکنم یه سری به Hwbot بزنی و لیست مادربرد هایی که باهاش پردازنده های سلرون-Core to dou و پنتیوم رو تا فرکانس 6 رو زدن،ببینی.

نیتروژن از گاز فروشی باید تهیه کنید.اما بهتره اول با یخ خشک امتحان کنید!

بلاک رو آماده هم میتونید تهیه کنید،شاید دوستان اورکلاکر مورد دست دو هم داشته باشند که بخواهند بفروشند!

قبل از اینکه بخواهید وارد اکستریم اورکلاک بشید،پیشنهاد میکنم یه واتر کولر یا ایر کولر حرفه ای بگیرید و تست فرکانس بگیرید که ایا این چیپ خوش بچ هست یا خیر . مثلا تست میگیرد و مشاهده می کنید که پردازنده به راحتی در فرکانس های 4 تا 5 جواب میده و محدودیت دما و ولتاژ برای شما وجود داره،پس این چیپ مستعد تست نیتروژن هست.

ایر کولر اگر خواستید بگیرید،NH-D14 مناسبه،مخصوصا که الان زمستونه و میتونید سیستم رو در فضای باز قرار بگیرید و ولتاژ رو تا 1.69 ~1.7 بالا ببرید! البته فقط واسه تست اینکه پردازنده میتونه تا فرکانس بالاتر بیاد یا خیر و سریعا ریست و فرکانس بالاتر. اما هرگز با این ولتاژ به همراه ایر کولینگ سعی نکنید وارد محیط ویندوز بشید و برنامه ای اجرا کنید که پردازنده تحت پردازش قرار بگیره!چراکه ممکنه در ریست بعدی دیگه سیستم بالا نیاد و چیپ بمیره!

بازهم میطلبه و انتظار میره که بچه های 6 با بالای SSA Hwbot تشریف بیارن و با دل و جان راهنمایی های لازم رو خدمتون ارائه کنند.

Jagvar
10-01-12, 17:12
داداش شا اپتدا اخرين پروفايل رو اير رو با هين بورد بگو
و البته يه چنتا تصوير بايوس بخش ولتاژ بده

PUMAOC
10-01-12, 20:47
من یه بلاک دارم مال ابتدای حرکت اورکلاکیم بود. دما رو تا 148 می تونه ببره. تمام مسی هست و دست ساز . اگر مایل هستید برام پیام خصوصی بزارید تا در مورد مادربورد و بلاک راهنماییتون کنم.