PDA

مشاهده نسخه کامل : انتخاب جداول با استفاده از commbo box

30yamak
03-12-11, 19:15
سلام

دوستان می خوام بدونم چه جوری میشه با استفاده از combobox جداول رو از بانک انتخاب کرد و با انتخاب جدول مورد نظر محتویات اون در data gride نشان داده بشه ممنون میشم اگه کسی بتونه کمک کنه

ravegoat
03-12-11, 20:37
با سلام!

شما بايد نام جداول موجود در پايگاه رو به عنوان Item به Combobox اضافه كنيد. سپس براساس مقدار انتخابي در Combobox كه در حقيقت نام جدول تون هست مي تونيد يه Connection String جديد ايجاد كنيد (مقدار Select شده در Combobox رو استخراج كنيد و به رشته ي اتصال بچسبانيد.)
در نهايت مي تونيد با افزودن كنترل DataGrid به برنامه و بهره گيري از دستورات SQL نظير SELECT ، داده هاي جدول مورد نظر رو در ديتاگريد نمايش بديد. براي آشنايي بيش تر با اين كار پيشنهاد مي كنم به لينك هاي زير مراجعه كنيد:

Only the registered members can see the link
Only the registered members can see the link

موفق باشيد
آرمين

30yamak
04-12-11, 00:24
ممنون دوست عزیز
ببینید شاید درست نرسونده باشم در واقع برنامه ای که من می نویسم بانک sql طراحی شده خوب تو این بانک برای مثال اسم شهرها نام جدول های ما هستند درسته
و داخل هر شهری آیتم هایی وجود دارند من میخوام با انتخاب شهر تهران اطلاعات جدول تهران رو در datagrid نشون بده و با انتخاب شهر مشهد دتاگرید ما فقط اطلاعات شهر مشهد رو نشون بده .

ravegoat
04-12-11, 19:16
خواهش مي كنم!

بنده گمان مي كنم سوال شما رو از ابتدا درست درك كردم. جواب بنده هم در حقيقت همان پاسخ سوال شماست.

به عنوان مثال شما يك ComobBox تحت نام ComboBox1 در اختيار داريد. در درون ComboBox1 نام چندين شهذ قرار داده شده كه عينا" برابر نام جداول موجود در پايگاه SQL شماست. شما كافيه كه تنها به هنگام اتصال به پايگاه در رشته ي اتصال نام جدول رو با توجه به آيتم انتخاب شده از ComboBox1 استخراج كنيد و پس از اتصال داده ها آن جدول رو وارد ديتاگريد كنيد:

Dim constr As String
constr = "Data Source=myServerAddress;Initial Catalog="+ComboBox1.List(ComboBox1.ListIndex)+";"

در كد بالا constr رشته ي اتصال شما محسوب مي شود

موفق باشيد
آرمين:give_rose:

30yamak
05-12-11, 15:47
ممنون دوست عزیز اما من تست کردم جواب نداد

اگه لطف کنی یه برنامه کوچک با توجه به گفته هات بزاری ممنونت میشم

ravegoat
05-12-11, 20:58
خواهش مي كنم دوست گرامي!

متاسفانه بنده اصلا" با VB6 كار نمي كنم! اگر خواستيد كد VB.NET شو مي تونم براتون تهيه كنم.

اگه امكانش هست بفرماييد كه در روند اجراي فرمان ها به چه اشكالاتي بر خورد كرديد تا بشه راهنمايي بهتري ارايه داد.

آرمين