PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک : خرید رم

meva
13-10-11, 05:41
سلام
بین رم های
G.SKILL
corsair
king max
کدام پشنهاد میکنید
رم های تا باس 1600 باید باشه
من خودم سری هر کولس نانو کینگ مکس در نظر دارم ( 8 گیگ ) دو تا پک چهار گیگی
اما یکی از دوستان گفت شما برو رم 4 گیگ دوال چنل G.SKILL بگیر بهتر تا دو تا پک چهار گیگی گنیگ مکس

نظر شما دوستان برای من ملاکه
ممنون میشم کمکم کنید

Over_Cracker
13-10-11, 10:25
سلام دوست عزیز.

در مرحله اول؛شما انتخاب رو بین G.SKILL و Corsair قرار بدید.
در مرحله دوم؛دو مدل از G.SKILL و Corsair انتخاب کنید و بعد میتونیم یک مقایسه تخصصی تایمینگ/ولتاژ/فرکانس/سیستم خنک کننده / بین این دو مدل داشته باشیم.

همینطور نمیشه گفت که کدوم یکی بهتر از دیگری هست.

meva
15-10-11, 04:56
سلام دوست عزیز.

در مرحله اول؛شما انتخاب رو بین G.SKILL و Corsair قرار بدید.
در مرحله دوم؛دو مدل از G.SKILL و Corsair انتخاب کنید و بعد میتونیم یک مقایسه تخصصی تایمینگ/ولتاژ/فرکانس/سیستم خنک کننده / بین این دو مدل داشته باشیم.

همینطور نمیشه گفت که کدوم یکی بهتر از دیگری هست.

سلام
ممنون از بابت راهنمای

میخام نهایت تا 160تا 170 تومن برای رم هزینه کنم

میشه با این مبلغ رم خوب با باس 1600 حداقل 8 گیگ گرفت ؟

مدل زیر چطوره

Corsair :

DRR3 2*2GB Corsair 1600 XMS
DRR3 2*2GB Corsair 1600

رم های G.SKILL
تعریف شو تو بازر خیلی شندیم
اما موندم به نظر شما با این مبلغ چه رمی بردارم ؟

meva
15-10-11, 20:20
از دوستان کسی نیست جواب مارو بده >؟:1. (27):

Over_Cracker
16-10-11, 05:29
سلام دوست عزیز.

با قیمت 160 شما میتونید 8 گیگ از بهترین رم های موجود در بازار رو خریداری کنید.

پیشنهاد من روی G.SKILL 2133 -CL9-10-9-28 blue هستش حدود 140 تومن...من با این مدل ساعت ها تست گرفتم و از هر لحاظ میشه گفت حرف نداره...

یه تست اورکلاک رو پلتفرم Lynnfiled نیز ازش گرفتم:
Only the registered members can see the link

در نهایت شما به لینک زیر تشریف ببرید:

اخرین مدل های کلاس متوسط و حرفه ای رم های G.SKILL رو مشاهده می فرمایید.هر مدلی رو خواستید بفرمایید تا از لحاظ فنی در موردش بحث کنیم.

meva
16-10-11, 19:54
سلام دوست عزیز.

با قیمت 160 شما میتونید 8 گیگ از بهترین رم های موجود در بازار رو خریداری کنید.

پیشنهاد من روی G.SKILL 2133 -CL9-10-9-28 blue هستش حدود 140 تومن...من با این مدل ساعت ها تست گرفتم و از هر لحاظ میشه گفت حرف نداره...

یه تست اورکلاک رو پلتفرم Lynnfiled نیز ازش گرفتم:

در نهایت شما به لینک زیر تشریف ببرید:

اخرین مدل های کلاس متوسط و حرفه ای رم های G.SKILL رو مشاهده می فرمایید.هر مدلی رو خواستید بفرمایید تا از لحاظ فنی در موردش بحث کنیم.

ممنون
یک مدل مشخص معرفی کنید که تو بازر موجود باشه
سوال :
1- رم که میخوام 8 گیگ باشه به نظر شما پک رم های چهار تا 2 گیگ بردارم (دوتا پک 4 گیگی ) یا یک پک 8 گیگی ؟
2 -گارانتی های جی اسکیل ها دریا کامپیوتره (گارانتی معتبری ) ؟
3 - مادربرود کن p43 گیگا تا باس هزار 1600 ساپورت میکنه این رم ها مشکلی با این مادربود ندارن ؟
Ripjaws ] F3-12800CL9S-2GBRL (2Gx1) / F3-12800CL9D-4GBRL (2Gx2) / F3-12800CL9Q-8GBRL (2Gx4)
4- رنگ آبی قرمز چه فرقی باهم دیگه دارن ؟
قیمت امروز تو مشهد
4 'گیگ تکی 80 تومن
پک دوال چنل 8 گیگ 145 تومنه

Over_Cracker
17-10-11, 08:45
چیپست P43 به طور معمول از فرکانس 1066 یا نرخ انتقال 8500MT/s پشتیبانی میکنه:

موضوعی که اشکار هست،اینه که به طور پیشفرض نخواهید توانست از فرکانس 1600 استفاده کنید و با توجه به مدل مادربرد،از روش های اورکلاک (OC) برای ساپورت بیشتر فرکانس رم استفاده میشه.

در مورد رنگ نیز یک توضیح بدم؛رنگ های مختلف G.SKILL بیانگر کیفیت تراشه های بکاررفته و سرعت رم هستش که درجه اول:مشکی،درجه دوم:ابی و درجه سوم:قرمز هستش. شما هر مدلی خواستید انتخاب کنید،ابتدا از مشکی انتخاب کنید و بعد ابی اما ماژول های قرمز رو خریداری نکنید. ماژول های ابی و مشکی از تایمینگ های پایینتری(تاخیر کمتر) بهره می برند و قابلیت اورکلاک بیشتری دارند.

meva
17-10-11, 13:49
چیپست P43 به طور معمول از فرکانس 1066 یا نرخ انتقال 8500MT/s پشتیبانی میکنه:

موضوعی که اشکار هست،اینه که به طور پیشفرض نخواهید توانست از فرکانس 1600 استفاده کنید و با توجه به مدل مادربرد،از روش های اورکلاک (OC) برای ساپورت بیشتر فرکانس رم استفاده میشه.

در مورد رنگ نیز یک توضیح بدم؛رنگ های مختلف G.SKILL بیانگر کیفیت تراشه های بکاررفته و سرعت رم هستش که درجه اول:مشکی،درجه دوم:ابی و درجه سوم:قرمز هستش. شما هر مدلی خواستید انتخاب کنید،ابتدا از مشکی انتخاب کنید و بعد ابی اما ماژول های قرمز رو خریداری نکنید. ماژول های ابی و مشکی از تایمینگ های پایینتری(تاخیر کمتر) بهره می برند و قابلیت اورکلاک بیشتری دارند.

ممنون
یعنی نیمتونم رم 1600 بخرم یا راهی برای هنگام سازیش هست
خوب روی جعبه مادربود زده تا باس 1600 را ساپورت میکنه
مادر برد من
GIGABYTE GA-EP43T-UD3L (Only the registered members can see the link)

این روش o. c چطوری

Over_Cracker
17-10-11, 14:52
ببینید،احتمالا زمانی که شما ماژول 1600 رو نصب می کنید،ابتدا به صورت 1066 میشناسه(پیشفرض چیپست برای ساپورت DDR3) و بعد باید از طریق بایوس و تغییر FSB و ضریب های DRAM،فرکانس و تایمنگ رو ست کنید.

اما به نظرم منطقی نیست که بخواهید چنین هزینه ای برای پلتفرم 775 بکنید. شما دو ماژول دو گیگابایتی KINGMAX 1333 به قیمت 32 خریداری کنید. کافیه برای قدرتمندترین پلتفرم 775. از لحاظ بازدهی هم چه 160 تومن خرج رم کنید چه 30 تومن؛حداکثر 1 درصد در بازدهی سیستمتون تغییر حاصل خواهد شد. در ضمن بازدهی 2*2GB به صورت دوال بیشتر از 4*2GB به صورت دوال هست.

در عین حال،اگر هدفتون رو واضح تر مشخص کنید،بهتر میتونیم راهنماییتون کنیم.

meva
17-10-11, 15:27
ببینید،احتمالا زمانی که شما ماژول 1600 رو نصب می کنید،ابتدا به صورت 1066 میشناسه(پیشفرض چیپست برای ساپورت DDR3) و بعد باید از طریق بایوس و تغییر FSB و ضریب های DRAM،فرکانس و تایمنگ رو ست کنید.

اما به نظرم منطقی نیست که بخواهید چنین هزینه ای برای پلتفرم 775 بکنید. شما دو ماژول دو گیگابایتی KINGMAX 1333 به قیمت 32 خریداری کنید. کافیه برای قدرتمندترین پلتفرم 775. از لحاظ بازدهی هم چه 160 تومن خرج رم کنید چه 30 تومن؛حداکثر 1 درصد در بازدهی سیستمتون تغییر حاصل خواهد شد. در ضمن بازدهی 2*2GB به صورت دوال بیشتر از 4*2GB به صورت دوال هست.

در عین حال،اگر هدفتون رو واضح تر مشخص کنید،بهتر میتونیم راهنماییتون کنیم.

بازم ممنون

خوب نظر شما چی با این مادر برد من

سیستم هم برای کارهای شبکه ( شبیه سازی چندین سستم عامل باهم میخام ) + کارهای گرافیکی +برنامه نویسی

حالا نظر شما چیه
دیگه رم های جی اسکل بیخیال بشم
یابرم همون گینگ مکس سری نانو بگیرم باس 1600