PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل در پاور 685 'گرین

esyoo
11-10-11, 16:07
سلام
دوستان من خونه ام رو عوض کردم و جا به جا شدم
وقتی کیس رو به برق زدم این اتفاق برام می افته:
بعد از اینکه به برق متصل می کنم کیس رو تمام قطعات کامپیوتر برق دارند!(تمام قطعات!با فاز متر همه چیز رو امتحان کردم)
بعد که می خوام وارد ویندوز بشم تا مرحله بوت و لوگوی ویندوز جلو میره اما بعدش ری استارت میشه!
من یک دونه فن 1216 هم داشتم که به محض روشن شدن سیستم با سرعت بالا می چرخید ولی الان این طور نیست!
اما:
وقتی در حالت safemode بالا می یام ویندوز بالا می یاد و هیچ قطعه ای هم برق نداره!!!!!!!!
ولی فن باز هم با همون دور پایین در حال گردش هست

تمام قطعات رو در آوردم و دوباره جا گذاشتم ولی مشکلم بر طرف نشد.
ضمنا در تنظیمات setup که وارد می شم می نویسه:voltage is low

خودم فکر می کنم که:
1)پاور مشکل داره
2)مادربرد مشکل پیدا کرده
3)برق ساختمان مشکل داره
به نظر شما چه مشکلی ممکن هست به وجود آمده باشه.
منتظر راهنمایی شما دوستان هستم
با تشکر

Over_Cracker
12-10-11, 13:03
سلام دوست عزیز.

حتما از سیم ارت برای دفع الکتریسیته ساکن بدنه کیس استفاده کنید.الکتریسته ساکن در تمام قطعات برقی وجود داره و اکثرا تمهیداتی برای این موضوع توسط استاندارد های ساختمان سازی ارائه شده و در کشور های پیشرفته از چاه ارت برای دفع الکتریسیته در ساختمان ها استفاده میشه و پریز های برقشون سه شاخه هست که شاخه سوم به اتصال چاه ارت وصل هست. سیم پاور رو هم اگر نگاه کنید سه کانال داره و از طرف دیگه نیز 3 شاخه هست که یک شاخش قطع شده.شاخه وسطی دقیقا به بدنه پاور متصل میشه اما شما که در ساختمان،پریز های 3 شاخه و چاه ارت ندارید،باید این کار رو به صورت دستی انجام بدید.

یک شاخه سیم (ترجیحا مسی) بردارید و به پشت پاور یا بدنه اهنی کیس وصل کنید و سمت دیگشو به چهاچوب در یا لوله گاز. دقت کنید که چهارچوب در یا لوله گاز،رنگ خورده نباشه و اگر اینطور بود،حتما باید با تیغ ،یک قسمتو تراش بدید و سیم رو محکم وصل کنید که اتصال کامل برقرار بشه.وقتی سر سیم رو به لوله یا چهارچوب بزنید،شاهد جرقه های برق هستید که نشون میده اون نقطه قابلیت انتقال خوبی داره. پس از این کار،دیگه نباید شاهد الکتریسته ساکن در بدنه کیس باشید که فوق العاده مضر هست برای قطعات،مخصوصا هارد و مادربرد بدجور خراب میکنه.به این خاطر به همراه کیس،واشر های قرمز رنگ برای جلوگیری از اتصال بدنه مادربرد به کیس ارائه میشه.دقت کنید که همیشه از اون واشر ها استفاده کنید.(مخصوصا زمانی که اتصال ارت به بدنه کیس وصل نیست)

مراحل مربوطه رو انجام و نتایج رو اعلام کنید.

mehrdad_ab
12-10-11, 13:03
سلام
دوستان من خونه ام رو عوض کردم و جا به جا شدم
وقتی کیس رو به برق زدم این اتفاق برام می افته:
بعد از اینکه به برق متصل می کنم کیس رو تمام قطعات کامپیوتر برق دارند!(تمام قطعات!با فاز متر همه چیز رو امتحان کردم)
بعد که می خوام وارد ویندوز بشم تا مرحله بوت و لوگوی ویندوز جلو میره اما بعدش ری استارت میشه!
من یک دونه فن 1216 هم داشتم که به محض روشن شدن سیستم با سرعت بالا می چرخید ولی الان این طور نیست!
اما:
وقتی در حالت safemode بالا می یام ویندوز بالا می یاد و هیچ قطعه ای هم برق نداره!!!!!!!!
ولی فن باز هم با همون دور پایین در حال گردش هست

تمام قطعات رو در آوردم و دوباره جا گذاشتم ولی مشکلم بر طرف نشد.
ضمنا در تنظیمات setup که وارد می شم می نویسه:voltage is low

خودم فکر می کنم که:
1)پاور مشکل داره
2)مادربرد مشکل پیدا کرده
3)برق ساختمان مشکل داره
به نظر شما چه مشکلی ممکن هست به وجود آمده باشه.
منتظر راهنمایی شما دوستان هستم
با تشکر
شما با یک پاور دیگه امتحان کنید ببینین فرقی می کنه یا نه !

esyoo
12-10-11, 15:22
با تشکر از شما
این کاری که فرمودید انجام دادم.
یعنی سیم ارت رو به صورت دستی درست کردم و...خوشبختانه دیگه کیس و قطعاتش برق ندارندامامشکل low voltage برقرار هست!
با پاور دیگه امتحان کردم و مشکل بر طرف شد
حتی کیس رو به ساختمان دیگه ای بردم ولی مشکل low voltage برای کیس برقرار بود

با یک برق کار ساختمان صحبت کردم و کیس رو جلوش امتحان کردم و اون گفت مشکل از سیستمت هست یعنی یا پاورت خراب هست یا اینکه کیست اتصالی داره!

خودم فکر می کنم پاورم مشکل داره.اما نمی دونم چطور متوجه بشم که مشکل داره و به گارانتی تحویلش بدم

با تشکر

Over_Cracker
12-10-11, 15:36
ولتاژ های 12ولت 3.3 و 5 ولت درست هست یا خیر؟ این مقادیر در بایوس و یا برنامه های مثل HWmonitor مشخص هستش. اگر هم یک اهمتر ساده داشته باشید و تک تک ولتاژ ها رو تو لود و زمان بیکاری سیستم تست بگیرید،بهتر به نتیجه میرسیم.

در هر صورت،امکانش زیاده که شدت الکتریسیته ساکن،به پاور آسیب رسونده باشه و باید تست دقیق صورت بگیره و یا این پاور روی یک سیستم و مادربرد دیگه تست بشه.

موقعی که سیستم رو روشن می کنید،سعی کنید فقط و فقط برق مادربرد و کیبورد وصل باشه و ببینید بازهم این مشکل هست یا خیر و در نهایت،مادربرد رو خارج از کیس تست کنید.

esyoo
12-10-11, 21:55
با تشکر از شما
منظور از ولتاژ های 5 و 3و 12 چی هست؟
دقیقا چه آیتم هایی باید این مقدار رو داشته باشند؟

در تهران جایی رو معرفی کنید که کیس رو پیش اونها ببرم و به من بگویند که مشکل از چی هست.

با تشکر

Over_Cracker
13-10-11, 06:21
سیم زرد رنگ پاور 12 ولت هستش(نسبت به گراند یا سیم مشکی) که مهمترین برق رسانی رو به پردازنده،چیپست و گرافیک داره.

سیم قرمز،5 ولت هستش که به اکثر مدارهای دیجیتال کم مصرف مادربرد و دیوایس های جانبی مثل هارد،ODD...برق رسانی میکنه

سیم نارنجی،3.3 ولت هستش که تقریبا کار سیم قرمز رو انجام میده و بیشتر آیسی های کنترلر رو تغذیه میکنه.

اگر یکی از این ولتاژ های اصلی افت پیدا کنه(مخصوصا 12 ولت)،پیغام Low Voltage در بایوس ظاهر میشه.همانطور که گفتم،این ولتاژ ها رو میتونید در برنامه های مانیتورینگ یا بصورت دستی تست کنید و حتما باید زیر لود 100%نیز تست بشه،چون وقتی امپراژ دریافتی قطعه بالا میره،افت ولتاژ بهتر خودشو نشون میده،مثل زمانی که یک اتومبیل رو سویچ میکنید(امپراژ دریافتی از باطری بیشتر میشه) و یک لحظه مشاهده می کنید که نور چراغ ها کم میشه!

در مورد معرفی نیز،جایی رو نمیشناسم و این امر خلاف قوانین انجمن هستش.

soroosh1384
20-10-11, 22:54
با سلام
من پاور 685 گرین دارم با تستر پاور ولتاژ 3.3 آن بین 3 تا 2.9 در نوسان است . آیا ممکن است مشکل ساز باشه؟ و آیا قایل تعمیر است یا مهم نیست؟

chio
20-10-11, 23:43
esyoo عزيز اگه گارانتي داره دست دست نكن دادا بفرستش گارانتي ديگه. خودتو راحت كن
موفق باشي​

pariz.boy
04-11-11, 18:57
مشکل مال ویندوزه ربطی به پاور نداره.ویندوز عوض کن درست میشه

redmax.sp
05-11-11, 09:25
دوست عزیز نکته مهم اینه که تستر شما دقتش تا چه اندازه هستش.
با فرض بر درست بودن اندازه گیری شما ، بایاس مادربرد ولتاژهای تولید شده توسط پاور را نشون میده میتونی بررسیش کنی.
اگر مشکلی باشه هنگام روشن شدن سیستم بهت اخطار میده