PDA

مشاهده نسخه کامل : دوربین عکاسی بخرم یا دوربین فیلم برداری ؟

Role
01-10-11, 22:31
با درود فراوان و تشکر از مطالب مفیدتان

من در سفر می خوام دوربین برای ثبت خاطرات به بهترین شکل داشته باشم

امکانش نیست هم دوربین عکاسی گردن کنم و هم دوربین فیلمبرداری دست بگیرم !

به نظرتون بهتره دوبین عکاسی بگیرم که باهاش فیلم HD هم تهیه کنم

یا

دوربین فیلمبرداری بخرم که عکس هم بگیرم ؟

من در سفرها پیاده روی می کنم و مناظر و صحنه ها رو ثبت می کنم

می خوام دوربینی که لرزش دست در حال حرکت رو بگیره و در شب به واضح ترین شکل و در روز نور خورشید رو تعدیل کنه عکس و فیلم بگیره

حرفه ای نیستم ولی استعداد نیمه حرفه ای شدن رو دارم

دوربین عکاسی یا فیلمبرداری ؟

بودجه 1 تا 1/5 میلیون تومان

پیشنهاد شما چیه ؟

ممنون

mohammad1985
02-10-11, 04:00
الان دیگه باید گفت نمی با دوربین عکاسی فیلم برداری کنم یا با دوربین فیلم برداری عکاسی !!!
دوربین های hx100v و hx9v سونی هم فیلم برداری عالی دارن فول اچ دی با 60 فریم بر ثانیه که به ترتیب حدود 620 و 510 قیمت دارن HX9V لنز واید و خوبی داره با 16 برابر زوم اپتیک و لنز hx100 کمی وایدیش کمتره ولی 30 برابر زوم اپتیک داره

Role
02-10-11, 23:49
خوب عزیز
من بر اساس مطالعه و مقایسه مشخصات دوربین های توصیه شده

یک دوربین رو برای خرید انتخاب کردم ، لطفاً شما اشتباه بودن انتخاب من رو بهم تذکر بدین

1- Canon EOS 600D که خیلی خوبه مخصوصاً با وجود فیلمبرداری Full HD ولیزوم اپتیکالش کمه

2- Nikon D5100 حیف که لرزشگیر ندارد و ضبط کلیپ ویدیویی Full HD بیشتر 5 دقیقه نمیشه

3- Canon PowerShot SX30 IS که زیاد توصیه شده بود ولی مقدار عکسبرداری پشت سر هم کم و ضیط فیلم هم فقط HD

من که می خوام در حال حرکت فیلم یا عکس پیاپی بگیرم به لرزشگیر و تعداد ضبط فریم بالا نیاز دارم

این Sony Cyber-Shot DSC-HX100V رو پیدا کردم که دارای فن‌آوری لرزش‌گیر تصویر و قابلیت فیلم‌برداری با کیفیت Full HD آنهم با 60fps مناسب دیدم

حجم فایل ها و اینکه کفشک فلاش نداره واسم مهم نیست

نمی دونم انتخاب درستی هست چون من اماتورم و بر اساس مقایسه مشخصات دوربین های فوق به این نتیجه رسیدم

لطفاً شما که حرفه ای هستید و همه دوربین ها رو تست کردین چیری که من بعد 2 ماه کار با دوربین خواهم فهمید رو الان 2 ماه زودتر بهم بگید

Sony Cyber-Shot DSC-HX100V چطوره ؟

یا دوریبنی با لرزشگیر و ضبط Full HD با فریم 60fps بهتر از Sony Cyber-Shot DSC-HX100V سراغ دارین ؟

مرسی

mohammad1985
03-10-11, 03:28
HX100 بنا به دلایلی که بهتون گفتم انتخاب بهتر هست

hadi9092
06-10-11, 14:25
با درود فراوان و تشکر از مطالب مفیدتان

من در سفر می خوام دوربین برای ثبت خاطرات به بهترین شکل داشته باشم

امکانش نیست هم دوربین عکاسی گردن کنم و هم دوربین فیلمبرداری دست بگیرم !

به نظرتون بهتره دوبین عکاسی بگیرم که باهاش فیلم HD هم تهیه کنم

یا

دوربین فیلمبرداری بخرم که عکس هم بگیرم ؟

من در سفرها پیاده روی می کنم و مناظر و صحنه ها رو ثبت می کنم

می خوام دوربینی که لرزش دست در حال حرکت رو بگیره و در شب به واضح ترین شکل و در روز نور خورشید رو تعدیل کنه عکس و فیلم بگیره

حرفه ای نیستم ولی استعداد نیمه حرفه ای شدن رو دارم

دوربین عکاسی یا فیلمبرداری ؟

بودجه 1 تا 1/5 میلیون تومان

پیشنهاد شما چیه ؟

ممنون

سلام.
من قبلا تو مجله سخت افزار کار میکردم و مقالات بررسی دوربین رو خودم مینوشتم.
پس میتونم کمک کنم.
کیفییت عکس مطلق مختص دوربین های DSLR هست و حتی گرانترین دوربین کامپکت در مقابل DSLR هیچ حرفی برای گفتن نداره!
از طرفی شما باید یا کیفیت مطلق عکس و فیلم رو با اندازه بزرگ و وزن زیاد dslr بخواهید یا حجم کوچک و وزن سبک و کیفیت عکس معمولی رو تو دوربین کامپکت انتخاب کنی!
حالا با توجه به توقعاتت از دوربین:
مدل کامپکت:sony HX9
مدل DSLR :اول تصمیم بگیرید!

samanmaleki
22-04-15, 15:55
سلام.
من قبلا تو مجله سخت افزار کار میکردم و مقالات بررسی دوربین رو خودم مینوشتم.
پس میتونم کمک کنم.
کیفییت عکس مطلق مختص دوربین های DSLR هست و حتی گرانترین دوربین کامپکت در مقابل DSLR هیچ حرفی برای گفتن نداره!
از طرفی شما باید یا کیفیت مطلق عکس و فیلم رو با اندازه بزرگ و وزن زیاد dslr بخواهید یا حجم کوچک و وزن سبک و کیفیت عکس معمولی رو تو دوربین کامپکت انتخاب کنی!
حالا با توجه به توقعاتت از دوربین:
مدل کامپکت:sony HX9
مدل DSLR :اول تصمیم بگیرید!

ایشون گفتن برای ثبت خاطرات، قاعدتن نمیخوان عکاسی هنری کنن
دوربینای عکاسی امروز حتا بیشتر از 30 fps هم فیلم میگیرن، پس هم برای عکس گرفتن مناسبن هم برای فیلم برداری و ثبت خاطرات
مشخصات اغلب دوربینای بازار تو این لینک یه جا جمعه، جالبه، برای مقایسه راهکار بدی نیست
Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
22-04-15, 16:14
ایشون گفتن برای ثبت خاطرات، قاعدتن نمیخوان عکاسی هنری کنن
دوربینای عکاسی امروز حتا بیشتر از 30 fps هم فیلم میگیرن، پس هم برای عکس گرفتن مناسبن هم برای فیلم برداری و ثبت خاطرات
مشخصات اغلب دوربینای بازار تو این لینک یه جا جمعه، جالبه، برای مقایسه راهکار بدی نیست
قیمت دوربین عکاسی: مقایسه مشخصات و آخرین قیمت دوربین عکاسی ها (Only the registered members can see the link)

تاریخ ارسال برای 4 سال پیش هست . تاپیک قدیمی رو بالا نیارید .
موضوع قفل میشود .